شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی Weihrauch HW57 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی Weihrauch HW57 (/showthread.php?tid=304)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - صادق قرنجیکی - 2013-08-02 11:42 AM

(2013-08-02 08:58 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وايرخ 57باوجود متحرک بودن و حالت ريلي شکال درجه ولي تنظيم نميشه و براي تيراندازي بايد حتما دوربين روش سوار بشه والا يا بالا ميزنه يا پايين و هيچ کاريش نميشه کرد,اين هم تجربه من بود از تنظيم شکاف درجه وايرخ 57يکي از دوستان مه اخرش رفت پسش داد و يه مگنوم1000گرفت!!!!!!

دوست عزیز بنا به گفته دوستمون حتما با ساچمه با کیفیت تری امتحان کنید. مدل 57 از وایرخ سلاح بسیار خوبی است و ریویهایی که ازش دیدم نتایج خوبی ازش ثبت شده ،
تونستم برات رو آپارات چندتاشو آپلود می کنم .
حالا خواستی عوضش کنی یه ندا به ما بدی ها Khansariha (219) طالبیم

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - omidbehnam - 2013-08-02 12:32 PM

با سلام

از لحاظ آمار جهانی سلاحهای مورد استفاده در مسابقات فیلد تارگت وایرخ 97 بسیار استفاده می شود و در فنری های وایرخ به نظر می رسد بسیار دقیق است

شکل و ظاهر آن هم بسیار زیباست و سرعت اولیه ساچمه در کالیبر 4.5 آن 290 متر بر ثانیه است

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - صادق قرنجیکی - 2013-08-02 12:52 PM

بله دوست عزیز ، فرموده شما کالا متین هستش البته رقیب جدی مدل 97 وایرخ ، مدل TX200 از Air Arms هستش. در اینجا با توجه به مشکل دوستمون در مدل 57 وایرخ ، سعی می کنم از این مدل یه معرفی کوتاه بذارم :
معرفی اختصاری وایرخ 57 : (به علت نبود تایپیک جداگانه و فقط برای آشنایی بیشتر دوستان )
این سلاح از خانواده سلاح های از زیر مسلح شونده under lever وایرخ ( مثل مدل های 77 ، 95 و 97 ) می باشد. دارای ماشه مسابقاتی Rekord وایرخ بوده و سایت نشانه روی دقیق دارد (البته مگسکی همانند مدل های 52، 54 دیانا دارد و در این مورد مثل مدل 80 وایرخ خیلی ظریف نیست). همینطور نوع مسلح شدن اون به این صورت هست که بعد از کوکینگ و پایین آوردن اهرم مسلح کننده و بالا بردن دوباره اهرم ، مخزن ساچمه گذاری بالا آمده و پس از ساچمه گذاری مخزن را به پایین فشار می دهیم (امنیت بالایی دارد) به ویدئوی زیر توجه کنید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قنداق آن مثل سایر محصولات وایرخ از کیفیت خوبی برخوردار بوده و دارای جای گونه در هر دو طرف قنداق می باشد. همینطور دارای حکاکی شطرنجی در دسته و قسمت جلویی قنداق هستش. ( عکس هم که چند پست قبل تر دوستمون زحمت کشیدن از این محصول گذاشتند)
سرعت دهانه آن در کالیبر 177. مقدار 250 متر بر ثانیه و کالیبر 22. مقدار 175 متر بر ثانیه می باشد. وزنی معادل 3،2 کیلوگرم و طول کلی 1020 میلیمتر دارد. وزنی مطلوب برای تیراندازی تفریحی و بالانس خوب . ( تنها ضعف اون به نظر من قدرت کمی پایین اون می باشد که البته با توجه به سیاست وایرخ در تولید محصولات خود با متوسط قدرت 15 ژول به نظر قدر زیاد پایینی نیست)
یک ویدئو از تیراندازی با این سلاح البته با دوربین والتر نصب شده روی آن :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این مدل در کشورمون کمتر دیده شده و یه جورایی نایاب هستش ، آخرین بار فکر کنم دوستان بندرعباسی گفته بودند که در یکی از فروشگاه های آنجا دیده شده استKhansariha (219)

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - Cayalouss.The.Removal - 2013-08-04 10:55 PM

دوستان فقط تو مدل 97 کالر گیر میاد(قنداق) یا کالر 57 هست؟

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - صادق قرنجیکی - 2013-08-05 12:22 AM

ای بابا عرفان جان دست رو دلمون نذار دیگه دنبال وایرخ 97 هستیم ، پیدا نمی شه اگه بشه هم فک کنم قیمت خوبی داشته باشه و مدل 57 رو هم تا الان دست بچه ها ندیدم. امیدوارم یکی تهیه کنه ویه ریویو ازش بذاره

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - esijoon - 2013-08-05 01:04 AM

(2013-08-05 12:25 AM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو بندرعباس57هست ولی5.5هست وخواستار نداره.Khansariha (8)

شیراز هم هست....ولی متاسفانه 5.5

RE: معرفی تفنگ بسیار دقیق فنری از خانواده وایراخ قابل تهیه در ایران - صادق قرنجیکی - 2013-10-29 06:05 PM

دوستان دیروز بعد از ایجاد پستی در رابطه با مشاوره خریدمدل 57 وایرخ توسط آقا آرش ، تصمیم به ایجاد یک تایپیک جدا برای این مدل در قسمت فنری های وایرخ گرفتم که با راهنمایی ناظمین محترم انجمن چون این تایپیک در این رابطه از قبل ایجاد و دارای محتوا بود ، پست ایجاد شده رو به اینجا انتقال دادم. کمی مطالبی که قبلا گذاشته بودم رو با مطالب جدیدتر ادغام کردم و چون پست های دوستان در رابطه با این سلاح پراکنده بود فکر می کنم پست خوبی برای کسایی که آشنایی زیادی ندارند باشه ،
خواهشمند است دوستان انتقاد سازنده خودشون رو بیان کنند و در صورت داشتن مطالب مفیدتر بعد از این پست درج کنند/.

WeihrauchHW57
[تصویر: 13830418691.jpg]
یک سلاح بادی با سیستم فنر پیستون و لوله ثابت بوده و به وسیله اهرم زیرین مسلح می شود- Under lever - و با هدف تمرین هدف زنی و تیراندازی تفریحی تولید شده است. از نظر قدرت نیز در رده سلاح های با قدرت متوسط در میان فنر پیستون ها با قدرت حدود 15 ژول جای می گیرد.در دو کالیبر 4.5 (177.) و 5.5 (22.) تولید و عرضه شده است.

اطلاعات این سلاح در سایت وایرخ:
- طول کلی : 1020 میلیمتر
- طول لوله : 360 میلیمتر
- قابلیت نصب دوربین همانند مدل 80 وایرخ
- سایت نشانه روی با قابلیت تنظیم دقیق و همینطور سایت نشانه روی در نوک لوله مثل سری های 52 ، 54 دیانا
[تصویر: 13830477014.jpeg]
- وزن : 3.2 کیلوگرم
- سرعت شلیک در کالیبر 4.5 : 250 متر بر ثانیه
- سرعت شلیک در کالیبر 5.5 : 170 متر بر ثانیه
- دارای ماشه مسابقاتیRecord
[تصویر: 13830481191.jpg]
- قنداق چوب راش با سطوح شطرنجی در قبضه و بچه قنداق و جای گونه در هر دو طرف راست و چپ
- ضربه گیر کائوچویی در انتهای قنداق

عملکرد مسلح شدن آن در نوع خود جالب و دارای امنیت خوبی بوده بدین صورت که پس از کشیدن اهرم مسلح کننده به پایین یک قطعه که جای ساچمه گذاری در آن قرار دارد (خشاب) از قسمت انتهای سیلندر بالا آمده سپس دوباره اهرم را به طرف بالا کشیده و قفل می کنیم.
[تصویر: 13830418693.jpg]
ساچمه را در مخزن قرار داده و خشاب رو به پایین فشار می دهیم. سلاح آماده شلیک بوده و ماشه نیز به صورت اتوماتیک در حالت ضامن قرار می گیرد.
[تصویر: 13830418704.jpg]
به طور کلی این سلاح در رده خود دارای ضعف قابل تاملی نبوده و پایین بودن قدرت آن نیز بنا بر سنت وایرخ و هدف تولید برای تمرین هدفزنی و تیراندازی تفریحی قابل توجیه می باشد. البته سایت نشانه روی انتهای لوله آن می توانست از این نیز بهتر باشد.
یک ویدئو برای آشنایی کلی:

چند مورد عکس:
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[تصویر: 13830477001.jpg]
[تصویر: 13830418692.jpg]

نقشه فنی:
[تصویر: 13830484581.gif]

RE: معرفی Weihrauch HW57 - elamto - 2014-03-05 11:23 PM

با سلام خدمت دوستان
یه تفنگ وایرخ 57 هست در حد نو ، تمیزه با دوربین bsa و پایه دوربین لئو پولد و کیف
چقدر بگیرم خوبه

RE: معرفی Weihrauch HW57 - صادق قرنجیکی - 2014-03-05 11:34 PM

(2014-03-05 11:23 PM)elamto نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
یه تفنگ وایرخ 57 هست در حد نو ، تمیزه با دوربین bsa و پایه دوربین لئو پولد و کیف
چقدر بگیرم خوبه
دوست عزیز سوالتون رو باید در تایپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطرح کنید. اگر تجربه استفاده از این سلاح فوق العاده را داشتید حتما تجربیات خودتون رو در این تایپیک به اشتراک بگذارید. ولی در کل :
این سلاح در بازار داخل کمیابه و جاهایی که دوستان سراغ داشتند بیشتر در کالیبر 5.5 موجود بود. به نظر من این سلاح برای اهداف تیراندازی تفریحی و شکارهای کوچیک تفنگ قابل اطمینان و از نظر لود ساچمه و کارکرد با ایمنی بالا بوده و البته در کالیبر 4.5 شاهکاره !!

RE: معرفی Weihrauch HW57 - elamto - 2014-03-05 11:48 PM

ممنون سوال رو در جایی که فرموید مطرح کردم