شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Sagheb - 2013-02-17 10:42 PM

دوستان سلام ، می خواستم که کمکم کنید قضیه از این قراره که من یه تفنگ XT-206 دارم که تمام خود مگنوم 350 هست با آلیاژ ضعیف تر .
به نظر شما واشر دور 350 اصل بهش می خوره یا نه ؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rezakaraj - 2013-02-17 10:50 PM

(2013-02-17 10:36 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رضا جان سلام. به نکته جالبی اشاره کردی که اصلا به ذهنم خطور نکرده بود. فقط مشکلی که وجود داشت این بود که فنر از حالت صاف بودن خودش خارج شده بود و از دو جا حالت انحرافی داشت.به نظرت این مورد هم قابل حل شدن هست یا خیر.
مقدار کمی انحراف مشکلی نداره و طبیعی هستش داخل تفنگ لوله فنر و جدار داخلی پیستون اون رو صاف نگه میداره.سر فنر رو گرم بکن وقتی سرخ شد اون رو روی یک سطح صاف مثل سرامیک فشار بده تا صاف بشه بعدش سنگ بزن.اگر از واشر مرکزی هم استفاده بکنی از خم شدن بیشتر فنرت جلوگیری میکنه (میتونی به تاپیک تیونینگ مراجعه بکنی اونجا درباره واشر مرکزی مطالبی نوشته شده است)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Sagheb - 2013-02-17 10:53 PM

اینم چند تا عکس از واشر دور پیستون خودش :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشکر از شما
Khansariha (48)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ALIANA-54-T06 - 2013-02-18 03:36 PM

دوست عزیز ( Sagheb ) در خصوص واشر بنظرم یکی هستند بهتره اون مدل را با خودتون برای خرید یک واشر اصلی ببرید
البته دوستان حتما میدنند که واشر 350 با 54 و 52 دقیقا یکی هست و فرقی نمیکند

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - mayer - 2013-02-18 04:13 PM

اره قربان میخوره عالی هم جواب میده من هم 4/5 هم 5/5 ش رو دارم هردوشونم عوض کردم با واشر 350 عالی شد مکش هوا در هد عالی (واشرم از این ابی ها) Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ALIANA-54-T06 - 2013-02-18 08:24 PM

فقط جهت تجمیع مطالب این موضوع تستهای 350 را اینجا هم قرار میدم Khansariha (8)

(2013-02-17 08:28 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:12 PM)saeedmsgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:00 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 08:47 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم فکر خوبیه . تو یکی از تاپیک ها خوندم ساچمه هایی که برا مگنوم 350 مناسب هستند تو رده ی قیمت بالا ها پیدا میشه ( خرجت رفت بالا )
با گامو مچ گروپ چند سانتی بهت میده ؟تو 10 متر

هههههه دست رو دلم نزار که خونه Khansariha (367) خجالت میکشم بگم، دوتا میزنه به هدف بعد چند تا میزنه بیرون تقریبا حدودا 5 سانت
اگه با تیر گرون خوب بزنه ارزششو داره چون لذت شکار با این قدرت تفنگ به هرچی می ارزه :-) Khansariha (214)

به نظر نمیاد مشکل شما از ساچمه باشه. Khansariha (256)

چی میتونه باشه؟ لوله تمیزه ، پیستون باد نمیده ، لوله هم باد نمیده ، دوربینم نو هست سنتر پوینت همش 500 تا تیر باهاش زدم یه مدت پیش ماشه شکست قبل از اون خوب میزد ولی یه مدت طول کشید ماشه پیدا کنم بعد از نصب ماشه حالش بهم خورد عجیبه واقعا!!!!!!!!!!Khansariha (226)

دوستان بعضی وقتها معماهای عجیبی برای تیرانداز پدید میاد که حسابی کلافه کننده میشه
برای جواب بعضی معماها و جواب دوستان یک موضوعی هم اینجا اشاره کنم که هم مربوط به 350 میشه و هم مربوط به رفتارهای ساچمه
اما موضوع
دیروز به اتفاق آقا حمید داشتیم با 350 ایشون که روز قبلش بدلیل شکستگی فنر مجبور به تعویض فنر شده بود و به همین خاطر تفنگ لگد سنگین و قدرتمندی دوباره پیدا کرده و بقولی تازه شده بود یک مگنوم 350 جوان که برای ارزیابی کار چند تست و گروپ برای صفر کردن انجام دادیم اما چیز عجیب و معمائی برایمان پدید آمد Khansariha (214)
اول آقا حمید گفتند با کراسمن در فاصله 20 متری صفرش کردم که در همین فاصله چندین و چند بار تفنگ مگنوم دوباره تست شدند (چندین برگ سیبل)
خب خلاصه مطلب کنم
به این عکس که یکی از نمونه های تستها بود دقت کنید
[تصویر: 13611769531.jpg]
اول بگم اینها تستی هستند و گروپ کامل تلقی نمیشه و قصدی برای معرفی ساچمه هم ندارم ولی خب هرچند بلاخره شناسونده میشه خخخخ اون عکس سکه هم بعدا بهش اضافه کردم تا معیار گروپ تستی ما تو 20 متری معلوم بشه
تمام تستهای انجام گرفته از نمونه های ساچمه جهت صفر کردن دوربین و اطمینان از رفتار تفنگ انجام میشد و شلیکهای سه تائی هستند Khansariha (214)

شلیک شماره 1 کراسمن را من انجام دادم که با شلیک کراسمن آقا حمید شماره 2 دقیقا یکی بود (دایره قرمز)‌ و این کار چند بار تست شد
شلیک جی اس بی 16 گرینی را آقا حمید انجام دادند که با کمال تعجب همه گروپهاش باز میشد (بیش از ده بار تست کردند )
باید یادآوری کنم که تا الان یعنی تا قبل از تعویض فنر اینچنین گروپ بازی را از 16 گرینی ندیده بودند و خیلی تعجب برانگیز شده بود
شلیک جی اس بی 18 گرینی توسط آقا حمید تست شد که کاملا عالی و جمع بود و چون اختلاف و مناقشه ای سر این ساچمه نداشتیم دیگه تکرارش نکردیم Khansariha (8)
باز شلیکهای جی اس بی 16 گرینی را آقا حمید تست کردند که دقیقا مثل نمونه های عکس گروپش باز بود
این کلافگی و معما موقعی بیشتر شد که من با جی اس بی 16 گرینی هم تست کردم و درست گروپی مثل اینی که در عکس بالا و مربوط به 18 گرینی هست را داد البته عکس اون گروپ تو این تصویر نیست ولی دقیقا 16 را عالی زد Khansariha (214)
باز تست کردیم و باز تست کردیم نتیجه همان بود که دونفر تیرانداز دو نوع ساچمه را تست میکردند و برای کراسمن دقیقا مثل هم گروپ میگرفتند ولی برای جی اس بی 16 اصلا مثل هم نبود و برای یکی گروپ باز و برای دیگری بسته بود Khansariha (226)
این معما کلافگی زیادی را بهمراه داشت که سعی میکنم با توجه به بعضی نکات احتمالات را بررسی کنم
یک بار دیگر اختلافات دو تیرانداز را برسی میکنم تا موضوع بیشتر روشن شود
اول اینکه تفنگ تا گرم بشه شلیکهای کمی متفاوت بود که ما هم به این موضوع واقف بودیم ودقت کافی را بخرج دادیم
لگد تفنگ هم که زیاد بود چون فنر را تازه عوض کرده بودیم اینم کمی به کار و گروپ تاثیر میگذاشت
هیچ اختلاف دید و خطای پارالکسی بین ما بر سر دوربین وجود نداشت (چون با PCP یکسان میزنیم)‌
روی فنری کمی و گاها اختلاف داریم چون آقا حمید چپ دست هستند
یک نکته : دوستانی که چپ دست هستند ممکنه نسبت به بقیه با تفنگهای فنری کمی بچپ میزنند (به نوع و وزن ساچمه هم مربوطه) و دوستانی که راست دست هستند با فنری و مخصوصا مگنومها کمی براست میزنند .
چون لگد و پرش لوله تفنگ برای چپ دستها بسمت چپ آزادتر هست و برای راست دستها بسمت راست یعنی تفنگ کمی به مخالف دست گیرنده قنداق در جلو حرکت و پرش دارد . Khansariha (8)
نحوه گرفتن و تکیه کردن هم بین ما فرق میکرد و آقا حمید روی دست و درحالی که دست تیکه به زانو دارد شلیک میکردند ومن روی دست درحالی که دست تکیه به صندلی و یا جسمی مثل بالشت داشت تقریبا حالت من سکون بیشتری داشت و روی هدف توقف میکردم درحالی که آقا حمید از پائین روی هدف بعلاوه را مینشاندند خلاصه اینها هم در نظر میگرفتیم . Khansariha (8)
نکته بعدی وزن و نرمی و نوع ساچمه هست که باعث تاخیر یا تسریع خروج از لوله میشود که برای کسانی که عادتهای مورد اشاره بالا را داردند طبیعتا تاثیر خواهد گذاشت .

تمامی پارامترهای بالا تاثیر زیادی روی گروپ هر مدل و هر نوع از ساچمه ها میتونه فراهم کنه و تفاوتشان بنظر من در بعضی مواردی که مطرح کردم و تفنگ و فنر نو و یا قدرتمند هست تاثیر داره که اینها هم مدنظر بود و اغلب اختلافات هم ناشی از همین بود و مطمئن هستم که بعد از چند تیراندازی باز مثل قبل میشود . Khansariha (256)
اینم بگم دوستان هیچوقت سریعا از تفنگها و مخصوصا مگنوم خودتون ناامید نشوید و سعی کنید با درک علتها و با تمرین و ممارست به یک مگنوم سوار تبدیل شوید درست مثل آقا حمید حکمی عزیز که در شکار و روی دست زدنشون عالی هستند .
ممنون از دوستان و ببخشید که مطالب زیاد شد . Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rkh.hunter - 2013-02-18 09:16 PM

(2013-02-18 08:24 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط جهت تجمیع مطالب این موضوع تستهای 350 را اینجا هم قرار میدم Khansariha (8)

(2013-02-17 08:28 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:12 PM)saeedmsgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:00 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 08:47 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم فکر خوبیه . تو یکی از تاپیک ها خوندم ساچمه هایی که برا مگنوم 350 مناسب هستند تو رده ی قیمت بالا ها پیدا میشه ( خرجت رفت بالا )
با گامو مچ گروپ چند سانتی بهت میده ؟تو 10 متر

هههههه دست رو دلم نزار که خونه Khansariha (367) خجالت میکشم بگم، دوتا میزنه به هدف بعد چند تا میزنه بیرون تقریبا حدودا 5 سانت
اگه با تیر گرون خوب بزنه ارزششو داره چون لذت شکار با این قدرت تفنگ به هرچی می ارزه :-) Khansariha (214)

به نظر نمیاد مشکل شما از ساچمه باشه. Khansariha (256)

چی میتونه باشه؟ لوله تمیزه ، پیستون باد نمیده ، لوله هم باد نمیده ، دوربینم نو هست سنتر پوینت همش 500 تا تیر باهاش زدم یه مدت پیش ماشه شکست قبل از اون خوب میزد ولی یه مدت طول کشید ماشه پیدا کنم بعد از نصب ماشه حالش بهم خورد عجیبه واقعا!!!!!!!!!!Khansariha (226)

دوستان بعضی وقتها معماهای عجیبی برای تیرانداز پدید میاد که حسابی کلافه کننده میشه
برای جواب بعضی معماها و جواب دوستان یک موضوعی هم اینجا اشاره کنم که هم مربوط به 350 میشه و هم مربوط به رفتارهای ساچمه
اما موضوع
دیروز به اتفاق آقا حمید داشتیم با 350 ایشون که روز قبلش بدلیل شکستگی فنر مجبور به تعویض فنر شده بود و به همین خاطر تفنگ لگد سنگین و قدرتمندی دوباره پیدا کرده و بقولی تازه شده بود یک مگنوم 350 جوان که برای ارزیابی کار چند تست و گروپ برای صفر کردن انجام دادیم اما چیز عجیب و معمائی برایمان پدید آمد Khansariha (214)
اول آقا حمید گفتند با کراسمن در فاصله 20 متری صفرش کردم که در همین فاصله چندین و چند بار تفنگ مگنوم دوباره تست شدند (چندین برگ سیبل)
خب خلاصه مطلب کنم
به این عکس که یکی از نمونه های تستها بود دقت کنید
[/
اول بگم اینها تستی هستند و گروپ کامل تلقی نمیشه و قصدی برای معرفی ساچمه هم ندارم ولی خب هرچند بلاخره شناسونده میشه خخخخ اون عکس سکه هم بعدا بهش اضافه کردم تا معیار گروپ تستی ما تو 20 متری معلوم بشه
تمام تستهای انجام گرفته از نمونه های ساچمه جهت صفر کردن دوربین و اطمینان از رفتار تفنگ انجام میشد و شلیکهای سه تائی هستند Khansariha (214)

شلیک شماره 1 کراسمن را من انجام دادم که با شلیک کراسمن آقا حمید شماره 2 دقیقا یکی بود (دایره قرمز)‌ و این کار چند بار تست شد
شلیک جی اس بی 16 گرینی را آقا حمید انجام دادند که با کمال تعجب همه گروپهاش باز میشد (بیش از ده بار تست کردند )
باید یادآوری کنم که تا الان یعنی تا قبل از تعویض فنر اینچنین گروپ بازی را از 16 گرینی ندیده بودند و خیلی تعجب برانگیز شده بود
شلیک جی اس بی 18 گرینی توسط آقا حمید تست شد که کاملا عالی و جمع بود و چون اختلاف و مناقشه ای سر این ساچمه نداشتیم دیگه تکرارش نکردیم Khansariha (8)
باز شلیکهای جی اس بی 16 گرینی را آقا حمید تست کردند که دقیقا مثل نمونه های عکس گروپش باز بود
این کلافگی و معما موقعی بیشتر شد که من با جی اس بی 16 گرینی هم تست کردم و درست گروپی مثل اینی که در عکس بالا و مربوط به 18 گرینی هست را داد البته عکس اون گروپ تو این تصویر نیست ولی دقیقا 16 را عالی زد Khansariha (214)
باز تست کردیم و باز تست کردیم نتیجه همان بود که دونفر تیرانداز دو نوع ساچمه را تست میکردند و برای کراسمن دقیقا مثل هم گروپ میگرفتند ولی برای جی اس بی 16 اصلا مثل هم نبود و برای یکی گروپ باز و برای دیگری بسته بود Khansariha (226)
این معما کلافگی زیادی را بهمراه داشت که سعی میکنم با توجه به بعضی نکات احتمالات را بررسی کنم
یک بار دیگر اختلافات دو تیرانداز را برسی میکنم تا موضوع بیشتر روشن شود
اول اینکه تفنگ تا گرم بشه شلیکهای کمی متفاوت بود که ما هم به این موضوع واقف بودیم ودقت کافی را بخرج دادیم
لگد تفنگ هم که زیاد بود چون فنر را تازه عوض کرده بودیم اینم کمی به کار و گروپ تاثیر میگذاشت
هیچ اختلاف دید و خطای پارالکسی بین ما بر سر دوربین وجود نداشت (چون با PCP یکسان میزنیم)‌
روی فنری کمی و گاها اختلاف داریم چون آقا حمید چپ دست هستند
یک نکته : دوستانی که چپ دست هستند ممکنه نسبت به بقیه با تفنگهای فنری کمی بچپ میزنند (به نوع و وزن ساچمه هم مربوطه) و دوستانی که راست دست هستند با فنری و مخصوصا مگنومها کمی براست میزنند .
چون لگد و پرش لوله تفنگ برای چپ دستها بسمت چپ آزادتر هست و برای راست دستها بسمت راست یعنی تفنگ کمی به مخالف دست گیرنده قنداق در جلو حرکت و پرش دارد . Khansariha (8)
نحوه گرفتن و تکیه کردن هم بین ما فرق میکرد و آقا حمید روی دست و درحالی که دست تیکه به زانو دارد شلیک میکردند ومن روی دست درحالی که دست تکیه به صندلی و یا جسمی مثل بالشت داشت تقریبا حالت من سکون بیشتری داشت و روی هدف توقف میکردم درحالی که آقا حمید از بالا روی هدف بعلاوه را مینشاندند خلاصه اینها هم در نظر میگرفتیم . Khansariha (8)
نکته بعدی وزن و نرمی و نوع ساچمه هست که باعث تاخیر یا تسریع خروج از لوله میشود که برای کسانی که عادتهای مورد اشاره بالا را داردند طبیعتا تاثیر خواهد گذاشت .

تمامی پارامترهای بالا تاثیر زیادی روی گروپ هر مدل و هر نوع از ساچمه ها میتونه فراهم کنه و تفاوتشان بنظر من در بعضی مواردی که مطرح کردم و تفنگ و فنر نو و یا قدرتمند هست تاثیر داره که اینها هم مدنظر بود و اغلب اختلافات هم ناشی از همین بود و مطمئن هستم که بعد از چند تیراندازی باز مثل قبل میشود . Khansariha (256)
اینم بگم دوستان هیچوقت سریعا از تفنگها و مخصوصا مگنوم خودتون ناامید نشوید و سعی کنید با درک علتها و با تمرین و ممارست به یک مگنوم سوار تبدیل شوید درست مثل آقا حمید حکمی عزیز که در شکار و روی دست زدنشون عالی هستند .
ممنون از دوستان و ببخشید که مطالب زیاد شد . Khansariha (256)

ممنون از توضبحات کاملتون
منم امروز مگسک و شکاف درجه رو دوباره رو تفنگ وصل کردم تا دوربین رو بکنم و چک کنم که تفنگ مشکل داره یا نه ، قبل از باز کردن دوربین چند تا تیر انداختم تو فاصله ده متری با ساپورت کاملا مناسب با کمال تعجب سه تیر متوالی به دایره ای به قطر 1.5 سانت به هدف خورد البته من اینجا به ساچمه های خوب دست رسی ندارم و از ساچمه دنیا استفاده کردم سه تیر هم با گامو مچ دیابلو زدم که گروپ باز تری داد خلاصه کلی خوشحال شدم راستش چند روز پیش با یه 350 کالیبر 5.5 کل انداخته بودم حسابی سر این موضوع ضایع شدم خداکنه که همینجوری بمونه,Khansariha (214)
احتمال داره من شکاف درجه رو تفنگ وصل کردم دوربین از ترس بیکار شدن میزون شده باشه خخخخخخخ منم واسه اطمینان بیشتر دیگه شکاف درجه رو باز نمیکنم خخخخخخخخKhansariha (219)Khansariha (48)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - asman - 2013-02-21 02:59 PM

سلام به همگی دوستان بنده پری روز یه دیانا350 خریم اکبند 1280تومان از فاصله 9 متری با انجام چند شلیک 200 الی 250 برگ از یه کتاب 400 برگی رو سوراخ میکنه با ساچمه پرو مگنوم اسپانیا به نظر شما دوستان پیش کسوت قدرتش چه جوریه اگه کسی از دوستان روشهای بهتری برای تست قدرت این سلاح رو داره ممنون میشم بگه یاحقKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ham - 2013-02-21 03:34 PM

دوست عزیز مبارک باشه.تفنگ شما نو هست و الان بهترین قدرت رو داره.قدرتش کاملا مناسبه و البته ممکنه یخورده دقتش کم باشه و گیج بزنه.ولی به مرور زمان که نرم شد دقتش هم بهتر میشه.
موفق باشید

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - mojinjo - 2013-02-21 07:26 PM

سلام دوستان .برای مگنوم 350 کالیبر 4/5 چه ساچمه ای رو پیشنهاد می کنید؟
اگه ممکنه قیمتش را هم بفرمایید.
ممنون