شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربینهای شکاری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربینهای چشمی (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- موضوع: دوربینهای شکاری (/showthread.php?tid=35)

RE: دوربینهای شکاری - gaskin - 2016-06-11 11:32 AM

[تصویر: mpxi_شکاری_اسیکا-500x500.png]

RE: دوربینهای شکاری - hossein1haghighi - 2016-06-11 11:34 AM

اینکه منشور مستقیمه گمان نکنم بتونن درست کنن یعنی من باز نکردم تا حالا بدونم چرا مشکل دوبینی داره.

حسین حقیقی

RE: دوربینهای شکاری - gaskin - 2016-06-11 11:37 AM

(2016-06-11 11:34 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینکه منشور مستقیمه گمان نکنم بتونن درست کنن یعنی من باز نکردم تا حالا بدونم چرا مشکل دوبینی داره.

حسین حقیقی

نمیدونم خوب بود دادم امانت به یکی از دوستان وقتی داد تحویل اینجوری شده که یا چشم چب تنظیم میشه یا راست باهم تنظیم نمیشن
در ضمن فقط بابیچ وسط دو تا منشور تنظیم میشدن

RE: دوربینهای شکاری - hossein1haghighi - 2016-06-11 11:47 AM

ضربه شدید خورده .

حسین حقیقی

RE: دوربینهای شکاری - sepidar - 2016-06-11 02:07 PM

(2016-06-11 11:10 AM)gaskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت تمامی اهالی انجمن
یه دوربین آسیکا8*30 دارم که دو دید شده چشم چ‍‍‍‍ب و راست با هم تنظیم نمیشن آیا قابل تعمیر هست

سلام
اگه منظورت اینه که وقتی تو دوربین نگاه میکنی دو تصویر میبینی و تصویرها روی هم نمیافتند که باید توسط فرد وارد تعمیر بشه. ولی از نحوه گفتنت برداشت میشه که مشکل فوکوس داری یعنی وقتی تصویر راست را واضح میکنی تصویر چپ کدر و مات است و وقتی با چرخاندن فوکوس تصویر چپ را صاف میکنی تصویر راست کدر و مات میشود. اگه مشکلت اینه بگو. راه حلش بسیار سادست.

RE: دوربینهای شکاری - karbakhsh - 2016-06-12 12:07 AM

راه حلش بفرمایین تا ما هم یاد بگیریم. ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: دوربینهای شکاری - gaskin - 2016-06-12 07:10 AM

آره مشکل همینه اگه راهشو بگین که عملی باشه محبت کردین

RE: دوربینهای شکاری - sepidar - 2016-06-13 09:05 AM

سلام به همه دوستان
با عرض معذرت برای تاخیر
با اجازه اساتید. دوست عزیز اگر مشکل شما تو فوکوس تصویر هست ( یعنی اینکه شما برای دیدن واضح و شفاف تصویر در فواصل مختلف ، غلطک وسط دوربین رو میچرخونی تا فوکوس تصویر تو اون فاصله تنظیم بشه اما وقتی چشم راست تنظیم میشه تصویر چشم چپ کدر میشه و وقتی میچرخونی و با چشم چپ تنظیم میکنی ، چشم راست به هم میریزه و کدر میشه ) میتونی به روشی که میگم مشکل رو حل کنی. سازندگان دوربین برای اینکه کسانیکه چمشون ضعیفه و شماره عینک و ضعف چشم چپ و راستشون یکی نیست هم بتونن از دوربین استفاده کنن یک حلقه قابل چرخش فقط روی یکی از چشمی ها برای تنظیم فوکوس همان چشمی اضافه کرده اند. تو دوربین من چشمی سمت راست این قابلیت رو داره ولی فکر کنم همه دوربینها استاندارد در چشمی سمت راست باشه البته مطمئن نیستم. حالا شما ابتدا در حالیکه چشم راست خود را بسته اید با چشم چپ به یک منظره نسبتا دور درون چشمی چپ دوربین نگاه کنید و با چرخاندن حلقه وسط دوربین تصویر را در بهترین حالت دوربین تنظیم کنید. اینقدر بچرخونید و تغییر بدید که مطمئن بشید بهترین تصویر رو دارید با چشم چپ میبیند. حالا نوبت چشم راسته. بدون اینکه غلطک وسط رو تغییر بدید ( حتی مواظب باسید دستتون هم اونو لمس نکنه ) چشم چپ را بسته و با چشم راست درون چشمی راست دوربین به همان تصویر نگاه کنید. حالا با چرخوندن غلطک مخصوص چشمی راست ( نه غلطک وسط دوربین ) تصویری که میبینید را در بهترین حالت وضوح تنظیم کنید. وقتی چشم راست هم تنظیم شد کار تمومه و شما می توانید از دوربینتان بهتر استفاده کنید. لازم به ذکره تو مراحل بالا هر چه دقتتان بیشتر باشد و سعی کنید دوربین با تکیه به جایی ثابت باشد نتیجه بهتری میگیرید. امیدوارم مشکلتون همین موضوع بوده باشه و به راحتی حلش کنید.

RE: دوربینهای شکاری - gaskin - 2016-06-13 09:22 AM

(2016-06-13 09:05 AM)sepidar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
با عرض معذرت برای تاخیر
با اجازه اساتید. دوست عزیز اگر مشکل شما تو فوکوس تصویر هست ( یعنی اینکه شما برای دیدن واضح و شفاف تصویر در فواصل مختلف ، غلطک وسط دوربین رو میچرخونی تا فوکوس تصویر تو اون فاصله تنظیم بشه اما وقتی چشم راست تنظیم میشه تصویر چشم چپ کدر میشه و وقتی میچرخونی و با چشم چپ تنظیم میکنی ، چشم راست به هم میریزه و کدر میشه ) میتونی به روشی که میگم مشکل رو حل کنی. سازندگان دوربین برای اینکه کسانیکه چمشون ضعیفه و شماره عینک و ضعف چشم چپ و راستشون یکی نیست هم بتونن از دوربین استفاده کنن یک حلقه قابل چرخش فقط روی یکی از چشمی ها برای تنظیم فوکوس همان چشمی اضافه کرده اند. تو دوربین من چشمی سمت راست این قابلیت رو داره ولی فکر کنم همه دوربینها استاندارد در چشمی سمت راست باشه البته مطمئن نیستم. حالا شما ابتدا در حالیکه چشم راست خود را بسته اید با چشم چپ به یک منظره نسبتا دور درون چشمی چپ دوربین نگاه کنید و با چرخاندن حلقه وسط دوربین تصویر را در بهترین حالت دوربین تنظیم کنید. اینقدر بچرخونید و تغییر بدید که مطمئن بشید بهترین تصویر رو دارید با چشم چپ میبیند. حالا نوبت چشم راسته. بدون اینکه غلطک وسط رو تغییر بدید ( حتی مواظب باسید دستتون هم اونو لمس نکنه ) چشم چپ را بسته و با چشم راست درون چشمی راست دوربین به همان تصویر نگاه کنید. حالا با چرخوندن غلطک مخصوص چشمی راست ( نه غلطک وسط دوربین ) تصویری که میبینید را در بهترین حالت وضوح تنظیم کنید. وقتی چشم راست هم تنظیم شد کار تمومه و شما می توانید از دوربینتان بهتر استفاده کنید. لازم به ذکره تو مراحل بالا هر چه دقتتان بیشتر باشد و سعی کنید دوربین با تکیه به جایی ثابت باشد نتیجه بهتری میگیرید. امیدوارم مشکلتون همین موضوع بوده باشه و به راحتی حلش کنید.

ممنون از راهنمایی شما ولی دوربین آسیکا فقط غلطک وسط داره سمت راست غلطک نداره راهکاری برای این دوربین هست که باغلطک وسط قبلا دو تا چشمی راست و چپ و با هم تنظیم میکرد الان بهم خورده

RE: دوربینهای شکاری - sepidar - 2016-06-13 11:14 AM

(2016-06-13 09:22 AM)gaskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-06-13 09:05 AM)sepidar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
با عرض معذرت برای تاخیر

ممنون از راهنمایی شما ولی دوربین آسیکا فقط غلطک وسط داره سمت راست غلطک نداره راهکاری برای این دوربین هست که باغلطک وسط قبلا دو تا چشمی راست و چپ و با هم تنظیم میکرد الان بهم خورده

مگه میشه همچین چیزی ؟ همه دوربینا دارن. نمیشه نداشته باشه. اگه عکس دوربینت همونیه که تو پست شماره 1528 گذاشتی خوب دقت کن چشمی سمت راست دقیقا همون جایی که چشم قرار میگیره برای دیدن ، با فاصله حدود یک سانت از محل قرار گیری چشم یک حلقه دالبر دالبر وجود داره که تو چشمی سمت چپ نیست این حلقه قابلیت چرخش و تغییر فوکوس داره البته معمولا برای اینکه به راحتی تنظیم دوربین به هم نریزه یه خورده سفته و راحت نمیچرخه. من چون بلد نیستم چطوری عکس بزارم نمیتونم با عکس نشونت بدم وگرنه تو عکس برات مشخص میکردم. حالا برو بیشتر دقت کن اگه بازم پیداش نکردی بگو بیشتر راهنماییت کنم.