شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های استان گيلان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های استان گيلان (/showthread.php?tid=359)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2015-05-28 10:26 PM

اون سالی که سد رو باز کردن یکی از بزرگترین اسبله هارو داییم گرفت هم قد خودش بود!
اسبله وقتی به قلاب میزنه وقتی داری چرخو جمع میکنی انگار اشغال داری بالا میکشی هیچ تکونی نمیخوره برعکس همه ماهی ها.
اسبله برای آسم خیلی خیلی مفید هستش شنیدم.
اون سالی هم که سد رو باز کردن یه نفر بود اسبله های که مردم از اب میگرفتن رو میخرید میگفتن میخاد روغنش رو بگیره!

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - rkh.hunter - 2015-05-28 10:28 PM

برادر یه بار از تهران سفارش بده با پست پیشتاز میارن دم خونت هم مطمعنه هم سریع 30 تومن خرید کنی برای یک سالت کفایت میکنه فقط اورینگ داخل لوله رو بشتر بگیر بعضی از اورینگها اصلا نیاز به تعویض ندارن یا فقط یه بار تعویض بشن کفایت میکنهKhansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - smart - 2015-05-29 08:14 AM

به به دست ما دور و دوستان روی نخیلKhansariha (8)
سلام به همه دوستان Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
امین خان اینطور که شما میفرمایید زردپر توی سد باید بزنه منتها با طعمه خودش در وقت مناسب. شما ساعت 2 شب قلاب بزن مگه میشه زردپر بگرده به قلابت نزنه؟!!!!!یا اول غروب بی سروصدا زیر پات بندازی زردپر میگیری.بجاس سگ ماهی هم اسبله بگید تا عادت کنید چون همه جا بهش اسبله میگنKhansariha (8)
پدرم قدیما یه اسبله گرفته بود 13 وجب و بارها دوستاش حرفش تأیید کردن آخه زمان اونها نخ های سوپر آلمانی اصل بود میخریدن. مادربزرگم میگفت ما روی نخ ماهیگیری لباس پهن میگردیم!!!!!!پدرم میگفت دیدم یه مرغ مرده داره با جریان آب میاد سمت ما گرفتمش زدم به قلاب!!!!!اسبله هم اگر جایی به وفور پیدا میشه باید غذا خورده باشه دیگه،بدون غذا که رشد نمیکنه!!!
ماهی دودی شنیدم برای گرفتنش میزنن به قلاب و بعد صیدش میگن باید زنده زنده پشت گردنش ببری و سرش توی آب نگهداری تا خونش خالی بشه چون مشکلات گوارشی میاره و بعد که خونش خوب خالی شد انتهای دمش ببری و از سر آویزونش کنی تا بقیه خونش خالی بشه که راستش بخواین من آدم این کار نیستم!!!!!!!
امین جان گندم پاشی برای زردپر انجام میدن یا کپور؟!!!!!
بچه قورباغه و بچه ماهی و میگو از نظر من باید توی سد خوب جواب بدهKhansariha (256)
مهدی خان انجام وظیفه کردیماKhansariha (48)در خدمتیم

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2015-05-29 09:59 AM

سلامKhansariha (8)
اینجا همه بهش سگ ماهی میگن، بزرگی سگ ماهی های سد منجیل تو ایران معروف هست یه بار هم قبلا تو تاپیک ماهیگیری باید گفته باشم که برای غواضی تو سد از انزلی امده بودن 3 تا غواض بعد بیرون امدن از تو اب خشکشون زده بود اینارو دیده بودن! اون زمان ها که سد رو هر دو سال یکبار باز میکردن میگن رستوران های شمال میومدن میگرفتن اسبله رو گوشتش رو به جای......میفروختن خخخ.
این ها خودشون خیلی راحت غذای خودشون رو تهیه میکنن شکم اسبله رو که باز کنین پر از ماهی هست از 10 سانتی تا 30 سانتی برای همین حالا حالاها به قلاب نمیزنه.
در مورد زردپر کلا یه فصل های خاص زردپر های درشت میزنه اینجوری خیلی خیلی شانسی میزنه منم بارها شب رو امتحان کردم به جز یکبار که تو قسمت چای منجیل بود جای دیگش خبری نبود. اگه شب میوفتاد خیلی بهتر بود چون روزها افتاب شدیدو باد...باید تحمل کرد ولی شب ها خیلی هوا خوبه.. وسوسم کردی یه بار دیگه شب برم Khansariha (172)
دیروز هم غروب رفتم تا 8 شب ولی خبری نبودش.
در مورد طعمه پاشی من تا حالا انجام ندادم اونجای که من ماهیگیری میکردم یه ماهی گیر میگفت من دو روز هست دارم طعمه پاشی میکنم اون روزم واقعا ماهی های خوبی زد.

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2015-06-04 08:43 PM

سلام دوستانKhansariha (8)
مثل اینکه قلعه سمیران خوب زردپر میزنه با جیگر داییم دیروز رفته بود. قلعه سمیران نرسیده به گیلوان هستش. از منجیل نیم ساعت راه هست کلا.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - camel_60 - 2015-06-05 02:04 PM

(2015-06-04 08:43 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستانKhansariha (8)
مثل اینکه قلعه سمیران خوب زردپر میزنه با جیگر داییم دیروز رفته بود. قلعه سمیران نرسیده به گیلوان هستش. از منجیل نیم ساعت راه هست کلا.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان
ما دیروز سپید رود امام زاده هاشم اون ورا بودیم ...
آب خیلی بالا بود و رنگ قهوه ای داشت ...
کلا خوب نبود چند تا دونه کوچیک گرفتیم ...
آخر یه بار ماهی خوب نگرفتیم ...
باز تو عکس بالا عالی زدی زرد پر میزوووووووون زدیااااا
اینجا که زدی ماهی همیشه به راهه؟

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2015-06-05 02:13 PM

سلام اینجارو خودم چند سالی هست نرفتم اینارو داییم رفته بود گرفته امروز هم قرار بود بره حالا اگه گرفته باشه امشب خبر میدم تو تاپیک.
فقط از جاش خیلی تعریف میکرد که سایه هست کلا.

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - camel_60 - 2015-06-07 11:33 AM

عکسی چیزی هز مکانش داری چون احساس میکنم ما هم پنجشنبه همون قلعه سمیران بودیم چیزی نگرفتیم...

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - saheb - 2015-06-07 11:59 AM

سلام
داخل آب‌وبرق (دقیقا) روبروی درب ترمینال یه مغازه اورینگ فروشی هست. دیروز رفته بودم اونجا و همین که رسیدم ، فروشنده کرکره رو کشید پایین!!! (نمیدونم چرا هر وقت دنبال اورینگ میرم همه ی فروشنده ها فرار میکنن!!)
خلاصه سر بزنگاه رسیدم و بیرون مغازه با هم صحبت کردیم و گفت اگر دقیقا همین اورینگ هارو میخوای الان ما تا شب باید بمونیم اینارو پیدا کنیم! خلاصه از صحبت هاش متوجه شدم که اورینگ هارو داره خیلی هم خوش اخلاق و با حوصله بود (قبل از این یه مغازه دیگه رفتم طرف همه ی اورینگ هارو میگفت ۱/۵ - ۲ - ۲/۵ ... همش نیم میل نیم میل بالا میرفت گفتم آقا این سایز ها دقیق هستن کارمون هم حساسه اورینگ ۱/۷ تا ۱/۵ حدود ۰/۲۰۰۰۰۰۰ میل تفاوت داره الکی نیست که !!!)
خلاصه اینجا بنظرم اومد کارش دقیقه گفت سایز هارو از وایبر برام بفرست بحال فرصت همه رو دقیق بهت بدم

اینطوری شد دیگه.............. آدرسش هم که گفتم دقیقا روبروی ترمینال مینی‌بوس ها. یه تابلوی قرمز هم فکر کنم داره مغازش..ولی اسمش یادم رفت
بعدا روی نقشه هم محل رو مشخص میکنم الان اینترنت درست حسابی ندارم

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - na.es1377 - 2015-06-07 12:44 PM

سلام بچه‌ها