شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-10-06 10:29 PM

نمیدانم یاشار جان اما این گریس دود نمیکند. نمیسوزد. بو ندارد در هنگام شلیک. و تا 1500 درجه حرارت مستقیم را تحمل میکند.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - yashar - 2011-10-07 08:03 AM

(2011-10-06 10:29 PM)david نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمیدانم یاشار جان اما این گریس دود نمیکند. نمیسوزد. بو ندارد در هنگام شلیک. و تا 1500 درجه حرارت مستقیم را تحمل میکند.اما من کمی روی گریس روغن هم زدم.میتوانی نفوذ ساچمه را روی چوب واهن تست کنی مال من قبل از تیون بشکه 220 لیتری را نمیتوانست سوراخ کند اما حالا بشکه را سوراخ میکند. و بعضی وقتها ساچمه با جرقه زیاد از لوله بیرون میاید.و هنوز هم از سرعتش کم نشده

استاد منم اون 15 تا تیر رو رو بشکه امتحان کردم که سوراخ میکرد ولی بعداء عادی شد!
ببینم از کجا میتونم پیداش کنم!

پیچ بدنه دیانا 350 - صادق قرنجیکی - 2011-10-07 11:27 PM

سلام دوستان
من تازه یه 350 مگنوم با ماشه t06 گرفتم ، متاسفانه تو همون روزای اول پیچ بدنه اش که کمی شل بود ر. سفت نکرده شروع به تیراندازی کردم و پیچ سمت چپ افتاد و گم و گور شد کنار ساحل !
موندم چکار کنم البته فعلا اسلحه تا 1 ماه دیگه تو استراحته
کسی می دونه اون ییچ و واشر رو میشه پیدا کرد؟!الته فابریک می خوام!
[تصویر: 5.jpg]
Khansariha (215)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ham - 2011-10-08 12:43 AM

بله خوشبختانه دیانا همه چیزش گیر میاد.پیچ بغل فابریکشم هست.وقتی گرفتی اگه زیاد قنداقو باز و بسته نمیکنی یه راه حل بهت پیشنهاد میکنم.می تونی نیم قطره ازچسب قطره ای رو از طرف داخل روی پیچ بندازی که دیگه باز نشه.البته بازم میگم بمقدار خیلی کم.موقع باز شدنم با کمی فشار براحتی باز میشه.من وایرخمو همین کار کردم .الان 1ساله که بخوبی جواب داده.حالا مگنومو نمیدونم.امتحانش ضرر نداره.
موفق باشی.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - صادق قرنجیکی - 2011-10-08 01:10 AM

(2011-10-08 12:43 AM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله خوشبختانه دیانا همه چیزش گیر میاد.پیچ بغل فابریکشم هست.وقتی گرفتی اگه زیاد قنداقو باز و بسته نمیکنی یه راه حل بهت پیشنهاد میکنم.می تونی نیم قطره ازچسب قطره ای رو از طرف داخل روی پیچ بندازی که دیگه باز نشه.البته بازم میگم بمقدار خیلی کم.موقع باز شدنم با کمی فشار براحتی باز میشه.من وایرخمو همین کار کردم .الان 1ساله که بخوبی جواب داده.حالا مگنومو نمیدونم.امتحانش ضرر نداره.
موفق باشی.

ممنون دوست عزیز
ان شاء ا... یه سر برم مرخصی از کار توصیه شما رو آزمایش میکنم
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - yashar - 2011-10-08 07:44 AM

(2011-10-08 01:10 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-08 12:43 AM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موفق باشی.

ممنون دوست عزیز
ان شاء ا... یه سر برم مرخصی از کار توصیه شما رو آزمایش میکنم
Khansariha (8)
دوست عزیز در مورد این مسئله پست های قبل بنده رو بخونید ایشالا که 100% به دردتون بخوره! ظمناء به قول اساتید این سایت مثل david و craftsman حرفهای عمل کنید.به جای چسب قطره ای از چسبی استفاده کنید که واسه همین منظور ساخته شده! در ضمن اون پیچ کاملاء معمولی هستش! یعنی آلیاژی نیست.این رو هم توضیح دادم که پیچ آلن بجاش بگیرید که هر موقع هم که شکار رفتید آچاره آلن رو بتونید همراهتون ببرید نه یه پیچ گوشتی گندهKhansariha (290)
ظمناء از دیانا واسه خودتون یه مهندسی در حد ناسا تجسم نکنید! منظور اینه که اون 3تا پیچ فابریک انتظار های یه شکارچی حرفه ای رو بر آورده نمیکنه.چون مدام شل میشه و از دقت میفته.و همین سفت کردن مدام با پیچ گوشتی پدر رزوه و قنداق و اسلحه رو در مقابل اون لگد در میاره.پس یه کاری انجام بدید که اصولی باشه نه عامیانه! خواهشاء 350 رو مثل پیکان 47 تصور نکنید میخواین همه چیزش فابریک باشه! اون چیز رو که لازمه و این سایت و اساتیدش تایید میکنن رو عوض کنیدKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - masoudsara - 2011-10-08 08:11 AM

برای پیچهای روی قنداق که شل میشن از چسب لاکتایت استفاده کنید که برای همین کار ساخته شده که مانع باز شدن پیچهایی میشه که دائم در حال ضربه و ارتعاشند. شماره 273 اون که برای پیچهایی استفاده میشه که قرار نیست دیگه باز و بشن شماره 243 که قدرت متوسط داره و بدرد کار ما میخوره. پیچ ها ی قنداق هم بهتره کلا تعویض بشن و از پیچهای هم اندازه آلن خور یا شش پر (ستاره ای)آمریکایی استفاده بشه که عمری براتون کار کنه.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - صادق قرنجیکی - 2011-10-08 12:52 PM

از اهنمایی دوستان ممنون
فک کنم تو یکی از پستهای آقا یاشار تو این مورد خوندم
بابت یادآوری ممنون می تونین بگین این چسب تو لوازم خانگی ها پیدا می شه و یا تو ابزار فروشی ها ؟
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - masoudsara - 2011-10-08 03:27 PM

چسب loctite
[تصویر: 24078.jpg]

Loctite

.

تفاوت چسب هاي اصلي و تقلبي

از آنجاييكه چسب ها در محيطي كه هوا نيست خشك مي شوند بنابراين نگهداري وبسته بندي آن بايد در معرض هوا باشد ، چسب هاي تقلبي چون در قوطي معمولي نگهداري مي شود بعد از شش ماه به حالت ژل درآمده ، ولي قوطي اصلي همواره هوااز بيرون ازطريق منفذهاي درپوش آن وارد شده و مانع از خشك شدن آن ميشود
چسبهاي اصلي حالت قفل دارند يعني مي توان بدون باز كردن درپوش آنرا بالا كشيد ولي چسبهاي تقلبي در حال حاضر فاقد قفل ميباشند
Bach number روي قوطي را مي توان وارد سايت سازنده شد ودر صورت اصلي بودن قابل شناسايي خواهد بود
كنارهاي قوطي شيار دارد (دو پهلوي قوطي كمي فرورفته)

تعدادي از سري كدهاي چسب لاكتايت ( لاكتايت حدود 10000 محصول دارد ولي چندتايي از كدهاي استفاده شده در صنعت ارايه ميشود)

كدهاي 200 چسب هاي قفل ورزوه
كدهاي 400 چسب هاي فوري
كدهاي 500 چسب هاي آب بندي رزوها ، لوله ها و فلنج ها
كدهاي 600 نگهدارندها

دليل استفاده از چسب لاكتايت:

جلوگيري از زنگ زدگي : چسب ها در محيطي كه هوا وجود ندارد خشك مي شود بعنوان مثال بين رزوه ها در پيچ و مهره . بدين منظور فقط دو رزوه اول پيچ را كافي است(البته در بعضي محصولات بايستي تمامي رزوه را چسب بماليم بهتر است به دستعورالعمل بستن هر چسب مراجعه نمود ) چسب بزنيد مقداري از مايع لاكتايت بين خلل وفرج قرار ميگيرد و هوا را خارج مي كند. (چسب چون حالت مايع دارد خلل وفرج را پر ميكند) همانطور كه ميدانيد دو عامل زن زدگي آب و هوا مي باشد كه عملا با چسب زدن هوا خارج ميشود آب هم كه وجود ندارد پس پيچ زنگ نخواهد زد
استفاده در بيرينگ ها و بوشها ( بجاي خار، جوش وپين ......) : خار باعث تمركز تنش ميشود . جوش درجه حرارت بالا ايجاد مي كند كه باعث تغيير حالت فاز وساختار فلز مي شود(مثلا آستنيت به مارتنزيت كه ترد وشكننده است تبديل مي شود) و هم ممكن است باعث تغيير شكل يا تاب برداشتن شفت مي شود. ولي اگر چسب استفاده شود اولا سرد مي باشد و ثانيا چون در سطح بيرينگ و سطح بيرينگ پخش مي شود و مثل بار گسترده عمل مي كند.

كدهاي 200:

چسب هاي قفل رزوها – سفت كردن اتصالات رزوهاي

مقاوم در برابر لرزش -استفاده درگيربكس ها موتورها جهت جلوگيري از باز شدن پيچ هاو همچنين جهت آببندي

242و243 براي جاههايي كه بخواهيم بعد از مدتي آنرا باز كنيم استفاده مي شود يعني با ابزار دستي باز خواهد شد و در پمپها و گيربكس ه براي جلوگيري از پيچ ها استفاده مي شود

270(2701معمولا با سه حرف به اختصار نشان مي دهند)براي جاهايي كه ديگه نخواهيم باز كنيم و نيازي به باز شدن ندارند استحكامي مثل جوش دارد. مناسب تا سايز 4/3 اينچ

268 به حالت ژل مي باشد در جاههاي كه پيچ بالا قرار دارد

290 : يك كاربد آن براي جاهايي كه نخواهيم پيچ را باز كنيم و چسب بزنيم در واقع چسب زدن بعد از بستن پيچ از اين چسب استفاده مي كنيم چون خيلي مايع تر مي باشد نفوذ بيشتري دارد.

222: جهت باز نشدن پيچ هاي مثل پيچ عينك و يك خاصيت ديگر آن اينكه به آهستگي خشك مي شود كاربرد آن مثلا چهار تا پيچ داريد كه بايستي بسته شوند بعد تنظيم شود اين فرصت را به شما خواهد كه ببنديد تنظيم كنيد بعد خشك ميشود

· غير هوازي: يعني در مجاور هوا خشك نميشود بنابراين در مدل 290 بعد از چسب زدن روي پيچ بسته و نفوذ آن به پيچ مقدار مادهاي كه بيرون مانده است ميتوان با دستمال پاك نمود

كدهاي 500

آب بندي لوله ها و رزوها ( فشار كم و آببندي فوري اتصالات)

جايگزين مناسبي به جاي تفلون مي باشد زيرا 1. تفلون جامد است و جامدها آببندي كامل انجام نمي دهد 2. نفوذ مواد جامد تفلون به سيستم ( مثلا آب آشاميدني كه ضرر دارد)

577: براي فلزات ورزوهاستفاده مي شود كه حالت جامد دارد.

561: ژل نيمه جامد ريزش دارد در مواردي كه نيازي به بازكردن است استفاده مي شود

55 : حالت نخ دارد مثل تفلون ولي چسب مي باشد ودر قطعه نفوذ مي كند و وارد محصول نمي شود

آب بندي فلنج :

5920 شبيه پرماتكس(واشر ساز) مي باشد مضرت هاي پرماتكس:

ماده اسيدي دارد و به مرور زمان و استفاده هاي مكرر باعث خوردگي و ايجاد خلل و فرج در سطح ميشود كه باعث مي شود آببندي لازم را انجام ندهد

نكات

· مفهوم strength: low,medium,high))

استقامت درمقابل باز شدن مي باشد يعني بعد از بستن چگونه باز خواهد شد

Low يا كم بعد از بستن براحتي با كمترين نيرو باز خواهد شد براي جاههايي كه نياز به باز كردن قطعات دارد ويا نياز به نيروي چسبندگي كمي دارد مثل پيچ هاي تنظيم يا پيچي كه مرتب در فاصله كم زماني بخواهد باز شود

Medium يا متوسط براي جايي كه نياز به باز كردن در فاصله زماني بيشتري ( مثلا سالي يك بار) و نياز به نيروي چسبندگي بيشتر دارد يا جايي كه لرزش وجود دارد استفاده مي گردد و براي باز كردن با ابزار دستي بايستي باز نمود( در مواردي كه باز نشد بدليل چسب زدن زياد يا سايزهاي بزرگتر از يك اينچ (در پيچ ها) بايستي تا 250c حرارت داد تا باز شود)

High يا زياد براي جايي كه قصد باز كردن نداريم يا فاصله زماني خيلي طولانيتر ( مثلا 10 سال) و نيرو چسبندگي بيشتري نياز باشد استفاده ميشود با حرارت باز مي شود

· مفهوم viscosity :

هرچه پايين تر باشد قدرت نفوذ بيشتر دارد و محصولات با ويسكوزيته بالاتر به صورت ژل يا جامد در جاهايي كه نبايستي ريزش داشته باشيم مثل استفاده براي پيچ هايي كه بالا نصب مي شوند.

· نكته:زمان كيورينگ يا خشك شدن چسب به جنس فلز (brass,steel,s.s) ، دماي كاري ، سايز واندازه رزوه ونوع رزوه بستگي دارد. در واقع سايز و نوع رزوه مشخص كننده مقدارgap مي باشد و Gap هم تاثير بر سرعت وزمان كيورينگ و همچنين بر مقدار استقامت در مقابل باز كردن دارد.

· نكته : قوطي چسب هاي جامد و نيمه جامد معمولا به صورت آكورديوني مي باشدبراي بهتر خالي كردن چسب

· نكته : چسب ها ي فوري با توجه به فرار بودن آنها و باز بودن منفذ هاي درپوش بخاطر ورود هوا بايستي در جاي سرد نگهداري شوند وگرنه بعد از مدتي كم كم خالي مي شوند معمولا عمر چسب ها 1-6 سال مي باشد

منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - yashar - 2011-10-09 08:30 AM

(2011-10-08 08:11 AM)masoudsara نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای پیچهای روی قنداق که شل میشن از چسب لاکتایت استفاده کنید که برای همین کار ساخته شده که مانع باز شدن پیچهایی میشه که دائم در حال ضربه و ارتعاشند. شماره 273 اون که برای پیچهایی استفاده میشه که قرار نیست دیگه باز و بشن شماره 243 که قدرت متوسط داره و بدرد کار ما میخوره. پیچ ها ی قنداق هم بهتره کلا تعویض بشن و از پیچهای هم اندازه آلن خور یا شش پر (ستاره ای)آمریکایی استفاده بشه که عمری براتون کار کنه.

سلام دوست عزیزKhansariha (8)
این چسب که فرمودین الان تو بازار چینیش پیدا میشه.تو پست قبلیم چند صفحه قبل آلمانیش رو با اسم معرفی کردم
(2011-10-08 12:52 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اهنمایی دوستان ممنون
فک کنم تو یکی از پستهای آقا یاشار تو این مورد خوندم
بابت یادآوری ممنون می تونین بگین این چسب تو لوازم خانگی ها پیدا می شه و یا تو ابزار فروشی ها ؟
Khansariha (8)

تو چسب فروشی های معتبرKhansariha (8)