شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربینهای شکاری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربینهای چشمی (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- موضوع: دوربینهای شکاری (/showthread.php?tid=35)

RE: دوربینهای شکاری - agaey - 2016-08-06 09:18 AM

(2016-08-03 05:09 PM)homa2142 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز صا ایران چه طوره مثلا یه مدل داره 7*21*42 من اماتورم یه اسلحه بادی گرفتم برای دیدن سیبل و طبیعت گردی میخوام کلا ارزون ترین چیزی که پیشنهاد میشه چیه

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

دوست عزیز دوربینای صاایران یه مقداردودیدن بعضیاشون منشورشون بادقت تنظیم نکردن .این سایز که میگی خیلی بدومشخصات که گفته کاملا نادرست است.7*35داشتم منشورش تنظیم کردم بدنبود.

RE: دوربینهای شکاری - shahsavar - 2016-08-06 02:02 PM

من خودم دوربین صاایران دارم ۳۵*۷ ، فوکوس میکنی تصویر کیفیت خیلی خوبی داره ولی اگه خیلی دقت کنی حاشیه تصویر خیلی جزئی هاله زرد رنگ داره ، البته نسبت به قیمتش خوبه ، تو رنج ۷۰۰-۸۰۰ تومن هم دوربین های ونگارد و الصغر کیفیت خوبی دارن ، اما اگر کیفیت بالاتری بخواهیم داشته باشیم باید به سراغ دوربین های کونکوئست زایس بریم که اونم قیمت هاش از ۲/۷۰۰ شروع میشه ، زاواروسکی هم فوق العادست اما قیمت ها نجومی میشه دیگه .

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

RE: دوربینهای شکاری - homa2142 - 2016-08-07 10:02 AM

من اون قدر حرفه ای نیستم بهتره با صا ایران شروع کنم شما عکس داری ببینیم چه مقدار زووم میکنه

راستی دوستان قیمت 7*35 هست 140 و قیمت 8*40 هست 160 کدوم توصیه میشه

یعنی من بخرم باید ببرم تعمیر گاه منشورش رو تعمیر کنه منظور از تنظیم منشور چیه

RE: دوربینهای شکاری - samani - 2016-08-07 11:06 AM

(2016-08-03 04:35 PM)hoseinrtt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من هم منظورم بزرگنمایی ثابت این دوربینها هست ..درسته زوم ندارن اما تجربه شخصیم که توی کوه دوربین کشیدم و فرضا چوپانی که گله هارو میبرد دشت و دمن!, اون پونان رو اصلن تشخیص نداد عین که چوب کبریت در حال رفت و امد بودن حداقل فاصله هم 2 تا 3 کیلومتر به نظرم اصلن نمی ارزه .. ولی ماه رو خیلی خوب نشون میدن این دوربینها وقتی روی ماه میگیری.. اما اصلا با این قیمت طرف این دوربینها که 8 الی 10 بزرگنمایی و زوم دارن نرید شاید بزرگنمایی 10 قایل قبولتر باشه..که من تست نکردم...به نظرم دوربینهای چینی مدلهای کنکو و ونگارد و سلیسترون بهترن ازین..

سلام دوست گرامی
چند مورد رو دیدم گفتم بیان کنم عزیزان احیانا اشتباه نکنند
دوربین کوه و شکار چند خصوصیت رو لازم داره داشته باشه
جمع و جور باشه و وزن خیلی مهمه خصوص تو مسافت زیاد برای پیاده روی
شما بهترین دوربین رو داشته باشید اما بزرگ و سنگین باشه دوبار که تشریف ببرید کوه دیگه از خیر بردن دوربین میگذرید
مورد با اهمیت بالاتر که باید در نظر داشت همین میزان بزرگنمایی هست که شما فرمودید اما شاید دوربین با بزرگنمایی بالا دست نگرفتید
من عرض کنم که دوربین مناسب و ایده ال برای دوربین کشی که چشم رو کمتر خسته کنه بزرگنمایی 8 هست
شما کافیه دو دوربین بزرگنمایی 8 و دوربین بزرگنمایی 10 رو که بقیه مواردش شبیه هم هست تست کنید خواهید دید لزرش دست شما در بزرگنمایی 10 اذیت میکنه تصویر لرزشهای مکرر داره و تمرکز شما کم هست که البته در بزرگنمایی های بالاتر واقعا نمیشه دوربین رو با دست نگهداشت و دید حتما احتیاج به پایه دارید یا به شکلی دوربین رو ثابت کنید که لرزش دست به دوربین منتقل نشه
من بهترین رو همون 8*40 میبینم که البته میتونه 10*40 هم مناسب باشه اما دیگه بیشتر از این بهیچ وجه مناسب کوه نیست
کمتر از اون که مشکلی نداره اگه شما باهاش راحت باشید
در اخر لذت استفاده از دوربین جمع و جور و سبک رو نمیشه نادیده گرفت همیشه همراهت هست و خیلی میتونه مفید باشه
موفق باشید

RE: دوربینهای شکاری - agaey - 2016-08-07 11:42 AM

(2016-08-07 10:02 AM)homa2142 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اون قدر حرفه ای نیستم بهتره با صا ایران شروع کنم شما عکس داری ببینیم چه مقدار زووم میکنه

راستی دوستان قیمت 7*35 هست 140 و قیمت 8*40 هست 160 کدوم توصیه میشه

یعنی من بخرم باید ببرم تعمیر گاه منشورش رو تعمیر کنه منظور از تنظیم منشور چیه

يه دوربين طرح روس دارم كه تنظيمش كردم ديدخوب وراهتي مناسب چشم داره قيمتش هم خيلي مناسب خواستي بامديرفروشگاه هماهنگ كن .تمام دوربيناي زير 400تومن بازار نيازبه سرويس تنظيم دارن .

RE: دوربینهای شکاری - homa2142 - 2016-08-07 08:11 PM

والا خود دوربین های روس هم چیز جالبی نیستن طرح هاشو چی بگم

RE: دوربینهای شکاری - agaey - 2016-08-08 11:31 AM

(2016-08-07 08:11 PM)homa2142 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا خود دوربین های روس هم چیز جالبی نیستن طرح هاشو چی بگم

خب ديگه قيمتشون هم كمه واسه كسي كه وسعش نميرسه اگه بگرده بعضياشون ديدشون بد نيست.يه سري بندگناوه بودم دونمونه هشت درسي يكيش 700 ويكش 450 تومن مقايسه كردم ديدم تفافتي ندارن 450تومني خريدم كه خيلي ازش راضيم .مشكل اصلي دوربينهاي ارزان دوديد بودنشونه .درسته كيفيت جنسشون پايينه ولي مدت زيادي ميشه ازشون استفاده كرد البته درصورت رفع دوديدشون.يه صاايران داشتم كه 16سال واسم كاركرد .به يكي ازدوستانم هديه دادم كه هنوزهم بخوبي ازش استفاده ميكنه.بعضي دوربيناي بين 400 تا700تومن باز يه مقدارمنشورشون ژوست نيست وتشخيصش راهت نيست بعداز مدتي كه استفاده كردي متوجه ميشي.دركل دوربيني مناسبه كه بعداز تظيم وديد وقتي ازجلوي چشمت برميداري هيچ تغيري در چشمت ايجاد يا حداقل جزعي باشه.

RE: دوربینهای شکاری - homa2142 - 2016-08-08 11:41 AM

والا با همه این اوصاف دوربین های صا ایران اختلاف قیمت کمی دارن کدوم مدل توصیه میشه 7*35. 8*40. 7*21*42

RE: دوربینهای شکاری - agaey - 2016-08-08 11:50 AM

(2016-08-08 11:41 AM)homa2142 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا با همه این اوصاف دوربین های صا ایران اختلاف قیمت کمی دارن کدوم مدل توصیه میشه 7*35. 8*40. 7*21*42

اگه قسدصاايران داري يه فروشگاه برو كه حداقل ده تا يه مدلي كه مد نظرته داشته باشه وهركدوم كه ديدخوبي داشت بردار.مدا8در40 يه مقدار بزركترنشون ميده ولي حجمش زياده به نظرمن 7در35 بهتره

RE: دوربینهای شکاری - ahmadE - 2016-08-09 10:45 AM

سلام خدمت شکارچیان و طبیعت دوستام همچنین اساتید محترم ممنون میشم سوالمو جواب بدید
بنده قصد خرید دوربین در حد قیمت الصقر 2 دارم . ایا دوربینی هست ک تقریبا هم قیمت باشه و کیفیتش بهتر و ایا نمونه تقلبیش تو بازار هست ؟