شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Ali - 2012-11-18 03:23 PM

ساموئل جان استاد جاوید دم دست نیست،من هم با ایشون این طرح ها رو ساختم،دقیقا همینی که میبینی طرح ایشونم هست،این کمانی که دیدی به راحتی تیر رو با 50ژول قدرت پرت میکنه که برای شکار گراز خیلی خیلی خوبه،فقط قدرت دست بالائی میخاد،از این ساده تر فکر نکنم بشه توضیح داد!

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Samuel - 2012-11-18 03:39 PM

دستت درد نکنه علی جان.. نقشه خوب توضیح داده اما واسه بنده قابل فهم نیست چون هنوز کمانو با تصویر واقعیش ندیدم.. شما اگه از این کمان ساختین عکسشو بذارین که عالی میشه...Khansariha (8)

داداش Marksman هم گفتن که فایل پی دی اف اموزششی رو دارن که قرار میدن..انشالله که مشکلم حل بشه با این موارد ..

ممنونم Khansariha (48)

راستی اینا که 50 تا قدرت دارن...برد مفیدشون چند متره؟؟؟؟

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-11-18 04:38 PM

خوب بالاخره پیداش کردم...
اینم نقشه ها و توضیحات ساخت یه کمان ریکرو.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Ali - 2012-11-18 06:42 PM

برد مفید تا جائی که دقت داشته باشین!300-400 هم انرژی کافی رو داره چون تیر کمان وزنش زیاده منتها دقت تو اون فواصل مید پائین.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Samuel - 2012-11-20 01:20 AM

سلام داداشی...دمت گرم..خیلی مردی..
اما یه چیزی مطمئنی این همونیه که تو تاپیک اول توضیح داده شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Khansariha (397) Khansariha (181)

به نظر من خیلی فرق داره داداشی

داداش کسی ساخته تا حالا این کمانو؟؟ یه عکس بذارین ممنون میشم

اون چیزی که تو تاپیک یک توضیح داده شده گمونم یه چیز تو مایه های این عکس بشه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-11-20 11:28 AM

(2012-11-20 01:20 AM)Samuel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام داداشی...دمت گرم..خیلی مردی..
اما یه چیزی مطمئنی این همونیه که تو تاپیک اول توضیح داده شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Khansariha (397) Khansariha (181)

به نظر من خیلی فرق داره داداشی

داداش کسی ساخته تا حالا این کمانو؟؟ یه عکس بذارین ممنون میشم

اون چیزی که تو تاپیک یک توضیح داده شده گمونم یه چیز تو مایه های این عکس بشه :
ساموئل جان خواهش می کنم.Khansariha (8)
والله من اول تاپیک رو خیلی باهاش کار ندارم.این پی دی اف خوب توضیح داده روش رو. من یه چند تا پی دی اف دیگه هم برای کمان و لوازم جانبی دارم.لانگ بو ساختم،سلف بو ساختم ولی ریکرو تا حالا نساختم.این از لحاظ ساخت اگه ابزار داشته باشی راحت میشه ساختش.Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Samuel - 2012-11-20 11:52 AM

سلام.. اینایی که ساختی یه عکس میذاری ازشون؟؟/ Khansariha (8)

چیزایی تو این سبک نداری؟؟ تصویر زیر :

گیوتین کسی نساخته تا حالا؟؟ Khansariha (226)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-11-20 12:22 PM

تو همین تاپیک ارسال 45 رو ببین صفحه 5.یه مدل سلف بو ولزی هست.Khansariha (8)زه و تیرشم تو ارسال 63 صفحه 7 توضیح دادم.Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - mkmk - 2012-11-25 01:56 AM

سلام بر همه ی دوستان.
من این کمان رو طبق مدلی که صفحه ی اول گذاشته شده با هزار زحمت و سختی ساختم.
بازوها از جنس فایبرگلاس به ضخامت1cm،طول60cm،عرض5cm
دسته کمان از چوب(فکر کنم گردو باشه)،ابعاد طبق مدل صفحه 1
زه کمان از جنس نخ کفاشی هست که اصلا خوب نیست و کم کم کش میات و طولش زیاد میشه.
ولی این مدل یه مشکل بزرگ داره:قسمتی که تو عکس مشخص شده خیلی ضعیف و شکننده هست.
عکسها:

در همین قسمتی که تو عکس مشخص کردم،خیلی هم زه رو محکم نکشیده بودم که شکست.(خدا رحم کردکه تو صورتم نخورد و ازکنارسرم گذشت!!!)
دوباره رفتم دنبال چوب و چوب راش گرفتم و طرح اولییش رو حفظ کردم ولی یه تغییراتی دادم که حدودا 1kg وزنش بیشتر شد و ظاهرش هم ساده تر،که خیلی محکم تر از قبل شده.
عکسها:

امیدوارم مفید باشه و تو ساخت این کمان کمکتون کنه.البته هنوز خیلی کار داره که بستگی به سلیقه افراد داره.بازو ها باید رنگ بشه.دسته رو باید بدین یک منبت کار که از این حالت 3 در 4 درش بیاره و روش شکل در بیاره و روش رنگ روغن بزنه که میتونه خیلی قشنگ بشه.
چند وسیله دیگه هم که خیلی کمبودش احساس میشه یه دستگاه نشانه روی و یک رست(تکیه گاه تیر موقع کشیدن تیر به جای انگشت)هست که راحت میشه نصب کرد روی کمان که مثل مگسک تفنک هست و دقت تیر اندازی به اینها بستگی داره.
((ببخشید اگر خیلی طولانی شد.اگر چیزی رو اشتباه گفتم لطفا اساتید تصحیح کنند.))

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Ali - 2012-11-25 08:56 AM

خیلی عالی بود.البته اون نقطه ضعیفترین قسمت چوبه منتها جاوید جان همین طرح رو ساخته بودن و با چوب مرغوب و هیچ مشکلی نداشت،با این حال طرح مجدد شما هم خوبه و با چوب معمولی هم میشه اجراش کرد.پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از خطر شکستن هم فایبر گلاس و هم چوب رو از جنس درجه یک تهیه کنید.