شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آموزش حالتهای تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: آموزش حالتهای تیراندازی (/showthread.php?tid=352)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - ALIANA-54-T06 - 2012-08-05 11:10 PM

(2012-08-05 04:29 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین روش برای تیراندازی با تفنگ فنری روش artillery hold هست که به تفنگ اجازه میده ریکویل طبیعی خودش رو داشته باشه.
در حقیقت یکی از دلایل شکایت از بی دقتی بعضی سلاحهای فنری تلاش بیهوده در جلوگیری از لگد تفنگ هست.برای روش آرتیلری، اول باید نقطه ثقل تفنگتون رو پیدا کنید .جایی در وسط تفنگ که اگه دستتون رو اونجا قرار بدین ته قنداق و سر لوله در یه تعادل وزنی قرار بگیرن. حالا این قسمت روی کف دست باز قرار می گیره طوری که قسمت زیر قنداق راحت روی کف دست حرکت داشته باشه.دست دیگه هم نباید ته قنداق رو به شونه فشار بده بلکه باید فقط در حدی که تفنگ بتونه نرم حرکت کنه فشار به قبضه وارد کنه.اینجوری شما می تونید نهایت استفاده از دقت یک تفنگ دقیق رو ببرین.چون تفنگ در هر شلیک الگوی حرکتی خودش رو تکرار می کنه که میشه با تمرین و افزایش قدرت بدنی در کنار استفاده از این روش بهترین دقت رو از تفنگ های فنر پیستون گرفت . برای تیراندازی با پی سی پی ها احتیاجی به این روش نیست.Khansariha (8)
((برای تیراندازی با پی سی پی ها احتیاجی به این روش نیست)) و البته با ایرکینگ هم همینطور مهدی جان خخخخخخخخخخ Khansariha (256)
مخلص عزیزت Khansariha (8)
اطلاعات خوبی بود . Khansariha (8)

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - Marksman - 2012-08-06 11:57 AM

خوب علی آقا برای همینه که تو بعضی کشورها ایرکینگ و 56 رو نمی ذارن با بقیه فنری ها تو فیلدتارگت شرکت کنن . ریل لگدگیرتون رو به رخ ما فنری های اصیل!! می کشین؟ Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (8)

اتفاقا نکته جالبی اشاره کردین و دقیقا این روش یه جوری اون ریل رو شبیه سازی می کنه.البته با تمرین مهارت بیشتری تو این کار به دست می آد.Khansariha (8)

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - persiankiller - 2012-10-10 11:01 PM

درود
مواقعی هست که باید با زاویه تقریبا 90 درجه به هدف شلیک کرد!(بدون داشتن ساپورت)کلا پیشنهادی نکنه ای چیزی اگه هست دوستان راهنمایی کنن.من تو این شرایط اصلا نمیتونم خوب به هدف بزنم و کنترل تفنگ تقریبا دستم نیست!!!

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - Don Corleone - 2012-10-10 11:38 PM

علی جان این مسئله طبیعی هست بهترین راه حل اینه که اگر ممکن هست کمی زاویه بگیری تا بتونی راحتتر شلیک کنی در غیر اینصورت اگر روی زمین بشینی و بدنت رو کمی به عقب خم کنی در اینصورت مرکز ثقل بدن طوری هست که میشه به صورت 90 درجه و راحت شلیک کرد.به نظر من در حالت ایستاده هیچ راهی برای شلیک راحت در حالت 90 درجه وجود نداره چون طول سلاح و بدن دقیقا در یک راستا قرار میگیرنKhansariha (8)

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - persiankiller - 2012-10-10 11:53 PM

(2012-10-10 11:38 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان این مسئله طبیعی هست بهترین راه حل اینه که اگر ممکن هست کمی زاویه بگیری تا بتونی راحتتر شلیک کنی در غیر اینصورت اگر روی زمین بشینی و بدنت رو کمی به عقب خم کنی در اینصورت مرکز ثقل بدن طوری هست که میشه به صورت 90 درجه و راحت شلیک کرد.به نظر من در حالت ایستاده هیچ راهی برای شلیک راحت در حالت 90 درجه وجود نداره چون طول سلاح و بدن دقیقا در یک راستا قرار میگیرنKhansariha (8)

دقیقا!من همین سوالمه!چطوری بدن رو تو حالتی قرار بدیم که بتونیم تو این زاویه شلیک موفق داشته باشیم!من همه حالت ها رو امتحان کردم نتونستن!حتی با یک تفنگ سبک تر هم نتونستم!وزن تفنگ تو حالت نشسته روی بالا تنه هست!(در زاویه 90)و به عقب هی میده ادم رو!شمن اینکه اصلا امکان نداره زاویه بدی!چون 5 درجه زاویه بدی کلی متراژ تیراندازی میره بالا!

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - Don Corleone - 2012-10-10 11:59 PM

پس با این حساب فکر کنم باید خوابیده تیر بزنیم خخخخخخخKhansariha (8)
والا علی جان من تو حالت نشسته مشکلی ندارم.حالا فردا صبح یه چکی دوباره میکنم ببینم شدنی هست یا نهKhansariha (8)

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - persiankiller - 2012-10-11 12:11 AM

ممنون به شدت منتظرم!دوستان دیگه اگه میتونن بگن Khansariha (399)

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - theanimal - 2012-10-11 04:22 AM

درود
تو خدمت یه روشی رو خیلی بهمون تاکید میکردن که اونم ناخودآگاهی چکاندن ماشه بود.
یعنی در اثر تمرین و ممارست زیاد بعد از ثابت شدن روی هدف بدون اینکه دستوری از طرف مغز برای شلیک صادر بشه شلیک صورت میگرفت.
شاید نتونستم خوب بیان کنم این روش رو؟ اما واقعا جواب میده!

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - mhrSB - 2012-10-11 05:09 AM

(2012-10-10 11:38 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با اجازه یکم یه نکته تکمیل کننده بگم.
این تقریبا میشه همون حالتی که توی جنگ برای شلیک به هواپیماها(یا هلیکوپتر)استفاده میشه اما یه فرق داره و اون اینه که سر اسلحه را با پا مهار میکنن.یه نگاهی به عکسی که اقا علی قبلا گذاشته بودن بندازین،شاید به دردتون بخوره.
Khansariha (8)
(2011-04-27 08:24 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته این یک نمونه ابداعی درازکش دیگست Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: آموزش حالتهای تیراندازی - Don Corleone - 2012-10-11 07:38 AM

علی جان حق با شماست ازمایش کردم به صورت نشسته هم نشدKhansariha (226)