شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - majid1157073 - 2011-07-01 06:35 PM

چشم حتما.
حواسم نبود انشااله دفعه بعد

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - عبدالرحمن - 2011-07-01 06:53 PM

(2011-06-20 08:56 PM)majid1157073 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسب یک مدال طلاویک نقره برای تیم کامپوندکشورمان درمسابقات جهانی ترکیه <خرداد 1390>را به همه دوستان تبریک میگم
[تصویر: n9d3t0mb86kaibzsvvm4.jpg]
[تصویر: a5lkss1hro6yjmuikm.jpg]

دوستان خوب دقت کنید تفاوت بانوی ایرانی و خانومهای ترک رو .. Khansariha (214)
واقعا حجاب خیلی زیباتره Khansariha (256)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - majid1157073 - 2011-08-02 10:32 AM

ساخت تیروکمان مدادی
[تصویر: austinweaponfinished3_675x563.jpg]
[تصویر: 02_c.jpg]
[تصویر: 03_c.jpg]
[تصویر: 04_c.jpg]
[تصویر: 05_c.jpg]
[تصویر: 06_c.jpg]
[تصویر: 07_c.jpg]
[تصویر: 08_c.jpg]

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - morteza - 2011-08-02 03:16 PM

فکر کنم کمانهای قدیم در ابتدااز ریشه در ختها ساخته میشد چون انعطاف خیلی زیادی دارد و در یکی از موزه ها چند کمان بدون چله دیدم که خمشان برعکس بودومثل اینکه چله کشیدنشان هم باید کار سختی باشد.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-08-15 03:41 PM

سلام به همه دوستان، این یه کمون یه تیکه با طول 135 سانتیمتر و کشش تقریبا 25 کیلو(با نیرو سنج اندازه گرفتم) ساخت خودم با تیر وزه دست ساز.ولی پروزه بعدی رو گذاشتم برای کمان مرکب (کمپوزیت) ایرانی اگه بتونم مواد لازمش رو جمع کنم. التماس دعا!Khansariha (48)
[تصویر: s_1_.jpg]
[تصویر: selfbow.jpg]

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - craftsman - 2011-08-15 04:14 PM

دوست عزيز بازوهاي كمان از چه جنسيه؟تيرها رو بنظرم آماده بخريد راحتتره
در مورد كامپوند كه ظاهرا خيلي پيچيده بنظر ميرسه ساختش خيلي سخت نيست!خصوصا سختترين بخشش كه همون كم يا قرقره هاي اون هست ساختنش بحدي راحته كه اگه كمي فني كار باشيد بدون مشكل ميتونيد بسازيد.ساده ترين مدلش دو دايره آلومينيوميه كه دورش رو شيار انداختيد اين دو دايره رو با سه پيچ به هم متصل ميكنيد.نكته اساسي اينه كه :سوراخي كه پين توش قرار ميگيره نبايد در مركز باشه.به همين راحتي
عكس يه مدل كم كه خودم ساختم و مدتهاست روي كمان داره خاك ميخوره چون بايد سيم بكسلها رو ببندم حوصله شو ندارم
البته اين مدل رو بدون اره برقي ساختم بكمك اره آهنبر دستي و دريل!!
[تصویر: DSC005300.jpg]
در مورد مواد لازمش نگران هيچي نباشيد همه چيز پيدا ميشه.و اگه جايي ريخته گري آشنا داشته باشيد ميتونيد قبضه رو بديد براتون با آلومينيوم آلياژي بسازه(همون چيزي كه من مدتها بود تو فكرش بودم و فرصت انجامش رو نداشتم)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-08-15 04:35 PM

craftsman جان این کمون یه تیکه است یعنی از یه تیکه چوب یا به قول انگلیسی ها stave ساختمش ولی برای بکینگ از یه نوار از جنس نوار هایی که دور بسته بندی های سنگین می بندن استفاده کردم راستش فایبر گیرم نیومد:-( در مورد دومی منظور من کامپوند نیست شما که خودت استادی کمپوزیت یعنی ترکیبی . شاید بدونی کمون های سنتی ایرانی از ترکیب چند ماده مختلف ساخته می شدن و ساخت نمونه های خوبش گاهی یکسال زمان می برده. ولی نتیجه کمانی بوده با برد نزدیک به 150 متر که کشش اون یه بدن قوی می خواسته. یه چیزی شبیه این کمون هایی که الان روی اسب استفاده می شن.من عاشق این کمون شدمKhansariha (8)

ضمنا واقعا اسم craftsman برازنده ات هستKhansariha (48)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - craftsman - 2011-08-15 04:49 PM

دوست عزيز منو بخاطر برداشت اشتباهم ببخشيد
چون تو ترجمه ها به كمان كامپوند ميگن كمان مركب من از نوشته شما اشتباه برداشت كردمKhansariha (8)
تهران ميتونيد بريد آدرس جايي كه ورقهاي فايبر گلس از ضخامت 2-3 ميليمتر تا 30 ميليمتر ميفروشن پامناره يه پاساژي به نام وليعصر اگه اشتباه نكرده باشم تو پامنار احتمالا ميتونيد ورقهاي پلي كربنات رو هم پيدا كنيد چون نپرسيدم اما ورقهاي مخصوص تابلو نويسي رو اونجا ميفروشن
اما يه ايده ديگه كه بدرد ميخوره استفاده از بامبو هست هم براي كمان هم براي تيرش البته براي تير بايد بندهايي رو استفاده كنيم كه حد اقل75 سانت طولش باشه.بامبو الياف كاملا موازي داره كه منحصر بفرده در عين حال فوق العاده محكمه.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2011-08-15 05:08 PM

ای بابا من فکر کردم بامبو رو خودم کشف کردمkhansariha (249):ولی کاملا درست میگی دوست خوبم. کما اینکه کمونهای سنتی ژاپنی که بهش یومی میگن هسته اصلیش همین بامبو ست ولی بامبوهای ضخیم اینجا کم پیدا می شه هر چند من یه 7 سانتی اش رو خشک کردم والان آماده کاره. فایبر صد در صد بهتر از پلی کربنات جواب میده کمان سنتی هم
.Khansariha (48)
ها ببخشید یادم رفت... ساختن تیر خیلی راحته یا می تونی از نی های نازک و راست که تو شمال هم فراوونه استفاده کنی یا چوب روسی راست رگه با رگه های ریز برای تقویت سرش من از فلز استفاده میکنم و با سنگ چرخ بهش شکل میدم. یه جایی می خوندم بهترین چوب برای تیر سازی fir یا همون کاج نروزی هست.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - majid1157073 - 2011-08-16 08:24 AM

بدون شرح
[تصویر: 13900516071_2011149067e.jpg]