شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: کرنوگراف بسازید-کرنوگرافی ساچمه از طریق صدا (/showthread.php?tid=349)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: کرونوگراف بسازید - rabinhood - 2011-08-19 11:23 PM

خیلی جالبه!! ولی فکر میکنم اگه فاصله را زیاد تر کنیم مثلا 10 متر سرعتو دقیق تر بتونیم حساب کنیم.البته میشه سرعت "متوسط تیر تو 10 متر".چون تشخیص صدا ها تو این فاصله زمانی کم خیلی باید سخت باشه!!خصوصا که به این روش سرعت تیر در سر لوله حساب نمیشه بلکه از لحظه شروع شتاب دادن به ساچمه حساب میشه!! و قطعا سرعت کمتر از سرعت واقعی خواهد بود! ولی حدودا درسته.!

RE: کرونوگراف بسازید - Ali - 2011-08-25 09:52 PM

خب اینم کرنوگرافی من با این روش با این ساچمه های پولیسه دار و نامرغوب پرو مگنوم(قبلیه ازون خوباش بود):فاصله دومتر تا هدف-محل ضبط یک متر تا هدف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به ترتیب اعداد زیر بدست اومد:
254
255
254
256
252
235
نکته جالب اینه که تیر آخری خیلی پولیسه داشت و خیلی سخت جا خورد داخل لوله و برای همینم سرعتش کمتر بدست اومد...
من اول با میکروفون موبایل ضبط میکردم و نتیجه نمیگرفتم ولی الان با دوربین دیجیتال ضبط میکنم،صدارو از تصویر جدا میکنم،با نرم افزار سرعت رو تشخیص میدم...خیلی جالبه.خدا فرهاد رو بیامرزه تو این روش استاد شده بود.

RE: کرونوگراف بسازید - david - 2011-08-26 01:34 AM

البته به نظر من با این نوع کرنوگراف بشه فقط تفنگهایی که دارای صدا میباشند را کرنوگرافی کرد.مثلا بعید میدونم بنجامین مارادور که هیچ گونه صدایی در شلیک ساچمه ندارد را با این روش کرنوگرافی نمود چون در مارادور فقط صدای چکش شنیده میشود.Khansariha (8)

RE: کرونوگراف بسازید - khashayar - 2011-10-02 02:31 PM

با سلام من وقتی که صدا رو ضبط می کنم.
صدای تفنگ تا 1.5ثانیه هستش.و نمیتونم صدای برخورد تیر رو تشخیص بدم.

RE: کرونوگراف بسازید - masoudsara - 2011-10-02 03:10 PM

(2011-10-02 02:31 PM)khashayar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باید اون جسمی رو که بهش تیر میزنید یک چیز فلزی انتخاب کنید تا موقع برخورد ساچمه صدای واضحی بدهد مثل یک تکه ورق گالوانیزه یا قوطی نوشابه.

RE: کرونوگراف بسازید - Ali - 2011-10-03 09:59 PM

(2011-08-26 01:34 AM)david نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته به نظر من با این نوع کرنوگراف بشه فقط تفنگهایی که دارای صدا میباشند را کرنوگرافی کرد.مثلا بعید میدونم بنجامین مارادور که هیچ گونه صدایی در شلیک ساچمه ندارد را با این روش کرنوگرافی نمود چون در مارادور فقط صدای چکش شنیده میشود.Khansariha (8)
تازه الان این پستو دیدم داوید جان.این روش کرنو فکر کنم روی پی سی پی هم جواب بده میدونید چرا؟چون دقیقا بعد از صدای شلیک و فنر و پیستون باید دقت کرد تا صدای خروج ساچمه از دهانه رو پیدا کرد،بعد صدای پرواز ساچمه رو هم میتونید روی نمودار ببینید تا اینکه به هدف برخورد میکنه!در ضمن این سرعت دهانه نیستا این میانگین سرعت در مثلا 2 متر اول هست.بازم دوستانی که پی سی پی دارند تست کنند بهتره.

(2011-10-02 02:31 PM)khashayar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم مثل شما بودم،یه چیزه فلزی گذاشتم بجای هدف و با میکروفون خوب و قوی(دوربین دیجیتال)ضبط کردم،با موبایل جواب نمیداد و صدا رو نمیشد تشخیص داد،شما هم با میکروفون خوب ضبط کن جواب میده.یا علی

RE: کرونوگراف بسازید - baqeri - 2011-10-12 10:56 PM

با سلام خدمت تمامی دوستان
نرم افزاری رو که لینک دانلودش رو براتون میزارم خیلی کامله و خودش سرعت ساچمه رو محاسبه میکنه و شما با یه میکروفن قوی و یه کامپیوتر میتونید کرنوگرافی انجام دهید .
البته دقتش هم خوب و قابل قبوله.

کارکردن با این نرم افزار هم راحت هست اگر دوستان سوالی داشتند در خدمتمKhansariha (219)

RE: کرونوگراف بسازید - Ali - 2011-10-13 12:49 AM

خدا خیرتون بده اگه کار کنه چی میشه

RE: کرونوگراف بسازید - sh-a - 2011-10-13 12:24 PM

آقا یکی تست کنه خبر بده . ضمناً میکروفون مورد استفاده رو هم بگین تا بقیه هم برن دنبالش

RE: کرونوگراف بسازید - Ali - 2011-10-13 08:58 PM

خوب نرم افزار بالا تست شد.عالیه.یه میکروفون معمولی به قیمت 3000 تومن خریدم(از این رو میزی ها)وصل کردم به لپ تاپ،طریقه کار نرم افزار به این شکله که طوی قسمت setting فاصله رو میدید بقیه کارها اتومات انجام میشه،مثال کامل میزنم،مثلا هدف فلزی در 2 متری از نوک لوله،میکروفون در یک متری از نوک لوله،گزینه calibration shot رو بزنید،بعد از کلیک کردن روی start 10 ثانیه وقت دارید نشانه روی کنید روی هدف فلزی،بعد از این 10 ثانیه 1.5 ثانیه وقت دارید شلیک کنید تا سیستم سرعت رو ضبط کنه،بعد از شلیک خودش صدا رو ذخیره میکنه و نتیجه رو اعلام میکنه،مثل نمونه زیر که برای ساچمه پرومگنوم داده:

در ضمن حتما باید صدای برخورد بلند باشه اگه نه خطا میده و نمیتونه صدا رو تفکیک کنه.خیلی عالیه پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید.