شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دیانا 460-diana 460 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: دیانا 460-diana 460 (/showthread.php?tid=32)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

RE: دیانا 460-diana 460 - MEHDI-SHOOTER - 2013-10-08 01:34 PM

سلام بر اساتید عزیز Khansariha (8)
نمیدونم چرا دیگه وقتی توی تاپیک های منتخب خودم وقتی کسی پیامی میذاره از طرف سایت برای من ایمیلی نمیاد...!!

من قصد فروش تفنگمو به نیت خرید یه پی سی پی داشتم،،الان که این 5-6 صفحه ی آخر رو خوندم یکم دو دل شدم!! شک کردم که کار درستی میکنم برای فروشش یا نه!
از طرفی هم نمیشه محاسن و برتری های pcp رو هم نادیده گرفت.

نظر شما چیه؟ pcp at44 بهتره یا 460؟!
البته میدونم که قابل مقایسه نیستن ،،، دونوع تفنگ مختلف با مکانیزم کاملا متفاوت هستن ، ولی نظر کلی دوستان رو میخوام بدونم؟

Khansariha (256)

RE: دیانا 460-diana 460 - arash1324 - 2013-10-08 02:46 PM

سلام و درود Khansariha (8)
كاش اقا صابر سوالتون رو تو تاپيك مشاوره مطرح مي كردي تا جواب بيشتري رو دريافت مي كردي Khansariha (8) .
خوب بگذريم .
كلا كلاس اين دو با هم متفاوت هست . شما مي خواي فنري رو بفروشي و يه پي سي پي بگيري . خوب در تيراندازي يه بحث قدرت و يه بحث دقت تفنگ سواي از كيفيت خود تفنگ و نوع ساچمه ، مي باشد . كه ماشاا.. شما استاد هستيد و بهتر از من مي دونيد در پي سي پي قدرت ، توام با دقت هست . حالا باتوجه به برند سلاح هاي پي سي پي دقت ها خيلي فرق ندارند .
به نظر من داشتن يه پي سي پي خوب ارزشش رو داره . Khansariha (8)

460 هم تو خانواده فنري ها از بهترين ها مي باشد ولي تو كلاس فنري . اگر زماني خواسته باشي بافنري عوض كني براش قياس هاي زيادي ميشه عنوان كرد ولي وقتي بحث پي سي پي مياد موضوع كلا فرق مي كنه . من خودم بودجه داشته باشم تا جايي كه پي سي پي باشه فنري رو نمي گيرم . ديشب در خدمت آقاي ياسر با وايرخ 100 ايشون بودم كه واقعا لذت بردم . Khansariha (8)

RE: دیانا 460-diana 460 - sabergholamian - 2013-10-08 07:53 PM

(2013-10-08 02:46 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
كاش اقا صابر سوالتون رو تو تاپيك مشاوره مطرح مي كردي تا جواب بيشتري رو دريافت مي كردي Khansariha (8) .
خوب بگذريم .
كلا كلاس اين دو با هم متفاوت هست . شما مي خواي فنري رو بفروشي و يه پي سي پي بگيري . خوب در تيراندازي يه بحث قدرت و يه بحث دقت تفنگ سواي از كيفيت خود تفنگ و نوع ساچمه ، مي باشد . كه ماشاا.. شما استاد هستيد و بهتر از من مي دونيد در پي سي پي قدرت ، توام با دقت هست . حالا باتوجه به برند سلاح هاي پي سي پي دقت ها خيلي فرق ندارند .
به نظر من داشتن يه پي سي پي خوب ارزشش رو داره . Khansariha (8)

460 هم تو خانواده فنري ها از بهترين ها مي باشد ولي تو كلاس فنري . اگر زماني خواسته باشي بافنري عوض كني براش قياس هاي زيادي ميشه عنوان كرد ولي وقتي بحث پي سي پي مياد موضوع كلا فرق مي كنه . من خودم بودجه داشته باشم تا جايي كه پي سي پي باشه فنري رو نمي گيرم . ديشب در خدمت آقاي ياسر با وايرخ 100 ايشون بودم كه واقعا لذت بردم . Khansariha (8)

آقا آرش با من بوديد؟¿!خخخ

RE: دیانا 460-diana 460 - arash1324 - 2013-10-09 08:48 AM

(2013-10-08 07:53 PM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-08 02:46 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
khansariha (8):

سلام صابر جان خوبي برادر Khansariha (8)
من الان پست شما روديدم فكر كردم شما مي خواي 460 رو به پي سي پي تبديل كني . چون خودم 460 دارم و شما هم 460 داريد ذهنم به سمت شما رفت . ببخشيد Khansariha (8)

يه سوال آقا صابر شما بيشتر از چه ساچمه اي استفاده مي كني . من با پرومگنوم نتيجه رضايت بخش گرفتم در حد 60 % .

براي اهرم مسلح كننده هم يه روكش از جنس فوم درست كن كه چنانچه اهرم رو روي چيزي گذاشتي مثلا از داخل ماشين شليك كردي و روي لبه درب ، و يا در تماس دست ، زاجش كم رنگ و از بين نرود . Khansariha (8)

RE: دیانا 460-diana 460 - ln 1 - 2013-10-09 09:42 AM

اقا مهدی شوتر. در جواب شما نظر شخصی من این هست. ( با توجه به اینکه خودم هم 460 داشتم و هم تمام مدلهای pcp هاتسان . )الان اگه قصد انتخاب داشته باشم و طرف حسابم 460 باشه حتی قنداق خالی اونو با هیچ کدام از pcp های هاتسان عوض نمیکنم. مخصوصا با این قیمتهای نا معقول تفنگهای پنوماتیکی در ایران و اینکه یک موج سراسری در بین علاقه مندان به تفنگ برای استفاده از این مدل سلاحها به راه افتاده و متاسفانه خودمون هم داریم تاوانشو پس میدیم. البته منظور من اختصاصا هاتسان بود وگر نه من هم از وایروخ 100 خوشم میاد ( البته اون هم با قیمت معقولش ).

RE: دیانا 460-diana 460 - sabergholamian - 2013-10-09 10:08 AM

(2013-10-09 08:48 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-08 07:53 PM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
khansariha (8):

سلام صابر جان خوبي برادر Khansariha (8)
من الان پست شما روديدم فكر كردم شما مي خواي 460 رو به پي سي پي تبديل كني . چون خودم 460 دارم و شما هم 460 داريد ذهنم به سمت شما رفت . ببخشيد Khansariha (8)

يه سوال آقا صابر شما بيشتر از چه ساچمه اي استفاده مي كني . من با پرومگنوم نتيجه رضايت بخش گرفتم در حد 60 % .

براي اهرم مسلح كننده هم يه روكش از جنس فوم درست كن كه چنانچه اهرم رو روي چيزي گذاشتي مثلا از داخل ماشين شليك كردي و روي لبه درب ، و يا در تماس دست ، زاجش كم رنگ و از بين نرود . Khansariha (8)

سلام_آقا آرش شما خودتون حرفه اي هستين_مال من 4/5هست و با گامو راكت و بخصوص پرو مچ خوب ميزنه_شما پرو مچ استفاده كن گمونم چون از پرومگنوم و گامو مچ سفت تر جاميره دقيقتر باشه واقعا ساچمه ي نرماليه برا شكار تا 50متر عاليه_الان دنبال تبديل به احسنت 460 هستم.خخ تو سايت يه 350 5/5هست و چند مورد ديگه كه دوستان پيشنهاد دادن خيلي مناسبن و تا دو هفته ديگه يه 5/5مناسب ميگيرم_ حالا يا52 يا350يا460 هرسه مورد عالي هستن كه گيج شدم_اگه 460خودم 5/5بود غم نداشتم_تفنگ شكاري بايد كاليبرش شكاري باشه و 460 كاليبر22شكاري ترين فنريه..مگه نه؟خخخ

RE: دیانا 460-diana 460 - arash1324 - 2013-10-09 10:27 AM

سلام صابر جان Khansariha (8)
شما لطف داري .

460 براي شكار فقط 5/5 . من خودم از مدل 350 كاليبر 5/5 اينرو بهتر مي پسندم . Khansariha (8)
(2013-10-09 09:42 AM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا مهدی شوتر. در جواب شما نظر شخصی من این هست. ( با توجه به اینکه خودم هم 460 داشتم و هم تمام مدلهای pcp هاتسان . )الان اگه قصد انتخاب داشته باشم و طرف حسابم 460 باشه حتی قنداق خالی اونو با هیچ کدام از pcp های هاتسان عوض نمیکنم. مخصوصا با این قیمتهای نا معقول تفنگهای پنوماتیکی در ایران و اینکه یک موج سراسری در بین علاقه مندان به تفنگ برای استفاده از این مدل سلاحها به راه افتاده و متاسفانه خودمون هم داریم تاوانشو پس میدیم. البته منظور من اختصاصا هاتسان بود وگر نه من هم از وایروخ 100 خوشم میاد ( البته اون هم با قیمت معقولش ).

سلام و درود
تشكر از پاسختون Khansariha (8)

لطفا در صورت امكان استدلال خودتون درخصوص اين نظريه عنوان نماييد . بالاخره شما تجربه كار با اين چند مدل كه عنوان كرديد رو داريد و جهت استفاده برخي از دوستان مفيد هست من جمله خودم من . تا در قرار گرفتن همچين شرايطي بهتر تصميم بگيريم Khansariha (8)
البته دوستان چون بحث قياس با 460 هست . تو اين تاپيك مطرح شد .

RE: دیانا 460-diana 460 - MEHDI-SHOOTER - 2013-10-09 11:23 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز Khansariha (8)

صابر جان دقیقا منم موقع خرید سلاح بین این 3مدل واقعا مونده بودم.حدود 2ماه طول کشید تا یکیو انتخاب کنم (من وسواس زیادی توی خرید سلاح دارم!).

اگه برای شکار میخوای اسلحه بگیری بین این 3 مدلی که گفتی ( 52-350-460) به نظر من با 52 توی شکار به مشکل میخوری چون اولا وزنش زیاده(حدود 4 کیلو) و وقتی دوربین و پایه هم بره روش نزدیک 5کیلو میشه که خیلی برای شکار زیاده و حتما از کتوکول میندازتت و در ثانی اینکه طریقه مسلح کردن 52 به درد شکار و تیر گذاری سریع نمیخوره (ساید کوک) مطمئن باش اذیت میشی.

در مورد 350 هم من بخاطر لگد زیادش و اینکه باید یه دوربین خیلی خوب و پدرومادر دار روش نصب کرد (من اون موقع سنترپوینت داشتمو نمیخواستم دوربین دیگه ای بخرم) از خریدش منصرف شدم.

اینا نظر وسلیقه ی من توی انتخاب 460 بین این 3 مدل بود و واقعا هم پشیمون نیستمو به همه اینو پیشنهاد میکنم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا آرش و in1 عزیز مرسی از نظراتتون. Khansariha (8)

آرش جان آقای in 1 (اسم شریفتونو نمیدونم) نظر خودشونو گفتن و منم "تقریبا" با نظرشون موافقم.آخه حدود یک سال پیش همین at44 با تلنبه 600 تومن بود (برید توی تاپیکش و بخونید!حتی توی نمایشگاه دوستان امیدوار بودن با قیمت کمتر بتونن بخرنش!!!) ولی الان 2.700 شده!! این قیمت واقعا کاذب و الکیه.اینکه بخوای پول خیلی زیاد بابت چیزی که انقدر ارزش نداره بدی واقعا نامردیه!
ولی اینکه گفته بشه 460 بهتر از پی سی پی هست هم منطقی نیست.
460 توی کلاس فنری ها حرفای زیادی برا گفتن داره و واقعا به نظرم جزء 5تا تفنگ اول فنری ها هست. هم از لحاظ دقت،قدرت،کیفیت،وزن و دوام واقعا عالیه.
همین چیزاست که منو مردد کرد برای فروشش و خرید پی سی پی....
بازم میگم از محسنات پی سی پی هم نمیشه چشم پوشی کرد!

Khansariha (256)

RE: دیانا 460-diana 460 - ln 1 - 2013-10-09 06:51 PM

در مورد خرید هر کالایی یه مبحثی وجود داره به اسم ارزش در مقابل مبلغ پرداختی . این ارزش شامل خصوصیات ذاتی جنس مورد نظر نمیشه . pcp ذاتا دارای لگد نیست و همچنین قابلیت سازگاری با اکثر دوربینهای بازار را دارد اما این دلیل بر ارزش مند دونستن اون مخصوصا با این قیمتهای الان و در قیاس با برند معتبری مثل دیانا نیست. (اساس این قیاس درست نیست ولی چون دوستمون نظر کلی خواستن عرض کرد م) یه مثال بزنم شاید منظورم شفافتر بیان بشه . الان با پرداخت 150 ملیون میشه یک اتومبیل سدان کره ای مدل سال را خریداری کرد . با همین قیمت میتونید یک بنز کلاس e یا بی ام و سری 5 مدل چند سال قبل خریداری کنید. از نظر اپشن قطعنا اتومبیل کره ای برتر هست . به نظر خیلی ها زیباتر هم هست. مد روز و ... دلایل زیادی است تا اکثریت قریب به اتفاق خریدارن در این سطح را مجاب به خرید نماید. حالا فرض کنید بنز خریدین . باید مشکلات مکانیکی ( ناشی از کارکرده بودن ) کمبود لوازم یدکی و همچنین قیمت بسیار بالای اونهاو انبوه مشکلات دیگر را تحمل کنید . ولی در مقابل مبلغ پرداختی موجودی ارشمند را تصاحب کرده اید که این برای خواص دارای اهمیت بسیاری است. این ارزشمندی هم شامل برند و سابقه و اصالت و مبدا ساخت و خیلی پارامترهای دیگه میشه . از نظر من دیانا در تفنگهای بادی مثل مرسدس در دنیای اتومبیل هستش .

RE: دیانا 460-diana 460 - MEHDI-SHOOTER - 2013-10-17 12:11 AM

با سلام خدمت اساتید گرامی Khansariha (8)

دوست عزیز آقای In 1 درمورد بالا بودن بیخود قیمت pcp ها کاملا حق دارید.منم باهاتون کاملا موافقم....
ولی در مورد مثالتون واینکه خواسته بشه فقط بنا بر اسم برند و اصالت و مبدا ساخت یه وسیله نظری داده بشه یا بنا بر اینها تصمیمی گرفته بشه به نظرم غیر منطقی و یه طرفداریه کورکورانه هست( البته جسارت به شما نشه،،کاملا کلی میگم).
مثلا در مورد تفنگ رو میگم: هیچوقت نشده حتما بر اساس مارک تفنگ یا اصالت ساختش کسی که باهاش رفته شکار دسته خالی برنگرده واینکه گفته بشه من چون دیانا دارم پس مطمئنم که حتما توشکار موفق میشم ولی چون فلانی هاتسان داره پس .....
بازهم میگم این معیارهای اسم برند یا اصالت و اینجورچیزا مهم و تاثیر گذار هست و دیانا مثل بنز میمونه ولی مطمئنا ""همه نتیجه آخر رو نگاه میکنن"". و نتیجه ای که با ماشین کره ایه مدل سال فول آپشن میگیری بهتر از بنز کلاس E یا BMW سری 5 هست (از همه نظر،،هم از نظر امکانات و راحتی و هم از نظر ظاهر و زیبایی و هم مصرف سوخت!!) تنها فرقشون اینه موقع حرف زدن میگیم " من بنز دارم....".

بگذریم،،صحبت بیشتر در این موضوع "اینجا" اشتباهه و ربطی به این تاپیک نداره. Khansariha (8)
------------------------------------------------------------------------------
دوستان یه گریس حرارت بالا (نسوز) دستم رسید که روی قوطیش نوشته بود تا 2000 درجه رو تحمل میکنه!! آلمانیه و رنگش سفیده(مثل کرم مرطوب کننده!!)
میخوام به 460 بزنم ببینم چی میشه!قبلش هم 460 رو با گازوئیل خوب بشورمو تمیز کنم. فقط یکم نگران اورینگ و اون واشر پیستونشم. چون مطمئنم داغ میکنه و با اون سرعت و حرارت لحظه ی شلیک احتمال زیاد به فنا میرن.

بنظرتون مشکلی پیش میاد؟! راهکاری پیشنهاد میکنید؟؟

Khansariha (256)