شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - MEHDI - 2011-09-05 09:44 PM

دیوید جان خیلی جالبه و عجیب
میشه موضوع رو بازترش کنید یعنی این سلاح یه 350 هستش بدون هیچ تفاوتی ؟؟
آخه خودم تا بحال 350 داشتم و حالا هم 52 دارم
350 کالیبر 5.5 بود اما 52 4.5
350 از 52 قدرتش زیادتر بود اما بخاطر کالیبرش بود که متلاشی میکرد
من کورنو ندارم اما بطور تجربی میتونم بگم که اگه همین 52 کالیبرش 5.5 بود قدرتش از لحاظ تخریب از 350 قبلیم حیلی کم نداشت
داداش یه وقت سوءتفاهم نشه من به شما اطمینان دارم اما شما آدم فنی و متخصصی هستید اگه میشه سلاحتون رو بازش کنید و یه بررسی کنید اگه تفاوتی با 350 معمولی داشت ذکر کنید این افزایش قدرت خیلی جالبه
انگار یه شادو هم رویه این اسلحه سواره اختلاف 15 ژولی خیلی زیاده
این قدرت باعث صدمه زدن به اجزایه دیگه سلاح نمیشه ؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-05 09:56 PM

نه مهدی جان این مسایل به نظر من عادی است در تولید یک محصول بعضی وقتها اجزا با هم خوب ست میشن یعنی باهم خوب همگن میشن.حتی با دقیق ترین ابزارها وقتی یک تفنگ ساخته میشود هیچ کدامشان مثل دیگری نیستند.ان هم به خاطر تغییر و خطالی مثلا دستگاه تراش پیستون و پوسته پیستون همیشه یه چند صدمی اجزا از لحاظ ابعاد و تراش با همدیگر متفاوت میباشند .و در بعضی موارد اینها دقیقا فیت و ست هم میشوند بر حسب اتفاق. اینکه به نظر من یک تفنگ خیلی خوب در میاید همگن بودن و ست بودن کلیه قطعات با یکدیگر است. من 2 سال پیش یک مگنوم 350 از خارج از ایران خریدم که صد رحمت به تفنگ چینی.خیلی بدرد نخور بود و از هر کسی جویا شدم و نشان دادم همه شاخ دراورده بودند که چرا اینقدر مزخرف است. و الان یکی از دوستام همان تفنگ را به عنوان دکور به دیوار زده. چون به محض اینکه 10 شلیک با ان میکردی بدون استثنا یک قسمت ان یا جدا میشد یا میشکست. قدرتش هم مثل شادو 1000 بود خلاصه کلا ان تفنگ تعطیل بود. اما این یکی به خاطر همگن بودن اجزا و نشستن خوب قطعات در کنار هم به نظر من یک همچین راندمانی را داده. اما در مجموع میخواهم بازش کنم اگر فرقی داشت حتما میگمKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - MEHDI - 2011-09-05 10:11 PM

درست میگین این مسءله که شما فرمودین میتونه تویه بازدهی یه سلاح موثر باشه
اما بازم منتظر خبر هایه تازه از این اسلحه هستیم پس از باز کردنش Khansariha (8)
اینم بگم که خودم هم یه شادوو دارم که به نسبت بقیه شادوو ها لااقل 3 تا شادوو دیگه از لحاظ دقت و کیفیت بهتر بوده و این ممکنه که با گفته هایه شما قابل تو جیه باشه Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-05 10:13 PM

مهدی جان به نظر من همین است. اما این تفنگ را حتما باز میکنمKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - SAVIOR. - 2011-09-05 10:45 PM

دیوید جان یه مورد به ذهنم رسید شاید تو سیلندر این 350 روغن ریختند قبلن و این مورد باعث دیزلینگ و اشتعال روغن و در نتیجه انرژی بیشتر شلیک میشه که البته این روش سیلنر داغون میکنه
به نظرتون اینجوری نیست؟؟؟؟؟
راستی قبلا یه جایی دیدم ، فنر کمک موتور ایژ انداخته بودند تو یه 5.5 چینی قدیمی، قدرت بسیار بالایی ÷یدا کرده بوده ولی به خاطر ضربه های شدید فنر دوام نیاورد ، شایدم اینجوری باشه

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-05 10:54 PM

SAVIOR جان این تفنگ را من دیروز قنداقش را باز کردم چون اینقدر خشکه که صدای لولا زنگ زده میده وقتی بادش میکنی.تا حالا روغن به چشمش ندیده. و اما در مورد دیزلینگ شما اگر درون پیستون روغن بریزی و 20 عدد تیر شلیک نمایی روغن میسوزد و تفنگ به حالت اولش بر میگرده. که من امروز قبل از کرنوگرافی با این که این تفنگ کاملا خشک است و 5 سال بدون استفاده مانده بود حدود 100 شلیک کردم و بعد کرنو کردم و مجدد 2 قوطی پرومگنوم شلیک کردم و مجدد کرنوکردم بازهم اعداد ان تغییری نداشت امروز این تفنگ 750 شلیک داشت سه نفری ریخته بودیم سرش و حی شلیک میکردیم 6 ساعت طول کشید. تفلکی 5 دقیقه هم استراحت نکرد

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - SAVIOR. - 2011-09-05 11:02 PM

خداییش خیلی مشتاق شدم ببینم قضیه چیه Khansariha (226)
اگه موقعی که بازش میکنید یه فنر یدک 350 همراتون باشه برا مقایسه و تطبیق، عالیه
ممنون از زحماتتونKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-05 11:04 PM

اتفاقا یک فنر فابریک و اکبند در گذشته خریدم و مال 350 میباشد را دارم. و مقایسه میکنمKhansariha (8) ولی این تفنگ تا به حال باز نشده بود و کاملا هم مشخص بود

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - MEHDI - 2011-09-05 11:12 PM

دیوید جان اگه ممکنه فنر یدک رو بزارین و کورنوگراف کنید ببینید تغییری ایجاد میشه ؟؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - david - 2011-09-05 11:15 PM

چشم مهدی جان اما با دیدن هر دو فنر و مقایسه کشش و قدرت هم میشود به راحتی متوجه اش بشم.Khansariha (8) ولی این تفنگ برام از اکبندش کمی گرونتر هم تمام شد نزدیک 500 تومان تمام شد دل من دیگه گیر کرد به این تفنگ و خریدمش فکر ارزون وگرونشم نبودم. فقط دیدم ردیفه و ارزششو داره و استثنایی هست خریدم