شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - berno - 2012-04-07 02:16 PM

(2012-04-07 12:36 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی در باره کراس بو اطالاعاتی داره ؟ این که در چه رنج قیمت هست و کجا گیر میاد ؟ احتیاج به مجوز داره یا نه؟ قدرت اون در چه حد هست؟

سلام دوست عزيز..تا انجايي كه من اطلاع دارم كراس بو به معناي كمان افقي هست كه در پونداژهاي مختلفي ساخته ميشه كه كمان بعضي از انها مثل ريكرو هست و با دست و با كشش مستقيم مسلح ميشوند(يك مثلث از جنس فلز در جلوي كمان تعبيه شده كه پا در داخل ان قرار مي گيرد و به عنوان تكيه گاه استفاده ميشود) و به طور معمول داراي پونداژ بالايي نيستند بعضي ديگر به شكل كمانهاي كامپوند هستند و معمولا با قدرت بالاتري ساخته ميشوند.من چند تا عكس در سايتي ديدم كه كراسبوهايي تا 250 پوند در ان به چشم ميخورد كه با اهرم بندي هاي خاصي مسلح ميشد.يكي از فروشگاههاي خ فردوسي چندتايي تا چند وقت پيش داشت البته انهايي كه من ديدم 40 پوندي بودند و در مورد مجوز با ايشان صحبت كردم و طبق گفته فروشنده تا 110 پوند مجازه البته اگر پيدا بشه و شما بايد به فدراسيون يا فروشگاههايي مراجعه كنيد كه صرفا تخصصشان كمان و وسايل جانبي از اين دست باشد.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - mehrankhafan - 2012-04-11 01:54 PM

(2012-04-07 02:16 PM)berno نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-07 12:36 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی در باره کراس بو اطالاعاتی داره ؟ این که در چه رنج قیمت هست و کجا گیر میاد ؟ احتیاج به مجوز داره یا نه؟ قدرت اون در چه حد هست؟

سلام دوست عزيز..تا انجايي كه من اطلاع دارم كراس بو به معناي كمان افقي هست كه در پونداژهاي مختلفي ساخته ميشه كه كمان بعضي از انها مثل ريكرو هست و با دست و با كشش مستقيم مسلح ميشوند(يك مثلث از جنس فلز در جلوي كمان تعبيه شده كه پا در داخل ان قرار مي گيرد و به عنوان تكيه گاه استفاده ميشود) و به طور معمول داراي پونداژ بالايي نيستند بعضي ديگر به شكل كمانهاي كامپوند هستند و معمولا با قدرت بالاتري ساخته ميشوند.من چند تا عكس در سايتي ديدم كه كراسبوهايي تا 250 پوند در ان به چشم ميخورد كه با اهرم بندي هاي خاصي مسلح ميشد.يكي از فروشگاههاي خ فردوسي چندتايي تا چند وقت پيش داشت البته انهايي كه من ديدم 40 پوندي بودند و در مورد مجوز با ايشان صحبت كردم و طبق گفته فروشنده تا 110 پوند مجازه البته اگر پيدا بشه و شما بايد به فدراسيون يا فروشگاههايي مراجعه كنيد كه صرفا تخصصشان كمان و وسايل جانبي از اين دست باشد.

دوست گرامی تو اصفهان نمایندگی کمان آرش 85 پوندی داره دو مدل 135تومان و165 تومان
ساخت تایوان تیر اضافی 3 تومان
من گرفتم راضیم اگه می خوای زود پیگیری کن زیاد نداره 2224647

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - adelrenjer - 2012-07-28 11:33 AM

دوستان عزیز یک مقدار درباره زه کمان توضیح بدین اصلا جنسش چیه آیا کش هم میاد یا فقط فنریت چوب باعث پرتاب تیر میشه؟Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-07-28 11:42 AM

زه کمان نباید خودش خاصیت کشسانی بالا داشته باشه. از طرفی کاملا غیر کشسان هم نباید باشه.به طور معمول در کمان های سنتی کتان،تاندون،ابریشم،کنف و حتی پوست خام تابیده استفاده میشه.
در کمانهای جدید ریکرو و کامپوند از الیاف سنتتیک از دسته پولی استر ها بیشتر استفاده می کنن مثل داکرون بی50. ولی جنس زه های مرغوب یا کولار هست یا فست فلایت(اسپکترا، پلی اتیلن) که بهترین ماده برای این کار هست.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - adelrenjer - 2012-07-28 11:53 AM

قیمت یه زه حدود 2.5 متر چقدره کجا دارن؟ واسه کراس بو دست ساز خودم Khansariha (48)میخوام کامل شد عکسشم میزارم براتون.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-07-28 11:56 AM

تو فردوسی و منیریه پیدا میشه ولی قیمت جدید ندارم.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - hamidlol - 2012-08-09 03:10 PM

سلام دوست عزیز من می خوام این کمانو بسازم
و فایبر گلاس هارو از شما بخرم می خواستم قیمتش
رو بدونم و چطور اینو از شما بخرم.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - hamidlol - 2012-08-13 06:58 PM

سلام دوست عزیز من می خوام این کمانو بسازم
و فایبر گلاس هارو از شما بخرم می خواستم قیمتش
رو بدونم و چطور اینو از شما بخرم.

جواب بدید

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-08-14 11:32 AM

دوست عزیز کدوم کمان رو میخواین بسازین و فایبر گلاس رو از کی می خواین بخرین؟

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - hamidlol - 2012-08-15 01:51 PM

سلام من همون کمان که در اول تایپک اموزش داده شد می خوام بخرم
حالا فرق نمی کنه از کی هر که داره و میفروشه
شما داری؟