شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
رد دات Red dot چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: رد دات Red dot چیست؟ (/showthread.php?tid=337)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

رد دات Red dot چیست؟ - wolfer - 2011-04-22 10:16 AM

سلام بر همه دوستان و اساتید
می خواست بدونم که تفاوت ردات با دوربین های هدفگیری چیه و اصلا در چه زمینه هایی کاربرد داره توی سایت دیانا نوشته بود که برای تفنگ بادی هم توصیه میشه .

RE: ردات چیست؟ - sniperelit - 2011-04-22 10:58 AM

دوست عزیز رد دات ها یک ابزار نشانه گیری نوری ساده است که مانند دوربین بر روی سلاح نصب میشه ولی زوم انچنانی نداره و اکثرا در مدلهای 1*30 1*40 و 2*40 تولید میشه بیشتر برای سلاحهای جنگی استفاده میشه و دارای دو نوع باز و بسته است که با تابش لیزر به صورت زاویه ای کار میکنه و شما وقتی به اون نگاه میکنید فقط یک نقطه قرمز میبینید و خبری از ریتکل و غیره نیست مزیتش هم نسبت به دوربین اینه که بسیار زودتر هدف رو در اون پیدا میکنید سبکتره و در هنگام شکار سریعتر عمل میکنه در کل اگه برای فواصل زیر 40 یا 50 متر بخواهید خوب جواب میده بعد از اون هم به مهارت تیر انداز بستگی داره اما برای نصب بعضی مدلهاش باید پایه مخصوص استفاده بشه

RE: ردات چیست؟ - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-04-22 11:27 PM

دوست عزیزمون اسنایپر الیت کامل و درست فرمودند
اما تو تاپیک دوربین های دید در شب در مورد این نوع دوربین بحث شده بود
لطفا ادامه بحث رو در تاپیک مربوطه داشته باشید

RE: ردات چیست؟ - M107 Sniper - 2011-05-16 05:37 PM

ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز، من تازه واردم اگه پست جابجا دادم ببخشید.

میشه قیمت این دوربینها رو بگید؟ مثلا دیانا و گامو یا اگه مارک معروف دیگه ای هست من 460 دارم روش جواب میده یا اینام زود خراب میشن؟

RE: ردات چیست؟ - ALIANA-54-T06 - 2011-05-16 07:25 PM

(2011-05-16 05:37 PM)smwco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز، من تازه واردم اگه پست جابجا دادم ببخشید.

میشه قیمت این دوربینها رو بگید؟ مثلا دیانا و گامو یا اگه مارک معروف دیگه ای هست من 460 دارم روش جواب میده یا اینام زود خراب میشن؟
[تصویر: tbkrd3022l.jpg]
البته دوست عزیز شما مختارید که انتخاب کنید چه دوربینی روی این 460 ببندید ولی باید بگم به هیچ عنوان اینکار متداول و معمول نیست چون رد داتها بدرد فواصل نزدیک میخوره و اونم برای نشانه گیری سریع و عکس العملهای آنی مثل شلیک با تپانچه ها و ساچمه زنیهای جمع در فواصل نزدیک پیشنهاد میدم باز یک بررسی دقیقتری از این ردداتها شما داشته باشید بد نیست Khansariha (214)
این لینک هم کمک میکند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ردات چیست؟ - Hunter - 2011-11-12 11:48 PM

سلام دوستان این وسیله رو میشه رو اسلحه های دولول بغل یا سوار نصب کرد؟

قیمتش چقدره؟اطلاعاتش کجاست؟یه راهنمایی؟

RE: ردات چیست؟ - AIRKING - 2011-11-16 10:09 PM

اقا جاوید یه پایه برای تفنگش درست کرده و بسته رو دول بغل.
به نظرم برای هوا زنی مناسب نباشه بیشتر به درد ثابت می خوره.
البته من اعتقاد دارم در ساچمه زنی هدف گیری دقیق نباید مد نظر باشه.

RE: ردات چیست؟ - sorooshsaharfekr - 2012-02-02 08:14 PM

رد دات با توجه به معنی یعنی نقطه ی قرمز برای سلاح های گلوله زنی مثلm16نصب میشه وبدرد جنگ های شهری و تن به تن میخوره و به درد تفنگ بادی نمیخوره چون زوم نداره و ما برای زوم دوربین میخریم نمیخوایم بریم شکار رو ترور کنیم پس به درد تفنگ بادی نمیخورهKhansariha (214)

RE: ردات چیست؟ - foad-bonellis - 2012-02-08 11:52 PM

هوازنی اصلا نشانه گیری به حسلب نمیاد . هوا زنی یه قراول دقیق هستش . پس نیازی با رد دات و دنگ و فنگ ها نداره .

RE: ردات چیست؟ - craftsman - 2012-02-09 11:16 AM

در پاسخ به دوستاني كه مخالف بستن رددات بر روي تفنگ ساچمه زني هستند بايد عرض كنم:
نميدونم چقدر با رددات كار كرديد اما رددات اون نقطه قرمزش بوسيله يه دكمه يا طبلك خاموش ميشه و و قتي خاموش بشه شما فقط يه شيشه معمولي رو روي تفنگ ميينيد و فكر نميكنم وجود يه شيشه روي تفنگ براي كسي كه قلق تفنگ دستشه و بقول دوستمون آقا فواد فقط يه قراول دقيقه هيچ تاثيري داشته باشه.مگر اينكه بخوايد مگسك رو استفاده كنيد كه در اونصورت خوب همون نقطه قرمز كار مگسك رو انجام ميده!
من خودم با همين رددات كبوتر و كلاغ و سار و كاكلي هم زدم اونهم به روش هوازني!
و همين پرنده ها رو وقتي روي درخت يا زمين نشستن بدون مشكل شكار كردم.
يه نكته:
در شمال تقريبا همه تفنگهاي ساچمه زني قديمي در قسمت كپ يه شكاف درجه دارن البته فقط يه شيار معموليه كه گاهي با سليقه و استفاده از چسب دوقلو بشكل وي در ميارنش بر خلاف تصور اين تفنگها رو براي تك گلوله و چارپاره براي شكار بزرگ هم استفاده ميكنن درست مثل تفنگ گلوله زني نياز به نشونه گيري دقيق دارن خصوصا در شمال و جنگل كه نور كمه در اين مورد هم رددات بي رقيبه در جايي كه نور خورشيد شديد باشه يا نور از پشت بتابه مگسك براق ميشه و نميشه دقيق نشونه گيري كرد باز هم رددات برتره.ضمنا آي رليف رددات بينهايته يعني نيازي نيست كه فقط سه يا 4 اينچ از چشم فاصله داشته باشه و اين مزيت موقع شليك گلوله هاي سنگين با لگد زياد خودشو نشون ميده
نقطه قرمز اغلب تا 4 موا قطرشه كه با گروپ اسلاگ برابره در بعضي مدلها كه ديدم حتي قطر دايره كمتر هم هست نمونه اي كه خودم دارم گنجشك رو در فاصله 50 متري به راحتي ميشه نشونه گيري كرد
دوست عزيزمون كه گفتن اين رددات بر روي تفنگهاي ام 4 استفاده ميشه :تفنگ ام 4 شكاف درجه و مگسك داره و ميدونيم كه يه انسان رو با شكاف درجه و مگسك در فاصله 300-400 متري ميشه زد و در فاصله كمتر از صد متر و جنگهاي شهري خيلي دقيق ميشه با شكاف درجه و مگسك هر نقطه از بدن رو نشونه گيري كرد خوب سوال اينه كه چرا با اين وجود از رددات استفاده ميكنن؟؟؟مطمئنا اونا اونقدر تجربه دارن كه بدونن با مگسك ميشه شليك دقيقي داشت بنابر اين توجيه استفاده از رددات چيه؟دليلش هيچي نيست جز سرعت بالاي هدفگيري با رددات و دقيقتر بودنش نسبت به مگسك
براي مگسك:شما بايد شكاف درجه و مگسك رو ابتدا در يك راستا قرار بديد و بعد اين دو رو بر روي هدف قرار بديد و شليك كنيد اما در رددات فقط كافيه نقطه قرمز رو روي هدف بزاريد