شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های استان گيلان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های استان گيلان (/showthread.php?tid=359)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - MohammadER - 2013-07-08 12:37 AM

نمیدونم قضیه ی این زنگ زدگی شادو چیه ! Khansariha (367)
تازه من با توجه به راهنمایی آقا مهدی ( Marksmann ) این دو تا کار رو کردم :
1- زنگ رو با پارافین خوراکی پاک میکنم ، بعد با یه پارچه دیگه خشک میکنم و این کار رو چند بار انجام میدم تا یه لایه روی بدنه ایجاد بشه .
2- توی جای تفنگ از رطوبت گیر هم استفاده میکنم .
3 ! هیچ وقت نمیذارم آّب به تفنگم برخورد کنه !
But in end
باز هم اثر زنگ زدگی رو مشاهده میکنم !!!!Khansariha (66)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - DAGGER - 2013-07-08 12:45 AM

وقتي لايه اوليه زاج زنگ زد در نگهداريش بايد بيشتر دقت كني
گامو ها الان زاج خيلي ضعيفي دارن و بدليل استفاده از فولاد كربن بالا پس از زنگ زدگي اوليه ديگه مهار اون سخته ولي اگر يه عكس از محل زنگ زدگي بزاري و شدت اونرو ببينم بهتر راهنماييتون ميكنم

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Marksman - 2013-07-08 10:19 AM

متاسفانه تو شمال هر کاری کنی بازم رطوبت راهش رو پیدا می کنه و رو فلزات اثر منفی داره.
محمد جان رطوبت گیرها رو زود به زود عوض کن داداش. اونا هم عمر مفید دارن.فکر کنم هر ماهی یه بار یه چند تا جدیدش رو باید بندازی تو کیس تفنگ.Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - sabergholamian - 2013-07-08 11:31 AM

مخلص دوستان گيلاني عزيز_برادر وقتي از تفنگت استفاده نميكني كجا ميزاريش؟تو كارتن يا كيف نگذارش_برادرم يه شادو داشت زاج لولش رفتو سفيد شد داشت شروع ميكرد به زنگيدن كه باروغن چرخ چربش ميكرديم ميزاشتيم پشت بخاري گوشه اتاق چه زمستون چه تابستون وقتي بلااستفاده بود جاش همونجا بود تكيه به گوشه ديوار روغن مالي شده ميديديمش حال ميكرديم خخخخ_اصلا جاي بسته قرارش نده شمالو كه ميدوني چطورياست،روغن چرخ يادت نره Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - MohammadER - 2013-07-08 12:46 PM

(2013-07-08 12:45 AM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتي لايه اوليه زاج زنگ زد در نگهداريش بايد بيشتر دقت كني
گامو ها الان زاج خيلي ضعيفي دارن و بدليل استفاده از فولاد كربن بالا پس از زنگ زدگي اوليه ديگه مهار اون سخته ولي اگر يه عكس از محل زنگ زدگي بزاري و شدت اونرو ببينم بهتر راهنماييتون ميكنم

آقا این عکس .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2013-07-08 10:19 AM)Marksmann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متاسفانه تو شمال هر کاری کنی بازم رطوبت راهش رو پیدا می کنه و رو فلزات اثر منفی داره.
محمد جان رطوبت گیرها رو زود به زود عوض کن داداش. اونا هم عمر مفید دارن.فکر کنم هر ماهی یه بار یه چند تا جدیدش رو باید بندازی تو کیس تفنگ.Khansariha (8)

مهدی جان این رطوبت گیرها رو باید از کجا تهیه کرد ؟ من از چند تا داروخانه پرسیدم ، نداشتن . این یکی ، دوتا رو هم شانسی پیدا کردم . ( بیشتر تو اسباب بازی های چینی هست . )

(2013-07-08 11:31 AM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مخلص دوستان گيلاني عزيز_برادر وقتي از تفنگت استفاده نميكني كجا ميزاريش؟تو كارتن يا كيف نگذارش_برادرم يه شادو داشت زاج لولش رفتو سفيد شد داشت شروع ميكرد به زنگيدن كه باروغن چرخ چربش ميكرديم ميزاشتيم پشت بخاري گوشه اتاق چه زمستون چه تابستون وقتي بلااستفاده بود جاش همونجا بود تكيه به گوشه ديوار روغن مالي شده ميديديمش حال ميكرديم خخخخ_اصلا جاي بسته قرارش نده شمالو كه ميدوني چطورياست،روغن چرخ يادت نره Khansariha (8)

من معمولا تفنگ تو کیف نگه میدارم .
روغن چرخ خیاطی زیاد چربه ، حس خوبی ایجاد نمیکنه ، ولی چه کار میشه کرد این یکی رو هم تست میکنم .

شاید هم تابستونا بخاطر شادو بخاری روشن کردم ! Khansariha (290)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - DAGGER - 2013-07-08 02:04 PM

آفا محمد
از اثرزنگ زدگی در عکس مشخصه که بصورت نقطه های ریز هست و در اثر مجاورت با هوای اشباع از رطوبت گیلان هستش و اجتناب ناپزیره ولی میشه از پیشروی جلو گیری کرد
ضمنا اون بسته های رطوبت گیر همونطوری که دکتر مهدی عرض فرمودند دارای عمر مفید هستند و پس از جذب مقداری رطوبت دیگه کارآیی ندارند و نمیشه اونهارو بصورت مداوم از داخل جعبه یه کالا ورداشت و دوباره استفاده کرد
شما قنداق تفنگ رو واکن و بعد با یه تکه پارچه اغشته به نفت خوب جاهای زنگ زده رو تمیز کن که دیگه برجسته نباشه تا وقتی پارچه تمیز کشیدی زرد نشه بعد تفنگ رو بزار هوای آزاد زیر افتاب تا خشک شه و بوی نفت بپره وقتی فلزش کمی داغ شد یه مقدار وازلین معمولی که داروخانه ها دارند بگیر و دوباره بایه پارچه تمیز بکش روش خصوصآ نقاط زنگ زده چند بار تکرار کن و بدلیل زبر بودن جاهای زنگ زده اونجا بیشتر جذب میشه اخر کار هم با روزنامه اضافه های وازلین رو پاک کن این میشه یه لایه محافظ برای تفنگ تو محیط مرطوب گیلان
من برای تفنگ هایی که زاجشون زنگ زده از این روش برای پیشگیری نتیجه گرفتم ولی محیط نگهداری تفنگ هم خیلی مهم هست بهتره محل قرار گرفتنش جایی باشه که کمی از نظر ارتفاع از سطح زمین بالاتر هست قرار بگیره
در نهایت هم بخوای میتونی اسلحه رو مجددا زاج کاری کنی که یکمی فنی تر و کارش بیشتره و تاپیکش رو بخونی کاملآ با روش اون آشنا میشی

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - sabergholamian - 2013-07-08 02:12 PM

لازم نيست تابستونا بخاري روشن كني همون زمستونا بسه داداش منم چنين پيشنهادي نداده بودم

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - MohammadER - 2013-07-08 02:53 PM

از تمام دوستان تشکر میکنم . Khansariha (8)Khansariha (96)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Marksman - 2013-07-08 04:25 PM

محمد جان داروخانه ها دارن ولی معمنولا نگهش نمی دارن و میریزن دور. تو بسته های داروی خارجی به خصوص مکمل های ویتامینی و اینا معمولا بسته های خیلی خوبش هست.اگه به یه داروخانه آشنا بسپری اونا رو برات نگه داره ماهی 20 30 تا کاسبی!Khansariha (219)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - MEHDI-SHOOTER - 2013-07-10 09:00 PM

چه روز ها که یک به یک غروب شد، نیامدی
چه بغض ها که در گلو رسوب شد، نیامدی

خلیل آتشین سخن،تبر به دوش بت شکن
"خدایمان دوباره سنگ وچوب شد، نیامدی"

برای ما که دل شکسته ایم وخسته نه
ولی برای عده ای چه خوب شد نیامدی

تمام روز های هفته را در انتظار جمعه ام
دوباره صبح،ظهر،غروب شد، نیامدی.....

"اللهم عجل لولیک الفرج"

رمضان مبارک. امیدوارم این ماه برای هممون ماه پرخیرو برکتی باشه.

یا علی

Khansariha (256)