شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي شكارگاه هاي هر استان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: معرفي شكارگاه هاي هر استان (/showthread.php?tid=278)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - کوهنورد - 2014-08-18 06:34 PM

با سلام :
دوستان تازه وارد ، ضمن خوشامد گویی ، لطفا به تاریخ پست هایی که جواب میدهند هم توجه کنند . این ارسال مال 3 سال پیش بود!!!! بعد هم انتظار داشتم به این دوست بفرمایید در 23 خرداد تفنگ غلافه ، همون بهتر چیزی پیدا نکردی !!!!!!! نه اینکه راهنمایی بشه برای یک کار غیر اصولی ......
انشالله از تجربیاتتون در تاپیک های مربوطه استفاده کنیم .موفق باشید

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - samani - 2014-08-18 08:29 PM

راستش من خیلی این تاپیک رو نپسندیدم
اول بگم بیشتر شکارچی های قدیمی محلی که شکار میکنن رو به کسی نمیگن اوایل من فکر میکردم کار اشتباهیه تا این که دوبار این رو تجربه کردم و واقعا تجربه بدی بود و کاملا نظرم عوض شد و باز هم به این نکته رسیدم قدیما یه چیزی میدونستن که اینکارو میکردن
از تجربه خودم بگم یزمان حدود 14 سال پیش یه منطقه پیدا کردم پر از خرگوش اینقدر زیاد بود که چند خاطره خوب دارم ازشون یکی یه خرگوش رو سه بار با تفنگ بادی تیر انداختیم اولی نخورد دومی به گوشش خورد و این حیوون تکون نخورد انگار ادم ندیده بود و تیر سوم شکار شد
بهرحال از قضیه اصلی دور نشیم و خاطره ها بمونه واسه زمان دیگه
با دوستی چندبار رفتیم و هر دفعه سه یا چهار تا میزدیم و اگه قرار بود بزنیم بالای 15 تا هم میزدیم اما خب شکار ساده اس پاک کردن و بقیه مواردش سخته مخصوصا اینکه خانواده نخورن و دست نزنن و غیره
واسه همین همیشه سعی میکردم کم بزنم که رو دستم نمونه
اشتباه من این بود به چند نفر گفتم و اون چند نفر هم به چند نفر دیگه گفتن من رفتم خدمت و دیگه فرصت نشد برم شکار خرگوش بعد از خدمت رفتم و دریغ از یه خرگوش اون دوستی که باهاش میرفتم و دوستان دیگه که گفته بودم بهشون میگفتن شده یه نوبت 10 -12 تا زدن و دیگه منطقه خرگوش نداره
یه تجربه دیگه سه سال پیش یه قلعه خرابه پیدا کردیم که تقریبا جای پرتی بود یه دسته حدود 100 تایی کبوتر داشت خیلی وقت بود دسته به این بزرگی ندیده بودیم بیشترشون هم جوجه سال بودن و تیر ندیده دو سه بار رفتیم دست پر برگشتیم باز همین اشتباه رو کردیم و به دوستان گفتیم متاسفانه چیزی از این دسته کبوتر نموند
همین جمعه رفته بودیم برا تنظیم اسحله برنو اقوام رفتیم منطقه ای که تقریبا کویر هست و صاف و خلوت میخواستیم تو 400 متر تنظیم کنیم و افت تیر رو بسنجیم یه دونه هوبره دیدم دیگه تو منطقه ما هوبره خیلی خیلی کم شده قدیما پدرم میگفت زیاد بود و خیلی هم زده بود اون زمان از پر هوبره بالش (متکا)درست میکردن دیگه همون لحظه گفتم اینو دیگه به کسی نگو که همین یکی دو تا هوبره هم میان میزنن
نظر من اینه اگه هر عزیزی جایی رو میدونه که شکاری هست خودش بزنه و لذتش رو ببره اما به کسی نگه بخاطر اینکه هر کسی اندازه نگه نمیداره و متاسفانه اون شخص هم امکان داره به افراد دیگه بگه اینطوری خیلی زود شکار از بین میره
امیدوارم از گفته های من کسی ناراحت نشه بنده واقعا دلم میسوزه میبینم باقرقره کم شده هوبره تقریبا نداریم همینطور که امروز ناراحتیم شیر ایرانی نداریم ببر مازندان دیگه رفت پلنگ خراسان داره میره
فردا بچه هامون میگن کاش هوبره بود و میدیدیمش و از زیباییش لذت میبردیم
موفق باشید

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - soskin - 2014-08-21 06:45 PM

(2014-08-18 06:34 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوستان تازه وارد ، ضمن خوشامد گویی ، لطفا به تاریخ پست هایی که جواب میدهند هم توجه کنند . این ارسال مال 3 سال پیش بود!!!! بعد هم انتظار داشتم به این دوست بفرمایید در 23 خرداد تفنگ غلافه ، همون بهتر چیزی پیدا نکردی !!!!!!! نه اینکه راهنمایی بشه برای یک کار غیر اصولی ......
انشالله از تجربیاتتون در تاپیک های مربوطه استفاده کنیم .موفق باشید

بله ببخشید Khansariha (8)
ولی کسان دیگه ای هم هستن که اسم تاپیک رو میبینن که همین سوالشون باشه Khansariha (48)
ممنون از رهنمایی هایتانKhansariha (8)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - andytanha - 2014-08-21 07:10 PM

(2014-08-18 08:29 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر من اینه اگه هر عزیزی جایی رو میدونه که شکاری هست خودش بزنه و لذتش رو ببره اما به کسی نگه بخاطر اینکه هر کسی اندازه نگه نمیداره و متاسفانه اون شخص هم امکان داره به افراد دیگه بگه اینطوری خیلی زود شکار از بین میره
امیدوارم از گفته های من کسی ناراحت نشه بنده واقعا دلم میسوزه میبینم باقرقره کم شده هوبره تقریبا نداریم همینطور که امروز ناراحتیم شیر ایرانی نداریم ببر مازندان دیگه رفت پلنگ خراسان داره میره
فردا بچه هامون میگن کاش هوبره بود و میدیدیمش و از زیباییش لذت میبردیم
موفق باشید

کاملا تاید میشه

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - Vicxtor - 2014-08-21 07:12 PM

Samani عزیز ...

من خودم اهل شکار نیستم اما مخالفتی هم با شکار قانونمند و اصولی ندارم... اما با فرموده ی شما هم موافق نیستم، چون اگه شکار طبق مرام نامه ی شکارچیان انجام بشه، شکارچیان مختلف و متعددی میتونن در یک منطقه ی غنی از لحاظ بیولوژیکی به این کار بپردازن...

ضمنا باید در شکار پرندگان توجه کرد که در فصل شکار، شکار انجام بگیره؛ چون شکار در فصل زاد و ولد باعث میشه که جوجه های پرندگان نیز که ذخیره ی ژنتیکی نسل های بعدی هستن (به خاطر جوان بودنشون و دارا بودن گامت های جوان و بهتر) از بین برن...

با تشکر... Khansariha (8)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - andytanha - 2014-08-21 07:16 PM

(2014-08-21 07:12 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Samani عزیز ...

من خودم اهل شکار نیستم اما مخالفتی هم با شکار قانونمند و اصولی ندارم... اما با فرموده ی شما هم موافق نیستم، چون اگه شکار طبق مرام نامه ی شکارچیان انجام بشه، شکارچیان مختلف و متعددی میتونن در یک منطقه ی غنی از لحاظ بیولوژیکی به این کار بپردازن...

ضمنا باید در شکار پرندگان توجه کرد که در فصل شکار، شکار انجام بگیره؛ چون شکار در فصل زاد و ولد باعث میشه که جوجه های پرندگان نیز که ذخیره ی ژنتیکی نسل های بعدی هستن (به خاطر جوان بودنشون و دارا بودن گامت های جوان و بهتر) از بین برن...

دوست عزیز همه که کم نمیخوان!!!!

برای من هم چند بار پیش امده چه در ماهی گیری چه در شکار لب باز کردیم اقا فلان منتقه ماهی داره یا پرنده به ماه هم نمیکشید انگار اونجا 100 سال چیزی زندگی نمی کردهKhansariha (172)

چی میخوای بگی / به کی بگی/

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - Vicxtor - 2014-08-21 07:21 PM

andytanha عزیز،
من هم عرض کردم اگه شکارچیان عزیز به اصول و قوانین شکار پایبند باشن و به اصطلاح "شکارکش" نباشن! Khansariha (8)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - samani - 2014-08-22 09:22 AM

(2014-08-21 07:12 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Samani عزیز ...

سلام دوست گرامی بنده خودم عاشق شکارم اما توجه کنید نمیشه همه رو دقیق شناخت نمیدونم تابحال تجربه رفتن شکار با یه تازه وارد یا یه جوون علاقمند رو داشتید یا خیر؟تا شکار هست دلش میخواد بزنه مهم نیست چقدر شده تا شب هم نگهتون میداره کلا نمیشه تشخیص داد که ایا طرف طبق اصول شکار میکنه یا خیر یا اینکه اون شخص به کس دیگه ای نمیگه
در مورد شکار در فصل دقیقا همینطوره اما فصل شکار که میرید کاملا جوجه سال مشخصه و اتفاقا بیشتر شکار همون جوجه اس که تابحال تیر نخورده و ارومه بهرحال این تجربیات من بود در مورد شکار و گفتم این قضیه رو مطرح کنم بد نباشه
موفق باشید

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - torbo - 2014-12-18 12:18 PM

اصفهان . بالای تیران روستای اطرافش همشو کبوترجنگلیو کبوتر جاهی دارن مث گنجیشک ریختندKhansariha (8)البته نه به اینطورKhansariha (226)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - MAZ - 2014-12-18 12:35 PM

(2014-12-18 12:18 PM)torbo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصفهان . بالای تیران روستای اطرافش همشو کبوترجنگلیو کبوتر جاهی دارن مث گنجیشک ریختندKhansariha (8)البته نه به اینطورKhansariha (226)

سلام
همشهری عزیز اصفهانی یه شکارگاه کبک معرفی کن فقط اونایی که امن و محیطبان ندارهKhansariha (8)