شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - I.V.O - 2015-02-22 04:02 PM

سلام بر دوستان
ببخشید من اینجا پست می زارم جای بهتر پیدا نکردم
سوالی داشتم خدمت دوستان و اینکه برای ساخت کمان لانگ بو از چه چوبهایی می شه استفاده کرد و به چه طولی؟
ممنون می شم دوستان جواب منو بدن؟

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - I.V.O - 2015-02-25 07:01 PM

از اساتید کسی نبود راهنمایی کنه؟
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - aghashekar - 2015-02-25 08:34 PM

سلام
دوستان اگر خواستید میله پلی کربنی بخرید به چادر دوزی ها مراجعه کنید. یک سری میله کربنی دارند که داخل دیواره چادر می گذارند.قطرشان تقریبا به اندازه کمی بیشتر از مداد است. سر میله هم یک لوله ده سانتیمتری فلزی هست. اینها برای ساخت کمان عالی هستند.
موفق باشید

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - sajadkhanzade - 2015-03-01 10:22 AM

سلام دوستان .اگه میشه ادرس یه فروشگاهی که فایبر گلاس دارن رو بگید اخه چند روزه که دنبال فایبر گلاس میگردم ولی بیدا نمیشه

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2015-03-01 11:39 AM

(2015-03-01 10:22 AM)sajadkhanzade نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .اگه میشه ادرس یه فروشگاهی که فایبر گلاس دارن رو بگید اخه چند روزه که دنبال فایبر گلاس میگردم ولی بیدا نمیشه

دوست عزیز مغازه هایی که ایرانیت و طلق و این جور چیزا می فروشن فایبرگلاس ورقی دارن.خوب هم جواب میده.راستش تو کرج که فروشنده هاش همه یه جای مشخص جمعن.تهران هم باید سمت چراغ برق و اونورا باشن.Khansariha (8)
(2015-02-22 04:02 PM)I.V.O نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان
ببخشید من اینجا پست می زارم جای بهتر پیدا نکردم
سوالی داشتم خدمت دوستان و اینکه برای ساخت کمان لانگ بو از چه چوبهایی می شه استفاده کرد و به چه طولی؟
ممنون می شم دوستان جواب منو بدن؟
آقا برای لانگ بو این چوبا بهتر از همه ان:
اول سرخدار.ولی گیر نمی آد.
نارون،زبان گنجشک(عالی) توت(همه جاش به درد نمی خوره) آزاد شمال(عالی) اقاقیا...
هر کدوم اینا رو پیدا کردی به رگه هاش و گره هاش دقت کن و سعی کن رگه های طبیعی رو موقع تراش دنبال کنی.ضمنا تا چوب تره تراش اولیه رو بده بعد بذار دو سه ماه خشک بشه و دو سرش رو با رزین یا لاستیک ببند که نترکه.باز سوالی داشتی من در خدمتم.Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - I.V.O - 2015-03-01 10:41 PM

سلام دوست عزیزKhansariha (8)
ممنون از راهنماییتون حتما مزاحمتون می شم
فقط اینکه ایا تاپیک مجزا داره مطالعش کنم و ادامه بحثو انجا پیگیری کنم چون من نتونستم چیزی در این ضمینه پیدا کنم

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - sajadkhanzade - 2015-03-01 10:55 PM

جناب اقای marksmanکل بابل زیر رو کردم به هرجایی هم که بگین سر زدم ولی فایبر گلاس گیر نیاوردم .ببخشید فایبر گلاس فقط یک نوع یا چند نوع هست .ایا بهتر از فایبر گلاس چیز دیگه هست که بهتر از اون جواب بده .

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2015-03-02 09:59 AM

(2015-03-01 10:41 PM)I.V.O نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیزKhansariha (8)
ممنون از راهنماییتون حتما مزاحمتون می شم
فقط اینکه ایا تاپیک مجزا داره مطالعش کنم و ادامه بحثو انجا پیگیری کنم چون من نتونستم چیزی در این ضمینه پیدا کنم

خواهش می کنم.
نه تاپیک مجزا نیست همین جا می تونیم ادامه بدیم.Khansariha (8)
(2015-03-01 10:55 PM)sajadkhanzade نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب اقای marksmanکل بابل زیر رو کردم به هرجایی هم که بگین سر زدم ولی فایبر گلاس گیر نیاوردم .ببخشید فایبر گلاس فقط یک نوع یا چند نوع هست .ایا بهتر از فایبر گلاس چیز دیگه هست که بهتر از اون جواب بده .

خیلی بعیده تو شهر بزرگی مثل بابل فایبرگلاس نداشته باشن!! انواع مختلفی داره،هم ورقی هم نواری.گریدهاش هم فرق داره بعضی بهتر کار شدن و خاصیت ارتجاعی خیلی خوبی دارن.راستش بهتر از فایبر فیبر کربنه که بعیده اونجاها پیدا بشه.این نوارهای پهن پی وی سی هم که تو کابینت سازی مصرف داره (از یک میل تا نهایتا دو میل ضخامت)بدک نیست ولی مثل فایبرگلاس نمی شه.شاخ هم ازقدیم استفاده می شده که اصلا توصیه نمی کنم چون کار باهاش آدم رو پیر می کنه و ابزار می خواد.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - swat - 2015-03-04 01:22 PM

دوست عزیزی که می خواین کمان چوبی بسازین
یه توصیه بهتون میکنم اونم اینکه از چوب درختایی استفاده
کنین که برگ ریزی دارن مثل درخت آزاد(البته نه درخت آزاد دویست سیصد ساله چون خیلی سفتن)
چون چوب مقاوم و سفتی دارن و شکنندگی کمی دارن
حتی یه کمان نازک هم که با این چوب ساخته بشه پنداژ مناسبی داره
اگه به محل سکونتتون شمال یا نزدیک شماله
توصیه میکنم از همین چوب استفاده کنین که خیلی هم فراوانه
ولی اگه ساکن مرکز یا جنوب کشورین بهترین گزینه چوب درخت گزه

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - pilesport - 2015-03-19 04:18 PM

با سلام به دوستان
من رفتم پامنار و فقط فایبر گلاس ورقی اونهم به ضخامت دو میل یا شاید سه میل داشتن
کسی میدون کجای پامنار یا کدام مغازه فایبر گلاس ضخامت بالاتر داره یا شاید هم من اشتباه کردم از مغازه سئوال اشتباهی کردم
بعضی از مغازه ها میگن که تسمه اون نیست
لطفا اگه ممکنه کسی از دوستان راهنمایی کنه
ممنون از همگی