شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-08 10:17 PM

يكم قضاوتش سخته!چون مدل سوم قدرت و دقتش برابر چيزيه كه خود كارخونه اعلام كرده!!و تقريبا30 ژول قدرت داره
اما با ديدن نوع دوم كه امشب ديدم واقعا كفم بريد چنان لبه هاي تيز و با كيفيتي داشت مث چاقو تيز بود كه قابل گفتن نيست!! و نوع اول كه آقا پورنگ دارن رو هنوز از نزديك نديدم
اما حدس من اينه كه اين اختلافات ناشي از اينه كه براي صادرات به كشورها يا منطقه خاصي ساخته ميشن مثلا تفنگي كه براي آمريكا ساخته ميشه يا براي بازار خاورميانه با آسيا فرق ميكنه گواهش هم ايميلهاييه كه دوستاني به شركت سازنده زدن و شركت تاييد كرده كه ساخت خود دياناست(البته يادم نيست از كدوم نوع بوده)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-08 10:19 PM

craftsman جان ممنون درسته الان من هم هر چه در عکسهایی که شما گذاشتید با دو عدد 350 خودم که مقایسه میکنم هر چهار تا با هم فرق دارند.و اما مدلی را که صد در صد مطمین هستم اورجینال المان است همان مدلی است که عکس ان را گذاشتم همانی که روی مبل است.این را مطمین هستم اورجینال خود المان است و اما یک چیزهایی هم دیدم که در حال تحقیقم و اگر برایم کاملا معلوم شود در مورد دیانا اعلام میکنم و در سایتهای خارجی هم عابرویش را میبرمKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-08 10:52 PM

اين موضوع كه تاريخ ساخت اسلحه كنار سيلندر زده موضوعي بود كه مدتها ذهنمو درگير كرده بود
تا بخت يار بود و امشب از نزديك بررسي كردم.خط قنداق در امتداد سيلندر رو دقيق نگاه كردم نوع 2 مث خط كش صاف بود اما تفنگ خودم موج داشت!!چيك پيس كاملا تابلو بود كه نبش تيزي داره خصوصا نزديك قبضه تازه رنگ زاجش هم سياهتر از تفنگ خودم بود زاج تفنگ من به كبود ميزد و جايي كه دست با لوله تماس داره براي مسلح كردن رنگش يكم رفته!قسمت جان لوله رو تو عكس بخوبي ميتونيد ببينيد كه نوع دوم چه كيفيتي داره!اما مال منKhansariha (226)
مهمترين چيز پرداخت قطعات بود جايي كه لوله به بدنه تفنگ اتصال داره يه قسمت هست كه كاليبر اسلحه روش كوبيده شده در تفنگ نوع دوم مثل آينه صاف و صيقلي بود اما تفنگ من انگار رد سنباده ها بصورت موازي ديده ميشه و نوسته هاش انگار با دستگاه خالكوبي يا ميخ كوبيده شده باشه كامپيوتريه اما اون تفنگ شماره انگار با يه شماره كوب دستي كوبيده شده جالب اينه كه روي لوله تفنگ من شماره سريال داره ولي اون مدل نداره لوله اون تفنگ2 كاملا سياه براقه
نكته مهم ديگه اينه كه نوشته هاي سمت راست سيلندر نزديك به انتها در تفنگ من مقداري از حروف داخل قنداق رفته و ديده نميشه اما اون تفنگ حدود يكي دو ميليمتر بالاتر از خط قنداق كوبيده شده بود خلاصه امشب حسابي خورد تو ذوقم چون ديروز تنظيمش كرده بودم تير كنار تير ميزد!Khansariha (290)
راستي يادم رفت بگم ماشه اون تفنگ هم 05 بود

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-08 10:53 PM

اینهم مدل ارجینال خود المان (مصرف داخلی اروپا
) [img]httpimg]/IMAG0256]http://s2.picofile.com/fi/file/7134096127/IMAG0266.jpg[/img][تصویر: IMAG0267.jpg]

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-08 10:57 PM

اگه اينجوري باشه تفنگ ايكس تي 1000 چيني بخريم با 100-150 هزار تومن ارزونتر بهتره!!!شكلش كه عين همه قدرت و دقتشم همينطور !!قيمتش 270 بود!!!
آقا من اعتراف ميكنم بكلي گيج شدم!!روي بدنه و لوله تفنگ شما شماره سريال داره!!!ضامنش فرق ميكنه!اين نقطه هاي قرمز و سفيد روي هيچكدوم از تفنگهايي كه من ديدم نبود!!چيك پيس مدل دوم كه ديدم همين لبه نزديك قبضه بطور عجيبي لبه داشت حتي يكم از كاور بيرون بود بخوبي ميزد تو چشم!!

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-08 11:18 PM

craftsman جان این دیانا اورجینال المان(مصرف داخلی) و اصل میباشد و قدرتی بسیار زیاد دارد و کیفیت قنداق خیلی عالی و زاج کاری درجه یک.کیفیت بالا و مونتاژ با کیفیت.که اصلا قابل قیاس نیست

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-08 11:31 PM

آقا پورنگ جان ميدونم واسه همين گفتم ورژنهاي مختلفي داره!!چون اوني كه من امشب ديدم هم واقعا يه سرو گردن از نظر كيفيت از تفنگ من بالاتر بود (فكر ميكنم اين جبران اون 350 اوليتون باشه كه خراب شده بود!!)Khansariha (8)
پس با اين وصف اون مشخصات 1000 فوت بر ثانيه براي 350 كاليبر22 فكر ميكنم درست باشه!

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-08 11:41 PM

ممنون دوست خوب. درسته که ورژنها تغییر میکنه. اما مثلا ماشه پلاستیکی میشود اهنی و یا تغییرات خیلی جزی. اما الان قنداقها کیفیتش فرق داره.یکسریشون زود مستحلک میشن و بعضی ها در کل همه چیزشان فرق داره.که من بعید میدونم یک کارخانه وقتی قالبی دارد مثلا برای ساخت قنداق بیاد فقط قسمت گونه قنداق را 1 سانت برجسته کند یا بیا ید مثلا زامن را یکبار چاپش را عوض کند چون اس و اف باشد یا فقط نوشته باشه اس خالی بنظر شما این میشود تغییر ورژن؟.به نظر من یک جای کار دیانا مشکل داره. تغییر ورژن مثل گامو هانتر 1250 و هانتر اکستریم میباشد. که یک تولیده اما در قیافه و ظاهر تفنگ جدید میباشد.من که خودمم گیج شدم.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - amir74 - 2011-09-09 12:08 AM

دمت گرم من گیج شدم پیستون چیه سیلندر چیه؟!!!!!!!!
2 صدم باید قطر پیستون رو کم کنیم؟
سیلندر میره تو پیستون ؟
از داخل پیستون 2 صدم کم کنیم یا بیرون پیستون؟
قیمت پیستون 52 و 350 چنده؟
این پیستون راحت در میاد با این چینیه ور برم اخه من تا به حال فقد فنر عوض کردم پیستون سیلندر ندیدم!
ایشالا 52 بگیرم می دم درست کنن واسم با یه سایلنسر.
خیلی باحاله واسه یه 2 صدم با یه واشر 15 ژول تفاوت خیلی عالیه!!!
یعنی واسه 52 هم همین فرق ها هست؟!!!
بیزحمت عکس از این پیستون و سیلندر و واشر بذارید بهتر حالیمون شه ممنون ازتون
داوید جان دریاب مارو

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - craftsman - 2011-09-09 12:35 AM

داداش منم موندم!اگه بگيم ساخت كشور ديگه ايه كه مثلا چين اومده خودش كلون و كپي كرده با اسمهاي خودش مثلا ايكس تي1000
اگه بگيم تقلبيه كه بعيد ميدونم اسلحه رو بتونن تقلبي بزنن و روي بدنه ش هم حك كنن made in Germany چون پيگردهاي جدي داره چين اومده كار اول رو انجام داده يعني مشابه سازي كرده
شايد مثل ديانا 34-35-36 باشه!اين قضيه در تفنگهاي ديگه اين شركت هم هست ديانا 52 و 460 هم همين طوري هستند بعضيا شماره كنار سيلندر دارن بعضيا ندارن
اگه بگيم سفارش كشورهاي مختلفه كه اين بيشتر به واقعيت نزديكه يه موضوعي پيش مياد!آلمان نمياد كيفيت محصولات خودشو زير سوال ببره بجاش اگه بخواد ارزونتر بسازه مياد مثلا قنداق معمولي بجاي مونت كارلو ميزاره يا مثل52 و 48 كه شطرنجيهاي قنداق رو حذف ميكنه يا كارهاي ديگه اما رو قطعات اصلي بعيد ميدونم اينطور باشه
از طرفي تفنگ من بيش از يكي دو ساله داره كار ميكنه هنوز فنرش قدرت اوليه شو داره 30ژول!اين خودش نقض تقلبي بودنشه!
ولي نكته اي كه برام قابل هضم نيست اينه كه خانكشي لوله تفنگي كه ديدم طوري بود كه تراش خورده بود يعني گود شده بود بر خلاف لوله چيني كه خان برجسته داره تو يكي از تصاوير اگه يكم دقت كنيد بخوبي خان ديده ميشه
و از نظر كيفيت ديگه هيچ راه انكاري نبود كه اون برتر از تفنگ من بود تمام نبشهاي قنداق كاملا تيز بود قسمت جلوي محافظ ماشه رو ببينيد كاملا معلومه قنداق اون تفنگ در قسمتي كه محافظ ماشه تموم ميشه نبش داره
در قسمت جان اون قسمتي كه ساچمه فولادي قرار داره اصلا قيافه ش داد ميزد كه فولاد حسابيه كيفيتش بينهايت بالا بود
خصوصا تراش اين قطعه

تحت ليسانس؟!