شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار کبک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار کبک (/showthread.php?tid=377)

RE: شکار کبک - ckerico - 2011-10-27 07:50 PM

من به شدت با این کاله ها یا کوچه ها یا کمینگاهها مخالفم . فرقی با شکار در شب که شبیهخون است ندارد . هر جا ببینم آتش می زنم و خراب می کنم و هر کس هم درونشان ببینم با زبان خوش و روی خوش و فهماندن اینکه کاری بسیار اشتباه است از این جاهها منصرفشان می کنم و خرابش می کنم .
امیدوارم دوستان دیگه هم با من موافق باشند و این کارو دیگه نکنند .

RE: شکار کبک - hamidhunter52 - 2011-10-27 11:55 PM

(2011-10-27 07:50 PM)ckerico نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من به شدت با این کاله ها یا کوچه ها یا کمینگاهها مخالفم . فرقی با شکار در شب که شبیهخون است ندارد . هر جا ببینم آتش می زنم و خراب می کنم و هر کس هم درونشان ببینم با زبان خوش و روی خوش و فهماندن اینکه کاری بسیار اشتباه است از این جاهها منصرفشان می کنم و خرابش می کنم .
امیدوارم دوستان دیگه هم با من موافق باشند و این کارو دیگه نکنند .

سلام دوست خوبم
من تجربه ای در شکار کبک ندارم ولی در کبوتر چاهی چرا والا من کبوتر چاهی که خنگ تر از کبک هست رو بدون کمین کردن نمیتونم شکار کنم میشه بگی چجوری با تفنگ بادی کبک شکار کنیم بدون اینکه در مخفیگاه کمین کنیم.
مثلا من هم با شکار با ساچمه زنی مخالفم یه تیر بندازی بشه 100 قسمت امیدی که یکیش بخوره من اینجوری دوست ندارم بیشتر دوست دارم با دقتم شکار کنم نه با وسیله
منظورم از این بحث و این حرفهام این بود که خراب کردن زحمات دیگران درست نیست از نظر من .اگه کسی بتونه قانعم کنه میپذیرم این هم که میگی شکار در شب شما شب برو شکار . 100 تا پرنده هم باشه یکی یکی بنداز هیچ کدوم تکون نمیخورن بخورن هم جایی نمیرن ولی تو روز با اولین شلیک دیگه هیچ پرنده ای نیست تا 1 ساعت
بحث به درازا میکشه اگر بخوام ادامه بدم و از موضوع اصلی تاپیک خارج میشیم
خیلی مخلصیم داداشی یا علیKhansariha (8)

RE: شکار کبک - arash30 - 2011-10-29 04:07 PM

سلام دوستان در مورد شکار کبک نکته ای به عرضتون میرسونم که فکر میکنم بدردتون میخوره..مخصوصا دوستانی که از ساچمه زن و روش هوا زنی استفاده میکنند.برای هوا زنی کبک.اولین شرط اینه که مسیر حرکت شما از بالای محل حضور کبک ها باشه.تو همون دره هایافتاب گیری که زمستونها اونجا تجمع میکنن.اگر از وسط دره و پایین دست حرکت کنید.امکان موفقیت شما خیلی کمتره.چون کبک در این شرایط و وقتی شما زیر دست اون قرار دارید ترجیح میده به طرف بالای قله بدون پرواز و توسط دویدن حرکت کنه.مخصوصا زمستان ها برای اینکه انرژی کمتری از دست بده سعی میکنه کمتر پرواز کنه و بیشتر راه بره ولی وقتی بالا دست قرار بگیرید.دیگه نمیتونه این کارو بکنه و احتمال پریدنش بیشتره.دوستانی که تجربه کافی دارن میدونن که کبک خیلی کم پیش میاد در همون استارت اول پرواز و بدون ارتفاع گرفتن به طرف کوه روبرو به پرواز در بیاد.ابتدا 3_4 متر مستقیم به طرف بالا پرواز میکنه و وقتی به ارتفاع مناسب رسید با سرعت به طرف نقطه مقابل پروازمیکنه.و در این زمان بهترین فرصت برای شکار و هوا زنی فراهم میشه.پس بخاطرداشته باشید که همیشه از بالا دست دره هایی که میدونید کبک در اونها هست حرکت کنید.شکار کبک با روش هوا زنی واقعا هیجان انگیزه.

RE: شکار کبک - ckerico - 2011-10-29 08:02 PM

درود فراوان
حمید عزیز اگه تفنگ بادیت دوربین داره و به راحتی بالای 50 مترو میزنه که خیلی راحت و احتیاج به توضیح نیست اگه کمتر از ایناست دیگه کار سخت میشه ، که اگه هدفت تفریح است که میتونی یکی دوتاشو بزنی واگه غیر از این است که با ساچمه زنی بهتره. که به طرق مختلف از قبیل کمین و تک کشی ، هوازنی و غیره دوستان در این تاپیک توضیح داده اند . یکی از راههای زدن کبک با تفنگ بادی جهت تفریح که خودم گاهی یک دو تا ازشون میزنم در فواصل زیر 50 متر اینکه که با دیدن و خواندن اونا از یه جای دیگه غیر از مسیرشون میرم جلوشون یا اینکه تا از یه جا پناه شدند سریع خودمو به پشت سرشون و نه از اونجا که پناه میشند میرسونم یه کم از پایین ترشون بازم بستگی داره ،
بعد یه گوشه ای کمین می کنم تا دوباره شروع به خوندن بکنند یا میگردم پیداشون می کنم ، حالا یا یکی یا دو تا یا اصلا نه ، ازشون می زنم .
در مورد کمین گاه از نظر من یه جور نبرد یک طرفه است یعنی هیچ فرصت دفاعی به شکارت یا به هر چیز دیگه ای نمیدی و یه نامردی میشه . و از طرف دیگه مثل این میمونه کا یک نفر از پشت سر بدون اینکه ببینیش با چوب بزنه تو سرت، چه حالی میشی ...؟
حالا اگه قصد داری زیاد بزنی بازم بدون کمینگاه هم شاید بشه زد .
نظرم اینه که اگه کسی بتونه خودشو هوشیار تر از هر حیوانی که قصد شکارشو داره بکنه و به سمتش بره بدون اینکه ببینتش اونجوری خیلی لذتش بیشتره . خودم سعی کردم همیشه حیواناتی که بهم نگاه میکنند و یه جورایی ازم مطمئن هستند نزنم و تا حالا هم نزدم . پرنده ای که به راحتی دل داده داره نگات میکنه با بادی بزنی تو دلش که انسانیت نمی خواد ! ( نظر شخصی ) سعی می کنم همیشه آماده به فرار شکارشون کنم .
همه ما انسانها از منطق و عقل زیبا برخورداریم . و هر شخصی چه من و چه شما میتونیم با منطقمان تصمیم بگیریم که راه درست چیه . پس خودتان بهتر می تونید در مورد رفتارتان تصمیم درست تری بگیرید . پس هر چیزی که فکر می کنید (واقعا فکر می کنید )درست تره همونو انجام بدید ...
با کمال تشکر از همه دوستان
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: شکار کبک - MEHDI - 2011-11-03 04:29 PM

بحث جالب شد
دوست عزیز استفاده از شرایط محیط و شناختن نقطه ضعف شکار نامردیه؟
کبک از مهارتهایه ویژه استتار و فرارش استفاده میکنه پس اونم نامردیه
اینکه با مهارت و تجربه بشه حیوون زرنگی چون کبک رو شکار کرد استفاده از عقله برادر
مگه با بادی بالایه50 متر چند تا کبک میشه زد
اگه اینطور باشه پس استفاده از لباس شکار هم نامردیه آخه کبک نمیتونه ببینه تازه استفاده از سلاح هم نامردیه باید دنبالشون دوید و پرید و شکار کرد
درسته شکار حیوون بی آزار و آروم درست نیست این قبول اما استفاده از مهارت و محیط و .... برایه شکار یکی از باهوشترین پرنده ها لازمه کاره
تازه با همین روش هم شکار آنچنانی بدست نمیاد فقط راه شکار راختتر میشه
بهر حال اگه ببینم دورو بر مخفیگاه من خرابکاری میکنید مطمءن باش با52 میزنمت خخ من دردشو کشیدم و پیشهاد میکنم ریسک نکنید خخخخ
بیشتر بخاطر مخالفتهایه سلیقه ای است که نمیشه از تله هایه مختلفم گزارش تهیه کنم

RE: شکار کبک - AIRKING - 2011-11-03 05:05 PM

به نظر من برای شکار هر چیزی باید از راهش وارد شد البته راه اصولی و انسانی.
بهترین راه شکار کبک و مطمئن ترین راهش شکار اون با ساچمه زنی هست چرا که کبک فوق العاده سریع هست و وقتی شما داری راه میری یه دفعه از زیر پات در میره به جز موارد معدودی که شما یه کبک رو سر یه تخته سنگ ببینی و بتونی یواش بهش نزدیک بشی.
هنر شکار اینه که بتونه از دست شکارچی فرار کنه و هنر شکارچی در اینه که بتونی شکار رو غافلگیر کنه.
اصل در شکارچی بودن غافلگیر کردن شکار در عین جوانمردی هست.
حالا یکی از فاصله 80 متری یه کفتر رو به تیر غیب گرفتار میکنه یکی از تو ماشین تا زیر پاش میره یکی تو هوا با ساچمه زنی میزنه یکی هم شب میره سر لونش و اونو شکار میکنه.
من خودم به شخصه مورد اول رو می پسندم و با مورد اخر کاملا موافقم.
پنهان شدن هم یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین نوع شکار هست .
Khansariha (8)

RE: شکار کبک - masud7 - 2011-11-03 05:35 PM

نقل قول :به نظر من برای شکار هر چیزی باید از راهش وارد شد البته راه اصولی و انسانی.
بهترین راه شکار کبک و مطمئن ترین راهش شکار اون با ساچمه زنی هست چرا که کبک فوق العاده سریع هست و وقتی شما داری راه میری یه دفعه از زیر پات در میره به جز موارد معدودی که شما یه کبک رو سر یه تخته سنگ ببینی و بتونی یواش بهش نزدیک بشی.
هنر شکار اینه که بتونه از دست شکارچی فرار کنه و هنر شکارچی در اینه که بتونی شکار رو غافلگیر کنه.
اصل در شکارچی بودن غافلگیر کردن شکار در عین جوانمردی هست.
حالا یکی از فاصله 80 متری یه کفتر رو به تیر غیب گرفتار میکنه یکی از تو ماشین تا زیر پاش میره یکی تو هوا با ساچمه زنی میزنه یکی هم شب میره سر لونش و اونو شکار میکنه.
من خودم به شخصه مورد اول رو می پسندم و با مورد اخر کاملا موافقم.
پنهان شدن هم یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین نوع شکار هست .

اين جمله يعني چي؟ Khansariha (226)

RE: شکار کبک - MEHDI - 2011-11-03 05:41 PM

منم متوجه شدم اما اشتباه تایپی بوده چون آقا جلال بسیار انسان محتاطین و خود ایشون مطمئنا با شکار پرنده در شب مخالفن

RE: شکار کبک - masud7 - 2011-11-03 05:52 PM

نقل قول :منم متوجه شدم اما اشتباه تایپی بوده چون آقا جلال بسیار انسان محتاطین و خود ایشون مطمئنا با شکار پرنده در شب مخالفن
فكر كردم خوب و خوب تر كردن جمله رو Khansariha (399)

من خودم با اينكه شكارچي نيستم اما شكار توي شب صحيح نميدونمKhansariha (226)

RE: شکار کبک - نظري - 2011-11-05 10:36 AM

كبكها رو نبايد دست كم گرفت.
هفته گذشته تو كوه يه گله كبك رو پيدا كردم پشت يه سنگ كمين كردم و منتظر شدم 4 يا 5 تا كبك رو تخته سنگ جمع شدند و اول صبح بود هوا هم سرد چون برف باريده بود. فاصله هم حدود 80 متر بود. نميشد نزديك تر بشي چون منو ميديدن. يه فشنگ قديمي داشتم شماره اش 5 يا شش بود(بايد شماره 3 ميگذاشتم. اشتباه كردم) شليك كردم دوتاش زخمي شد. سريع رسيدم يكيش نزديك سنگه داشت پرپر ميزد و يكي ديگه هم دورتر لنگان لنگان داشت مي دويد. اومدم اولي رو بگيرم تا دست بردم برش دارم يه دفعه پرواز كرد رفت. همينجوري موندم. رفتم دنبال دومي كه اونم گم شد.
و اينچنين بود كه با دست خالي برگشتيم. Khansariha (8)