شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO (/showthread.php?tid=282)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - mehrshad - 2011-04-03 10:57 PM

چند وقت پیش یکی از فروشنده ها به برادر خانومم گفته بود به تنظیم پارالکس دوربینت دست نزن چون بالا و پایین دوربین به هم میخوره!
منم بهش گفتم که امکان نداره و امروز از اتفاق پیش اون فروشنده محترم بودم و دوباره اون بحث شد و یک کونوس 50-24*6 که روی یک 54 بود را اوردن با بور سایت و داخلش نگاه کردیم.
در کمال شگفتی جای + با تنظیم پارالکس به هم میخورد!!!!
پرسیدم با چه دوربینهایی ازمایش کرن و ایشون گفتن لیپرز و گامو همه اینایی که متداول هست همین ایراد را نشون میدادن!
تازه یادم رفت که زوم دوربین را هم توی این پدیده ازمایش کنم.
اگر از دوستان کسی بور سایت داره حتما این ازمایش را بکنه،باید ته و توش را در بیاریم!!!!

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - craftsman - 2011-04-04 01:14 AM

البته فكر نكنم در دوربينهاي گرونقيمت ماركدار مخصوص گلوله زني اين اتفاق بيفته خصوصا تو مسابقات بنچ رست از دوربينهاي با قابليت تصحيح پارالاكس استفاده ميشه.و اگه در دوربينهايي مثل ليپرز اين اتفاق ميفته!!پس بهتره پول بيشتر براي وجود تصحيح پارالاكس نديم و همون مارك بدون اين قابليت رو كه ارزونتر و ساده تره رو بخريم!
يه نكته خيلي مهم :دوربينهاي تفنگ و شكاري در محل رزوه هايي كه با هواي بيرون ارتباط داره يه نوع گريس مخصوص داره كه هم باعث لغزندگي رزوه ها ميشه و هم مثل چسب ميمونه مانع ورود و خروج هوا و رطوبت و گرد و خاك به داخل دوربين ميشه اگه تا بحال دوربين تفنگ رو باز كرده باشيد حتما با اين چسب يا صمغ يا گريس يا هرچيزي كه هست برخورد كرديد.اين ماده بر اثر تماسهاي زياد با دست هنگام باز و بسته كردن دوربين بمرور زمان از بين ميره و قدرت زيادي در جذب گرد و غبار محيط داره و نميدونم ميشه تو بازار پيداش كرد يا نه.پس احتياط واجب اينه تا حد ممكن از باز كردن دوربينها خودداري كنيد.

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - esmaeil1356 - 2011-04-04 07:36 AM

فكر كنم فقط ميلاد بورسايد داره اون بايد يه تست بكنه

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - milad123 - 2011-04-04 09:09 AM

سلام.مهرشاد جان اتفاقا من هم به این موضوع برخوردم البته نه در دوربین AO دار چون واسه تست نداشتم.این موضوع توی زوم کردن هم هست من رو دوربینهای ارزان که تست کردم همه اینطوری بوده اما دوستم که مگنوم 350 داره یه دوربین 350 تومانی دیانا که رتیکلش روی شیشه هست و توش هم با گازپرشده این مشکل رو نداره.

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - mehrshad - 2011-04-04 09:10 AM

کاش میشد یه پارالکس دار را تست کنین اقا میلاد.
Khansariha (8)

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - milad123 - 2011-04-04 09:18 AM

چشم اگر اخر هفته تونستیم با دوستان بریم بیرون حتما فکر کنم اسماعیل جان دوربین گاموش پارالکس داشته باشه.ببینمش حتما تست میکنم.

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - mohsen1982 - 2011-04-04 05:48 PM

اگه اينجوري باشه كه افتضه! مگه ميشه يه پارالكس دوربين دست نزد تصويرتارميشه

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - masih.hunter - 2011-04-04 06:05 PM

من که اصلا" قبول ندارم . درضمن اقا مهرشاد شما کدوم فروشنده رو میگید ؟؟؟؟

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - mohsen1982 - 2011-04-04 06:08 PM

تازه رتيكل درقسمت عقب دوربينه نزديك عدسي چشمي وتنظيم پارالكس معمولا باعدسي شيئيه چه ربطي به هم دارن
حالا بازوم ميلداتها فرق كننديه چيزي!

RE: یک ایراد عجیب در دوربینهای AO - mehrshad - 2011-04-04 06:38 PM

من خودم هم خندم گرفت شنیدم ولی خب با چشم خودم دیدم!!!!
البته این دوربین کنوس بود ولی میگفت همه را ازمایش کرده اقای مرادخانی.
حالا ایشالا قضیه معلوم میشه من خودم سعی میکنم با لیپرز با تغییر پارالکس گروپ بگیرم فوقش یکم مات میشه.