شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-10-10 01:03 PM

دوستان کمک کسی می تونه راهنمایی کنه شاخ بزرگ در حد 40-60 سانتی متری از کجا می شه تهیه کرد .اگه کسی اطلاع داره لطف کنه یه ندا بده منت بر سر من گذاشته.Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - slug - 2011-10-10 01:11 PM

(2011-10-10 01:03 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کمک کسی می تونه راهنمایی کنه شاخ بزرگ در حد 40-60 سانتی متری از کجا می شه تهیه کرد .اگه کسی اطلاع داره لطف کنه یه ندا بده منت بر سر من گذاشته.Khansariha (8)Khansariha (8)

دوست عزيز،اگر اشتباه نكنم تو فردوسي پيش يكي از قنداق سازها ديده بودم،رفتم حتما براتون مي پرسم.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-10-10 01:16 PM

بسیار ممنون میشم دوست عزیزم اگه این قطعه رو هم پیدا کنم پازل برای ساخت کمون سنتی ایرانی یا persian bow کامل می شه.Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - slug - 2011-10-10 01:21 PM

(2011-10-10 01:16 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار ممنون میشم دوست عزیزم اگه این قطعه رو هم پیدا کنم پازل برای ساخت کمون سنتی ایرانی یا persian bow کامل می شه.Khansariha (8)Khansariha (8)

انشاالله.Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - omidyaran - 2011-10-15 11:55 AM

سلام دوستان من یک کمان ساختم به شکل کمان گیوم تل که بهش زوبین میگن.چوبش رو از درخت پشه که شبیه نارون است استفاده کردم تا 30 متر رو خوب میزنه-میخوام دو تا بازو براش بخرم و به یک کمان حرفه ای تبدیلش کنم ماشه اش رو به سختی تو اینترنت گیر اوردم.مکانیزمش مثل عکس زیره
[تصویر: 9ikoistfup5p8be0elbl.jpg]
[تصویر: std1e5ku07y1l05w4x3p.jpg]
[تصویر: t38dq2in1rdvhbe6ib.jpg]

البته این عکسها از اینترنته ولی اگه خواستید از کمان خودم عکس میگیرم براتون میگذارم

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - omidyaran - 2011-10-15 03:14 PM

اینم عکسهاش دوستان عزیز
[تصویر: 3j2997vje1ge7zisjtlk.jpg][تصویر: auqh1dfgczp5xtwscpk.jpg]

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-10-15 06:03 PM

دوست عزیز دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید به این کمان کمان صلیبی یا آربالیست هم گفته میشه همون کراسبو انگلیسی راستش این کمونها معمولا بازوهاش رو به صورت لایه ای می سازن و برای فواصل نزدیکتری نسبت به کمانهای بلند استفاده میشده وهمچنین تیرهای کوتاهتری هم داشته.برای اینکه قدرتش بیشتر بشه باید بازوها رو طوری بسازی که در حالت زه نشده خم نباشه و یا اینکه دفلکس باشه. اگه اشتباه نکنم چوبی که برای ساخت بازوها استفاده کردی هنوز خشک نشده بوده و زه رو زود انداختی.ولی طراحی ش عالیه.اگه دوست داشته باشین می تونیم تو این زمینه با هم مبادله تجربه کنیم.Khansariha (8)
راستی این زهی که انداختی تحمل نداره ودر صورت پاره شدن خیلی خطرناکه احتیاط کن.Khansariha (48)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - omidyaran - 2011-10-15 07:42 PM

سلام دوست عزیز از نظری که دادی ممنون-عکس کمان خودم رو که گذاشتم زه نداره-من زهش رو از نخ تسمه کولر ابی درست کردم.تسمه قدیمی رو اگه با چاقو وارد باشی می تونی حدود 10 متر نخ محکم ازش بدست بیاری-می خوام بازوهای کمانش رو از بازار بخرم -بازوی کمان ارش به نظرم براش خوبه حدود 40 هزار تومانه-چوب تیرش رو هم می خوام با حصیر پرده که واقعا صاف هستند درست کنم-حالا فعلا رفتم تو نخ تک لول ساچمه زنی شاید بعدا این کارها رو کردم-بازم ممنون-کمکی خواستید در خدمت هستم

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-10-16 11:17 AM

دوست عزیز دست نگه دارین قبل از این که وقتتون رو با حصیر پرده تلف کنین. این حصیرها خیلی نرم وضعیفن وبا اولین ضربه خرد می شن. به جای اینا بهتره یه چوب راست رگه پیدا کنین بدین نجاری براتون با مقطع 8 در8 میل برش بزنه و بعد خودتون با سمباده گردش کنین. برای سرش هم یه راهی هست که تا فردا با عکس براتون توضیح می دم. راستی برای زه ماده ای استفاده کنین که در عین استحکام خاصیت کشسانی بالایی نداشته باشه من از الیاف پلی کربنات استفاده میکنم وقسمتهای تحت تنش بالا رو با ابریشم تقویت می کنم اونم یه عکس براتون می ذارم.Khansariha (8)Khansariha (8)
موفق باشید.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - craftsman - 2011-10-16 01:18 PM

(2011-10-15 07:42 PM)omidyaran نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز از نظری که دادی ممنون-عکس کمان خودم رو که گذاشتم زه نداره-من زهش رو از نخ تسمه کولر ابی درست کردم.تسمه قدیمی رو اگه با چاقو وارد باشی می تونی حدود 10 متر نخ محکم ازش بدست بیاری-می خوام بازوهای کمانش رو از بازار بخرم -بازوی کمان ارش به نظرم براش خوبه حدود 40 هزار تومانه-چوب تیرش رو هم می خوام با حصیر پرده که واقعا صاف هستند درست کنم-حالا فعلا رفتم تو نخ تک لول ساچمه زنی شاید بعدا این کارها رو کردم-بازم ممنون-کمکی خواستید در خدمت هستم
دوست عزيز تك لول ساچمه زني اگه منظورتون ساخت اسلحه ست از من ميشنويد اينكارو نكنيد چون غيرقانونيه و جريمه نسبتا سنگيني داره
در مورد كراس بو كه ساختيد تبريك ميگم
اما براي بازوهاش نيازي نيست 40 تومن براي بازوهاي ضعيف آرش هزينه كنيد!شما بگرديد ورق فايبر گلاس ميتونيد پيدا كنيد و با هر شكل و اندازه ميتونيد برش بزنيد با اينكار قدرتهاي متفاوتي هم بدست مياد.فقط ماشه و مكانيزم ماشه رو بهيچ وجه از چوب نسازيد بجاش اقلا آلومينيوم آلياژي يا بهتر از اون فولادي بسازيد.مكانيزم ماشه رو ميتونيد از شكل ماشه گامو بسازيد و ترجيحا براي فريم اصلي تفنگ از فلز استفاده كنيد و اونو داخل قنداق چوبي فيكس كنيد.
اين اصل رو در نظر بگيريد هيچ فشاري به قنداق چوبي نبايد وارد بشه.شما بايد طوري طراحي كنيد كه بازوها و مكانيزم ماشه به يه شاسي فولادي متصل باشه و تمام فشار روي اين شاسي بيفته( اينطور در نظر بگيريد كه بدون قنداق هم اسلحه قابل شليك باشه) يه نكته ديگه هم تا فراموش نشد بگم يه قطعه فلزي شبيه ركاب اسب يا تي انگليسي جلوي زوبين باشه كه براي قرار دادت پا داخل اون براي مسلح كردن زوبين باشه.
چن تا تصوير براي راهنمايي و ايجاد انگيزه!!
[تصویر: 483861d1295094113-all-about-crossbows-recurve.jpg]
[تصویر: tenpoint-gt-mag-crossbow.jpg]
[تصویر: 483863d1295094598-all-about-crossbows-ba...ossbow.jpg]
[تصویر: untitled.jpg]