شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - whitewolf - 2013-07-30 05:19 PM

سلام
آقا کسی میتونه نحوه ساخت تیر کمان تفنگی رو آموزش بده
ممنونKhansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - whitewolf - 2013-08-13 04:40 PM

سلام
انگار کسی نیست بلد باشه من فقط تو بازو هاش گیر کردم که نمیدونم از چه جنسی باشه بعضی ها میگن pvc به نظر شما خوب در میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2013-08-14 11:10 AM

(2013-08-13 04:40 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
انگار کسی نیست بلد باشه من فقط تو بازو هاش گیر کردم که نمیدونم از چه جنسی باشه بعضی ها میگن pvc به نظر شما خوب در میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (8)

دوست عزیز.بازوها از هر چوب خوبی و حتی بامبو هم می تونه ساخته بشه.کار سختی نیست.اگه بتونید این بازوها رو به صورت چند لایه بسازید کاملا موفق تر خواهد بود.مثلا لایه جلویی بامبو،لایه وسطی یه چوب خوب مثل گیلاس ، سیب ، زبان گنجشک یا افرا و لایه پشتی هم ورق فایبر گلس.این لایه ها با یه چسب قوی به هم پرس می شن و تشکیل یک بازوی یک پارچه با عملکردی عالی رو میدن.Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - whitewolf - 2013-08-14 07:10 PM

(2013-08-14 11:10 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-13 04:40 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوست عزیز.بازوها از هر چوب خوبی و حتی بامبو هم می تونه ساخته بشه.کار سختی نیست.اگه بتونید این بازوها رو به صورت چند لایه بسازید کاملا موفق تر خواهد بود.مثلا لایه جلویی بامبو،لایه وسطی یه چوب خوب مثل گیلاس ، سیب ، زبان گنجشک یا افرا و لایه پشتی هم ورق فایبر گلس.این لایه ها با یه چسب قوی به هم پرس می شن و تشکیل یک بازوی یک پارچه با عملکردی عالی رو میدن.Khansariha (8)

سلام
منظور شما از بامبو همون نی خودمونه؟؟؟/Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2013-08-15 11:06 AM

البته بامبو هم یک نوع از نی ها یا همون خیزران هاست ولی بیشترین خاصیت فنری توی نی ها متعلق به بامبو هست.این بامبوها همونیه که تو شمال باهاش چوب ماهیگیری می سازن و شما می تونید در اندازه های بزرگ و با ضخامت کاملا مناسب از بیشتر گلفروشی ها تهیه اش کنید.البته تا سبزه ازش استفاده نکنید بذارین خشک بشه اونوقت سطح بیرونیش از استخوان هم سختتر می شه ولی باز مثل فنر خم و راست می شه.Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - whitewolf - 2013-08-15 02:49 PM

(2013-08-15 11:06 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته بامبو هم یک نوع از نی ها یا همون خیزران هاست ولی بیشترین خاصیت فنری توی نی ها متعلق به بامبو هست.این بامبوها همونیه که تو شمال باهاش چوب ماهیگیری می سازن و شما می تونید در اندازه های بزرگ و با ضخامت کاملا مناسب از بیشتر گلفروشی ها تهیه اش کنید.البته تا سبزه ازش استفاده نکنید بذارین خشک بشه اونوقت سطح بیرونیش از استخوان هم سختتر می شه ولی باز مثل فنر خم و راست می شه.Khansariha (8)

سلام
منظورتون از قسمت بیرونی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - AREF . H . V - 2013-08-15 10:26 PM

سلام من یه کمان CROSSBOW ساختم البته 80 درصدشو هر زمان که کاملش کردم عکسشو میزارم Khansariha (66)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - HARWARD - 2013-09-11 11:18 AM

سلام
اقای Marksman من فیلم pdf که برای ساخت longbow گذاشته بودین رو دارم ولی چیزی ازش نفهمیدم.اگه بتونین به سوالاتم پاسخ بدین خیلی خیلی ممنون میشم؟جنس چوب بازوها و قبضه و چوبی که اخر بار روی قبضه میزاره و میبره چیه ؟اون سبزه و سیاهه که روش چسب میزنه و چوبها رو روش میچسبونه چی هستند؟چسبش چیه؟ اون سیاهه و قهوه ایه که روی جا زه میچسبونه و با سمباده میتراشه چیه؟دستگاهی که زه رو باش میسازه چطوری درست میشه و از چه نخهایی اسفاده میکنه و اون واکس چیه که زه رو به اون میماله؟قالب پرس رو چیکار کنیم؟

متاسفانه حجم فیلم با کیفیت عالی بالا بود و نتونستم اپش کنم.میتونید از ادرس زیر دانلودش کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - HARWARD - 2013-09-11 08:03 PM

کسی نبود جواب ما رو بده؟
بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووق..​..................

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - کوهنورد - 2013-09-11 11:28 PM

با سلام :
دوست عزیز ساخت کمان چوبی بدلیل اینکه متاسفانه چوب مناسب کمتر در دسترس ماست کار سختی شده . ولی پدیده جدیدی در نت دیدم که دو تا شاخ رو کله ام سبز شده و اون هم کمان با لوله های پی-وی سی است !!!!! خیلی هم زیبا ساخته اند خیلی هم حرفه ای ولی روی لوله ها یک سری مشخصاتی درج شده که باید تحقیق کنم ببینم در ایران هم از اون نوع لوله ها پیدا میشه یا نه .نتیجه رو چند روز دیگه اعلام میکنم .