شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کلی محصولات گامو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: معرفی کلی محصولات گامو (/showthread.php?tid=31)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

RE: معرفی کلی محصولات گامو - ALIANA-54-T06 - 2011-02-04 09:18 PM

(2011-02-04 09:04 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اما از بابت قدرت تفنگهاي بدي نيستن شادو 1000دوستم با ديانا 45 خودم تقريبا برابري ميكنه!
شايدم اسلحه من ضعيف شده؟!!!!:huh:
مهدی جان دوست عزیز خوش آمدی به جمع ما در خصوص قدرت اینو بدون ساده ترین کار برای یک سلاح همین افزایشهای بی حساب قدرت است در صورتی که پارامترهای بسیار مهمی نادیده گرفته میشود مثل کیفیت و جنس قطعات ، دوام و ساختارهای مکانیکی ، قنداق و خوشدستی ، دقت و ارتعاشهای لگدی آن و ...... لذا همه این مباحث برای نظر یا نمره دادن به یک اسلحه باید لحاظ شوند. :)

RE: معرفی کلی محصولات گامو - esmaeil1356 - 2011-02-05 08:15 AM

دقيقا با فرمايشات علي جان موافقم همه چيزو نميشه با قدرت محاسبه كرد
كيفيت قطعات مورد استفاده خيلي مهمتره

RE: معرفی کلی محصولات گامو - MEHDI - 2011-02-05 12:17 PM

بله از اين بابت كاملا موافقم :blush:
آدم يا چيزي رو نگيره يا وقتي هم كه ميگيره خوبشو بگيره:)

RE: معرفی کلی محصولات گامو - Saeed-AT44-Long - 2011-02-06 11:22 AM

CFX عزيز بيشتر مطالبتون قابل قبول هست و بخاطر سليقه شخصي شايد همشون قابل قبول باشد ولي در مورد گزينه اول
نقل قول :هیچ تفنگ بادی توان از پا در آوردن حیواناتی بزرگتر از خرگوش را ندارد و قدرت و سرعت اسلحه اگر بالای 220 متر بر ثانیه باشه تا 300 یا 350 متر بر ثانیه در شکار تفاوت چندانی نخواهد داشت

موافق نيستم چراكه اگه با تفنگ ضعيفي هم به نقطه حساس يك چهارپا شليك كني امكان از پادرآمدن وجود دارد و اين دليل نميشه كه اون تفنگ قويتر هست
و در مورد سرعت شليك، 220 متر بر ثانيه قابل مقايسه با 350 متر بر ثانيه يا حتي 300 هم نيست و اين دو سرعت در عمل خودشو نشون دادن و توي شكار هم تفاوتها حس شده
به هر حال اينها هم نظرات شخصي هست و مي تونيد قبول نكنيد

RE: معرفی کلی محصولات گامو - esmaeil1356 - 2011-02-06 11:57 AM

CFX عزيز
به نظر من در معيارهاي خود يك گزينه مهم و به نظر من اساسي را فراموش كرديد و آن هم كيفيت
قطعات هست كه در سري هاي جديد گامو اين مهم به شدت افت كرده

RE: معرفی کلی محصولات گامو - esmaeil1356 - 2011-02-06 12:21 PM

(2011-02-06 12:12 PM)CFX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسماعیل جان
میشه دقیق تر بگین کدام قطعات و در کدام مدل ها ؟
بر عکس من فکر میکنم فاصله گامو با دیانا در ملاک هایی که عرض کردم بعلاوه ملاک مهمی که شما اضافه کردید (کیفیت قطعات)در تولیدات جدید کمتر شده مانند هانتر 1250

من مدل خاصي مد نظر ندارم ولي مثلا شادو 1000 هاي جديد تماما زبانه نگهدارنده لوله از جنس پلاستيك شده كه به مرور زمان باعث لقي لوله ميشه ولي همين زبانه در قديما از جنس آهن بود و موارد مشابه

RE: معرفی کلی محصولات گامو - masih.hunter - 2011-02-06 12:27 PM

بهترین سلاحی که میتونم از گامو معرفی کنم 1250 هانتر هستش که واقعا" سلاح خوبیه درضمن سلاح

شادو هم کپ و هم زبانه نگهدار پلاستیکی شده و با 10 بار باز وبسته کردن زبانه خراب میشه و .....

RE: معرفی کلی محصولات گامو - MEHDI - 2011-02-06 12:35 PM

تو نظراتتون ديدم كه وزن كم واسه اسلحه مزيت شمرده شده اما به نظر من اگه وزن اسلحه زيادي كم باشه در هدف گيري سريع دچار مشكل ميشيم(لااقل من اينجوري ام)اما اگه وزن اسلحه متناسب با تيرانداز باشه تو هدف گيري اونم سريع راحت تره.
به نظر من وزن كم اسلحه هم مثل وزن زياد مشكل سازه
مثلا با ديانا خيلي راحت تر نسبت به گامو ميشه هدف گيري كرد(البته اين نظر شخصيمه):blush:

RE: معرفی کلی محصولات گامو - ALIANA-54-T06 - 2011-02-06 01:17 PM

دوستان خواهشان اینطور بهم جواب ندین :huh:
CFX عزیز در اینجا قصد تخریب هیچ سلاحی نیست و همینطور تمجید لذا دوستان فقط نظرات وتجربیاتشون از این سلاح را برای دیگر دوستان میزارند که همه استفاده کنند وگرنه ممکنه این سلاح برای یکی هم ایده آل باشه و خیلی هم ازش راضی خوب قصد هم همینه که دلایلش مطرح بشه و قضاوت با خوانندگان و دوستان دیگه خواهد بود . ممنون از حوصله و توجه دوستان عزیزمن . ببخشید:-/

RE: معرفی کلی محصولات گامو - craftsman - 2011-02-06 02:37 PM

دوست عزيز cfx
از ورود شما به سايت خوشحالم اميدوارم بتونيم با تبادل اطلاعات به مجموعه داشته هامون اضافه كنيم.
در مورد گامو كه شما ميفرماييد بنده شادو 1000 داشتم گامو هانتر هم داشتم يه مدل ديگه هم داشتم كه يه خزانه گرد داره هشت تا تير توش قرار ميگيره و عكسش رو براتون ميزارم .اما بي تعارف ميگم از هيچكدوم راضي نبودم.شادو هزار از سري اولي بود كه وارد بازار شده بود انصافا چفت و بست لوله ش لق نشد.اما يا فنرش خيلي ضعيف شده بود يامن توقعم از تفنگ بادي زياد بود!هانتر هم كه قنداق پلاستيك خشكش شكست دقيقا از پشت سيلندر .اين هشت تير هم كه خدا بركت بده قسمتي كه خشاب قرار ميگيره و محل اتصال لوله به سيلندر پلاستيك خشك بود شكست و هنوز درگير درست كردنش هستم.
من تفنگ بادي چيني زيرواشو هم داشتم بعدها تبديل كردم به خفيف باهاش50 متري كلاغ رو مينداخت دقت خوبي داشت آيا ميتونيم بگيم چيني زيرواشو تفنگ قوي هست؟يا دقيق؟
من ديانا 35 رو دو مدلشو داشتم يكي خيلي قديمي يكي قديمي!!اولي شايد مال 1975 باشه!!دومي مال 1990يا 91
مثل شكارچيهاي پير كه هنوز دقيق هستن اين تفنگها دقيق بودن تير روي تير ميزدن.
در كشور ما نبايد بگيد تفنگ مال دو ساله يا سه سال موبايل نيست كه بخوايم هر چن وقت عوضش كنيم هنوز عموها و داييها وپدرها تفنگ باديهاي چيني 20-25 سال قبل رو دارن فنرشو عوض ميكنن واشرها رو عوض ميكنن بازم ميشه تفنگ!!