شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 97-HW97K - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 97-HW97K (/showthread.php?tid=33)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - صادق قرنجیکی - 2015-05-23 12:21 AM

متاسفانه این مدل از وایرخ به صورت عجیبی کمیاب است و البته جایی هم باشه باید قیمت گزافی بابتش بدیم حدود 2 تا 2.500 در مواردی که این دلربا دیده شده است. البته در بیشتر موارد کالیبر 5.5 اون موجود بود و متعجبم از واردکننده و یا سفارش دهنده آن که نمی داند هنر سلاح های وایرخ مانند مدل های 77 ، 97 و یا 98 در کالیبر 4.5 با قدرت 16 ژول و تارگت است. یکی از دوستان این انجمن نیز این سلاح در کالیبر 4.5 در اختیار دارد . مدل 97 یکی از محبوب ترین مدلهای فنرپیستون در میان تیراندازن فیلدتارگت در سطوح مسابقات اروپایی و جهانی است.
امیدوارم جزو اونایی باشید که موفق به تهیه این فنرپیستون می شوید Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - shabgardd - 2015-05-29 07:48 AM

سلام
برای این تفنگ فقط فنر اصلی هست یا فنر های ایرانی ارزان قیمت هم می توان استفاده کرد ؟

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - ham - 2015-05-29 11:58 AM

فنر ایرانی برای تفنگای چینی هم جواب نمیده.چه برسه به وایرخ .
به این تفنگ فنر دیانا 52 و 54میخوره.همچنین فنر مگنوم 350 هم اگه کوتاه بشه .البته اگه فنر اصلی استفاده بشه بهتره.

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - shabgardd - 2015-05-29 12:35 PM

ممنون
یعنی از فنر 52 بدون هیچ تغییری می شه استفاده کرد ؟؟؟

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - ham - 2015-05-29 08:19 PM

بله دوست عزیز.بنده خودم استفاده کردم.بخوبیم جواب میده

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - ziaeianho - 2015-05-30 10:38 AM

دوستان وایرخ ۹۷ اک اکش هست

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - alirezass - 2015-05-30 11:11 AM

بله موجود هست پیام خصوصی بده

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - صادق قرنجیکی - 2015-05-30 01:44 PM

حسین جان بهتر بود تو تاپیک اعلام نیاز مطرح میکردید . دوس عزیز اalireza اگر موجودی فروشگاه و یا جایی دیگه است ممنون میشم در تاپیک اعلام نیاز کاربران اطلاع رسانی کنید. فروشگاه , قیمت و البته کالیبر ؟
ممنون
حمید جان قطر فنر و طول مدل های 52 با طول و قطر مدل 97 تفاوتی نداره !؟ فک کنم قطر داخلی سیلندر و درگیری نوع پیستون متفاوت باشه ! ممنون میشم بیشتر توضیح بدید چون برام جالبه . فکر کنم شما تجربه استفاده از این مدل رو دارید .

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - ham - 2015-05-30 10:12 PM

درود
صادق جان اون موقع از فروشگاهی که تفنگ خریداری شده بود سوال گرفتیم گفتش که فنرش با فنر شادو 1000 یکیه و بهش میخوره.ماهم فنر شادو رو تهیه کردیم .غافل ازینکه این فروشنده محترم از روی احتمالات این حرف رو زده بود و موقع جازدن متوجه شدیم که دسته پیستون داخل فنر نمیره.فنر رو بر گردوندیم و موضوع رو عنوان کردیم.ایشون گفتش که اشتباه شده و فنر وایرخ97 با فنر دیاناها یکیه.ماهم امتحان کردیم و دیدم که این کار واقعا شدنیه و مشکلیم نداشت.اون موقع وسایل اندازه گیری دقیق مثل کولیس نداشتم که مقایسه دقیق انجام بدم.حالا اگه اختلافیم باشه اختلاف قطر مفتول فنره که در حد چند صدم هست و مشکلی پیش نمیاد.
جالب اینجاس که طول فنر 97 نسبت به وایرخ 80 حدود 3-4سانت بلندتره و این موضوع در نگاه ظاهری اصلا به چشم نمیاد.

RE: معرفی وایرخ 97-HW97K - صادق قرنجیکی - 2015-08-11 09:39 AM

مدت زیادی است که از تفنگ های بادی فنرپیستون دور بودم و آخرین فنرپیستون خودم که یک قبضه دیانا مدل 52 کالیبر 4.5 بود را حدود یکسال پیش فروختم. بخصوص در 2 سال اخیر که بر روی تیراندازی تارگت و بنچ رست متمرکز بودم سیستم پنیوماتیک PCP جذابیت بیشتری برای من داشت. اما نیاز به داشتن یک سلاح فنرپیستون برای کاربرد تفریحی و تیراندازی تارگتینگ باعث شد تا نسبت برنامه ریزی برای خرید یک فنرپیستون با کیفیت و دقت خوب اقدام کنم، از میان گزینه های مورد علاقه ام دیانا مدل 52 ، وایرخ مدل 97 / 77 و البته ایرآرمز TX200 مورد توجه بیشتری بودند. به جز دیانا مدل 52 کالیبر 4.5 که در بازار داخلی کم و بیش قابل تهیه است بقیه مدلها کمیاب بوده و در صورت موجود بودن در فروشگاهی هزینه خرید آنها از حد معقول بسیار بالاتر است. به هر صورت هفته گذشته با هماهنگی یکی از دوستان انجمن یک قبضه وایرخ مدل HW97k در کالیبر 22. برای تست و بررسی به دستم رسید. با اینکه وقت کمی داشتم اما فرصت را غنیمت شمرده و بررسی کوتاه و مختصری از این سلاح داشتم :
[تصویر: HW97k-Reviwe-1-1-.jpg]

مدل 97 در واقع در ادامه ساخت مدل 77 که یکی از موفق ترین و در واقع متحول کننده ترین تفنگ های مورد استفاده در رقابت های فیلدتارگت در دهه 90 با سیستم مسلح سازی Uderlever بود تولید شده است. این مدل با کیفیت بالاتر و در درجه اول برای کاربرد تیراندازی فیلدتارگت به علاقمندان تیراندازی عرضه شد. این مدل در حال حاضر یکی از محبوب ترین مدلهای مورد استفاده در کلاس فنرپیستون مسابقات فیلدتارگت WFTF در کنار تفنگ های دیگر مانند AA TX200 که در واقع رقیب انگلیسی این نجیب زاده آلمان می باشد. وایرخ 97 در چند ورژن تولید شده است که از نظر فنی یکی هستند اما مدل قنداق و جنس آنها متفاوت است. در این رابطه در ارسال دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همین تاپیک نسبت معرفی کوتاهی از ورژن های مختلف مدل 97 مطلبی ارسال کرده ام. به جز طول کلی سلاح و شکل قنداق ها و وزن آنها، همگی مدل های 97 در قدرت خروجی ، طول لوله و قطعات فنی یکی هستند. جدول تکنیکی زیر که از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقتباس شده است برای مقایسه مدل های مختلف 97 قابل استفاده است :
[تصویر: Techncal-info-HW97.jpg]

مدلی که به دست من رسید و مورد بررسی قرار گرفت ورژن HW97K استاندارد بود. طبق سنت دیرین وایرخ وزن سنگین تفنگ های این کمپانی در این مدل نیز برای بار اول در دست گرفتن سلاح قابل احساس بود اما نکته جالب بالانس خوب آن بود که بعد از کمی کار با سلاح ، باعث از یاد بردن وزن 4 کیلیویی آن شده ، به خصوص در پوزیشن های تیراندازی فیلدتارگت راحتی گرفتن و استفاده از تفنگ را کاملا احساس می کنید. این مدل بدون دستگاه نشانه روی با هدف استفاده تیراندازی ورزشی عرضه می شود ، ریل بکار رفته بر روی این مدل همانند بیشتر سلاح های بادی ریل 11 میلیمتری Dovetail است که قابلیت نصب پایه های معمول را به شما می دهد.
[تصویر: HW97k-Reviwe-23-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-20-.jpg]

قسمت نصب بدنه به قنداق ، با پیچ های دوسو و بوسیله دو واشر مهار می شود. همینطور دو پیچ نیز گارد ماشه را به قنداق متصل می کند. گارد ماشه از جنس فلز بوده و به اندازه کافی محکم است تا از ماشه Record طلایی رنگ این مدل محافظت کند :
[تصویر: HW97k-Reviwe-6-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-5-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-17-.jpg]

پیچ تنظیم وزن ماشه وایرخ رد قسمت پشتی خود ماشه قرار گرفته و پیچ تنظیم خلاصی نیز در قسمتی جلویی دستگاه ماشه که بدون باز کردن قنداق دسترسی به آن امکانپذیر نمی باشد :
[تصویر: HW97k-Reviwe-30-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-28-.jpg]

قسمت اتصال بدنه به لوله (اصطلاح گپ یا کپ ) و درج مدل تفنگ در این قسمت به زیبایی آن افزوده است :
[تصویر: HW97k-Reviwe-13-.jpg]

سیستم Underlever برای مسلح کردن در این مدل همانند برادر بزرگ ترش مدل 77 به کار می رود ، لوله 30 سانتی وایرخ 970 در انتها به یک قطعه مازل بریک ختم می شود که اهرم مسلح کننده به قطعه ای در زیر این مازل بریک متصل بوده و توسط فشار به دکمه انتهایی آن باز شده و عمل مسلح سازی انجام می شود :
[تصویر: HW97k-Reviwe-27-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-10-.jpg]

مسلح کردن بوسیله این اهرم کار ساده ای بود و نیازی به قدرت زیادی ندارد و البته مسلح شدن بویسله اهرم از زیر underlever امتیاز خوبی در تیراندازی فیلدتارگت هست تا در پوزیشن های مختلف این رشته ، تیرانداز نیاز به کمترین تغییر در وضعیت بدن خود داشته باشد .
در قسمت اتصال اهرم بر روی خود اهرم مسلح کننده اورینگی بکار رفته که در مورد چرایی وجود آن نتوانستم به اطلاعات جدیدی برسم :
[تصویر: HW97k-Reviwe-16-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-9-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-4-.jpg]

محل ساچمه گذاری :
[تصویر: HW97k-Reviwe-22-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-21-.jpg]

ساچمه گذاری در این قسمت نیز راحت بود اما به شخصه از این نظر محل قرار گرفتن محل ساچمه گذاری در دیانا 52 و 54 را بیشتر پسندیدم. اما در هر صورت سختی به تیرانداز وارد نمی شود.

این مدل همانند بیشتر برادران خود دارای ضامن اتوماتیک بوده که محل قرار گیری اهرم آزادسازی ضامن در انتهای سیلندر و قسمت جانبی آن است :
[تصویر: HW97k-Reviwe-26-.jpg]

یک آزمایش کرنوگرافی با شات استرینگ 10 تایی البته با ساچمه گامو پروهانتر صورت گرفت. قبل از حرکت به محل آزمایش ساچمه های آماده شده jsb 14.35 گرینی در جعبه وسایل به جای مانده بود و مجبور به استفاده از ساچمه موجود در داخل اتومبیل که مقداری گامو پروهانتر قدیمی و مقدار کمی نیز jsb 15.89 گرینی بود شدم. نتیجه آزمایش کرنوگرافی :

- 192.8
- 196.7
- 193.2
- 194.1
- 195.2
- 191.6
- 193.3
- 189.5
- 191.4
به علت انجام این آزمایش در زمان غروب و در محیط جنگل احتمال خطای دستگاه به علت ناپایداری نور محیط وجود دارد ، بنابراین در فرصت بعدی چند آزمایش دیگر با ساچمه های متفاوت از آن خواهم داشت. سرعت اعلام شده برای این کالیبر توسط کمپانی 230 متر بر ثانیه می باشد. البته این سلاح آکبند نیست ولی کارکرد زیادی هم نداشته است.

گروپ های گرفته شده با ساچمه گامو پروهانتر :
[تصویر: HW97k-Reviwe-31-.jpg]

[تصویر: IMG-0011.jpg]
[تصویر: IMG-0012.jpg]
[تصویر: IMG-0013.jpg]

گروپی که با ساچمه JSB 15.89 گرینی گرفته شد :
[تصویر: HW97k-Reviwe-32-.jpg]
[تصویر: HW97k-Reviwe-3-.jpg]

به علت شرایط نوری و نیز کمی عجله در برگشت از محل تست که جنگلی و در شرف باران بود ، نتایج گروپ ها از انتظار خودم پایین تر بودند ، ان شا ا... در فرصت بعدی و با فراغت بیشتر بتوانم آزمایش کرنوگرافی و دقت بیشتری انجام دهم. چون باید تفنگ رو هم به صاحبش سریع تر برگردونم/ Khansariha (172)

با تشکر از توجه دوستان Khansariha (8)