شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربینهای شکاری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربینهای چشمی (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- موضوع: دوربینهای شکاری (/showthread.php?tid=35)

RE: دوربینهای شکاری - dieselpower - 2013-12-10 04:39 PM

دید اسمان فروشگاهش که نزدیک خونه ما بود رو جمع کرده رفته فکر نکنم جایی دیگه هم باشه الان حدودا 2 ماهی میشه جمع کرده

RE: دوربینهای شکاری - HiTLER - 2013-12-10 06:01 PM

(2013-12-09 07:09 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-09 07:04 PM)azimia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
خدمت اساتید محترم سئوالی داشتم . ایا دوربین دید در شب منع قانونی دارد یعنی در قانون مجازات براش قانون منع استفاده دارد یا نه ؟ متشکرم
سلام
بله دوست عزیز منع قانونی و جرم داره .Khansariha (8)

با سلام خدمت دوستان عزيز
همونجوري كه خيلي از دوستان ميدونند دوربينهاي ديد در شب دو مدل هستند كه يك مدل نظامي و خريد و فروشش ممنوع هست و فقط صرفا مورد استفاده نظامي داره كه به چند صورت هستند و بعضيهاشون روي يك چشم و بعضيهاشون روي دو چشم و بعضي ها مثل يك كلاه يا با شكل يك ماسك هستند و وقتي روي چشم قرار ميگيرند تا مسافتي كه اصطلاحا چشم كار ميكنه همه چيز رو مثل روز (دقيقا مثل روز)نشون ميده. مدل ديگر دوربين ديد در شب اسما ديد در شبه و خريد و نگهداريش مشكلي نداره و فقط تا چند متر رو در شب نشون ميده مثل مدلهاي اشتاينر (NIGHT HUNTER) كه خود من شخصا از نمايندگي شركت اشتاينر سوال كردم خريد دروبين ديد در شب night hunter اشتاينر منع قانوني داره كه ايشون گفت نه منع قانوني نداره و ما با فاكتور رسمي و برگه گارانتي ميديم بهتون چون منظور از ديد در شب اين مدلها كه ما داريم نيست.هرچند كه من كلا خريد اين دوربين به علت نداشتن زوم مد نظرم نبود و مدل ديگه اي خريدم.

RE: دوربینهای شکاری - Argan - 2013-12-10 06:22 PM

(2013-12-10 06:01 PM)HiTLER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-09 07:09 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-09 07:04 PM)azimia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
خدمت اساتید محترم سئوالی داشتم . ایا دوربین دید در شب منع قانونی دارد یعنی در قانون مجازات براش قانون منع استفاده دارد یا نه ؟ متشکرم
سلام
بله دوست عزیز منع قانونی و جرم داره .Khansariha (8)

با سلام خدمت دوستان عزيز
همونجوري كه خيلي از دوستان ميدونند دوربينهاي ديد در شب دو مدل هستند كه يك مدل نظامي و خريد و فروشش ممنوع هست و فقط صرفا مورد استفاده نظامي داره كه به چند صورت هستند و بعضيهاشون روي يك چشم و بعضيهاشون روي دو چشم و بعضي ها مثل يك كلاه يا با شكل يك ماسك هستند و وقتي روي چشم قرار ميگيرند تا مسافتي كه اصطلاحا چشم كار ميكنه همه چيز رو مثل روز (دقيقا مثل روز)نشون ميده. مدل ديگر دوربين ديد در شب اسما ديد در شبه و خريد و نگهداريش مشكلي نداره و فقط تا چند متر رو در شب نشون ميده مثل مدلهاي اشتاينر (NIGHT HUNTER) كه خود من شخصا از نمايندگي شركت اشتاينر سوال كردم خريد دروبين ديد در شب night hunter اشتاينر منع قانوني داره كه ايشون گفت نه منع قانوني نداره و ما با فاكتور رسمي و برگه گارانتي ميديم بهتون چون منظور از ديد در شب اين مدلها كه ما داريم نيست.هرچند كه من كلا خريد اين دوربين به علت نداشتن زوم مد نظرم نبود و مدل ديگه اي خريدم.

دوستان
دوربین دید در شب سیستمی است که از پرتو کاتدی در آن استفاده می شود
دارای 5نسل است(0،1،2،3،4) که نسل اول و دوم معمولا ممنوعیتی برای خارج شدن از آمریکا ندارند (نسل دوم از اروپا نمی تواند خارج شود)
نسل صفر هم در قدیم استفاده می شده(اما مدل هایی هم هستند که کارایی نسل سوم را دارند!!!)
نسل اول در شب بدون ماه تا حدود 250متر را نشان می دهد
نسل 4 بسیار کاربردی و حساس است که هیچ بشری از امریکا آن را نمی تواند خارج کند
دوربین های دیگری هستند که بر اساس مادون قرمز و گرمای بدن موجودات تشخیص می دهند
این دوربین ها هم بسیار حساس هستند و هستند مدل هایی که تا 1.5کیلومتر هم نشان می دهند
باز هم دوربین های مدار بسته بسیار بزرگ و مخصوصی هستند که شاید تا5 کیلومتر هم شناسایی کند
در ایران هم به دلیل ناآگاهی کلا به این محصولات حساس هستند(منظور نسل اول است)
با توجه به این که وارد کننده دوربین های اشتاینر(مدل هایی که این کارخانه برای آمریکا می سازد) هستم دوربین های night hunterفقط و فقط دوربین دوچشمی شامل لنز و منشور و بدنه است و برای عبوردهی بسیار خوب نور در این دوربین ها اسم شکارچی شب را به عنوان فقط یک اسم بر آن قرار دادند نه به عنوان دوربین دید در شب

در حال حاضر آدرس سایت بنده به صورت زیر است:
germanvision.ir

RE: دوربینهای شکاری - bycal - 2013-12-11 01:58 AM

سلام خدمت دوستان
در مورد صا ایران

شركت صنايع الكترونيك ايران

شرکت صنایع الکترونیک ایران (صا ایران) در سال 1351 با هدف تامین بازارکالاهای الکترونیک خانگی و مصرفی در ایران و منطقه تاسیس گردید.

این شرکت با داشتن شش زیر مجموعه،بزرگترین شرکت تولید کننده دستگاه های الکترونیکی در ایران می باشد که در مجموع 4000 کادر مجرب را در رشته های مختلف به کار گرفته است.

شرکت الکترونیک ایران علاوه بر محصولات متنوع در زمینه تحقیق و توسعه R/D که بعنوان زیر بنای دستیابی به فن آوری الکترونیک محسوب می شود،به وضعیت مطلوبی دست یافته است.

شرکت صنایع الکترونیک ایران دارای 7 زیر مجموعه است:

صنایع الکترونیک شیراز(صا شیراز)

صنایع مخابرات ایران(صما)

شرکت ایز ایران

شرکت انستیتو ایزایران

شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران(صقا)

صنعت اپتیک اصفهان(صاپا).....دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
............و[

پژوهشگاه الکترونیک ایران دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تعریف صا ایران در ویکی پدیادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محصولات توليدي اين گروه صنعتي شامل لوازم خانگي و صنعتي و نظامي و ... ميباشد و با توجه به كيفيت بسيار خوب و قيمت هاي مناسب در چند سال گذشته صادرات به خارج از ايران نيز بر دايره فعاليت اين گروه صنعتي افزوده شده است . در وب سايت محصولات نظامي صنايع الكترونيك ايران (IEI MIL=Iran Electronics Industries Military) محصولات نظامي ساخته شده توسط اين گروه صنعتي معرفي شده است كه شامل انواع دوربين مادون قرمز ( = ديد در شب ) رادار هاي گوناگون و مسافت ياب هاي ليزري و محصولات مرتبط با جنگ الكترونيك ميباشد و ... ميباشد و صد البته بيسيم هاي ساخته شده توسط اين گروه صنعتي قابليتهاي بسيار دارند كه مهمترين آنان توانايي مقابله با جنگ الكترونيكي دشمن ميباشد و نيروهاي نظامي ايران با استفاده از اين نوع بيسيم هاي جديد ساخته شده كه در نمونه هاي گوناگون براي نيروهاي دريايي و هوايي و زميني ساخته شده است ميتوانند به ارتباط مناسب واحدهاي مختلف با يكديگر در هنگام نبرد اطمينان خاطر داشته باشند . براي آشنايي بيشتر با يكي از نمونه هاي توانمندي كشور عزيزمان ايران ديدار از اين وب سايت را به شما دوستان خوبم توصيه مينمايم .

وب سايت صنايع الكترونيک نظامي ايران :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وب سايت هاي ديگر :

وب سایت سازمان صنایع دفاعی ایران ( DIO = Defense Industries Organization ):

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وب سايت صنايع اپتيک اصفهان ( IOI = Isfahan Optics Industrial ):

اون قسمت از عرایض بتده که گفتم تولید کننده نیستن منطور همین شرکت دید اسمان هست که در اصفهان نمایندگی داره و دوربین من هم از اونجا خریداری شده
-------------------------------------------
ضمنا دوست عزیزی جناب unique گویا از این دوربین ها خریده بود و ناراضی که حرفشون کاملا متین اما من هم خریدم و بسیار راضی و الان نزدیک به دو ساله که در بدترین گرد و خاک کار کرده .حالا یا شانس من بوده یا بد شانسی دوست عزیزunique

اما در مورد اون تولیدات فبلی با مارک industrial ioptic isfahan هم کیفیت خوبی داشته و همونطور که گفتم همه چینی هستن
کلا هدف از این چنین انجمن هایی همین نقد و بررسی هاست و نظر هر کدوم از ما هم برگرفته از استفاده شخصی خودمون یا اطرافیان هست تصمیم گیرنده نهایی هم خوانندگان بر اساس همین نقدها.
حق نگهدار

RE: دوربینهای شکاری - HiTLER - 2013-12-13 04:17 PM

با سلام خدمت دوستان عزيز
نميدونم اين حرفي كه من شنيدم صحت داره يانه اما اينجوري كه يكي از دوستان ميگفت (با توجه به اينكه يك دوربين صاايران داره كه واقعا ازش راضيه) لنزهاي دوربينهاي قديم صا ايران از كيفيت خيلي بالايي برخوردار بودند و از يك كشور صاحب تجربه در اين زمينه وارد ميشدند اما لنز دوربينهاي جديد اون كيفيت قبلي ها رو نداره.اين خبر چقدر صحت داره رو نميدونم چون معمولا اگر خودم چيزي رو از جاي موثقي نشنيده باشم نميتونم به راحتي استناد كنم. اما من با دوربين صا ايران نگاه كردم ولي واسه من راضي كننده نبود.

RE: دوربینهای شکاری - baracuda - 2013-12-22 09:34 AM

سلام اين دوربينو ديروز خريدم به مبلغ 220 تومن از نظر شفافيت خوبه حالا دوستان اگه كسى تجربه اى از اين دوربين داره ممنون ميشم كه راهنمايي كنه
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[/img]

RE: دوربینهای شکاری - arnold - 2013-12-26 01:02 PM

سلام دوستان کسی میدونه قیمت این دوربین ها چنده ؟ و اینکه کیفیت داره یا نه ؟
[تصویر: 5e63da79fcd2.jpg]
[تصویر: 5b34fd73727d.jpg]

RE: دوربینهای شکاری - kamil - 2013-12-26 07:09 PM

کجا از اینا پیدا میشه

RE: دوربینهای شکاری - MMax - 2013-12-28 07:19 PM

سلام.

یکی از دوستان دوربین بوشنل مدل Bushnell 10x50mm Falcon Binoculars رو به قیمت 170000 تومان برای فروش داره. به نظرتون ارزش خرید داره؟

ممنون می شم در این مورد راهنمایی کنید. تا به حال از دوربین های ارزان قیمت بوشنل استفاده کردید؟ می دونم بوشنل دوربین های گران قیمت با کیفیت بالا هم داره ولی منظور من رده ارزون قیمت این دروبین هاست.

RE: دوربینهای شکاری - shekarmi - 2013-12-28 07:26 PM

(2013-12-28 07:19 PM)MMax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

یکی از دوستان دوربین بوشنل مدل Bushnell 10x50mm Falcon Binoculars رو به قیمت 170000 تومان برای فروش داره. به نظرتون ارزش خرید داره؟

ممنون می شم در این مورد راهنمایی کنید. تا به حال از دوربین های ارزان قیمت بوشنل استفاده کردید؟ می دونم بوشنل دوربین های گران قیمت با کیفیت بالا هم داره ولی منظور من رده ارزون قیمت این دروبین هاست.

سلام دوربین های ارزان قیمت بوشنل چینی هستند شفافیت و وضوح ضعیفی دارند وکمی موج دار نشان میدهند اگر برای دم دست وخالی نبودن عریضه میخوای بخر وگرنه برای موارد خاص ( دید انداختن برای شکار ) میخوای بهتره اصلی آن را که ساخت آلمان است بخری