شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-18 10:03 AM

از آقا مهدي ياد گرفتم كه ديانا 52 رو به خاك سيه نشوند!!خخخخخخخ
ولي انصافا چنان سفتش ميكردم كه دسته آچار آلن ژاپنيeight خم ميشدKhansariha (290)
چون قلاويز7 نداشتم پيچ آلن 8 زدم اما چنان سفت ميشه كه صداي قيژ قيژ تفنگو در مياره!!
بنظرم بهتره يه واشر لاستيكي شبيه اورينگ زير پيچ بزارم اينجوري فكر نكنم هيچوقت شل بشه

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-18 10:16 AM

جاوید جان بنظرت اگر روغن هیدرولیک فرمان ماشین با انگشت به پیستون بمالیم چطوره؟ تا 800 درجه گرما را تحمل میکند و خورنده هم نیست

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - aghajoon - 2011-09-18 10:22 AM

(2011-09-18 08:38 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گريس نسوز با قدرت تحمل دماي 2600 درجه فارنهايت هم وجود داره
اما يه نكته :اين دماي كاري گريسه يعني تا اين درجه حرارت رو بهش بديم و سرد بشه هنوز خاصيت خودشو حفظ ميكنه اما يه مورد ديگه هست به اسم دراپ پوينت يعني تو اين حرارت گريس تبديل به مايع ميشه و باصطلاح شره ميكنه كه اين دما تا حدود450 الي500 درجه فارنهايت ميتونه برسه.
اينكه ميگفتيم صبر كنيد تا نتيجه قطعي بشه و آقا پورنگ ميگفتن موادش تخصصيه صحت داشت
گريس قرمز رو ديروز به پيستون تفنگ زدم دو سه تا تير اول صداي خفه اي داشت كه گريس رو شوت ميكرد بيرون اما تيرهاي 5 به بعد صداي ترقه مانندي داشت و سرعت تير به حد وحشتناكي زياد شده بود!!طوري كه به لبه سراميك با قطر 20.5 سانت زدم يه تيكه از گوشه شو شكوند!تا حدود 1 متر ازش دود ميد بيرون(اين دود نشونه سوختن گريس بود)و تا حدود 10 شليك دوام آورد اما تير 11 يهو رسيد به حالت قبلي خودش اصلا باور كردني نبود.يه نوع گريس ديگه رو خواستم تست كنم كه گريس شل ساخت بلژيك بود متاسفانه پيچ زير تفنگ رو با آچار آلن بحدي سفت كرده بودم كه هرز شد و ديشب كلا گرفتار قلاويزش بودم البته درست شد اما فرصت تست مجدد نبود
نميدونم هرز شدن اين پيچ ربطي به قدرت تفنگ داشت يا نه(حدسم اينه كه قبلا چون زياد سفتش ميكردم اينجور هرز شده بود)
اما متوجه شدم زدن گريس كم خيلي بهتر از اسراف گريسه گريس بايد در حدي باشه كه بتونيد با لمس واشر پيستون چربيش رو حس كنيد.

اگه ميتونيد گريسهاي جت لوب رو بررسي كنيد jet lube
آقا ياشار عزيز
كار شما تاثير مثبت هم روي سرعت تير داره هم روي افزايش يه اعتبار از طرف من!شك نكنيد.در مورد كاهش استحكام هم اصلا نگران نباشيد چون تنها فشاري كه به ديواره پيستون مياد مال موقعيه كه داره مسلح ميشه و وقتي كه مسلح شد ديگه باري روش نيست و تمام فشار ميفته روي ميله وسط پيستون كه يكطرفش به ته فنر وصله و سر ديگه ش به ماشه گير كرده تنها ايرادي كه احتمال داره(حتمي نيست و شايد اتفاق بيفته)اينه كه بخاطر ضربه هاي متوالي شليك و ويبره اي كه ايجاد ميشه در ديواره پيستون ترك ايجاد بشه كه باز هم ميگم بعيده همچين اتفاقي بيفته.
من قبلا روي پيستون يه تفنگ لهستاني همچين كاري كردم اما اون قابل سوراخ شدن با مته نبود بنابر اين با سنگ(معروف به فرز)چن تا شيار موازي با شيار زير پيستون ايجچاد كردم اما فرصت تست رو پيدا نكردم

جاوید خان نظرتون در مورد تراشکاری پیستون چیه ؟ اینطوری خیلی راحت میشه به طور یکنواخت یه لایه از روی پیستون برداشت و وزنش را کم کرد، به نظرتون این قضیه بالا رفتن قدرت تفنگ با سبک کردن پیستون فقط برای 350 معتبره یا مثلا روی 52 هم جواب میده ؟
شاید وزن پیستون 52 طوری طراحی شده که از حداکثر قدرت فنر استفاده لازم را میبره و دیگه لازم به این کارها نباشه.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-18 10:39 AM

آقا پورنگ عزيز
روغن هيدروليك رو هم تست ميكنم خخخخخخخ خيالم راحته اگه خراب شد يا تركيد كه يه انسان سخاوتمند قول داره كه يه 350 بهم بده براي روز تولدمKhansariha (214)الان دارم خوب فكر ميكنم ميبينم فردا روز تولدمه!!!خخخخخ
شوخي بود عزيز براي رفع سلامتي!
اين گريس شل رو كه گفتم فردا اگه تست كردم ببينم خوبه كه هيچ اگه نبود ميرم تو كار روغن هيدروليك اما يه چيزي نظرتون درباره تركيب پودر تالك با گريس چيه؟از همون پودرهايي كه وقتي تيوب نو ميخريد روش يه گرد نرم و خاكستري رنگ داره؟
aghajoon عزيز
اين مورد تاثير مثبت سبك كردن پيستون روي هر تفنگي جواب ميده اما بشرطي كه پيستون ضعيف نشه چون موقع كوك كردن تفنگ كلي فشار داره بهش مياد يعني فشار ناشي از جمع شدن فنر ميفته روي بدنه پيستون تا لحظه اي كه به ماشه گير كنه
علت تاثير مثبتش اينه:وقتي ماشه چكونده ميشه فنر پيستون رو به سمت جلو پرتاب ميكنه هرچه كه بايد همراه فنر حركت كنه و به جلو بره بهش ميگن وزن مرده و اين وزن درست مثل اينه كه توي يه ماشين يك نفر نشسته باشه و توي ماشين مشابه چهار نفر مسلما شتاب ماشيني كه يك نفر توش نشسته بهتره بنابر اين سبك كردن پيستون ميتونه جوابگو باشه اما همونطور كه گفتم بايد طوري باشه كه استحكام پيستون كم نشه اينكار فقط در مورد تفنگهايي مثل كرال يا چيني زيرواشو كه ميله وسط ندارن و خود بدنه پيستون به ماشه گير ميكنه نبايد انجام بشه البته بايد جمله رو اصلاح كنم و بگم احتياط واجب اينست....

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-18 10:46 AM

البته جاوید جان ان گریس هم میسوزد اما شاید با 40 شلیک چون دمای انهم برای تحمل گرما کم میباشد.تولدت مبارک خخخخ

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ALIANA-54-T06 - 2011-09-18 11:08 AM

بنظر من (با توجه به اطلاعات و تحقیقاتم ) گریسهای موجود ما اصلا مناسب اطراف پیستون نیستند چون سرعت و کورس بالائی پیستون داره و گریس بطور کلی کاهنده سرعت هست و مناسب نیست شرکتهای دیانا وایرخ و حتی گامو از نوعی روغن برای اینکار استفاده میکنه که بنظر من هم بهتر از گریسها هست گریس بهتره در قسمتهای دیگه که سرعت حرکت قطعات کمتره استفاده بشه مثل فنر و قطعات داخلی پیستون ولی بیرون و روی پیستون بنظرم روغن مناسب بهتره من خودم از یک روغن مخصوص اسلحه که از یکی از اقوام گیر آوردم (همه کلانتریها برای سلاحهاشون سهمیه دارند) بگفته ایشون این روغن مخصوص بسیار دوام بالائی در نسوختن داره و تا مدتهای زیادی ماندگاری داخل اسلحه داره من خودم که دست زدم حس کردم مثل روغن 30 هست ولی بعدا که خواستم دستمو بشورم دیدم براحتی چربیش شسته نمیشه الان دوهفته ای میشه استفاده کردم روی پیستون (از پشت واشر به سمت عقب) و همینطور بخش مرکزی فنر از حلقه سوم تا سه حلقه مانده به آخر فنر را زدم البته روی سیلندر قسمت بیرونی و سفید رنگ هم زدم که تا الان بسیار خوب و براق مانده البته بعد از مدتی پیستون را وارسیش میکنم ببینم ماندگاریش اونجا چگونه هست . پس فعلا Khansariha (214)ا

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - unique - 2011-09-18 11:16 AM

به نظر من چون اقاي داويد احساسات craftsmanرا برانگيخته وبراي اينكه همه دوستان در اداي كلمات جوانب را رعايت نموده انگاه متكلم شوند،بايد براي شما 350 را بخرد.
اگر اينگونه نباشد پس من قول يك اف ايكس گلادياتور به شما ميدهم.وفردا هم ميگم كه شوخي كردم.
شما روي حرف اقاي داويد حساب كنيد.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-18 11:18 AM

یونیک جان مرد است و حرفشKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - unique - 2011-09-18 11:22 AM

جز اين هم از شما انتظار نميره داويد جان

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-18 11:28 AM

يونيك عزيزKhansariha (8)آقا پورنگ و بقيه عزيزان( منجمله شما)اين سايت همين حرفاشون براي ما يه دنيا ارزش دارهKhansariha (8) دوستيهايي كه ايجاد شده ارزشش خيلي بيشتر از يه تفنگه حالا خودتون اگه با دوستان ارتباط داشته باشيد متوجه عرايض بنده ميشيد