شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2015-12-30 02:13 PM

ضمن عرض سلام و درود خدمت دوستان و عزیزان.
یه سؤال داشتم، از بین اساتید کسی از این ساچمه استفاده کرده ببینه چطوریه؟ قیمتش مناسب بود و کیفیتش هم علی الظاهر بد نیست. گویا جدیداً توسط ترکیه ساخته شده. درست و غلطش رو منم نمیدونم.
حالا ببینید و نظر بدید. چون برای 350 مورد نظرم بود اینجا پرسیدم که همه دوستان 350 دارن.
راستی، توی نزدیک ترین شهر به روستای ما که شیراز باشه، باراکودا پیدا نمیشه ظاهراً. یکی رو فرستادم گیر بیاره موفق نشد. البته یکی پیدا کرده بود میگفت باراکودا نبوده بلکه باراکودا پاور بوده و ظاهراً مسی یا با روکش مس بوده و به وزن 21.14. غیر از اون 21 گرین چیزی پیدا نکرده. خودم هنوز نرسیدم برم شهر. اون بنده خدا هم همین جگوار رو گرفته فرستاده. البته 21.6 گرین هست که از باراکودا یه کم سنگین تر هست. ظاهراً باراکودا 21.14 گرین هست. میخوام ببینم اگه خوب نیست دست نزنم و برش گردونم.
یه سؤال دیگه هم اینکه باراکودا که مدل های مختلف داره، تو وزن 21 گرینش همش خوبه برای این تفنگ یا یه نوع خاص از باراکودا با وزن 21 گرین مورد نظر دوستان هست؟
ممنون از راهنمایی هایی که می فرمایید.

اینم عکسش:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ln 1 - 2015-12-31 04:43 PM

حالا که شما تهیه کردین زحمت بکشین همینجا نتیجه تست را با 350 قرار بدین تا بقیه دوستان استفاده کنند . در ضمن برای تهیه ساچمه های h&n سایت الماس باختر به تازگی چند مدل وارد کردن . فروش انلاین هم دارند .

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2015-12-31 08:05 PM

با سلام و تشکر از دوستان گرامی.

جناب ln 1 عزیز، دقیقاً همین کار رو انجام دادم، در هر دو مورد!!

مورد اول:
با راهنمایی یکی از اعضای محترم این سایت یعنی جناب moeinasghari تو پیام خصوصی (همینجا مجدداً ازشون تشکر میکنم)، که به اتفاق دوستشون سابقه استفاده از ساچمه کالیبر 4.5 جگوار با وزن 9.26 گرین رو داشتن، که این ساچمه باشه:

و اعلام رضایت ایشون و دوستشون از کیفیتش، بنده هم ساچمه کالیبر 21.6 گرین جگوار رو مورد استفاده قرار دادم.

نتیجه در مقایسه با پرو مگنوم که قبلاً ازش استفاده میکردم بدین ترتیب بود که با همون تنظیم قبلی ارتفاع شکاف درجه (با مگسک میزنم) و بدون دستکاری و با استفاده از همون ساپورت قبلی (که بلوک سیمانی و گونی ماسه باشه!!) و در حالت نشسته، جایی که تو 15 متری پرومگنوم 15.43 گرینی تو خال میزد، این یکی دقیقاً 10 سانت پایین تر میزد که احتمالاً به خاطر وزن بیشترشه. با افزودن 15 عدد به ارتفاع شکاف درجه، اینم تو خال میخورد. پس این ساچمه افت زیادی نسبت به پرو مگنوم داره.
اما گروپ شلیک ها، تو این فاصله از پرو مگنوم بهتر بود.
در نوشابه خانواده با سه شلیک پرومگنوم مورد هدف قرار گرفته:

این کاغذ گرد قرمز رنگ، تو همون فاصله با جگوار 21.6 گرین مورد اصابت قرار گرفته:

میتونید ببنید که 3 شلیک جگوار، در مقایسه با پرومگنوم چقدر نزدیک به هم خوردن.

ضمن اینکه قدرت تخریب و نفوذش هم به اندازه قابل توجهی بالاتر از پرو مگنوم هست. ساچمه جگوار از تخته ضخیمی که اهداف روش چسبونده شده بود به طور کامل رد شده بود ولی پرومگنوم نصفش تو بود نصفش بیرون!! یعنی موفق به عبور کامل نشده بود.

تو فواصل بیشتر فرصت نشد تست کنم. میخواستم تو 30 متر و 50 متر هم تست کنم که کار فوری پیش اومد و بند و بساط رو جمع کردم!
انشاالله در اولین فرصت تست رو کامل میکنم و با عکس ها میذارم اینجا. منتظرم هوا آروم بگیره، چون سمت ما از دیروز باد خیلی شدیدی داره میاد و همراه با بارون پراکنده است.

به هر جهت در ارزیابی اولیه خوب خودش رو نشون داد. هر چند باراکودا هنوز نرسیده دستم ببینم در مقایسه با اون چطوره. ضمن اینکه فواصل طولانی تر هم هنوز تست نشده.

مورد دوم:
باز با راهنمایی همون دوست عزیزمون، با شرکت الماس باختر آشنا شدم و ساچمه باراکودا 21.14 گرین و جی اس بی 18.13 گرین رو هم سفارش دادم که اتفاقاً همین امروز هم انجام شد که چند روزی طول میکشه تا برسه دستم.

دست آخر اینکه از شیراز توسط یکی از آشناها یک بسته باراکودا پاور 21.14 گرین که ظاهراً مسی یا با روکش مس هست، و یک بسته جگوار 18.5 گرین تهیه شد که اینا هم هنوز خودشون به دستم نرسیدن! ولی عکسشون رسیده!!

موفق باشید.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - moeinasghari - 2016-01-01 12:26 AM

(2015-12-31 08:05 PM)Patrol نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تشکر از دوستان گرامی.

جناب ln 1 عزیز، دقیقاً همین کار رو انجام دادم، در هر دو مورد!!

م....

موفق باشید.

سلام خسته نباشید بابت خرید مبارک باشه من فقط مثل خیلیا وظیفه خودمو انجام دادم نوشته همه رو خوندم کاملا حرفات درست بود یه ساچمه خریداری شده به اسم ساچمه Elmas Buffalo که 19.3 گیرینی هستش ساخت صربستان حالا دستمون رسید یه تست ازش میگیرم بهتون خبر میدم البته برای دوستم خریدم تفنگش مگنوم 350 هستش به نظر ساچمه خوبی میاد

عکس ساچمه

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2016-01-01 12:44 AM

با سلام و درود.
ممنون جناب اصغری. بزرگوارید. منتظر نتایج تست هستم.

دوستان یه سوال، افت توان مگنوم 350 بعد از آرامش پیدا کردن اسلحه چقدره؟ از 30 ژول در بدترین حالت به چند ژول کاهش پیدا میکنه؟

ممنون.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - salehasadi - 2016-01-01 02:09 AM

لگد تفنگ کم کم ... کاهش می یابه دقشتم کم کم.. چی؟آفرین افزایش میابه.از این دوربینای قلابیی مثل گامو و لئوپولد و بوشنل های چینی استفااااااا....ده نکنید.سنت تر پوینت ولیپرز حداقل هزینه ی شما باشه سنترپوینت ها قلابیشون تو بازار پیدا شده.پس بهتره از لیپرز استفاده کنید.من خودم یه 125 رنجر لهستانی از این سری اولاش دارم که باهییییچ مگنوم و 54 ی عوضش نمیکنم حتی اگه بخوام بفروشم دوتا رنجر بخرم . از نظر دقت دقت اولش که........ ولی الان عالی شده.همین الان با همین فنر خدا میدونه تو فاصله ی بیشتر از160 متر زدم به تنه ی درخت تیرش تو تنه نفوذ کرد.54 دوست نه از قدرت به تفنگ من میرسه نه از خوش دستی وزن54 هم که خداروشکر مثل آرپیچی 7 میمونه خدا میدونه هرچی اون با تفنگش میزنه تفنگ من هم پیش اون کم نمیاره.برام هیچ فایده ای نداره بخوام تبلیغ کنم یا هرچیز دیگه.... دیانا دارا نارحت نشید اگه میگید نه تفنگم تو کیفشه عاشق رقابته

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - tinger - 2016-01-01 08:04 AM

(2016-01-01 02:09 AM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لگد تفنگ کم کم ... کاهش می یابه دقشتم کم کم.. چی؟آفرین افزایش میابه.از این دوربینای قلابیی مثل گامو و لئوپولد و بوشنل های چینی استفااااااا....ده نکنید.سنت تر پوینت ولیپرز حداقل هزینه ی شما باشه سنترپوینت ها قلابیشون تو بازار پیدا شده.پس بهتره از لیپرز استفاده کنید.من خودم یه 125 رنجر لهستانی از این سری اولاش دارم که باهییییچ مگنوم و 54 ی عوضش نمیکنم حتی اگه بخوام بفروشم دوتا رنجر بخرم . از نظر دقت دقت اولش که........ ولی الان عالی شده.همین الان با همین فنر خدا میدونه تو فاصله ی بیشتر از160 متر زدم به تنه ی درخت تیرش تو تنه نفوذ کرد.54 دوست نه از قدرت به تفنگ من میرسه نه از خوش دستی وزن54 هم که خداروشکر مثل آرپیچی 7 میمونه خدا میدونه هرچی اون با تفنگش میزنه تفنگ من هم پیش اون کم نمیاره.برام هیچ فایده ای نداره بخوام تبلیغ کنم یا هرچیز دیگه.... دیانا دارا نارحت نشید اگه میگید نه تفنگم تو کیفشه عاشق رقابته
رنجر از اون اولی که اومد در ترکیه تولید میشد و در لهستان تولید نمیشد.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - salehasadi - 2016-01-01 10:11 AM

شاید حرف شما درست باشه.تا اونجایی من اطلاع داشتم شرکت هاتسان تفنگهای ساچمه زنی تولید میکرد.وقتی برای اولین بار شروع به تولید تفنگ بادی کرد قطعات متالی شو به عهدی لهستانی ها گذاشته بودن.من یه مدلی قبل از اینکه رنجر بیاد عین 155 رنجر که ساخت لهستان بود دیده بودم اونم عین 155 مزخرف و بی دقت بود.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - key - 2016-01-01 01:08 PM

(2016-01-01 12:44 AM)Patrol نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود.
ممنون جناب اصغری. بزرگوارید. منتظر نتایج تست هستم.

دوستان یه سوال، افت توان مگنوم 350 بعد از آرامش پیدا کردن اسلحه چقدره؟ از 30 ژول در بدترین حالت به چند ژول کاهش پیدا میکنه؟

ممنون.

طبق تستی که توسط سایت ایرگان وب انجام شده این اسلحه در حالت نو با ساچمه جی اس بی 18 گرینی به طور متوسط حدود 33 ژول و با کراسمن حدود 32.7 ژول توان میده. البته بعد از نرم شدن فنر کمی قدرت کاهش پیدا میکنه و احتمالا به حدود 30 ژول میرسه. این قاعده برای دیانا 52 هم همینطوره به طوری که این اسلحه هم طبق ریویو همین سایت در حالت کاملا نو با ساچمه بیمن 14.6 گرینی توانی در حدود 27.5 ژول و با ساچمه RWS Hobby توانی در حدود 29 ژول میده. این نشون میده توان ارائه شده برای این اسلحه ها در حالت نرم شدن فنر یا شاید هم بعد از شلیک و کورنو تعدادی بالا و مشخص ساچمه باید باشه. اینکه بدترین میزان توان چقدر هستش دیگه خیلی قابل تشخیص نیست و نمیشه به طور قطعی گفت. Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Patrol - 2016-01-04 01:16 PM

با سلام و درود و تشکر از دوستان گرامی.
یه سوال از اساتید داشتم. مگنوم 350 مستعد خرابی تو کدوم قسمتش هست؟ منظورم اینه که کدوم قطعه توش احتمال خرابیش بیشتره؟ میخواستم یدکیش رو بگیرم داشته باشم برای روز مبادا!!!!
چون اینجا که ما هستیم هیچی پیدا نمیشه.
ممنون.