شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - arian313 - 2011-02-12 05:12 PM

سلام دوستان
بنده مباحثتون رو دنبال میکردم تا اینکه امروز فرصت شد و تونستم عضو سایت بشم و از اساتیدی مثل شما بهره ببرم
در مورد دقت 350 ایراد خاصی نمیشه بهش گرفت چون خاصیت فنر پیستونی همینه و دقتش برای شکار قابل قبوله و خیلی ها هم استایل این اسلحه رو برای شکار ترجیح میدند در مورد دوربین هم متاسفانه تو ایران تنوع کمی هست اما اگه دوربین های ایرگان ریت بگیرید قطعا روش دوام داره این رو هم که عرض میکنم تجربه شخصیه بنده هست دیانا 350 دارم و دوربین لیپرز با پایه شیب دار که روش بستم و تا بحال نه از لحاظ دقت مشکلی داشتم و نه دوربین
به نظر من برای کسانی که توانش رو دارن بد نیست یک اسلحه مگنوم و یک اسلحه عادی مثل همین 35 34 محصولات گامو غیر از 1250 داشته باشند
در مورد شلیک با 350 هم قطعا باید مسایلی از قبیل نحوه گرفت اسلحه شل گرفتن یا سفت گرفتن استفاده از پایه و اینکه به اسلحه اجازه بدید تو بغل شما بازی کنه تقریبا همون کاری که تو مدل 54 شاهدش هستیم .
علت اینکه اسلحه های فنر پیستونی به دوربین اسیب میزنند اولا تکرر شلیک و اینکه دوربین برای هر شلیک دو لگد رو متحمل میشه 1 زمان کشیدن ماشه و رها شدن فنر 2 زمانی که پیستون به انتهای سیلندر هوا میرسه .
اما در مورد قوی یا ضعیف کردن فنر به نظر من مهندسین دیانا خیلی با تجربه تر و علمی تر تو این قضیه حرکت میکنند چون فقط قوی و ضعیف کردن فنر ملاک نیست بلکه حجم هوای داخل سیلندر هم بخش اعظمی از قضیه هست .
تنها ایرادی که میشه از 350 گرفت شل شدن پیچهاست که اون هم الان به لطف لاک تایت حل شده .
در عکسهای پایین هم نمنه دوربین هایی که تا الان باهاشون به مشکلی بر نخوردم میزارم البته تا دلتون بخواد دوربین خریدم که علنان پولمو دور ریختم :s

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[/img]
[/img]
[/img]

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - arian313 - 2011-02-13 12:32 PM

سلام دوستان
من مجدادا عکس ها رو آپلود کردم امیدوارم برا همه قابل رویت باشه
اما در مورد لاک تایت تو عکس یک قوطی قرمز رنگ هست که اسمش لاک تایت و میتونید از حسن آباد تهیه کنید فقط توجه داشته باشید درجه بندی داره و نوعی رو بگیرید که بعد از استفاده پیچ قابل باز شدن باشه .
این ماده ایی ژله اییه . پیچ رو باز میکنید و مقدار کمی از اونو دور پیچ میزنید و بعد از بستن پیچ تا چند ساعت با اسلحه شلیک نمیکنید در واقع لاک تایت بعد از خشک شدن مثل پودری میشه و مانع از شل شدن و در صورت استفاده از لاک تایت با درجه سختیه بالا اجازه باز شدن به پیچ رو نمیده. نکته: ( قبل از استفاده پیچ و محل اونو حتما با استون تمیز کنید)
در اسلحه های مگنوم که در صورت شل شدن پیچ دقت اسلحه زیر سوال میره بهترین گزینه هست فقط دقت داشته باشید که مقدار کمی از اونو به پیچ بزنید من خودم تو پیچ های ذوربین مخصوصا زمانی که بجای پایه شیب دار شیم میزارم بهش لاک تایت میزنم و مانع از شل شدن پیچ میشه در ضمن دیگه نیاز نیست به پیچ های پایه فشار بیش از حد بیارم .
موفق باشید

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - sh-a - 2011-02-18 11:55 PM

سلام
من مدتی هست خیلی دنبال خرید Magnum 350 هستم فقط نمیدونم کدوم کالیبر رو باید بگیرم. چیزی میخوام که حتی المقدور در 60 متری بشه یک کبک رو زد

4.5 :
بعضی ها میگن ساچمه در 4.5 به خاطر سرعت زیاد و وزن کم خطا میزنه
بعضی ها میگن پرنده ای مثل کبک یا حتی کبوتر با 4.5 در جا نمی افته امکان داره حتی صرفا زخمی بشه
از یه طرف بعضی ها میگن قدرت نفوذ بیشتر داره و برد موثر بیشتری داره یا به عبارتی خط سیر مستقیم ساچمه بیشتره

در مورد 5.5 هم بعضی ها میگن به خاطر وزن بیشتر ساچمه دقت بیشتری داره
بعضی ها میگن قدرت تخریب بیشتری داره

بهر حال من حسابی گیج شدم آیا اگر 5.5 بخرم میشه از 60متری یه کبوتر رو زد بعد این ساچمه 5.5 وارد بدنش میشه مثل 4.5 یا فقط چون وزنش بیشتر شوک به شکار وارد میکنه

خواهش میکنم تمام تجربیاتتون رو بگین از شکارهائی که با این تفنگ زدین مخصوصا کالیبر 5.5

میخوام بدونم کدوم کالیبر رو باید بخرم

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - mehrshad - 2011-02-18 11:58 PM

اگه 4.5 بخوای بر دارین باید ساچمه بالای 10 گرین استفاده کنین که انتخابهاتون خیلی کم میشه.
ولی اگه 5.5 بردارین سبکترین ساچمه ها هم براش مناسب هستند.
من با اینکه 4.5 باز هستم ولی مگنوم 5.5 اش به مراتب بهتره برای شما.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - arian313 - 2011-02-19 02:49 PM

سلام
بنده هم با نظر مهرشاد عزیز موافقم
در ایران بخاطر محدودیت و کم بودن تنوع شما برای سلاح مگنوم نمیتونی ساچمه با گرین بالا تهیه کنی و ساچمه های سبک هم سوپر سونیک شلیک میشن.
کالیبر 5/5 برای شکار مناسبتر هست چون انرژیشو دیرتر از دست میده و اگه ساچمه هایی با بالستیک بالا مثل باراکودا استفاده کنی پاسخگوی شما برای شکار هست.
اما در مورد اینکه شما گفتی با کالیبر4/5 کبوتر زخمی میشه باید بگم سخت در اشتباه هستید به این علت که سرعت ساچمه در زمانی که به شکار برخورد میکنه اینقدر بالاست که حیوان احساسی مثل برخورد یک سوزن تو بدنش میکنه و کمی طول میکشه تا محل اصابت خونریزی کنه و شکار از پا در بیاد و در صورتیکه از برخورد گلوله با حیوان اطمینان حاصل شد باید شکار رو تعقیب کرد .
کالبر 5/5 یا همون 22 بخاطر بزرگتر بودن و وزن بیشتر قطعا تخریب بالاتری هم داره و سیر مستقیم گلوله نیز بیشتر از 4/5 هست .

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - MEHDI - 2011-02-19 04:47 PM

دوست عزيزsh-aمن از لحاظ فقط شكار ميگم (از نظر فني دوستان اطلاعاتشون كاملتره)با مگنوم 350كاليبر 5.5 از فاصله 60 متري نه يكبار بلكه بيشتر مواقع شخصا كبك و خرگوش و كبوتر شكار كردم كه فقط خرگوش در صورت هدشات نشدن فرصت فرار 40 متري رو داشت مابقي نميفهميدن كه كي مردن :P
شما تجربه شكار خواستي من شخصا قول ميدم از مگنم راضي باشيد من 4 سال باهاش شكار رفتم و تويه اين مدت فقط پيچاشو سفت ميكردم وتميزش ميكردم
(البته با يد تجربه كافي رو در شكار داشته باشيد

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - safa - 2011-02-28 04:44 PM

سلام به همه ي دوستان اهل شكار
مصطفي هستم با نام كاربري safa كه تازه عضو شدم.
من حدود 12 ساله كه تفگ بادي دارم از چيني شروع كردم، با همون چيني كه 10 تومن خريده بودم تو حياط خونه زير درخت مينشستمو هر چي ميومد ميزدم گاهي اوقات تا 20 تا كفتر ميزدم.
ولي با اون تفنگ نميشد فاصله دور رو بزنم، نهايتان پرنده اي كه نوك درخت بود فاصله ش 10 متر بود.
هميشه آرزو داشتم يه تفگ داشته باشم با دوربين كه از هر فاصله اي شكارمو بزنم.:sleepy:
بزرگ كه شدم با اولين درآمدم يه ديانا 35 گرفتم . وااااااايي..... اولين شليكي كه كردم چه حالي بهم داد:D خيلي حال كردم و اولين شكارمو كه از فاصله 30 متري زدم چه ذوقي كردم.
ولي باز ديدم اون چيزي كه ميخوام نيست. يه ديانا 52 گرفتم كه روش دوربين بزنم ولي اصلان از هيكلش خوشم نيومد. چند سال شكارو تفنگو گذاشتم كنار تا بلاخره سه روز پيش تونستم يه ديانا 5.5 مدل 350 رو بگيرم با قيمت 450 تومن. البته تو خوزستان قيمت با تهذان فرق ميكنه.
اين شد يه تفنگ:D خيلي عاليه. قدرتش حرف نداره.

حالا چندتا سوال از شما كه سابقه ي بيشتري با 350 دارين ميخواستم بپرسم
1- تا الان حدود 300 تا ساچمه پرو مگنوم باهاش زدم ولي هنوز اونجوري كه ميخوام نتونستم تنظيمش كنم همش به فاصله 6-7 سانت گيج ميزنه. گفتم شايد از خطاي دسته با پايه امتحان كردم بازم فايده نداشت. كسي ميدونه چرا اينجوريه؟ يه تفنگ آكبند هم ميتونه مشكل داشته باشه؟ آيا خوب ميشه يا نه؟
2- روش دوربين نصب كردم كه دوربينو با فاصله 30 متر تنظيم كردم. حالا 30 متري رو وسط ميزنه ، اگه كمتر از 25 متر بود بايد زيرش بگيرم و با لاي 40 متر بايد بالاي هدف بگيرم تا بهش بزنه. آيا مشكل از تفنگه يا واقعان قدرت تفنگ همينه؟
3- برد مفيد 350 بدون افت ارتفاع تا چند متره؟ با ساچمه پرو مگنوم. ؟؟
4- فرق ماشه فلزي با ماشه پلاستيكي چيه؟ مال من ماشه پلاستيكيه. يعني كلاه رفته سرم؟ :huh:
5- عمر مفيد فنر 350 بدون افت قدرت تا چند ماه يا چند ساله و يا چند ساچمه شليكه؟
6- اينا كه ميگن از 60 متري خرگوشو زدم با دوربين بوده؟ اگه با دوربين بوده دوربينشونو تو چه فاصله اي تنظيم كردن؟
7- آيا وقتي دوربين تو فا صله ي خاصي تنظيم شد ديگه فرقي نميكنه هدف تو 10 متري باشه يا 60 متري؟ زميني باشه يا هوايي؟
خواهشا هر كي در اين 7 مورد تجربه اي دراه به من بگه . ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - MEHDI - 2011-02-28 05:08 PM

سلام آقا صفا:D
خوش اومدین
اگه حودتون رو در تاپیک معرفی اعضاءمعرفی میکردین بهتر بود (البته من کاره ای نیستم خخخخخخخخ)
در مورد چند تا از سوالاتون من تجربه هایی دارم شاید به کارتون بیاد
1.تفنگ 350دارایه لگد سنگینیه اگه بتونید مهارش کنید در هدفتون تاثیر زیادی داره
2.اول بگین دوربینتون چیه؟
3.اگه در فاصله30متر صفرش کردین تقریبا باید 20 تا 40 متر رو دقیق بزنه فاصله هایه کمتر و بیشتر برمیگرده به مهارت شما در تیر اندازی دوربین میل دار میتونه به شما در این خصوص کمک کنه
4.ماشه شما باید T06باشه که تماما فلزیه ماشه پلاستیکی اونم واسه350 :huh:من تاحالا ندیدم شاید هم باشه که دووستان دیگه بیشتر تجربه دارن
5.عمر مفید اسلحه شما به این زودی تمام نمیشه وهمچنین قدرتش من 4 سال داشتم که باروز اولش هیچ فرقی نکرده بود
6.بله داداش از 60 متری هم خودم چندین بار خرگوش زدم با دوربین ودوربین هم رویه 30 متر صفر شده بود
7. صفر دوربین در شکار شما تاثیر داره و این هم برمیگرده باز هم به تجربه و بدست اوردن قلق اسلحتون
مابقی سوالاتون رودوستانی که بار علمیشون بیشتره انشاء...جواب میدن:heart:

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - safa - 2011-02-28 06:45 PM

من تا حالا يه دوربينو خراب كردم
من فكر ميكنم اگه آچار مثل سوزن گش كه تعمير گاها هم تو تابلو ابزارشون دارن ميتونه ژيچ داخلي مثبت دوربينو سفت كنه
من مثبت يه دوربينو كه خراب شده بود باز كردم و با يه سيم نازك جاش يكي ديگه درست كردم
مثل اولش نشد ولي بد نبود
فقط خط مثبتش يكم درشت تر شده بود.
من يه دوربين ديانا 4*32 نصب كردم رو 350 بعد از شليك حدود 200 ساچمه نديدم كه مثبتش بچرخه
فقط همون اول پيچ ريلش خوب سفت نبود با هر شليك ميومد عقبتر
كه اونم سفت كردم خوب شد.

ساچمه بيشترين تاثيرات رو دقت يه تفنگ ميذاره
من تا حالا هيچ ساچمه اي نديدم كه هم وزنو هم شكل و هم اندازه باشن. و يا زائده ي اضافي نداشته باشن. همين ساچمه پرو مگنوم كه همه تعريفشو ميدن چينيه. دو طرفش جاي پرس ساچمه مثل 2 تا لبه جا مونده از زير پرس. يكي كمتر يكي بيشتر.
اين افتضاحه. يكي راحت ميره تو لوله يكي با زور. اينم شد ساچمه تورو خدا
اگه ساچمه ساچمه درستي باشه تير جاي تير ميزنه با هر تفگي كه باشه حتي چيني. لوله تفنگ كه راسته. چه دليلي داره تير گيج بزنه جز اختلاف وزني و شكل ساچمه؟؟؟
من تو اين موندم اين همه علم پيشرفت كرده چرا نميتونن يه ساچمه درست حسابي بسازن؟؟؟
ما تو خوزستان يه بيشه داريم كنار كرخه. تا بستونا واسه شكار ميريم اونجا.
شكارمون هم كفتراييه كه تو لونه نشستن و فقط كله ي اون معلومه. من فقط ميتونم كله ي اونو بزنم. پس دقت تفنگ من بايد در حد يه سكه 25 تومني جديد باشه اونم تو فاصله 20 30 متر. ولي باز ميگم تا تير جاي تير نره تفنگ تفنگ نميشه.
فك كن اگه اين بشه چي ميشه/
ممنون از توضيحاتتون دوست عزيز.
پس حسابي اميدوار شدم بهش. 4 سال ؟؟؟ واقعا عاليه.
من واسه تست از پايه استفده كردم كه دقت خيلي زيادي داره. تازه كار هم نيستم. 12 ساله تفنگ دستمه. وقتي با بچه ها ميريم بيشه سار تا پامون از خون شكار سرخ ميشه. شايد باورتون نشه و شده تو يه روز 90 تا كفتر بزرگ (بزرگتر از كفتر چاهيه) زديم با 2 تا ديانا 35.
فرصت سر بريدن نداشتيم. ما واسه ميزون كردن تفنگ تو بيشه يكي از برگاي درختو كا باترين نقطه بود رو ميگرفتيم كه اندازه يه سكه باشه. بايد 3تا سوراخ توش درست ميكرديم تا مطمئن باشيم كله كفترو ميزنيم.
بگذريم.
اين دياناي من مدل 350 كاليبر 5.5 و تي 06 هستش. اما ماشش پلاستيك خشكه مثل پي وي سي. قنداقش طرح چوبه ولي فك كنم اونم پلاستيك فشردست.
هنوز راضيم نكرده. امروز بد نبود. با دوربين تونستم 14 تا ياكريم از رو درو ديوار خونه بزنم. ولي اونجايي كه ميخواستم بخوره به شكار نميخورد. 450 تومن كم پولي نيست واسه يه تفنگ. انتظار بيشتري داشتم از اين.
لگدش اينقد هم كه ميگين زياد نيستش. اما قدرتش خيلي خوبه. لوله ناودوني گالوانيزه ي قديمي كه سفت تر از الانياست رو از فاصله حودود 50 متري 2 دره ميكنه. كه ديانا 35 از فاصله 5 متر تا 35- 40 متري فقط يه طرف سوراخ ميكنه.
يه چيز ديگه. من فك ميكنم اينا اصل آلمان نيستن. منتاژ جاي ديگن.

راستي آقا مهدي:
شما 4 ساله با دوربين كار ميكنيين رو 350؟
آخه 350 لوله معموليه و ميدونين كه اگه يك ميل لول و تنه تو يه خط نباشن نصب دوربين كار بيخوديه، درسته؟ دوربين رو تنه نصب ميشه و اگه لوله تو راستاي تنه نباشه دوربين فقط تو يه فاصله خاص ميزون ميشه و دورتر و نزديكتر رو بالا و پايين ميزنه. معمولا دوربينو رو تفنگاي زير شكن يا بغل شكن و كلا لول ثابت نصب ميكنن كه دقت بيشتري دارن.
حالا شما بعد از 4 سال هنوز با دوربين كار ميكنين؟ و لوله تفنگتون يك ميل هم بالا پايين نشده نسبت به تنه؟ اگه اينجوري باشه كه حرف نداره تفنگتون.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - MEHDI - 2011-03-01 02:16 AM

شما کاملا درست میفرمایین اما متاسفانه 2ساله که 350رو ردش کردم سه سال هم با دوربین بودش اما 5 یا6 تا دوربین عوض کردم (جریانش مفصله:D)اما مرتبا دوربین رو تنظیم میکردم مواقعی هم بود که کاملا تنظیمش بهم میخورد اما با کمک دوستم هر جور بود درست میکردیم ماشه T05بود و کاملا فلزی البته از جنس قدیمی بودش
در کل منظور من کاملا بی عیب دونستن این سلاح نیست اما برایه من که دنبال قدرت و کیفیت بودم سلاح خوبی بود
شاید هم من خوش شانس بودم اسلحه ام خوب در اومده بود:D