شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي شكارگاه هاي هر استان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: معرفي شكارگاه هاي هر استان (/showthread.php?tid=278)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

معرفي شكارگاه هاي هر استان - Saeed.black ops - 2011-04-03 11:04 AM

با سلام خدمت همه .
من خودم خيلي مايل بودم شكارگاه هاي هر استان رو بدونم و اينكه حيوان هاي قابل شكار تو اون منطقه جيه.
تو اين بخش لطفأ هركسي از هر جاي ايران كه هست شكارگاه هاي اون استان رو با اسم شهر اون شكارگاه و حيوان هاي قابل شكار اونجا رو بگه تا اطلاعات بقيه هم اضافه بشه.
مرسيKhansariha (48)
من خودم مال مازندران هستم .اما تا حالا شكار نرفتم و از شكارگاه هاش اطلاعي ندارم.
كسي ميدونه تو مازندران شكارگاه هاش كجاست و حيوون هاي قابل شكار اونجا جيه ؟

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - mehrshad - 2011-04-03 10:37 PM

من قورباغستان اصفهان را بلدم،البته اگه به درد کسی بخوره!!!!!!!!!

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - Saeed.black ops - 2011-04-04 07:19 PM

جقدر خخخخخ ميكني D-:
ولي دمت جيز كه به فكر دوستاتي
من دست به مشهد اومدنم خوبهD-:
مال مازندرانم و 18 سالمه اما تا حالا بالاي 25 بار اومدم اونجا
ايشالا حتمأ ميام و توهم خخخخ كن ما هم خخخخخ ميكنيم D-:
كوه نوردي هم مشكلي ني.
ما بجه شماليم كوه و جنكل زياد رفتيم خخخخخ D-:

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - MEHDI - 2011-04-04 07:25 PM

بیا داداش
خنده بر هر درد بی درمان دواست خخخخ
انشا ء...با یکی از بچه هایه همین سایت میخوایم بریم ....
باشه تا عکساشو بزارم تا همتون حال کنین اونوقت مشتری میشید و من هم مجبور میشم که واسه گردش بلیط بگیرم و پول یه pcpرو جور کنم خخخخخخKhansariha (214)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - ALIANA-54-T06 - 2011-06-14 10:16 AM

(2011-06-14 05:48 AM)ali-pianist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک تفنگ 4.5 دارم که مجوز شکار بهش تعلق نمیگیره , چتوری میتونم باهاش شکار کنم؟؟؟؟

در شکارگاه که نمیشه!!!

کجا میتونم شکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)
دوست من اغلب دوستان برای شکار همین دوربرا خودشون میروند و پرنده ای چیزی شکار میکنند احتیاجی به شکارگاه رفتن نیست و همانطور که همه میدونند مامورین محیط زیست (شکار بانی) هم در محیط های تحت حفاظت حضور دارند (سروکلشون پیدا میشه) و نه جاهای دیگه تازه اونجا اگر شکار کنی کاریت دارند وگرنه یک کاغذ هدفزنی بزاری که کاریت ندارند Khansariha (214)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - ALIANA-54-T06 - 2011-06-14 03:52 PM

(2011-06-14 11:38 AM)ali-pianist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی علی جان

کاغذ هدف زنی برای گیر ندادن گزینه خوبیه

آخه مشکل منم همین دور و ورا هست!!!!! نمیدونم که کجا برم , مخصوصا برای شکار کبک و ....

میشه بگید؟؟!!Khansariha (8)
اکثر دشتها و مراتع کشتزاری کبک و پرندگان دانه خواری حضور دارند من خودم چند سال پیشها در اطراف مامازند (جاده خاوران مشهد) یه جاده فرعی و قدیمی بود که میرفت به جاده اختصاصی پارچین (مدتی محل کارم بود) اونجاها تعدادی کبک همیشه از جلوی ماشینمون رد میشد و حتی یکی از دوستان یه بار سر یه چشمه کوچیک براشون تله گذاشت (با کندن یه چاله و قرار دادن یه چارچوب چوبی و دو تیکه مقوا و بند که درب را یکطرفه مقواها به داخل چاله باز میشد)که اتفاقا موفق هم شد کبک بگیره حتی یکروز صبح که رفته بود و چند پر آورد و گفت تله کاملا خراب شده یعنی احتمالا روباهی یا حیوانی دیگری به تله زده و کبک را خورده و فقط پرهاش مونده بود .
القصه تمامی کشتزارهای گندم که کمی دور از دسترس مردم باشند کبکها اونجا بیشتر هستند.
حالا پرندگان دیگه هم در همین اطراف خودمون که زیاد دیده میشوند همه محله ها بلاخره یه پرنده هائی دارند Khansariha (214)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - paka - 2011-06-16 02:49 PM

سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به صحبت دوست عزیزمان تقریبا در تمامی نقاط ودشتهایی که انسان کمتر تردد دارد جانوری برای شکار یافت میشود .این مسئله زمانی نمود بیشتری پیدا میکند که در ان منطقه زراعت و کشاورزی برقرار باشد.در مورد منطقه خودم اهواز باید بگم که در اینجا برای شکار پرندگانی مانند قمری کبوتر وحشی (خر کفتر ) دراج(ممنوع=جریمه سنگین) گنجشک سار باقرقره وچند نمونه مرغ دریایی ومرداب به همراه غاز و مرغابی (در فصول سرد)یافت میشود. در کل وفورنعمت تنوع شکار به جهت زراعت مداوم و رودخانه کارون برقرار است.اما درمورد شکارگاه های شهر برای من دلچسب ترین جا جاده قدیم خرمشهر (جاده بقایی) است. زمینهای کشاورزی در دو طرف جاده به همراه درختان ردیف وسیمهای برق در مجاورت ان باعث پر رونق شدن این مسیر شده است. مسیر بعدی جاده شیبان به سمت رودخانه است جای بکری است برای شکار کفتر .انتهای کورش بعد از استخر موج .جاده اندیمشک. دب حردان . جاده حمیدیه قبل از پلیسراه.باغ اذری بعد از زرگان
باید یاداور بشم در مورد شکار پرنده چند مطلب توسط استاد محترم (تجربه) گوشزد میگردد
1.از اسلحه انتظار بیجا نداشته باشید حتی با وجود تبلیغات وسیع////مثلا با بادی نمیشه غاز وحشی شکار کرد
2. شکار صبر وحوصله میخواد اونم خیلی زیاد
3.از جغرافیای منطقه و نوع شکار در انجا اطلاعات دقیق کسب کنید(در ابخیزهای بجا مانده از باران مرغابی اهل روستا بجای نوع وحشی شکار نشود)
4 .قبل از شلیک به اهداف موازی زمین و رو به ان جانب احتیاط رو داشته باشید تا خدای ناکرده کسی در ورای هدف صدمه نبیند
5.شکار پرنده در طول روز 3 مرحله دارد
A.از صبح تاظهر معمولا در دشت به دنبال غذا هستند.در این مرحله بسیار چابک وگوش به زنگ میباشند و احتمال شکار کردنشان بسیار پایین است
B.از بعد از ظهر تا دم غروب معمولا دنبال اب خوردن به جوبها اب ماندهها و رودخانه سر میزنند در اینجا با صبر فراوان و کمین مناسب شکار خوبی خواهیم داشت. شدت گرما در دشت در این ساعات باعث پناه گرفتن شان در سایه میشود
C.دم غروب تا شب خیلی غذا خوردن و سنگین هستند در این ساعات روی درختان سیمهای برق و میان بوته ها لم میدهند با این وضع سنگین و کمی بیتفاوت هستند و شکار کردنشان فوق العاده اسان می باشد
در مورد فصل هم عارضم به خدمتتان اخرای پاییز و زمستان را بیشتر ترجیح میدم در این زمان پرندگان کرخت و تنبل هستند(از شدت سرما)و شکارشان اسان میباشد
با سپاسKhansariha (8)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - ali-pianist - 2011-06-16 03:36 PM

سلام به همه دوستان

من امروز در تهران راه افتادم برای شکار, به سمت رودهن و بومهمن, و فیروزکوه و سدلتیان , هیچی پیدا نکردم حتی یک کلاغ, از ساعت 9 صبح تا 3 بعد ازظهر, دیگه خسته شدم و برگشتم, میخواستم بدونم از دوستان کی یه جای خوب و بدون دردسر میشناسه که بگه, که بشه چیزی پیدا کرد, به قول دوستمون فراوون باشه...Khansariha (399)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - ckerico - 2011-06-18 01:22 PM

دروود فراوان
استان فارس شکارگاهای فراوانی داره! تا بخواهید چی شکار کنید ؟ Khansariha (226)

RE: معرفي شكارگاه هاي هر استان - ali-pianist - 2011-06-20 05:00 PM

براي شكار خرگوش و كبك كجا برم (دقيقتر اگه ميشه, تو تهران...)