شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 97-HW97K - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 97-HW97K (/showthread.php?tid=33)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - key - 2015-08-11 10:50 AM

خیلی عالی بود اقا صادق . کلا یه تکونی به سایت دادی. در مورد اون اورینگ دور اهرم کوکینگ حدس من این هستش که اولا موقع بستن اهرم اون صدای تق برخورد دو قطعه فلز رو حذف میکنه و همچنین از ایجاد صدای ارتعاش میان دو فلز موقع تیر اندازی جلوگیری میکنه. دقیقا مثل کاری که ضربه گیر های جعبه فرمان خودرو انجام میدن. همین ریزه کاری ها و حذف صداهای کوچک توی قسمت های مختلف اسلحه است که در نهایت باعث به تیر انداز احساس شلیک های نرم تر رو میده. Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - madok - 2015-08-12 06:22 PM

من هم این تفنگ رو تست کردم.
البته تست بنده مثل جناب قرنجیکی حرفه ای نبود و فقط نقطه نظرات ظاهری که به چشمم اومد رو عرض میکنم.
کیفیت وایرخ 97 اگر بالاتر از دیانا نباشه پایینتر نیست.سیستم کیپ شدن سیلندر به لوله تقریبا مشابه دیانا اما بنظر من با کیفیت و مهندسی تر بود.
پیچهای قنداق که اقا صادق اشاره کردن دو سو و ساده هست که کمی تو ذوق میزنه مخصوصا وقتی با حدود 30 تا 40 شلیک شل میشه و باید سفتش کرد.
سیستم ایمنی که در دیانا در قسمت ساچمه گذاری وجود داره در وایرخ وجود نداره برای همین موقع مسلح کردن حتما باید با یک دست اهرم رو نگه دارید که خدایی نکرده اتفاقی برای انگشتتون نیفته.
مازل در عین زیبایی صدای تفنگ رو قابل قبول کرده و قفل اهرم به لوله محکم و اساسی هست.
ماشه وایرخ واقعا عالیه مشکل اقلب فنری ها ماشه اونهاست که بیشتر شکاریه حتی در ماشه تی 06 دیانا تنظیمات بطور قطع راضی کننده نیست اما وایرخ مثل یک تفنگ حرفه ای ماشش حساس میشه.اما انقدر این پیچ تنظیم محکم بود که برای شل کردنش کمی فرم پیچ تغییر کرد و ابکاری روش پرید.
ثبات شات این فنری برای من خیلی جالب بود و البته بخاطر قدرت 16 ژولی اونه که در دیاناهای سری 50 بخاطر 26 ژول قدرت همچی چیزی وجود نداره.من با ساچمه 18.13 وزن شده جی اس بی استفاده کردم که در عین ناباوری سرعت همه شاتها که حدود 10 شات بود 171 با چند دهم تغیر بود واقعا عجیب بود.
لگد این تفنگ هم نسبت به قدرتش کمی زیاد بنظر میاد و باید باهاش کنار بیاید.
دقت تفنگ اگر بتونید لگدش رو مهار کنید خوبه اما بنظر من به 54 و 56 نمیرسه و اونهایی که باهاش دقت عالی گرفتن حتما تیون قدرت کردن .
ببخشید که طولانی شد.

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - sabergholamian - 2015-08-12 09:04 PM

مسلح کردن بوسیله این اهرم کار ساده ای بود و نیازی به قدرت زیادی ندارد و البته مسلح شدن بویسله اهرم از زیر underlever امتیاز خوبی در تیراندازی فیلدتارگت هست تا در پوزیشن های مختلف این رشته ، تیرانداز نیاز به کمترین تغییر در وضعیت بدن خود داشته باشد .
در قسمت اتصال اهرم بر روی خود اهرم مسلح کننده اورینگی بکار رفته که در مورد چرایی وجود آن نتوانستم به اطلاعات جدیدی برسم :
[تصویر: HW97k-Reviwe-16-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-9-.jpg]
[align=center

سلام و درود خدمت آقا صادق عزیز خیلی عالی بود زنده باشی اما حیفه همچین تفنگی 4،5 نباشه خخخKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اما اورینگ......
اون اورینگ نشان از تجربه داره تجربه ی سازنده با ایده ی بدون نقص بودن این محصول. تو مدل هازیرتاشو ی دیانا همچین اورینگی نیست گمونم برای جلوگیری از ایجاد ارتعاش بیشتر بین لوله و اهرم لود وجود همچین اورینگی لازمه مشکلی که من تو یکی از 460 هام داشتم این بود که در اثر ارتعاش هم پیچ تنظیم فشار اون ساچمه که اهرم باهاش چفت میشه شل میشد و هم اهرم سرجاش لق میزد که من هی سفتش میکردم بعد با چسب فیکسش کردم و دیگه با شلیک اهرم زیری نمیافتاد اما..... اما بعد یه مدت قسمت پلاستیکی مازل ترک برداشت که برام عجیب بود که چرا طاقت نیاورد البته اسلحه کارکرد زیاد داشت، اما تو وایرخ 97 مازل تماما فلز هستش و احتمال شکسته شدن صفره و وجود همچین اورینگی از لقی اهرم به مرور زمان جلوگیری میکنه. در واقع این کاری ساده و در عین حال خیلی کارآمد و مفید هستشKhansariha (8) همونطور که یکی از دوستان هم گفتن تو کاهش صدا یا بهتر بگم برای جلوگیری از ایجاد صدای مازاد بر صدای نرمال میتونه خیلی موثر باشه.

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - hondaxl - 2015-08-12 09:37 PM

سلام.الان قیمت وایرخ 97 چنده؟؟؟؟

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - garshasb - 2015-08-12 09:54 PM

دوستان عرض ارادت
جناب صابرغلامیان فرمایش شما در مورد وایرخ متین، واشر پلاستیکی دور اهرم همون کاری رو انجام میده که شما فرمودین،
از دید یه تعمیرکار عرض میکنم کیفیت وایرخ خیلی خوبه و قطعات کاملا نسبت به دیانا برتری دارن و بدون شبه در المان تولید میشه و برگه ترانزیت هم اینو نشون میده، ولی باز نسبت به گذشته افت کیفیت داره،
اما در مورد دیانا بی انصافی نکنید ، هنوز که هنوزه زیبا ترین صدا در تفنگهایه بادی فنری مختص همین دیانا میباشد و کمتر کسی بهش توجه کرده، اینکه اورینگی به این واضحی در ملع دید باشد نشان تجربه نیست. دیانا در مدلهای مگنوم صدای فنر کمتری نسبت به همین وایرخ ۹۷ دارد، و به نظر من تنها شرکتیه که به صدای تولید شده اهمیت میدهد که گوش خراش نباشد.
در مورد لقی پیچ فرمودین، این مشکل با انواع واشر توسط تولید کنندهای اسلحه مورد امتحان قرار گرفته و در مدلهای قنداق سنتتیک کاملا برطرف شده اما در قنداق چوبی ها در همه برندها این مشکل تا حدودی وجود داره و فقط مختص دیانا یا وایرخ نیست،

میبخشید بابت نکته ای که گفتم، قصدم مقایسه نبود و به نظر دوستان احترام میزارم

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - sabergholamian - 2015-08-12 11:54 PM

(2015-08-12 09:54 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عرض ارادت
جناب صابرغلامیان فرمایش شما در مورد وایرخ متین، واشر پلاستیکی دور اهرم همون کاری رو انجام میده که شما فرمودین،
از دید یه تعمیرکار عرض میکنم کیفیت وایرخ خیلی خوبه و قطعات کاملا نسبت به دیانا برتری دارن و بدون شبه در المان تولید میشه و برگه ترانزیت هم اینو نشون میده، ولی باز نسبت به گذشته افت کیفیت داره،
اما در مورد دیانا بی انصافی نکنید ، هنوز که هنوزه زیبا ترین صدا در تفنگهایه بادی فنری مختص همین دیانا میباشد و کمتر کسی بهش توجه کرده، اینکه اورینگی به این واضحی در ملع دید باشد نشان تجربه نیست. دیانا در مدلهای مگنوم صدای فنر کمتری نسبت به همین وایرخ ۹۷ دارد، و به نظر من تنها شرکتیه که به صدای تولید شده اهمیت میدهد که گوش خراش نباشد.
در مورد لقی پیچ فرمودین، این مشکل با انواع واشر توسط تولید کنندهای اسلحه مورد امتحان قرار گرفته و در مدلهای قنداق سنتتیک کاملا برطرف شده اما در قنداق چوبی ها در همه برندها این مشکل تا حدودی وجود داره و فقط مختص دیانا یا وایرخ نیست،

میبخشید بابت نکته ای که گفتم، قصدم مقایسه نبود و به نظر دوستان احترام میزارم

سلام. والا شاید من بدتایپ کرده باشم که شما فکر کردید من محصولات دیانارو ضعیف شمردم. نه تو صدا مقایسه ای کردم نه تو پیچ قنداق. منظورم صدای اضافی توی مدلهای زیرتاشو هستش که اگه اهرم زیری لق باشه پیش میاد و در مدل مگنوم460 اهرم بوسیله یک قطعه که ساچمه ی فلزی به نظر میرسه چفت میشه و این قطعه در مازل هستش و پشتش یه پیچی هست که اگه شل بشه فشار پشت ساچمه که از یکفنر هستش کمتر میشه و در نتیجه با شلیک اهرم میفته و باز میشه البته نه تو همه موارد و خیلی راحت این مشکل حل میشه . بحث فلسفه ی وجود اون اورینگ بود که فکر نمیکنم از زیبایی تفنگ چیزی کم کرده باشهKhansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - asman - 2016-01-17 04:12 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - N.Sniper - 2016-01-18 03:23 PM

پیشایش عذر تقصیر اگه جای اشتباهی سوال رو مطرح میکنم،امیدوارم اینگونه نباشهKhansariha (8)
برای هدف زنی در متوسط مسافت 50 متر ،دقت 97 بیشتره یا 52؟
برای این منظور و مسافت کدوم مناسب تره؟
خیلی به این سلاح علاقه مند شدم،طراحی فوق العاده ای داره،در کیفیتش هم شکی نیست
Khansariha (8)

معرفی وایرخ 97-HW97K - M.H.ABBASSI - 2016-01-19 02:44 PM

قطعا ٥٢

[PISTOL]فشمي

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - HamidArgha - 2016-01-19 05:51 PM

(2016-01-19 02:44 PM)SAAZEARA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قطعا ٥٢

[PISTOL]فشمي

Khansariha (8)چرا52؟