شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های استان گيلان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های استان گيلان (/showthread.php?tid=359)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - DAGGER - 2013-10-10 01:49 PM

سلام همگي گيلك براران
لطفآ بخاطر شادي روح مرحوم بحثا تازه كنيد...خخخ
[تصویر: 13814000241.jpg]
ملت چي زنيدي امان چي زنيم!!!

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin2904 - 2013-10-10 02:44 PM

یکی از دوستان تعریف میکرد رد پرواز غازی رو دنبال کرد وبعد دید تو بوته زار نشست.
میگفت رفتم توبوته زار آهسته آهسته راه رفتم بین بوته ها یه سفیدی دیدم.همونجا نشونه گرفتم و.... بعد دیدم تکونی نخورد.رفتم جلو دیدم تیر خورده توگردنش و حیوون همونجا مرد.
تفنگش 4.5 بود از اون قدیمیها.

آیا این داستان واقعیت دارد؟
-------------------------------------------
میگم یه قرار شکار بزاریم(بادی دارها) بریم یه سرتا پیر بازار.
البته من صلاح میدونم نظاره گر باشم تا شکارچی چون باید دوباره پی سی پی بخرم وتااون موقع بااین کرال سافاریه باید سر کنم.بااینم شکاررفتن ارزش نداره.
جمعه هفته پیش یه 10-15 تایی زاغ بااین کراله زدم.انصافا برای کلاغ کشی خیلی خوبهKhansariha (367)خخخخخخخ

آقا بهروز اینو توچه فاصله ای وباچی زدید؟

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - DAGGER - 2013-10-10 02:52 PM

آقا امينKhansariha (8)
من كويا عرض بگودم كي من بزم خخخ , فقط بگفتم براي شادي روح مرحوم...
احتمالآ بدليل كهولت سن بمرده داره!
شايدم با 54 حدود بالاي 45 متر بيبه

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Sagheb - 2013-10-10 03:18 PM

پیله براران عزیز سلام (( آقا بهروز ، آقا امین و ... ))
شیمی احوال خوب ایسه ، اَ هوای بارانی دورون شمره خوش گذره Khansariha (214)
رشت درون که فقط کُل کاپیس و چی چی نی و کبوتر نهه ، خستا بوستیم ، پارسال هَ موقع امی محل درون زاکان امرا تورینگ بزه بیم ، امسال که تورینگ پیدا میدا نیه بعضیان اَ حیوان نسلَ پَس بگندیدید ، ننم وا چی کودن Khansariha (226)
راستی چند روز پیش تو حیاط ایتا آموزشگاه بیدم که ایتا واچک دوتا چی چی نیا آسمان سر بیگفت بو و شوندُبو ، لحظه ای که چی چی نی بدبختا بیگیفت ایتا جیغ خفیف بزه ((( اییییییییییی ))) بعد کلی پر ازش فوُست ، لامسب عین جنگده F 4 مانستی.

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - AIRKING - 2013-10-10 09:04 PM

اقا یکی دوبله کنه خخخخKhansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - detonator - 2013-10-10 10:44 PM

با اجازه مترجمان خبره عزیز، من واسه آقا جلال ترجمه میکنم:
این ارسال آخر آقا محمد:
میفرمایند:برادران بزرگوار عزیز سلام(( آقا بهروز ، آقا امین و ... ))
حالتون خوبه؟توی این هوای بارونی بهتون خوش میگذره؟
توی رشت که فقط (کل کاپیس و چیچینی)((دو پرنده کوچک مثل گنجشک که اسم فارسیشو نمیدونم)) و کبوتر پیدا میشه...خسته شدیم...پارسال همین موقع توی محل خودمون با بچه ها (تورینگ)((فارسی اینم نمیدونم)) زده بودیم ولی امسال پیدا نمیشه...ملت نسلش رو منقرض کردن،نمیدونم باید چیکار کرد.
راستی چند روز پیش توی حیاط یک آموزشگاه دیدم که یه شاهین(اینو میدونستم!) دو تا چیچینی توی هوا گرفته بود و داشت میرفت.لحظه ای که چیچینی بدبخت رو گرفته بود یه جیغ آروم زد ((ایییییییییییی!!!!!!)) و کلی پر ازش ریخت.
مثل جنگنده f4 بود!!
.
چند تا کلمه رو حذف کردم و چندتا اضافه کردم واسه روان تر شدن..
از دوستان عذر خواهی میکنم که جسارت کردم.Khansariha (8) دیدم بیکارم ، گفتم حداقل یه کمکی کرده باشم.
اگه بازم چیزی بود که خوندنش مشکله به من بگید ترجمه کنم.
تقدیم به آقا جلال و بقیه دوستانی که گیلکی نمیدوننKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin2904 - 2013-10-10 11:28 PM

آقا جلال اگر خواستید میتونیم زیر نویس تصوری هم بزنیم که ماهی 15 تومن هزینه شارژ-15 درصد مالیات-10 درصد آبونمان و4 درصد مالیات روش میخوره.

اما چون شماهستید برای شما مجانیهKhansariha (8)خخخخخخخ

ولی واقعا زبان گیلکی اینقدر سخته؟
یعنی الان جمله منو بقیه متوجه نمیشن؟

"ایتا روز تنگه غروب آسمان---بشومه از انزلی تا لاهیجان"
Khansariha (367)خخخخخخ

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - Sagheb - 2013-10-10 11:35 PM

آقا امین منم شیمی امرا موافقم 100% ، فک کنم کم کم باید ایتا دیکشنری گیلکی به فارسی چاکونیم Khansariha (140)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شهاب جان ، جانا قوربان ده از الان تره بگم که هر کودام از جقلان اَ تاپیک دُرون گیلکی بینویشت انه ترجمه کودن از گیلکی به فارسی تی گردن نهه Khansariha (266)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این قسمت هم برای آقا جلال که ترجمه نشد :
چی چی نی = گنجشک
کل کاپیس = چرخ ريسك
تورینگ = نوعی پرنده در گروه گنجشک سانان که رنگی شبیه توسی داره ، (( حلال گوشت )) کمی از سار کوچک تر ، معمولاً کنار رودخانه (( سفید رودکنار )) و بعضی مواقع در شالیزار ها ، بهترین زمان برای شکار این حیوان موقعی که باران بصورت نم نم می بارد است . (( البته به نظر من ))

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - detonator - 2013-10-10 11:46 PM

شما به گنجشک میگید چیچینی؟ و به جوجه اش کلکاپیس؟
ولی ما به گنجشک میگیم ملجه..
به یه پرنده کوچیک تر از گنجشک میگیم چیچینی(که صدای قشنگی داره)
به یه پرنده دیگه درحد چیچینی میگیم کلکاپیسKhansariha (214)Khansariha (214)
یعنی توی شهر های مختلف اینقدر تفاوت هست؟؟ ولایت ما طرفای شلمانه..

RE: تاپیک بچه های استان گيلان - amin.faraji - 2013-10-10 11:48 PM

اقا من خودم گیلک نیستم ولی زبون گیلکی میفهمم ولی زبون مازندرانی سخته واقعا هیچی نمیفهممKhansariha (172)