شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نکات ایمنی در تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: نکات ایمنی در تیراندازی (/showthread.php?tid=37)

صفحه ها: 1 2

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - mohandesjavid - 2013-11-14 11:25 AM

دوستان گرامی
این موضوع اصلا جای هیچگونه شوخی بر نمیداره همین اعلان پروندهای در داد گستر ی اصفهان در حال پیگری است که شخصی با یک تفنگ مگنوم 350 کالیبر 5/5 به صورت کاملا اتفاقی یک موتور سوار در حال حرکت را که از پیاده رو جلوی مسیر شلیکش قرار گرفته با شکلیک به جمجمه موتور سوار و تصادف بعد از آن کشته و به قتل محکوم گردیده

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - Tomcat14 - 2013-11-14 01:13 PM

دوستان همه استاد هستند اما همیشه این نکته در در خاطر داشته باشید،که پشت هدف مهم تر از خود هدفه!
من بارها شده که پرنده ای رو نشونه پرفتم ولی به پشتش نگاه کردم،دیدم که پنجره یا ... هست،بنابراین یا زاویه شلیکمو تغییر میدم یا منصرف میشم.
ان شاالله برای دوستان مشکلی پیش نیاد.Khansariha (8)

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - asman - 2015-03-17 03:46 PM

سلام برای تبر اندازی حالا هرسلاحی باشه که به نوبه ودرحد خودش خطرناکه در مکانهای مسکونی نباید تیر در کرد به هزارو یه دلیل 1 ترسیدن خانمها بخصوص باردار بچه ها وافراد مسن ودارای ناراحتی قلبی بعد رعایت این مواردکه باید درنظر گرفت که اگه تیر به هدف نخورد ویا پس از سوراخ کردن هدف وردشدن ازاون کجا میخوره این خیلی مهمه دیگه اینکه سلاح رو دراختیار غیره قرار ندیم حتی نزدیکترین افراد *لول سلاحو هرگز هرگز هیچوقت نه به شوخی ونه عمدی به روبه طرف ادمیزاد نگیرید همیشه فرض رو براین بگیرید که سلاح دارای فشنگ مسلح وامادی شلیکه پس بادم شیر بازی نکنید* هرگز عادت نکنید که با ماشه هیچ سلاحی بازی کنید یا قلقلکش بدید *اگر خواستید از خالی شدن سلاحی مطمن شوید اول لول به طرف اسمان/ من نه/ اسمان دارای ابر وخورشید بعدش شلیک کنید* مواظب باشید سلاحهای خشاب دار مثل دستکشها وپرانها وگلوله زنها ازتون فشنگ ندزدند چون پیش امده طرف انگشتش رفته رو ماشه شلیک انجلم شده بعد میگه این که خالی بوووووووووووووود نه عزیزم خالی نبود لطفا باسلاح طوری رفتار کنید که خدای نکرده اتفاق جبران ناپذیری پیش نیاد که دیگه نشه توی جمع از تفنگ وفشنگ وشکار حرف به میان اورد رفتاری که ی ادم عاقل موقع برخورد با ی مار از خود نشون میده واحتیاطی که به خرج میده باید برای سلاح هم همون کارو انجام بده تا بعد چندین سال تفنگ داری سر بلند باشه چوری با سلاح رفتارکنیم که نشیم خسرالدنیاوالاخره مطمن باشید اولین اشتباه اخرین اشتباه خواهد بود

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - mehti - 2015-03-17 03:59 PM

سلام به همه
ی خاطره دارم میتونست خیلی تلخ باشه اما شیرین تموم شد جالبه براتون بگم.
ی موضوع تصادف پیش امد با یکی از دوستان بودیم ی دفعه ی بابایی با مزدا 1000 درب و داغون زد به ما مقصر بود هیچی نداشت نه کارت ماشین نه گواهینامه هیچی به هیچی خلاصه رفتیم پاسگاه و کار کشید از ناچاری به اونجا همینطور وسط راهرو پاسگاه منتظر بودیم ی سرباز نگهبانی میداد پستشو میخواست با یکی دیگه عوض کنه یکم با هم شوخی کردن من نظرم بهشون جلب شد اون جدیده که تازه میخواست بیاد سر پست از لباسهای نو معلوم بود تازه آموزشی و تموم کرده خلاصه اسلحه رو که میخواست تحویل بگیره از اون یکی باید حتما تعداد گلوله هارو چک کنن هیچی خلاصه کنم یارو اول گلنگدن و کشید ی گلوله رفت تو جان لوله بعد خشاب و درآورد اسلحه هم کلاش بود بعد گرفت طرف یارو که بچکونه من زبونم بند امده بود اصلا نمیدونم جرا نمیتونستم بگم نزن که اون یکی گفت بابا بگیر بالا بزن هیچی گرفت طرف سقف و شلیک کرد تیر خورد تو سقف ی گردو خاکی بلند شد تمام افسر ها و سربازها پریدن بیرون که چی شده فرماندشونم بعد که فهمید حسابی از خجالت سرباز درآمد.واقعا نمیشه حساب کرد رو اسلحه هیچوقت حتی اسلحه خرابم طرف کسی نباید گرفت .

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - FMJ - 2015-03-18 01:47 PM

یه همچین صحنه ای رو من تو آموزشی ارتش سال 78 دیدم ...
تو میدون تیر فرمانده داشت همین مساله رو با g3 توضیح میداد..../ وقتی حرفش تموم شده بود خشابو درآورده بود ولی یک فشنگ که موقع توضیح دادن داخل کپ مونده بودو یادش رفت خالی کنه!!!! اسلحه رو داد به ارشد ما / اونم بسمت خط آتش که بیست نفر از بچه ها خوابیده بودن و روشون بسمت فرمانده بود ماشه رو چکوند!!!!! خودش از ترس پرت شد زمین / اسلحه هم از دستش افتاد / جالبش اینجا بود که فشنگ به زمین حدود بیست متریه جلوی خط آتش برخورد کرد و به کسی آسیب نرسوند ولی پوکه ش خورد به پیشونیه ارشد دوم که نزدیکش ایستاده بود و جاش کبود شد!!!!
آقای فرمانده هم که نمیدونست تواون وضعیت چیکار کنه بخاطر اینکه جلوی بچه ها ضایع نشه خودش و ارشدمونو تنبیه کرد که دوبار بدو رو برن تا بالای کوه روبروی میدون تیر و برگردن!!! توی راه هم که داشتن میدوییدن چندتا پس گردنی محکم به ارشدمون میزد و ما هم میخندیدیم!!!! خلاصه اونروز میدون تیر غوغایی شد سر این جریان! البته فرمانده مون واقعا انسان بزرگوار و خوبی بود و از باتجربه های جنگ هم بود. انشالله هرجا هست سالم و سلامت باشه.
بقول پدرم همیشه قبلنا میگفت اسلحه داری مثل اینه که یک افعی پلنگی رو همیشه از سرش دستت داشته باشی! لحظه ای غفلت کنی و دستتو شل بگیری برمیگرده دوتا نیش سوزنی شو با 0/2 سی سی زهر فرو میکنه تو دست یا صورتت!!! پس همیشه باید سفت و سخت گرفت...
جمعه ی این هفته که 270 رو برده بودم یه تیر بندازم یکی از عموهام که خیلی باتجربه و تیرانداز خوبیه اسلحمو از نزدیک ندیده بود / اومد وارسی ش کنه صحبت مدل خان ش شد منم سریع گلنگدنو واسش درآوردم و از سمت لول بردم بالا و دادم دستش که روبه نور ببینه / همچین خودشو ناخودآگاه کشید کنار و جا خورد که منم یهو ترسیدم! / گفتم چرا اینجوری ؟؟؟!!! گفت بخدا از سلاح بدون گلن که هیچی از یک لوله ی آب هم که بسمتم کسی بگیره میترسم!!!! لازم به ذکره که این عمو م 52 سالشه و از بچه گی دست به اسلحه بوده و همه جور سلاح شکاری رو تجربه کرده !
دیگه نتایج و قضاوت این موارد با خودتون...
الان باز آقارضامسی پیام میده و دعوام میکنه که چه خبره انقدر تایپ میکنی؟؟!!! ببخشید.
در داشتن انواع سلاح و مهمات :
احتیاط
احتیاط
احتیاط...
باتشکرKhansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - يسري - 2015-03-18 04:41 PM

بله
احتياط

مادر بزرگم ميگفت تفنگ رو شيطان پر ميكنه

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - asman - 2015-05-08 01:55 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لطفا مواظب سلامتی خود ودیگران باشید

نکات ایمنی در تیراندازی - hossein1haghighi - 2016-04-15 10:15 PM

اقا ما تو کوچه مون یه همسایه داریم دو ماهی میشه یه نخجیر تک لول خریده ،شب چهارشنبه سوری با پسر هشت ساله اش میومد تو کوچه یه فشنگ هوایی شلیک میکرد میرفت، بعد میومد از سوپری سر کوچه میپرسید صدای سلاح من تا اینجا نیومد؟ خواستم بهش بگم شما کار درستی نمیکنید دیدم از اوناست که کله اش بوی قرمه سبزی میده.

حسین حقیقی

RE: نکات ایمنی در تیراندازی - کوهنورد - 2016-04-15 11:50 PM

با سلام :
اینه که من از این تفنگدار شدن یک شبه - سهمیه ای (که خودش 100 مدل و ارگان و رسته داره ) - عفو 90 و بشدت دلخورم و هم میترسم . کسانی صاحب تفنگ شدند که از اون و راه رسم تفنگداری هیچی نمیدونند حالا خودشون به جهنم به دیگران آسیب میزنند . امیدوارم دوستان و عزیزانی که از یکی از این راهها صاحب تفنگ شدند ، از حرف بنده نرنجند چون خوب میدونند منظور بنده چه کسانی هست . تفنگ از اون چیزهایی هست که باید عشق داشته باشیو با این عشق زندگی کنی تا روزی که به وصالش برسی نه اینکه بیان بهت بگن اسمت رو روی این کاغذ بنویس بهت تفنگ بدیم خواستی ببر بفروش نخواستی برو باهاش هرچی دیدی رو بزن بی جون کن ...........