شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
در مورد ضریب بالستیک ساچمه - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: در مورد ضریب بالستیک ساچمه (/showthread.php?tid=331)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - نظري - 2011-05-23 02:10 PM

با سلام خدمت دوستان
خواستم ببينم بعنوان نمونه تفنگ فنري مثل 350 و تفنگ PCP مثل مدلهاي اوانيكس ميزان قوس مسير حركت ساچمه ( ميزان ارتفاع از خط افقي مسير لوله تفنگ)براي ساچمه هاي معمولي مثل پرو مگنوم براي فنريها و TS22 براي PCP ها بصورت تقريبي چقدر ميشه( بيشتر براي داشتن تصور ذهني). تو سايتها يا رويوهايي كه از اسلحه ها گرفته ميشه آيا اينطور مواردي وجود داره . چون در نظر گرفتن اين مطلب در تير اندازي بسيار مهم است. در مورد نرم افزار هم درسته از لحاظ تئوري ميشه محاسبات رو انجام داد و لي اگر عملا منابع و رفرنسهاي معتبر در اين مورد معرفي بشه بهتره .و اگر ممكنه نمودار تراجكتوري سير حركت ساچمه هاي مختلف با تفنگهاي مختلف رو در سايت بگزاريد خيلي خوبه چون واقعا با ديدن نمودار ميتوان به درك بهتري از مسير حركت ، ميزان اوج گيري و ميزان افت ساچمه تو مسافتهاي مختلف رسيد و مبحث علمي تر ميشه. بنا به پيشنهاد مدير ارشد انجمن موضوع رو در اين تاپيك كه مرتبط با موضوعه مطرح ميكنم . ببخشيد بحث طولاني شد. با تشكر

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - ALIANA-54-T06 - 2011-05-24 09:36 AM

(2011-05-23 02:10 PM)نظري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
خواستم ببينم بعنوان نمونه تفنگ فنري مثل 350 و تفنگ PCP مثل مدلهاي اوانيكس ميزان قوس مسير حركت ساچمه ( ميزان ارتفاع از خط افقي مسير لوله تفنگ)براي ساچمه هاي معمولي مثل پرو مگنوم براي فنريها و TS22 براي PCP ها بصورت تقريبي چقدر ميشه( بيشتر براي داشتن تصور ذهني). تو سايتها يا رويوهايي كه از اسلحه ها گرفته ميشه آيا اينطور مواردي وجود داره . چون در نظر گرفتن اين مطلب در تير اندازي بسيار مهم است. در مورد نرم افزار هم درسته از لحاظ تئوري ميشه محاسبات رو انجام داد و لي اگر عملا منابع و رفرنسهاي معتبر در اين مورد معرفي بشه بهتره .و اگر ممكنه نمودار تراجكتوري سير حركت ساچمه هاي مختلف با تفنگهاي مختلف رو در سايت بگزاريد خيلي خوبه چون واقعا با ديدن نمودار ميتوان به درك بهتري از مسير حركت ، ميزان اوج گيري و ميزان افت ساچمه تو مسافتهاي مختلف رسيد و مبحث علمي تر ميشه. بنا به پيشنهاد مدير ارشد انجمن موضوع رو در اين تاپيك كه مرتبط با موضوعه مطرح ميكنم . ببخشيد بحث طولاني شد. با تشكر
دوست من مطالبی که شما بیان میکنید حالت ایده آلی هست و کمی رویائی و من هم بشخصه دوست دارم از تمامی فنریها و pcp ها و همچنین ساچمه های مورد استفادشان یک رویوهائی بصورت گرافیکی تهیه و نمایش داده بشه .
البته برای هر تفنگ حدود 20 ساچمه 4.5 و 20 ساچمه 5.5 که در نظر بگیریم میشود هر تفنگ میانگین 40 نمودار و حالا حساب کنید چندین مدل فنری و pcp داریم ضرب در 40 رویوی نمایشی ...... یا نرم افزاری برای هر سلاح طراحی کنیم و از این دست که بنظرم خیلی عالی میشد و این پیشنهاد و ایده بسیار خوب است و کمی هم روئیایست Khansariha (214)
البته ممکنه بعضی سایتها یک تفنگ را بررسی کرده باشند و یا شمایلی از حرکت ساچمه را بصورت گرافیکی طراحی و نشان داده باشند ولی در حال حاضر بصورت جامع و تخصصی هر سلاح موجود نیست (لااقل من ندیدم ) و یا اگر هم بوده با ساچمه های موجود در کشور ما نبوده و این شده که شما و من بدنبال نمایشهائی از ساچمه های موجود میگردیم و این کمی مشکل ساز شده ولی ممکنه یک روزی دوستان ما در این سایت دست بکار شوند و اطلاعات لازم با کمک دوستان دیگه جمع آوری شود و جامع عمل هم بخود بگیرد . Khansariha (256)
خوب از نظر درک حرکت ساچمه ها فعلا در معتبر ترین سایت شما میتوانید انواع رویوهارا ببینی و تجسم کنی و اعداد مورد نظر هم قرار بدی و شلیک کنی دکمه فایر را بزنید بصورت گرافیکی هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این جدول نیز میتوانید اعداد را وارد کرده و مسافت و زاویه شلیک را در یابید دکمه klick her to .... را بزنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای علاقه مندان و دوستان عزیز که میخواهند سر از کار انواع تفنگهای فنریها و لوازمشان در بیاورند از DEMO 1 تا DEMO21 در پائین صفحه دونه بدونه ببینند و تست کنند جالب خواهد بود Khansariha (214)

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - نظري - 2011-05-24 01:17 PM

با تشكر فراوان . مطالب خوب و مفيدي در اين سايت بود. چند ماه پيش من تفنگ 350 خودم رو براي سرويس پيش يكي از تعميركارها بردم كه واقعا وارد و با تجربه بود حتي تفنگهاي مسابقاتي فدراسيون را تعمير ميكنه و اطلاعات بسيار خوبي از تفنگ بادي داشت و من دادم يك روكش لاستيكي روي لوله و روكش روي سيلندر كشيد و پايه دوربين رو كفتراشي كرد و دوربين هم ليپرز 3-9-40 است كه انصافا خوبه و تاحالا حدود 2000 تير باهاش زدم و خيلي كم از تنظيم خارج ميشه و در حال حاضر دقت نسبتا خوبي دارد بطوري كه تا حدود 65 متر شيشه دلستر رو براحتي ميزنه. به نظر شما آيا ميزان دقتش خوبه يا بايد بيشتر باشه و اصولا چقدر بايد انتظار دقت داشته باشيم. البته تير اندازي با اين تفنگ واقعا قلق ميخواد و شرايط تيرانداز در موقع تير اندازي خيلي مهمه بطوري كه بعضي مواقع هدف نزديك رو نميتوني بزني (اعصاب خرد كن ميشه ) ولي در بعضي مواقع اهداف دور را هم ميشه زد ( زدن كلاغ از 120 متري البته شانسي ).و ايشان در مورد در مورد تراجكتوري ساچمه ميگفت كه اين تفنگ با پرومگنوم حدود 4 سانت قوس ميگيره و سپس افت ميكنه. لطفا در اين موارد دوستان اگر تجاربي رو دارند را در ميان بگذارند . با تشكر

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - mehad - 2011-06-02 10:40 AM

(2011-05-23 02:08 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote='mehad' pid='12431' dateline='1306138474']

(میانگین)ضریب بالستیک حدود 012. تا 016. هست البته بسته به نوع سلاح استفاده شده دارد
وزن پرو هانتر 7.87 گرین هست

وزن هانتر 7.55 گرین هست

ممنون دوست من؛ یعنی به نظر شما من ضریب بالستیک پرو هانتر رو برای تفنگ دیانا ۴۷۰ تقریبا چند بگیرم(واسه برنامه چیر گان میخاستم)
بازم ممنون

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-05 12:00 AM

(2011-05-24 01:17 PM)نظري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشكر فراوان . مطالب خوب و مفيدي در اين سايت بود. چند ماه پيش من تفنگ 350 خودم رو براي سرويس پيش يكي از تعميركارها بردم كه واقعا وارد و با تجربه بود حتي تفنگهاي مسابقاتي فدراسيون را تعمير ميكنه و اطلاعات بسيار خوبي از تفنگ بادي داشت و من دادم يك روكش لاستيكي روي لوله و روكش روي سيلندر كشيد و پايه دوربين رو كفتراشي كرد و دوربين هم ليپرز 3-9-40 است كه انصافا خوبه و تاحالا حدود 2000 تير باهاش زدم و خيلي كم از تنظيم خارج ميشه و در حال حاضر دقت نسبتا خوبي دارد بطوري كه تا حدود 65 متر شيشه دلستر رو براحتي ميزنه.
جناب نظری اگه ممکنه بفرمایید شما کدوم شهر هستید و تفنگ رو پیش کدوم تعمیر کار بدید؟

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - نظري - 2011-06-06 08:48 AM

با سلام

من همدان هستم و تفنگ رو پيش آقاي نصري بردم.

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - ALIANA-54-T06 - 2011-06-06 02:12 PM

(2011-05-23 11:44 AM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست من؛ یعنی به نظر شما من ضریب بالستیک پرو هانتر رو برای تفنگ دیانا ۴۷۰ تقریبا چند بگیرم(واسه برنامه چیر گان میخاستم)
بازم ممنون
خوب اینکه تا حدودی روشنه توی جدول مانگاهی تستهای انواع ساچمه های شلیک شده با دیانا 460(یا همان 470 ) میانگین ضریب بالستیک یک نمونه ساچمه تست شده 7.80 گرینی پروهانتر در آمده 016. که میتونید همین عدد را در برنامه چیرگان قرار دهید .
عکس جدول مانگاهی ساچمه های تست شده با 470 (رنگ آبی برای ساچمه پرو هانتر 7.80 گرینی است )

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - mohsen1982 - 2011-06-06 08:03 PM

دوستان به اين نكته دقت كنيد ضريب بالستيك براي بيان كردن ميزان افت سرعت وانرژي توي ساچمه تو فواصل مختلف استفاده ميشه وبراي تعيين مسيرساچمه وميزان قوس اون وپيداكردن صفراول ودوم از نمودارتراژكتوري ساچمه استفاذه
ميشه كه تو نرم افزار چيرگان اين نمودار رو بعداز وارد كردن مقادير كليدي بهتون ميده .

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - ALIANA-54-T06 - 2011-06-06 09:58 PM

محسن جان(mohsen1982) به نکته بجا و لازمی اشاره کردین .ممنون Khansariha (256)

RE: در مورد ضریب بالستیک ساچمه - babakrad - 2012-04-01 05:58 PM

سلام رفقا
اين نرم افزار چيرگان رو کجا ميشه ديد يا تهيه کرد ؟
با تشکر