شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - daneshyar - 2013-04-11 08:36 PM

(2013-04-11 05:39 PM)Tirtapar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بالاخره دل رو به دريا زدم و خريدمش، البته روي تفنگم دوربين تاسكو 40×9-3 سوار هست، هنوز وقت نكردم خوب تستش كنم، تفنگ به نظر كار كرده اما نو بودن خودش رو حفظ كرده. اما به نظرم دوربينش دست نخورده هست. به شانس بد من هنوز 5 تا تير بيشتر باهاش نزدم كه ديدم اي دل غافل بابام عصباني شده و بالاسرمه، گرخيدم چه جور!
اين تفنگ براي من 1.200.000 آب خورد. البته يك كيف هم گرفتم 35 تومن و 5 بسته ساچمه معمولي
.

مبارک باشه اون دوربین که اصلا برای 350 مناسب نیست شما به فکر سنتر پوینت یا لیپرز باش.
بالاخره ما نفهمیدیم تفنگ نو خریدی یا کارکرده؟Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Tirtapar - 2013-04-11 10:32 PM

ممنون، من زياد فرصت تست كردن تفنگم رو نداشتم اما از فاصله 5 متري نتونستم دقيق به هدف بزنم. نميدونم اين به نوع دوربين بستگي داره يا به قدرت فنر و پيستون يا به ساچمه؟ چون از ساچمه معمولي ايراني استفاده كردم. ضمناً نميدونم آيا واقعاً پيچهاي تنظيم دوربينم درست كارشون رو انجام ميدن يا نه؟
از نظر نو يا كار كرده بودن بايد بگم زدگي هايي دارد كه چندان محسوس نيست و من بيشتر بخاطر ارزانتر بودن قيمت سلاح، خش نداشتن روي بدنه و دوربين نوي نصب شده، زياد مته به خشخاش نزاشتم و خريدمش
Khansariha (48)..

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rezakaraj - 2013-04-11 10:38 PM

مگنوم 350 با دوربین تاسکو و ساچمه ایرانی و تیراندازی در فاصله 5 متر با دوربین اگر به هدف میزدی عجیب بود .

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - daneshyar - 2013-04-11 10:51 PM

(2013-04-11 10:32 PM)Tirtapar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون، من زياد فرصت تست كردن تفنگم رو نداشتم اما از فاصله 5 متري نتونستم دقيق به هدف بزنم. نميدونم اين به نوع دوربين بستگي داره يا به قدرت فنر و پيستون يا به ساچمه؟ چون از ساچمه معمولي ايراني استفاده كردم. ضمناً نميدونم آيا واقعاً پيچهاي تنظيم دوربينم درست كارشون رو انجام ميدن يا نه؟
از نظر نو يا كار كرده بودن بايد بگم زدگي هايي دارد كه چندان محسوس نيست و من بيشتر بخاطر ارزانتر بودن قيمت سلاح، خش نداشتن روي بدنه و دوربين نوي نصب شده، زياد مته به خشخاش نزاشتم و خريدمش
Khansariha (48)..

مبارک باشه دیگه چیزیه که خریدی.
ولی اون دوربین حسابی گولت زده.Khansariha (8)
دوربین رو باز کن با مگسک بزن بیخودی هم وقت خودت رو تلف اون دوربین نکن اگه تونستی بفروشش.
من نزدیک 3 ماه وقتمو گزاشتم برای یه دوربین معمولی روی 52 گهگاهی محض رضای خدا خوب میزد ولی با تیر های دیگه اعصاب خودم رو هدف میگرفتم.
یه چندتا عکسم از خود سلاح بزار ببینیم چه قدر کار کرده.
ولی خودمونیم حالا به فکر خودت نیستی به فکر سلاح باش ساچمه ایرانی برای 350 Khansariha (219)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - hamidhakami - 2013-04-11 11:28 PM

با سلام خدمت دوست گرامی tirtapar . مبارک باشه تفنگی که خریدی. چون خودم هم 350 دارم لازم دیدم چند نکته رو خدمت شما عرض کنم و امیدوارم به دردت بخوره. یکی از نکات مهم برای تفنگ 350 درست دست گرفتن تفنگ و مهار کردن لگد اونه. دوستانی که این مدل تفنگ رو داشتن میدونن که لگد زیادی داره و این امر باعث شده که دقت برای یک تیرانداز پایین بیاد. ولی به شما توصیه میکنم هر زمان وقت آزاد داشتی باهاش تیراندازی کنی تا بتونی کاملا اونو مهار کنی و بتونی وزن سنگینش رو تحمل کنی. نکته دیگه در مورد ساچمه است که بهت پیشنهاد میدم اصلا از ساچمه ایرانی استفاده نکنی چون باعث خرابی تفنگت میشه ( دوستان هم توضیح دادن) و مورد مهم دیگه هم در مورد دوربین است. هیچ دوربینی روی این تفنگ بخاطر لگد زیادش دوام نمیاره. اما دوربینهای لیپرز و سنتر امتحان خودشون رو پس دادن. پس سعی کن اگه گیرت اومد از مدلهای اسم برده شده استفاده کنی. و باز هم تکرار میکنم با تمرین زیاد میتونی به یک تیرانداز موفق تبدیل بشی.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - amiremadi - 2013-04-12 12:32 AM

البته لازم به ذکر هست که منظور آقای حکمی از کنترل سلاح سفت و محکمتر گرفتن تفنگ نیست بلکه اتفاقا باید تفنگهای لگددار را نرم بغل کرد به طوری که قنداق آرام و بدون هیچگونه فشاری روی شانه قرار بگیرد تا پس از شلیک ،تفنگ جای بازی داشته باشد و فرصت به ساچمه داده شود که تا قبل از تغییر راستای لوله ، از لوله خارج شود.به عبارت بهتر سفت گرفتن قنداق و قبضه و بچه قنداق باعث انحراف و تغییر مسیر ساچمه میگردد.برای این تفنگ و کلا تفنگهای با قدرت بالای 20 ژول حتما میبایست از ساچمه های باراکودا و جی اس بی 10 گرینی به بالا استفاده کنی تا شلیک دقیقی داشته باشی و با ساچمه های سبک قطعا تفنگ پرت و پلا خواهد زد.
البته منظورم از 10 گرینی در کالیبر 4.5 بود ولی برای کالیبر 5.5 ساچمه های 18 و 21 گرینی باید استفاده شود.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Tirtapar - 2013-04-12 06:56 AM

با عرض سلام، از همه دوستاني كه محبت كردن و نظر دادن و همدردي كردن، بسيار ممنونم.Khansariha (133) راستش به اصرار فروشنده بود كه دوربين تاسكو روي تفنگم باشه و هزينه بيشتر نكنم اما حالا با فرمايش دوستان، نظرم در مورد خريد يا ارتقاي دوربينم علارغم قيمت بالاي آن، قطعي شده.
من نميدونم امشب رو چطوري صبح كردم همش خواب دوربين و تفنگ ميديدم.Khansariha (204) تفنگ من 5/5 هست، اميدوارم با استفاده از ساچمه هاي حرفه‌اي بتونم قلق دقيق تفنگ را به دست بيارم و بزنم تو خال. متأسفانه محله ما هم آپارتماني هست، صدا ميپيچه؛ هنوز دستم به ششمين ساچمه نرفته بودكه تقريباً با چنين قيافه اي بالاي سرم مواجه شدم Khansariha (290)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - صادق قرنجیکی - 2013-04-12 09:06 AM

مشخصه دوست عزیز که برای تیراندازی به یک جای بازی نیاز داری و تیراندازی در بین ساختمان های شهری کمی تا زیاد خطرناک هم هست.
اول ایمنی خودتون و بقیه رو تو تیراندازی رعایت کنین و بعدش لذت از تیراندازی . بهتره هفته ای یک روز تعطیل رو برین جایی بیرون از محله زندگی که بتونین راحت با سلاح شلیک کنین و دغدغه پشت هدف رو نداشته باشین.
مبارکتون باشه و برای 5.5 ساچمه باراکودا ولی قیمت کمی پایین تر جی اس بی 15.69 هم جواب گرفتم ولی از آقا حمید که بپرسین فقط باراکودا و کراسمن Khansariha (219)
باید باهاش تیراندازی بیشتری کنی تا قلقش دستت بیاد. دوربین هم به نظرم دهانه 32 تا 40 با زوم 3 تا 9 برای این اسلحه با توجه به هدف شکاری بودنش بهتره ( دوربین های بزرگتر سلاح رو سنگین تر می کنن) Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Tirtapar - 2013-04-13 04:34 PM

خيلي ممنون از لطفتون و راهنمايي هاي مفيدتون، دوستان در اين سايت خيلي منو شرمنده خودشون كردن و اينطوري كمتر احساس غريب بودن مينكنم. آنطور كه من متوجه شدم؛ ساچمه باراكودا، بسيار با مگنوم 350 منطبق هست اما عيبش در گران بودن آن هست كه در حدود 10 برابر يك ساچمه ايراني ارزش دارد. ضمناً آيا در صورت آسيب ديدن ريل دوربين، لوازم آن در بازار موجود هست؟ و آيا ريل تفنگهاي ديگه به مگنوم 350 ميخوره؟ همچنين آيا فنر و پيستون و لوازم اصلي و فرعي مهم در تفنگ 350 به كار رفته هر كدام قابل تعويض هستند؟
ممنون

من مقادير قابل توجهي ساچمه 5.5 ايراني تهيه كردم، به نظرتون آيا مي‍بايست از مصرف آنها اجتناب كنم تا تفنگم آسيب نبينه؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - hamidhakami - 2013-04-13 05:02 PM

دوست عزیز سلام. ریل دوربین به این زودیها خراب نمیشه مگر اینکه ضربه بخوره یا اینکه پیچهای پایه دوربین رو آنقدر سفت کنی که از جای خودش در بیاد که اونم امکانش خیلی کمه. شما بهتره اصلا به فکر ریل دوربین نباشی. اما قسمتهایی که به مرور زمان احتیاج به تعویض داره یکی فنر تفنگ است که بخاتطر تیراندازی زیاد فنر قدرت اصلی خودشو از دست میده و ضعیف میشه و یکی دیگه هم واشر سر پیستون است که احتیاج به تعویض داره. بقیه قسمتهای دیگه تفنگ اگه خوب ازشون نگهداری بشه مدتها برات کار میکنه.