شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - حسین - 2012-11-23 12:39 PM

(2012-11-21 01:28 AM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حسین جان سلام. من برای تمیز کردن لوله تفنگم از جا لباسی فلزی استفاده میکنم . جا لباسی رو کاملا صاف کردم تا هیچ پیچ و خمی نداشته باشه. بعد یک تیکه پارچه که بهش روغن چرخ خیاطی زدم رو دو بار از قسمت ساچمه گذاری و دو بار هم از سر لوله رد میکنم. البته با همان میله جا لباسی. بعد هم با یه پارچه خشک این دفعه سه بار . اینطوری لوله تمیز میشه و خودت میبینی پارچه تمیز به چه روزی در میاد.

سلام منم امروز با پارچه تنظیف بسیار نرم و آبگیر (آب رو به خودش جذب میکنه!) ابتدا 2 -3 بار لوله رو تمیز کرده سپس 10-12 قطره روغن چرخ خیاطی ریختم از بالا به پایین و تفنگرو طوری نگه داشتم تا تمام روغن بیرون بیاد (از کت و کول افتادم.......) بعدش با پارچه تمیز 3-4 بار توی لوله رو از بالا به پایین و برعکس تمیز کردم (البته سرپارچه نخ محکم بسته و بعد از اینکه از لوله در میومد بیرون پارچه ای که به نخ وصل بود رو میکشیدم و پارچه در لوله قرار میگرفت) خلاصه پارچه کثیف شده بود و بعد از همه اینها رفتم یه تست گرفتم .......... به به چقدر در دقت تاثیر فراوانی داشت با ts22 دو بار بدون ساپورت در فاصله 15 متری تیر رو روی تیر زدم !
فقط یه سوال این روغن چرخ خیاطی همین 10 قطره کافیه یا بیشتر بریزم و اینکه هر چند تا تیر زدم دوباره روغن بریزم تو لوله و لوله رو تمیز کنم!
آیا سالی 3-4 بار انجام این کار ضرری به خان و لوله نمیزنه؟Khansariha (399)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - فرهود - 2012-11-23 03:42 PM

حسین جان اندازه پارچه ایی که بعد از روغن فرو کردی تو ی لوله چقدر بود؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - ALIANA-54-T06 - 2012-11-23 03:48 PM

(2012-11-23 12:39 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط یه سوال این روغن چرخ خیاطی همین 10 قطره کافیه یا بیشتر بریزم و اینکه هر چند تا تیر زدم دوباره روغن بریزم تو لوله و لوله رو تمیز کنم!
آیا سالی 3-4 بار انجام این کار ضرری به خان و لوله نمیزنه؟Khansariha (399)
نه زیادی دیگه لازم نیست درواقع بحدی که کاملا داخل لوله از روغن چرب بشه و مهم اینه که کثیفی داخل لوله از روغن آغشته بشه کافیه .
در خصوص دفعات استفاده موضوع کمی فرق میکنه و به نوع وکیفیت ساچمه ها مربوطه و همچنین به تعداد شلیکها مربوط میشه بنطر من بین هر 250 تا 500 شلیک شکاری سرویس و تمیز کردن لوله مفیده ولی برای تفنگهای مسابقات و تارگت بین هر 30 تا 50 شلیک کاملا لازم و ضروری بنظر میرسه . Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - حسین - 2012-11-23 05:10 PM

(2012-11-23 03:42 PM)فرهود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حسین جان اندازه پارچه ایی که بعد از روغن فرو کردی تو ی لوله چقدر بود؟

حدود یک و نیم برابر طول لوله بود چون که از سمت چپ و راست پارچه میکشیدم و هی لوله تمیز و تمیز تر میشد.......... یعنی لوله وسط مونده و پارچه از چپ و راستش به عقب و جلو میره........Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - فرهود - 2012-11-27 05:11 PM

سلام آقایون اساتید لطفا نحوه شستشوی سیلندر و مابقی قطعات و اینکه با چه مایعی بشوریم رو کامل تو ضیح بدید. ممنون

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Marksman - 2012-11-27 05:15 PM

بهترین چیزا برای شستشو بنزین و تینر تا 10000 هست.می تونی یه 5000 رو با یه 10000 قاطی کنی داشته باشی برای این کارا.قطعات رو جدا جدا توی بنزین یا تینر که ریختی توی جا با ارتفاع کافی مثل بطری نوشابه خانواده که بالاش رو بریدی فرو ببر و بشور بعد هم با پارچه خوب تمیز و خشکشون کن.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - kingpaco - 2012-11-27 05:29 PM

دکتر یه سوال Khansariha (8)
تینر 10000 روی زاج اثر نداره؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Marksman - 2012-11-27 05:40 PM

والله حبیب جان تا 10000 فکر نکنم روی زاج اثری داشته باشه.چون به هر حال زاج که رنگ نیست.ترکیبی هست که رو خود فلز تولید شده.ولی راستش رو بگم من خودم بنزین رو به همه اینا ترجیح میدم و تا حالا از تینر استفاده نکردم.خطرش از همه کمتره.فقط باید تو فضای باز استفاده بشه.
ولی تینر های روغنی هم به شرط اینکه زیاد روی تفنگ نمونن مشکلی نباید ایجاد کنن.برای اطمینان بهتره که تفنگ بیشتر از یک دقیقه به طور مداوم با تینر تماس نداشته باشه.
اگه بقیه دوستان تجربه کامل تری تو این زمینه دارن ممنون می شم بگن تا همه استفاده کنیم.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - فرهود - 2012-11-28 09:13 AM

پیستون و لوله رو هم میشه با این روش شست یا نه؟ قطعات باید چند دقیقه توی بنزین بمونن؟ و بعد از شستشو بنزین رو دور بریزیم یا باز هم میشه برا دفعه بعد ازش استفاده کرد؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - masih.hunter - 2012-11-28 11:59 AM

فرهاد جان فقط لول اسلحه رو باید مسدود کنید و بگذارید 30 دقیقه ای بنزین داخلش بمونه ولی درکل مابقی رو با 1 قلمو بشوید نیازی به داخل بنزین نگه داشتن نداره . Khansariha (8)