شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ln 1 - 2017-11-28 12:48 PM

(2017-11-28 12:55 AM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زاویه برش انتهای لوله در کپ اسلحه باعث شده بیضی دیده بشه ولی در واقع بیضی نیست. شما مقطع یه لوله رو به جای عمود، با زاویه مثلا 80 درجه برش بدید محل برش بیضی شکل میشه ولی در واقع گرد هستش
اینکه بد از بدتر شد..اصلا دلیلی برای برش زاویه دار وجود نداره ، بر فرض که این نظریه شما درست باشه که ابدا نیست ، باز هم نشون دهنده ایراده..البته زیاد هم نیاز به فکر کردن و دلیل ساختن نداره ، کافیه یه ساچمه دقیق مثل باراکودا را با دامنه سالم ( با کولیس اندازه بگیرید ) در جان لوله همچین مگنومی قرار داره و شاهد فاصله غیر متقارن اطراف ساچمه باشید..از سر لوله هم که فوت کنید ، متوجه پرت بسیار زیادهوا از اطراف ساچمه خواهید..همانطور که دوستمون گفتن ، این مورد حدااقل از سازنده معتبری مثل دیانا بعیده..حتی تفنگهای اسپانیایی هم اینگونه نیستن..هر چند خود دیانا ، تولید مگنوم را در جایی غیر از المان رد میکنه ( اینو ازشون پرسیدم) ولی با توجه ایراداتی اینچنین ، این احتمال قوت بیشتری پیدا میکنه..جالبه که این مشکل به نظر برخی از دوستان به کیفیت پایین محصولات صادره به خاورمیانه برمیگرده ، ولی در امریکای شمالی هم دقیقا همچین موردهایی دیده میشه..عدم تقارن جای ساچمه در مگنوم ، لق شدن زودهنگام شافت پیستون ، شکستگی بدنه شکاف درجه و ...مقایسش با محصولات قدیم دیانا مثل ۵۰ یا ۴۸/۵۲ یا ۲۵ نشون دهنده افت کیفیت بسیار زیاد محصولات جدید دیاناست

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - سید علی - 2017-11-28 02:41 PM

سلام البته از نظر کیفیت با جناب حسینی هم عقیده هستم چراکه تفنگ مگنوم 350 من ساخت 2005 میباشد وقتی در کنار یک تفنگ هم مدل دیگه ولی باسال ساخت 2013 قرار دادیم باعث تعجب دوستان شده بود چرا که محصول 2005 دیانا دارای خان کشی بسیار عالی، ماتریال بسیار باکیفیت، محل ساچمه گذاری بی عیب، قنداق بسیار باکیفیت و دقت بسیار بالا در فواصل بالا، حدود 90 متری نسبت به محصول 2013 بود واین خود گواه کاهش کیفیت محصولات جدید دیانا میباشد به طوری که من خودم به شخصه تفاوتی در کیفیت مگنوم 350 خود با وایرخ 80 نمیبینم و به جرات می‌توانم بگم خان کشی و قنداق مگنوم 350 خودم با کیفیت تر از وایرخ 80 خودم میباشد

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - LASTLIGHT - 2018-02-14 01:23 AM

سلام به همه ی دوستان و ممنون برای همه ی تلاش هایتان در جهت یاری رساندن به همه.
انتظاری که از دیانا میرفت بیشتر از این بود ک چنین کوتاهی درش وجود داشته باشه.
قسمت گلوله گزاری مگنوم من نیز همین مشکلو داره و قسمتی که لول و سیلندر به هم وصل میشوند به این شکل // میباشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بابت کم کیفیت بودن عکس شرمنده.
میبینید که قسمت پایینی ساچمه {انواع ساچمه ها} پرس میشه و جدا از اینکه پلیسه هاش به درون سیلندر وارد میشن دقت در تیر اندازی رو کاهش میده.
1_ میشه با یه چیز نوک تیز ساچمه رو بیشتر به داخل لول فرو برد. اگه این کار باعث کاهش قدرت یا دقت میشه لطفا یه راه جلوی ما بزارید {یکی از دوستان پیشنهاد دادن یک میل اون گودی که باید دایره ای شکل میبود رو با دریل تراش بزنیم}.
2_ برای تیون کردن چه گریسی به پیستون و چه گریسی به فنر بزنیم؟ {لطفا چند مدل نام ببرید}.
3_اگر با گریس تیون شود شوک برای دوربین کمتر میشود؟ {دوربین لیپرز 3*9#40}. نکته:دوربین دراثر روغن کاری درون سیلندر شوک بهش وار شده و قراره باز کنم و فنر زیر تبلک هارو با یک فنر قویتر تعویز کنم.
4_اگر راه دیگه ای هم هست که باعث کاهش شوک یا افزایش دقت شود لطفا بیان کنید.
شرمند بابت تعداد زیاد سوال ها. سعید هستم در خدمت همه ی شماKhansariha (97)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - mirhashemi - 2018-02-14 08:50 AM

سلام دوستان .یروز رفتم خ فردوسی پاساژ نیکان طبقه دوم پیش آقای ساچمه ای تعمیرکار تفنگ بادی .ایشون روغنی بر پایه آب بمن معرفی کردن که هر 30 شلیک یک قطره میریزم تو دیانا 54 .ایشون بر این عقیده هستن که عمر واشر پیستون رو بیشتر میکنه و واشر هم نمیسوزه .حدود یک سال هم هست که ازش استفاده میکنم و واشر تفنگ سالمه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سه چهار شلیک اول یکم دود داره ولی بعدش تفنگ یکنواخت شلیک میکنه و دقیقه.از تو لول هم فوت میکنی واشر هوا نمیده.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - M.H.ABBASSI - 2018-02-14 09:43 AM

(2018-02-14 08:50 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .یروز رفتم خ فردوسی پاساژ نیکان طبقه دوم پیش آقای ساچمه ای تعمیرکار تفنگ بادی .ایشون روغنی بر پایه آب بمن معرفی کردن که هر 30 شلیک یک قطره میریزم تو دیانا 54 .ایشون بر این عقیده هستن که عمر واشر پیستون رو بیشتر میکنه و واشر هم نمیسوزه .حدود یک سال هم هست که ازش استفاده میکنم و واشر تفنگ سالمه .

سه چهار شلیک اول یکم دود داره ولی بعدش تفنگ یکنواخت شلیک میکنه و دقیقه.از تو لول هم فوت میکنی واشر هوا نمیده.
اشتباه بسیار مهلکی است. روغن داخل پیستون دیزیلینگ کرده وسلاح را نابود می کند. این نسخه بیشتر به درد تعمیرکاران می خورد جهت کسب درامد.
واشر سلاح من بالای ده هزار شات زده وسالم است

(2018-02-14 08:50 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب توهمون شلیک اول میسوزه وخارج میشه!دمای پیستون بسیار بالا است

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - mirhashemi - 2018-02-14 01:50 PM

قبلاً بر اثر نادانی خودم با گیریس نسوز قرمز و روغن چرخ خیاطی واشر سوزوندم ولی با این روغن تاحال بعد حدود300شلیک برای واشر مشکلی پیش نیومده.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - mirhashemi - 2018-02-17 03:12 PM

(2017-11-27 01:44 PM)سید علی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام سید جان من منظور شمارو از بیضی بودم جان لوله متوجه نشدم به همین دلیل از مگنوم 350 و وایرخ 80 خودم از بخش ساچمه گذاری عکس گرفتم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

مگنوم 350 کالیبر 177 سال ساخت 2005 ماشه T05

[تصویر: -20171127-134004.jpg]

وایرخ 80 کالیبر 22 سال ساخت 2015

[تصویر: -20171127-134046.jpg]
سید جان منتظر پاسخ شما هستم Khansariha (8)

آدم لذت میبره از دیدن این خان ها

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ln 1 - 2018-02-20 06:24 PM

(2018-02-14 01:23 AM)LASTLIGHT نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه ی دوستان و ممنون برای همه ی تلاش هایتان در جهت یاری رساندن به همه.
انتظاری که از دیانا میرفت بیشتر از این بود ک چنین کوتاهی درش وجود داشته باشه.
قسمت گلوله گزاری مگنوم من نیز همین مشکلو داره و قسمتی که لول و سیلندر به هم وصل میشوند به این شکل // میباشد.

بابت کم کیفیت بودن عکس شرمنده.
میبینید که قسمت پایینی ساچمه {انواع ساچمه ها} پرس میشه و جدا از اینکه پلیسه هاش به درون سیلندر وارد میشن دقت در تیر اندازی رو کاهش میده.
1_ میشه با یه چیز نوک تیز ساچمه رو بیشتر به داخل لول فرو برد. اگه این کار باعث کاهش قدرت یا دقت میشه لطفا یه راه جلوی ما بزارید {یکی از دوستان پیشنهاد دادن یک میل اون گودی که باید دایره ای شکل میبود رو با دریل تراش بزنیم}.
2_ برای تیون کردن چه گریسی به پیستون و چه گریسی به فنر بزنیم؟ {لطفا چند مدل نام ببرید}.
3_اگر با گریس تیون شود شوک برای دوربین کمتر میشود؟ {دوربین لیپرز 3*9#40}. نکته:دوربین دراثر روغن کاری درون سیلندر شوک بهش وار شده و قراره باز کنم و فنر زیر تبلک هارو با یک فنر قویتر تعویز کنم.
4_اگر راه دیگه ای هم هست که باعث کاهش شوک یا افزایش دقت شود لطفا بیان کنید.
شرمند بابت تعداد زیاد سوال ها. سعید هستم در خدمت همه ی شماKhansariha (97)
در کل داستان ، برای تمام تفنگهای فنری پرقدرت مثل 350 استفاده از هیچ نوع گریسی ، برای استفاده معمول توصیه نمیشود ولی از طرفی استفاده از گریسهای نسوز با تحمل درجه حرارت بسیار بالا به مقدار کم ، که عموما در اکثر کیتهای تیونینگ وجود داره ، باعث افزایش راندمان سلاح خواهد شد..اما نکته ای که عموما نسبت یهش بی توجه هستن این هست که ، تیونینگ فقط به معنای استفاده از گریس دور پکینگ وفنر نیست ، چرا که باعث کاهش عملکرد سلاح خواهد شد..مثلا در مورد 350 استفاده از گریسهای نسوز ، در ترکیب با فنر فابریک سلاح نتیجه ایی جز دیزلینگ به همراه نخواهد داشت( فنر فابریک سلاح بیش از حد نیاز قدرتمنده)..شرکتهایی هم که کیتهای تیون تولید میکنند فنرهای کوتاهتر با مفتول ضخیمتر استفاده کرده تا در ترکیب با گریس پدیده دیزلینگ ایجاد نشود..
تجربه من در مورد 350 ، استفاده از فنر 52 و در مورد تمام مگنومهای هاتسان مثل 135 و .. استفاده از فنر 350 ، بسیار به کاهش استهلاک و ریکویل سلاح و افزایش دقت کمک خواهد کرد..کاهش قدرت هم انچنان محسوس نیست..در مورد دیانا پکینگ فابریک نیاز به تعویض نخواهد داشت ..بنابراین در مورد 350کمی گریس نسوز و فنر کوتاهتر بسیار نتیجه بخش خواهد بود مخصوصا در مورد کالیبر 4.5 این سلاح

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - amirkarimi - 2018-05-09 02:17 PM

با سلام خدمت همه دوستان
دوست داشتم نظر و تجربه شخصی خودمو در مورد 350مگنوم بگم که البته همه دوستان به نحوی به اون اشاره داشتن
اول اینکه با توجه به طراحی و نوع ساخت میبایست توقع داشت-نکته بعد استفاده از ساچمه مناسب که بهترین طبق تجربه جی اس بی 18.13 و بارکودا البته دیگر ساچمه ها با وزن بالای 15 گرین مناسب هست ولی نباید توقع دقت بالا را داشت مخصوصا در فواصل بالا.در مورد استفاده از سلاح بهتر اینکه ابتدا پیچ ها را فیکس کرد بعد تنظیم سلاح(که استفاده از لاک تایت مناسب هست)در مورد تیر اندازی هم که دوستان استاد بنده هستن ولی برای بهترین نتیجه دست چپ مرکز ثقل سلاح باشه بهتره و نکته اینکه خیلی محکم گرفته نشه تالگد بهتر کنترل بشه نکته دیگه هم که میشه در مورد اون صحبت کرد صفر کردن سلاح هست ک تو چ فاصله ای بخوایین استفاده کنین ک بحث طولانیتر میشه....Khansariha (256)

معرفی دیانا 350-diana 350 - Kamikami - 2018-07-12 09:59 AM

درود بر همه 350 سوارها....متاسفانه قیمت خشک 350 از 2,800 هم گذشت[SEE-NO-EVIL MONKEY][SEE-NO-EVIL MONKEY][SEE-NO-EVIL MONKEY][تصویر: 86615f71c94fc8ef6610f4d5c2c1acdc.jpg]

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk