شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو (/showthread.php?tid=364)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - behbod - 2012-08-15 04:19 PM

ممنون دوست عزیز
چوبش باید تر باشه یا خشک؟ قطرش باید چقدر باشه؟
از کجا میتونم تهیه کنم؟ شما عکس از مراحل ساختش ندارید؟
زهش رو از چی درست کردید؟

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-08-15 04:19 PM

(2012-08-15 04:15 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکر
راستی نمیشه از زردپی استفاده کرد؟
چرا اونم بعد از عمل آوری برای پوشاندن پشت کمان با چسب مخصوصش استفاده میشه.مهم عمل آوریش هست و نوع تاندون.بهترینش تاندون روی راسته گاو یا گوزنه.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - behbod - 2012-08-15 04:29 PM

(2012-08-15 04:19 PM)behbod نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز
زهش رو از چی درست کردید؟

طولش رو هم بگید

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-08-15 04:29 PM

(2012-08-15 04:19 PM)behbod نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز
زهش رو از چی درست کردید؟
چوب ترجیحا اگه تر باشه بهتره چون خودت اصولی می تونی خشکش کنی.شاخه ای با قطر حدود 6 سانت عالیه از وسط مس تونی نصفش کنی هر کدومش میشه یه بازو. اگه یه تیکه باشه طولش حدود 160 تا 180 بهتره. کوچکتر از 120 نباشه.
از درخت!!!! متاسفانه.Khansariha (226)
یا از چوب بری هایی که الوار تازه دارن.ولی دقت کن چوب کاج و روسی و صنوبر به درد نمی خوره.
افرا ون نارون یا مغزی توت.
زهشم توضیح دادم تو همین تاپیک هست.Khansariha (8)
چوبش رو تهیه کردی بگو تا بهت بگم چی کارش کنی.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - mhrSB - 2012-08-15 04:30 PM

(2012-08-15 04:19 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-15 04:15 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکر
چرا اونم بعد از عمل آوری برای پوشاندن پشت کمان با چسب مخصوصش استفاده میشه.مهم عمل آوریش هست و نوع تاندون.بهترینش تاندون روی راسته گاو یا گوزنه.

پشت کمان دقیقا کجا میشه؟
به عنوان زه دارم میگم.چون زردپی بعد از این که فراوری شد هر چقدر بمونه خواصیت کششی بیشتری پیدا میکنه.
فکنم فراوریش هم اینه که باید ان را تو آب بپزیم و بعد ریش ریشش کنیم(یا برعکس یعنی ریش ریشش کنیم بعد در آب بپزیم)البته دقیق یادم نیست چون خیلی وقت پیش دیدم و بعد باید ببافیمش.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - behbod - 2012-08-15 04:32 PM

چوبش رو تهیه کردم اطلاع میدم بهتون
بازم ممنون بابت راهنماییKhansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - Marksman - 2012-08-15 04:32 PM

اگه بخوای دو تیکه اش کنی طول 80 سانت تا 1 متر کافیه .
(2012-08-15 04:30 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-15 04:19 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکر

پشت کمان دقیقا کجا میشه؟
به عنوان زه دارم میگم.چون زردپی بعد از این که فراوری شد هر چقدر بمونه خواصیت کششی بیشتری پیدا میکنه.
فکنم فراوریش هم اینه که باید ان را تو آب بپزیم و بعد ریش ریشش کنیم(یا برعکس یعنی ریش ریشش کنیم بعد در آب بپزیم)البته دقیق یادم نیست چون خیلی وقت پیش دیدم و بعد باید ببافیمش.
پشت کمان طرفیه که روبروی شما نیست.
به عنوان زه کار باهاش سخته.
نخیر اگه بپزیش که از بین بردیش!! باید تو آفتاب خشک بشه بعد یواش یواش با کوبیدن ملایم رشته رشته بشه.

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - mhrSB - 2012-08-15 04:52 PM

متشکر منم دقیق یادم نبود فقط یه چیز هایی یادم بود که میدونستم ناقص است.
تو یه برنامه بود که میامدن وسایل جنگ های قدیم را باز سازی میکردن یه بار قرار بود منجنیق را باز سازی کنن در باره زردپی شنیدم.(البته ادم در بعضی مواقع به عقل اون ها شک میکرد و میگفتم خدارا شکر ایرانی هستیم)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - killer - 2012-08-24 06:35 PM

کسی از دوستان طرح کمان ساده تری نداره؟ چون من میخوام یک کمان درست کنم نه خیلی ساده و نه خیلی پیشرفته.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو - killer - 2012-08-24 08:32 PM

یکی جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
کسی از دوستان طرح کمان ساده تری نداره؟ چون من میخوام یک کمان درست کنم نه خیلی ساده و نه خیلی پیشرفته.