شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های استان گيلان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های استان گيلان (/showthread.php?tid=359)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - smart - 2014-05-23 10:10 AM

خوبه.کلآ ما که زورمون بهشون نمیرسه بذار اینجوری حالشون جا بیاد البته پیش قضاوت نکنم بهتره چون نمیشناسمشون.
آخرش نفهمیدم شکار توصیه پیامبره یا نه نفرین پیغمبر داره که همش توش گرفتاریه!!!!
یکی اخموئه یکی بندازه یکی جنس داره ولی نمیفروشه یکی... چی بگم والا امان از دست بعضیا!!!!
Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Vicxtor - 2014-05-27 11:26 AM

درود بر خرم زاکان گیلون زمین... Khansariha (8)
آقا ا قضیه ی فارسی تایپ گودن ا تاپیکه درون چی سه ابراران؟؟؟
آقا گیلی بوگوفتن، گیلکی صحبت گودنی بوگوفتن!!! خسته ببوستم ان قدر ا کلمات فارسی ا تاپیک درون فندرستم... Khansariha (226)Khansariha (399)
آقا بزنید کانال باران د آقا!!!!!!!! خخخخخخخخخخ
بدور از شوخی، اومیدوارم کی زاکان همه هر جایی کی ایسئید خوش و خورم ببید و ایام به کام... Khansariha (219)
رسول اکرم (ص) بعثت سالروز هم بر همه ی مسلمانان به خصوص گیلکان و بازم به خصوص (خخخخ) به گیلک و گالش و کلایی زاکان ا سایت مبارک ببه... Khansariha (8)
پرچم به جوره... Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Vicxtor - 2014-05-27 12:33 PM

امین جان شرمنده که بنده باز در پاسخ به شما اینجا پست میگذارم... Khansariha (8)

فقط خواستم نکته ای رو عرض کنم و اون اینه که در این تاپیک حداقل یک ناظم انجمن هم هست که به زبان مادری صحبت میکنه و همه ی لهجه های گویش گیلکی رو هم متوجه میشه...

ضمنا خود بنده هم هیچ وقت به خودم اجازه ندادم که علیه مدیران یا هر کس دیگه ای و بر خلاف قوانین سایت در این تاپیک ولو به زبان مادری پستی بگذارم و تقریبا همه ی پست های این تاپیک رو از ابتدا مطالعه کردم و تا حال چنین چیزی هم اینجا مطرح نبوده و در صورت وقوع چنین رخدادی هم خودم تذکر و گزارش لازم رو خواهم داد...

ولی با این حال باز همگی ما باید تابع قوانین قدیمی و جدید که توسط مدیران محترم سایت وضع شده یا همچنان میشه باشیم و خود بنده و مطمئنا خیلی از قدیمی های سایت به این قوانین پایبند هستیم...

سپاس... Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2014-05-27 01:13 PM

مگه این قانون برای همه گویش های داخل سایت نیست؟ که نباید به زبون محلی تایپ کنن؟
یا اینکه فقط برای تاپیک استان گیلان این قانون گذاشتن؟

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Vicxtor - 2014-05-27 01:16 PM

امین جان گویا این قانون قبلا هم بوده البته بنده خودم هم اطلاع نداشتم و اگه میدونستم به گیلکی تایپ نمیکردم...
بله برای همه ی زبان ها یا گویش ها هست...
Khansariha (8)
البته فکر کنم بتونیم در صورتی که ترجمه رو در پایین پست بنویسیم، گیلکی تایپ کنیم...
من خودم خیلی لذت میبرم از صحبت و نوشتن به زبان مادری و لهجه های مختلفش... Khansariha (8)
البته اگه از نظر مدیران محترم اشکالی نداشته باشه...
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2014-05-27 01:28 PM

در این صورت که مشکلی نیست چون برای همه گویش ها این قانون گذاشتنKhansariha (8)
ولی تو کل دنیا دارن تلاش میکنن که گذشته خودمون رو فراموش نکنیم با زبان اصلی محلی خودمون صحبت کنیم اینکه این سایت تو بخش های مربوط به هر استان به زبون خودشون صحبت میکردن خیلی خوب بود فکر نکنم کسیم سواستفاده ای کرده باشه از این کار" البته ناگفته نمونه خودم هیچ وقت گیلکی تایپ نکردم چون بلد نیستم فقط بلدم بخونم هم از گیلکی هم ترکی، به هر حال قوانین هست که باید رعایت بشه بدرودKhansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Ali - 2014-05-27 01:34 PM

حالا واسه اینکه بحث عوض شه لطفکنید چندتا کلمه یدمون بدید :)
من به مشهدی و ترکی چندتا کلمه یاد داده بودم اینجا هم میگم
مشهدی
موبروم: من میروم
موبروم:من میبرم
موبروم:من برنده میشوم
موبروم:من بروم؟
خخخخخ حال کنید
ساقول:دستت درد نکنه
ترکی
نجورسن:چطوری؟
نخبر:چخبر
نی نیسن:چیکار میکنی...Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Vicxtor - 2014-05-27 02:38 PM

علی جان خیلی باحال بود... خخخخخخخخخخخخخخ

به گویش شرق گیلانی (املشی) :
من می روم : مو شونوم = مو شو دَرَم (دارم می روم)
من می برم (چیزی را) : مو بورُم = مو بُر (بُرده) دَرَم (دارم می برم)
من می آورم (چیزی را) : مو اَورَم (هَورَم) = مو اَوَر دَرَم (دارم می آورم)
من برنده می شوم : مو بورُم = مو بُر (بُرده) دَرَم (دارم برنده می شوم)
من بروم؟ : مو بوشوم؟

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - AIRKING - 2014-05-27 09:35 PM

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.
امدیوارم مزاحمت چند لحظه ای بنده رو به مهمون نوازی خودتون ببخشید.
با توجه به مشکلات به وجود اومده و هم فکری سریعی که در تاپیک مدیریت شد تصمیم زیر اتخاذ که در تمامی تاپیک های استانی قرار داده میشه:
با عنایت به اینکه ما در کشور بزرگ و پهناوری زندگی میکنیم و تمامی اقوام ترک،کرد،بلوچ،عرب،فارس،ترکمن،لر،گیلکی،مازنی و ... (اگه قومیت یادم رفت به بزرگواری خودتون ببخشید) با وحدتی مثال زدنی در کمال آرامش و امنیت هم زیستی بسیار مسالمت آمیزی دارند و این سایت نیز در جهت ارتقاء این وحدت و همدلی(هر چند کم و کوچیک)سعی و کوشش کرده و میکند ،تصمیم بر آن شد که در تاپیک های استانی و محلی ،گویش و تایپ با زبان محلی کاملا آزاد باشد اما برای اینکه دیگر هم وطنان عزیز نیز بتوانند بهره مند بشن همراه با ترجمه و دوبله (خخخخ) باشد.

احترام به قومیت ها ،فرهنگ ها و آداب و رسوم همیشه و در همه جا بر هر ایرانی فارغ از هر مذهب و دین و آیین لازم و ضرروی است. و مطمئنا اگر عزیزی از مدیران یا ناظمین یا همیاران محترم و زحمت کش سایت حرکتی انجام میده و اخطار یا تذکر دوستانه ای داده میشه صرفا به جهت حفظ آرامش و محیط سایت هست و قطعا و مطمئنا هیچ گونه جبهه گیری یا خدای نکرده خدای نکرده غرض ورزی و جانب داری در کار نیست ،و بنده مطمئنم تمامی عزیزان به این نکته کاملا واقفند که اداره سایت با این ابعاد و اطلاعات و تعداد کاربران ،حتما باید توسط تیم بزرگی انجام بگیره که ممکن است هر از چند گاهی کمی ناهماهنگی ها نیز به وجود اید .

بنده به از طرف خودم از تمامی شما عزیزان ابتدا تشکر و در ادامه عذر خواهی ،بابت دلخوری های به وجود آمده دارم .
با تشکر
من الله توفیق.

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - detonator - 2014-05-27 11:37 PM

(2014-05-27 02:38 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به گویش شرق گیلانی (املشی) :
من می روم : مو شونوم = مو شو دَرَم (دارم می روم)
من می برم (چیزی را) : مو بورُم = مو بُر (بُرده) دَرَم (دارم می برم)
من می آورم (چیزی را) : مو اَورَم (هَورَم) = مو اَوَر دَرَم (دارم می آورم)
من برنده می شوم : مو بورُم = مو بُر (بُرده) دَرَم (دارم برنده می شوم)
من بروم؟ : مو بوشوم؟

:khansariha (8)::khansariha (8)::khansariha (8):

سلام دکتر جان:khansariha (8):
جالبه که مو بورم با مو بورم(برنده) فرق نمیکنه..خخخخ
اگه به تنهایی به کار برده بشه آدم متوجه نمیشه منظور کدومه!!
مادر و پدر من لنگرودی هستن...خودم رشتی..یه موقع با دوستان تالشی هم رفت و آمد داشتیم الان من بحران زبان گرفتم همه رو قاطی کردم!!! توی یه جمله از چهار گویش گیلکی شرق گیلانی تالشی و فارسی استفاده میکنم!!!
ولی تالشی خیلی فرق میکنه...من گاهی سمت شاندرمن میرم انقدر اصیل تالشی حرف میزنن که من احساس میکنم یه کشور دیگه هستم!! یه بار حدودا گم شده بودم که از آقایی پرسیدم جاده اصلی کجاست؟؟یه چیزایی گفت نمیدونم بلد بود یا نبود یا فحش داد خخخخ ؛ خلاصه نمیدونم اصلا نفهمیدم رفتم از یه آدم فارسی زبان پرسیدم!!!!
فدای گیلان با همه آدما و گویش هاش:khansariha (8)::khansariha (8)::khansariha (8):