شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های استان گيلان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های استان گيلان (/showthread.php?tid=359)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - BARZOV - 2014-10-27 10:02 PM

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی و تشکر ویژه از کاربر گیلان شکار (آقا حسین عزیز اگر اشتباه نکنم) که بانی خیری شدن برای آشنایی بیشتر دوستان.Khansariha (8)
یه پیشنهاد داشتم. اگر بشه مسابقه در زمینی یا باغی برگزار بشه خیلی عالی میشه. هم مسابقه میدیم و هم شاید چارتا گنجشنک هم شکار کردیم!Khansariha (214)
بالاخره این جور دور هم بودن ها حیفه که برنامه شکار هم نداشته باشه.Khansariha (8)
فکر کنم زمینی که دوستان فرمودن تو جیرده هست خوب باشه. البته من که کلا آشنایی ندارم ولی در کل هر چی دوستان سلاح دونستن همون رو بهتره که انجام بدیم.Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - rkh.hunter - 2014-10-28 02:03 AM

سلام Khansariha (8)
اگه مکان مسابقه یا قرار جایی باشه که به همه نزدیک باشه خیلی بهتره که مسافت برای همه یک جور باشه
اگه مسافت مهم نیست، کارگاه من مکان مناسبیه هم دیوار داره و هم اینکه تا 70 متر میشه رو تیر اندازی کرد
Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Vicxtor - 2014-10-28 07:52 AM

(2014-10-27 08:46 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حنان عزیز شما قبلا تو این فرم چند تا سیبل برا مسافتهای گوناگون اپ کرده اید
تنها چیزی ام که ما احتیاج داریم برا برگزاری (بغیر از شیرینی سهیل و ابمیوه به تعداد) هموناست
تفنگ بادی و ساچمه رو که دوستان زحمت میکشند
خوب میمونه شرایطی که دوستان باید رعایت کنند
مثلا با دوربین بی دوربین؟
و بعد مسافت مسابقه؟
(نظر لطفا)
روز مسابقه که انشاا... بعد از ایام دهه یا ماه محرم قوت میگیره
و برای اینکه ریزش کم بشه هماهنگی و اطلاع رسانی قوی انجام میدیم و احتمال قوی جایزه هم میدیم به نفر اول
برای جاشم زیاد نگران نباشید زمین تراپ پشت باشگاه میرزا کوچک هست میتونیم با کمیته ورزش همگانی هیت تیر اندازی هماهنگ کنیم اونجا تیر بندازیم

درود بر حسین عزیز... Khansariha (8)
همونطور که فرمودید، میشه برای بار اول آسون گرفت و هدف فعلا آشنایی بچه ها با هم و تشکیل یک گردهمایی کوچیک هست
در مورد مکان که عالی هست و فقط نکات ایمنی رعایت بشه...
در مورد شرایط هم دوستانی که تجربه و نظری دارن بیان اینجا و مطرح کنن
و البته در مورد کلاس فنری و پی سی پی، اختیار با خود دوستان هست و الان کم نیستن دوستانی که حداقل ای تی 44 دارن منجمله خودم...
دوربین باشه بهتره برای سیبل زنی در 50 متر (و کمتر)... وضعیت هم بهتره نشسته یا خوابیده باشه با ساپورت باشه.
در مورد پذیرایی هم مشکلی نیست، شیرینی سهیل و آبمیوه به راهه... Khansariha (219)
(2014-10-28 02:03 AM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)
اگه مکان مسابقه یا قرار جایی باشه که به همه نزدیک باشه خیلی بهتره که مسافت برای همه یک جور باشه
اگه مسافت مهم نیست، کارگاه من مکان مناسبیه هم دیوار داره و هم اینکه تا 70 متر میشه رو تیر اندازی کرد
Khansariha (256)

مهدی جان پیشنهاد خوبیه... یعنی عالیه... Khansariha (219)
اگه هوا مساعد نشد در روز تعطیل، مکان شما عالی هست، به خاطر امنیت بیشتر و...
اگه وضعیت جوی خوب بود که همون رشت هم خوبه، به دلیل دسترسی راحت تر دوستان...
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - guilanshekar - 2014-10-28 09:05 AM

Khansariha (8) درود
ما که at44 نداریم
دوربینم نداریم
پیشنهادم اینکه در 2 کلاس انجام بشه
25 متر بدون دوربین
50متر با دوربین
کارگاه شما هم عالی

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - guilanshekar - 2014-10-28 10:24 AM

خبرهای زیر پوستی حاکی از این است که از هفته دیگر پروانه شکار داده می شود برا هفته 2 روز

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin2904 - 2014-10-28 11:51 AM

در مورد فاصله تیراندازی برای سیبل زنی به نظرم باید کمی تفکیک انجام بدیم.

خب اکثر بچه ها فنری کار میکنن.بنده هم که پی سی پی رو فروختم.. وبا یک هاتسان 1100 بعضی اوقات تمرین میکنم.

فکر میکنم برای بادی ها با دوربین فاصله 30 متر و بدون دوربین فاصله 20 متر و pcp فاصله 40-50 متر مناسب باشه.
به نظر خودم اگر pcp و بادی باهم قاطی بشه امکان اینکه بچه های فنری کار یکم از کار زده بشن زیاد باشه.

در مورد مکان و نحوه تیر اندازی هم به نظرم نیاز نیست فعلا در حد حرفه ای شروع کنیم.
فعلا باهم بیشتر آشنا بشیم و کمی باهم هماهنگ تر بشیم خیلی خوبه.
یه جاییکه چندتا پرنده هم توش پیدا بشهKhansariha (214) تو رشت یا اطرافش پیدا میکنیم

سیبل هم زیاد هست ..مثلا من برای خودم این سیبل هارو طراحی کردم
میتونیم یک سیبل مشخص و مخصوص طراحی کنیم و هر وقت قرار ملاقات داشتیم هر کدوم فرضا 5تادونه سیبل پرینت بگیریم باخودمون بیاریم.

[تصویر: 14144841311.jpg]

[تصویر: 14144841312.jpg]

گول براران قربانKhansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - BARZOV - 2014-10-28 12:41 PM

انشاالله اگر اولین قدم رو برداریم دیگه کارمون برای دفعات بعدی راحت میشه و دوستانی که در بار اول شرکت داشتند بار دوم سریع حاظر میشن و کلا کارها راحت تر میشه.دوستان هم تعدادشون بیشتر میشه و مسابقه رو کم کم ارتقا میدیم.
فکر کنم جمعه ی هفته ی بعد دهه محرم زمان مناسبی باشه و اگر یه جایی هر چه زودتر مشخص بشه بسیار عالی هست.
به نظرم حساسیت زیادی نسبت به مکان و زمان نداشته باشیم بهتره چون بالاخره برای بار اول یه آشنایی مختصر و جمع دوستانست و از بار دوم میتونیم پیشرفت بدیم کارمون رو. اما هر چقدر آشنایی اولیه زودتر صورت بگیره بهتر هست و دیگه کارا همگی راحت تر به نظر میان.
فقط یکی از دوستان با تجربه اگر لطف کنن مدیریت بفرمایند و هرچه زودتر زمان و مکان رو مشخص کنند میمونه هزینه های ممکن و هر کس هم هر تجهیزاتی داره بیاره تا یه مسابقه ی مقدماتی داشته باشیم و آشنایی فعلا حاصل بشه و از بار دوم انشاالله یه مسابقه ی جانانه داشته باشیم.Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2014-10-28 12:55 PM

نظر من این هست مسابقه تو منجیل برگزار بشهKhansariha (172) فکر کنم خودمون همراه ساچمه تو این باد پرواز در بیایمKhansariha (226) منم با گانپاور 120 ژولی شرکت میکنمKhansariha (8)
دوستان از شوخی گذشته موقعیت خیلی خوبی هست اگه هوا مناسب باشه میشه تو باشگاه جنگلی پینت بال هم مسابقه برگزار کرد

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - rkh.hunter - 2014-10-28 01:24 PM

سلام
من از الان میگم که من تو هر دو کلاسش شرکت میکنم خخخخخ
البته فک کنم اکثر دوستان ای تی دارن و 50 متر برای ای تی یه کم زیاده تا همون 35 40 متر واسه تارگت زنی خوبهKhansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Vicxtor - 2014-10-28 02:28 PM

درودی دوباره... Khansariha (8)

از حسین، مهدی، امین های عزیز و سایر دوستان عزیز به خاطر پیشنهادات خوبشون سپاسگزارم... Khansariha (8)Khansariha (8)

در مورد سیبل ها هم میشه از سیبل های استاندارد یا تارگت زنی (سیبل های که روشون عکس جک و جونور داره) استفاده کرد. حتی سیبل بنچ رست هم خوبه. از امین عزیز هم به خاطر سیبل های زیبایی که گذاشتن سپاس ویژه به عمل میاد... Khansariha (8)

در مورد کلاس سلاح ها هم میشه در دو رده ی pcp و فنری باشه در هر دو کالیبر. انتخاب ساچمه هم با خود دوستان (انتخاب مچ ترین ساچمه با سلاحشون). در مورد فاصله هم ۲۵ متر برای فنری با دوربین و ۴۰ متر برای pcp با دوربین مناسب هست به نظرم...

در مورد مکان هم فکر میکنم همون زمین تراپ که حسین جان فرمودن بهترین مکان باشه (البته اگه اجازش رو کسب کنیم) و در مورد زمین پینت بال سراوان فکر کنم به این راحتی ها نیست (از نظر مجوز و ایمنی)

در مورد زمان گردهمایی هم جمعه ی هفته ی بعد (به پیشنهاد دوست عزیز barzau - ببخشید اسمتون رو یادم رفت!) به نظرم خوبه، البته اگه دوستان وقتش رو داشته باشن و هوا هم مساعد باشه (اگه اوکی شد خودم هم مرخصی میگیرم...)

دوستان نظراتشون رو لطفا بفرمان که به اجماع نظر برسیم... ممنون Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)