شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا (/showthread.php?tid=349)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - langarood - 2012-02-11 10:42 AM

سلام دوستان

دیدم اینجا بحث ساخت کرنو گرافه بااجازتون یه کلیپ از تیون کردن at44 به همراه کرنو گرافی اون که فکر میکنم (نوری+دستساز+محاسبه انرژیه) اینجا میزارم

فقط به خاطر اینکه میخاستم دوستانی که از الکترونیک سر رشته دارن واضح و خوب قععات این دستگاه رو تا جایی که نشون میده رو ببینن حجم کلیپ رو کم نکردم (20 مگ در 3 دقیقه)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - baqeri - 2012-04-11 11:12 AM

با سلام خدمت تمامی دوستان
راستش تو ایام عید روی پروژه کرنوگرافی کار می کردم که یه مبدل برای این نرم افزار کرنو ساختم تا دیگه نیازی به میکروفن نباشه و این مبدل سر لوله اسلحه نصب میشه .
هنوز نتونستم تست دقت تو سرعتهای مختلف ازش بگیرم و لی تو هفته آینده عکس و تستهای سرعت کامل رو و مقایسه اون با کرنو های موجود تو بازار رو براتو قرار میدم.
لازم به ذکر هست که این مبدل از طریق USB به کامپیوتر وصل میشه و هزینه بسیار پاینی داره. در اینجا از دوست خوبم آقای tmr بابت اطلاعات خوبش و هم فکری در ساخت این پروژ کمال تشکر و قدر دانی رو دارم.Khansariha (48)

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - persiankiller - 2012-04-11 11:17 AM

اقای باقری برای pcp یا بادی؟یا جفتش؟

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - baqeri - 2012-04-16 12:07 AM

دوست عزیز
هیچ فرقی نمی کنه برای تمامی اسلحه ها ی بادی میشه استفاده کرد .

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - severus snape - 2012-08-15 02:23 PM

برای من که جواب نمیده!! یه روزه پا پیچش شدم کلافم کرده
دیشب داشتم با این برنامه که از روی صدا تا حدود زیادی سرعت رو تخمین میزنه کار میکردم چیز خاصی هم نداره ساده هست اما وقتی امروز صبح با یه دیانا 52 و ساچمه پرو مگنوم تستش کردم بدین صورت که فاصله رو دقیقا با متراندازه گرفتم 2 متر از سر لوله و میکروفون هدفن قوی هم گزاشتم دقیقا روی 1 متر یعنی نصف فاصله حالا عددهایی که بهم میده جالبه
360 متر بر ثانیه
361 متر بر ثانیه
و حدود اینها که جور در نمیاد

اینم یه تصویر از تنظیمات برنامه

[تصویر: Snapshot_2012_05_21_140625.jpg]

مثلا این صدا که برای تست روی خود نرم افزار بود اینم لینکش آپ کردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روی اسپیکرم پخش میکنم برای برنامه سرعت رو بهم میده به این صورت:
[تصویر: speed.jpg]

حدودای 450 میده، چند تا هم عدد میده که نمیدونم کودومش منظوره
به هر حال خواهش دارم شما هم با همین صدا تست کنید ببینید همین نتیجه رو میگیرین یا نه

تا یادم نرفته فاصله روی 2 متر تنظیم کنید

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - Marksman - 2012-08-15 03:15 PM

(2012-08-15 02:23 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای من که جواب نمیده!! یه روزه پا پیچش شدم کلافم کرده
دیشب داشتم با این برنامه که از روی صدا تا حدود زیادی سرعت رو تخمین میزنه کار میکردم چیز خاصی هم نداره ساده هست اما وقتی امروز صبح با یه دیانا 52 و ساچمه پرو مگنوم تستش کردم بدین صورت که فاصله رو دقیقا با متراندازه گرفتم 2 متر از سر لوله و میکروفون هدفن قوی هم گزاشتم دقیقا روی 1 متر یعنی نصف فاصله حالا عددهایی که بهم میده جالبه
...
شاهین جان این باید حداقل فاصله اش 10 متر باشه تازه بازم روش نمی شه حساب کرد.یا 10 تایی پایین می زنه گاهی هم 20 تا بالا.تو 2 متر که اصلا انتظار درستی نداشته باش.

اون گزینه cal.offset برای اینه که یه عددی حدودی بهش بدین برای جبران این خطاها.معمولا کمتر از 5 نباید باشه.

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - THUNDER - 2012-11-02 12:27 PM

سلام دوستان.
من این نرم افزار کرنو کانت رو دانلود و نصب کردم ولی هر کاری می کنم عدد نمایش نمیده و صدای شلیک که بلند میشه م ارور میده...
دوستانی که با این نرم افزار کار میکنند اگر ممکنه یه کمکی به من بکنن...
کلاً چه چیز هاییش رو باید تنظیم کرد؟ و چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - Marksman - 2012-11-02 02:10 PM

امیر جان فکر کنم میکروفونت ایراد داره.یه میک دیگه رو امتحان کن.

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - HOSSEINDM - 2012-11-02 03:37 PM

دوستان یه بزرگواری کنن و این دو فایل صوتی من رو بررسی کنن و نیجشو به من بگن چون موقع کار با نرم افزار نمدار شلیک میاد و صدا ضبط میشه ولی اون صفحه ابی مشخصات صفر هست و چیزی رو نشون نمیده

تفنگ مگنوم 350
ساچمه پرومگنوم

[تصویر: 82713358491914236638.jpg]

[تصویر: 53653235221080568079.jpg]

اینم لینک صدا

RE: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - khashayar - 2012-11-11 09:41 AM

به نظرتون این میکروفون برای کرنوگراف صوتی چطوره
[تصویر: Netsound-150-Blackw4.jpg]

اینم لینکش با مشخصات وقیمتش:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.