شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2016-01-20 11:24 PM

(2016-01-20 03:10 PM)yousefgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام..متاسفانه امروز عجله داشتم قنداق تفنگ من به در حیاط برخورد کرد و داغون شد میخواستم از دوستان بپرسم آیا از نمونه قنداق های فایبرگلاس یا قنداق های پلاستیکی شبیه به محصولات گامو .قنداق وجود داره که با دیانا مگنوم350 مطابقت داشته باشه و من قنداق اصلی رو با قنداق پلاستیکی یا فایبر عوض کنم؟؟؟؟

دوستان اگر اطلاعاتی دارند لطفا راهمنمایی کنند با تشکر

با سلام و درود خدمت دوستان عزیز.
دوست گرامی حیف اسلحه اهدایی نبود؟! حالا اتفاقی هست که افتاده و گاهی پیش میاد بالاخره.
جسارتا اگه براتون ممکنه عکسی از قنداق بگذارید که ببینیم تا چه حد صدمه دیده و ما هم عبرت بگیریم که موقع خارج شدن از در حیاط بیشتر مراقب باشیم!
اگه قابل تعمیر باشه تعمیرش خیلی مناسب تر از تعویض قنداق هست. اما قنداق های سینتتیک اگه به اندازه درخور توجهی سبک تر باشن از این جهت ارزش هزینه کردن داره علی الخصوص برای سر دست گرفتن. واقعا اسلحه سبک باشه لذت دیگه ای داره!

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - karbakhsh - 2016-01-21 12:06 AM

سلام. حیف شد ولی دیگه شده و وسواس زیاد نداشته باشین.ازش استفاده کنین و سر فرصت برا تعویض اقدام کنید. 350 تفنگیه که من همیشه گفتم پر قدرته ولی پرت و پلا هم میزنه ولی ولی؛اگر با ساچمه ای جفت بشه و به شونه کسی بشینه و دقیق بشه دیگه هیچ تفنگ فنری نمیتونه جاش بگیره و غوغا میکنه. بنظر من کمترین تفنگ فنری حرفه ای هستش.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - yousefgh - 2016-01-21 12:46 AM

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

منظورم از داغون شدن این نبود که قنداق تیک تیکه شده--منظورم این بود که یک خط ناجور سمت چپ روش افتاده و دو تا خط درشت هم زیر...وگرنه قنداق که قابل استفاده هست...نظرم این است که قنداق رو باز کنم فایبر و یا کامپوزیت بندازم که دیگه نگران ضزبه نباشم

یکی از دوستان فرمودند قنداق کامپوزیت 400...اونم سفارشی.....بین اسلحه های بادی نمونه ای قنداق کامپوزیت وجود نداره به مگنوم بخوره؟؟؟

ضمنا ساچمه باراکودا هم چندتا مغازه تو شهرمون رفتم گیرم نیومد...ساچمه گامو 7.71 گرینی سر تخت خریدم که واقعا افتضاح است..ساچمه برا لوله کوچیک هست

دوستان در شیراز اگر ادرسی دارند که متونم قنداق کامپوزیت گیر بیارم لطف بفرمایند...

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2016-01-21 01:26 AM

سلام.
یوسف جان یه جوری گفتید داغون شده که من فکر کردم حداقلش دو تیکه شده!!
همونطور که جناب کاربخش هم فرمودن وسواس نداشته باشید. میتونید یه به قول معروف کفش قنداق یا پاشنه قنداق بکشید روش و ازش استفاده کنید. حالا ارزش معنویش به کنار ولی دیگه یه تفنگ یک و سیصد چهارصدی اینقدر دل نگرانی نداره! لذت استفاده رو از آدم میگیره. نمیگم بی احتیاط باشید ولی وسواس هم نباشید.
برای ساچمه هم میتونید از سایت الماس باختر خرید کنید. کاری که خودم کردم. هم راحته هم مطمئن. برای ارسال پست پیشتاز رو انتخاب کنید 3-4 روزه میرسه دستتون. ولی هزینه اش با خودتونه هر چند خیلی نیست. البته من سفارشی رو انتخاب کردم که رایگان بود ولی 9 روز طول کشید. ضمنا ساچمه سبک به دردتون نمیخوره. تفنگتون قوی هست و تو کالیبر 5.5 هم خیییییلی دقیق نیست 4.5 که جای خود داره. اگه باراکودا 10.65 گرین استفاده کنید دقت بهتری خواهد داشت. کلا این تفنگ با ساچمه سنگین تر بهتر میزنه چه 4.5 باشه چه 5.5

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - yousefgh - 2016-01-21 10:15 AM

ممنونم دوست عزیزم از اینکه بنده رو راهنمایی کردید...ضمنا یه سوال..این تفنگ 350 مگنوم کالیبر 5/5 چطوره؟؟تصمیم گرفتم کالیبر 5/5 تهیه کنم ولی تعدادی از نظرات دوستان در مورد کالیبر 5/5 خوندم مردد شدم چون گفتن از نظر دقت خیلی پایینه..به نظر شما کالیبر 5/5 مگنوم تهیه کنم یا برم سراغ مارک های دیگه؟؟؟البته این کالیبر 4/5 که مدت کوتاهی هست استفاده میکنم ازش خوشم اومد

لطفا راهمنمایی کنید...با تشکر

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Marksman - 2016-01-21 10:26 AM

اتفاقا کالیبر 5.5 مگنوم 350 از نظر دقتی بهتر از 4.5 هست ضمن اینکه دست شما برای تهیه ساچمه 5.5 مناسب مگنوم بازتره. 4.5 خیلی از ساچمه های معمول رو به اصطلاح سوت می کنه و باعث بی دقتیشون می شه.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2016-01-21 11:25 AM

با سلام و درود.
یوسف جان اگه از 4.5 خوشتون اومده بی شک عاشق 5.5 خواهید شد!! چون دقت این کالیبر تو این سلاح بیشتره و همونجور که آقا مهدی هم فرمودن برای انتخاب ساچمه دستتون باز تر هست.
تجربه شخصیم اینه که اصولا برای سلاح هایی با قدرت بیشتر از 25 ژول باید کالیبر بزرگتر باشه تا اسلحه دقت قابل قبول داشته باشه. قدرت بالا برای کالیبر کوچیک باعث گیجی ساچمه و پرت زدن تفنگ میشه. شما تو همون اسلحه خودتون ساچمه سنگین تر بذارید بعد با اون ساچمه سبکی که 7.5 گرین بود مقایسه کنید. نتیجه خیلی متفاوت میشه.
ضمن اینکه کنترل لگد تفنگ هم خیلی مهمه. بتونید لگد اسلحه رو مهار کنید دقتش خیلی خوب خواهد شد. ولی اگه نتونید واویلاست! تو سایت همسایه (پرشین شوترز) تاپیک مگنوم 350 رو ببینید تو صفحه آخر یه بنده خدایی عکس دوستش رو گذاشته که بدون مهار لگد تفنگ باهاش شلیک کرده و دوربین تفنگ زده بالای ابروی راست بنده خدا رو 2-3 سانت جر داده و داغونش کرده. این کار لگد قوی این تفنگ هست. اگه مهارش کنید (نه اینکه تفنگ رو خیلی محکم بگیرید چون نتیجه عکس میشه!) دقتش برای کاربری خودش که ش.... هست عالیه. برای تارگتینگ و هدف زنی دقیق باید اسلحه ضعیف تر گرفت. به نظر شخصی خودم زیر 20 ژول.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Behrangmag - 2016-01-21 11:44 AM

با سلام
البته یک نکته کوچک دیگر را هم در نظر داشته باشید که در صورت خرید اسلحه آک بند، حداقل 400 شلیک با ساچمه سنگین (من دو سال پیش با ts22 که هنوز کیفیت داشت) انجام دهید تا این اسب نجیب را کمی رام کنید.
همانطور که دوستان هم گفتند شلیک با تفنگ بادی فنری و اسلحه جنگی که خیلی از دوستان در سربازی و یا ... انجام داده اند متفاوت است. موفق باشید.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2016-01-21 10:55 PM

با سلام و درود.
به نظر اساتید، تفنگ رو با مگسک و نه دوربین تو چه فاصله ای تنظیم کنم که تو فاصله بین 50 تا 60 متر بتونم هدف 15×15 رو بزنم؟
منظورم اینه که تو چه فاصله ای صفر کنم که تو فاصله گفته شده موفق به زدن هدف بشم؟
دوستانی که نرم افزار های محاسباتی دارن اگه بتونن راهنمایی کنن که دیگه عالیه! دوستانی هم که تجربه ای داشتن دریغ نکنن لطفا.
تفنگ هم مگنوم 350 کالیبر 5.5 ساچمه هم باراکودا مچ 21.14 گرین هست. فاصله بین 50 تا 60 متر و ابعاد هدف 15×15 سانت هست.
راستی، از نظر دیدن هدف مشکلی ندارم!!
ممنون.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - yousefgh - 2016-01-21 11:48 PM

سلام دوستان و اساتید محترم

بنده در این مدت کوتاه بسیار زیاد از تجارب و علم شما استفاده کردم و لذت بردم ساچمه که باراکودا سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده ولی امروز ساچه جاگوار 9/26 گرینی استفاده کردم به مراتب از ساچمه گامو بهتر بود در ضمن من با اسلحه های شکاری متفاوتی کار کردم و تعدادی بادی مثل گاموها..ولی لذتی که با این مگنوم کسب کردم با هیچکدوم نداشتم...این مگنوم 4/5 به نظر من دقت و قدرتش خوبه تا فاصله 50 متری...و اینجور که دوستان اشاره کردن کالیبر 5/5 بهتره و دقتش بالاتر این هفته که اگر خداوند عمری باقی گذاشت از شیراز یه کالیبر5/5 تهیه میکنم

این جور که در سایتهای مختلف دیدم مگنوم 350 حدود ده نمونه تولید شده

اولین سوال:آیا تفاوتی از نظر کیفیت و دقت و قدرت بینشون است و اگر هست کدوم نمونه بهتره؟؟
دومین سوال:همه نمونه ها در بازار ایران وجود داره؟

متشکرم دوستان