شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rezakaraj - 2012-10-18 08:32 PM

من هم منکر کاهش کیفیت نیستم ولی خوب این مقایسه در شرایطی هست که هر دو سلاح نو باشند نه یک سلاح 15 سال از عمرش گذشته باشه الان در تفنگی مثل 52 شما برای سرویس کامل واشر ،واشر سه گل و فنر 100 هزار تومن هزینه بر میداره .معمولا تفنگ های دسته دوم که عمر بالایی دارند نیاز به زاج کاری و قنداق حتما خط و خش هم داره خانش هم در اثر شلیک های زیاد دچار سایش شده هست.نمیشه کیفیت بهتر ماشه های t06 رو نسبت به t05 نادیده گرفت.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rezashirali - 2012-10-19 01:51 AM

امشب بی خوابی به سرم زد و رفتم سراغ مگنوم 350 . البته امروز عصر یه زحمتی به دوست عزیزم آقا مسیح دادم و یه فنر و یه واشر سر پیستون مگنوم 350 سفارش دادم تا یه حال اساسی به تفنگم بدم. تفنگ رو که باز کردم بعد از خارج کردم پیستون متوجه چند جا خوردگی بسیار کوچیک روی واشر سر پیستون شدم و احتمات میدم همین خوردگی ها باعث کاهش قدرت تفنگ بشن که البته اشکال از کار خودم هست که چند وقت پیش یه خورده گریس به واشر سر پیستون زدم . حالا با چراغ قوه توی سیلندر رو که نگاه میکنم ، ته اون یه مقدار کم گریس مونده و پاک کردنش خیلی سخته. چطوری میتونم سیلندر رو کاملا تمیز کنم؟؟ اگه با تینر بشورمش مشکلی پیش نمیاد؟؟ می خوام قبل از نصب واشر سر پیستون نو سیلندر اصلا چرب نباشه.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rezashirali - 2012-10-19 03:15 AM

این هم عاقبت گریسکاری واشر سر پیستون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ضمنا قسمت جلویی واشر در اثر حرارت زیاد تیره رنگ شده.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - Ali - 2012-10-19 10:42 AM

به نظرم بهترین کار برای شستشو بنزینه.چربی رو ازبین میبره و خورندگی کمی داره.شما سوراخهای خروجی رو بگیر کمی بنزین بریز داخل پیستون و بتکون.حل میشه.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - HOSSEINDM - 2012-10-20 02:16 AM

سلام به دوستان و مدیران محترم
من داخل سایت چرخی میزدم که اومدم تایپیک 350 ببینم اساتید چیز تازه ای قرار ندادن که به تجربیات ما افزوده بشه که یکی از دوستان جناب rezashirali دیدم مطلبی رو در مورد گریسکاری واشر سرپیستون گذاشته و از اونجایی که من با تفنگم شاید در سال 50 تا تیر بزنم و هر چند مدت چند قطره روغن داخل قسمت پیستون میریزم گفتم شاید بعد این 7 سالی که تفنگ دستم هست واشر خراب شده باشه. و باز کردم دیدم اینطوری شده.
البته اینو بگم هر وقت روغن میزنم و شلیک میکنم تا 3 تا تیر اولی صدای تفنگ خیلی خیلی زیاد است بعدش صداش کم میشه.

[تصویر: 35486274662422197858.jpg]

[تصویر: 52501734396096008714.jpg]

حالا دوستان راهنمایی کنن .
کلا روغن زدن داخل پیستون کار اشتباهی است (من روغن مخصوص تفنگ میریزم) ؟
این واشر من باید عوض بشه یا مشکلی نداره؟
با توجه به فنر قوی این تفنگ واشر مخصوص این تفنگو از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش چقدره ؟

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - kingpaco - 2012-10-20 02:30 AM

داداش اینجور که پیداست این واشر مرخصه جسارتاKhansariha (226)

هیچ نوع روغنی نباید وارد محفظه سیلندر بشه اینجوری براتون بهتر (البته راههایی برای افزایش قدرت 350 هست که حتما باید بدید یک متخصص و خبره با مواد مخصوص این کارو براتون انجام بده )
برای خرید واشر هم اگه اقا مسیح قبول زحمت کنند ایشون خبره این کار هستند و شناخت کامل نسبت قطعات دیانا دارند Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - old.hunter - 2012-10-20 06:08 PM

rezashiraliعزيز Khansariha (8)
شما داخل سيلند رو با تينر هم بشوريد مشكلي ايجاد نمي كنه
و بعد از كارتون حتما داخل سيلندرو كهنه بكشيد (به كمك يك پيچ گوشتي بلند)
متاسفانه نبايد به واشر پيستون گريس يا روغن بزنيد
هم باعث خرابي واشر ميشه هم قدرت رو پايين مياره در دراز مدت Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - rezashirali - 2012-10-20 06:33 PM

(2012-10-20 02:16 AM)HOSSEINDM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان و مدیران محترم
من داخل سایت چرخی میزدم که اومدم تایپیک 350 ببینم اساتید چیز تازه ای قرار ندادن که به تجربیات ما افزوده بشه که یکی از دوستان جناب rezashirali دیدم مطلبی رو در مورد گریسکاری واشر سرپیستون گذاشته و از اونجایی که من با تفنگم شاید در سال 50 تا تیر بزنم و هر چند مدت چند قطره روغن داخل قسمت پیستون میریزم گفتم شاید بعد این 7 سالی که تفنگ دستم هست واشر خراب شده باشه. و باز کردم دیدم اینطوری شده.
البته اینو بگم هر وقت روغن میزنم و شلیک میکنم تا 3 تا تیر اولی صدای تفنگ خیلی خیلی زیاد است بعدش صداش کم میشه.

[تصویر: 35486274662422197858.jpg]

[تصویر: 52501734396096008714.jpg]

حالا دوستان راهنمایی کنن .
کلا روغن زدن داخل پیستون کار اشتباهی است (من روغن مخصوص تفنگ میریزم) ؟
این واشر من باید عوض بشه یا مشکلی نداره؟
با توجه به فنر قوی این تفنگ واشر مخصوص این تفنگو از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش چقدره ؟

با این واشری که من می بینم به نظرم همین که ساچمه رو شلیک می کرده خیلی هنر کرده.اوراق ترین واشری که به عمرم دیدم.

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-20 06:43 PM

سلام حسین جان
اول اینکه اون صدای 3تا شلیک اول که زیاده ماله اینکه واسر داره به درگاه خدا از دست شما ناله و زاری میکنه
برادر شما با این واشر تعریف جدیدی از پدیده دیزلینگ ارایه کردی Khansariha (8)
کمپانی دیانا حتما به خاطر ساخت این واشر باید به خودش افتخار کنه
واقعا تفنگ با شرفی داری که با این واشر باز خدمت میکنه

از شوخی گذشته

اگر تهران هستی فروشگاه ساحل واشر اصلیشو داره اگه شهرستان هستی با اقا مسیح تماس بگیر اصلیش رو برات ارسال کنه

داخل پیستون رو بسیار تمیز با کهنه و بنزین بشور
بعد کوقع جازدن واشر نو کمی دستت رو یا گریس چرب کن ( اقا فقط در حد چرب شدن انگشت نه 2 کیلو گریس ها ) و داخل پیستون بکش و واشر جا بزن
دیگه تا اخر عمر تفنگ هم نیازی به هیچ روغن وگریسی نداره

RE: معرفی دیانا 350-diana 350 - aliagha - 2012-10-20 10:30 PM

سلام.
دستگاه نشانه روی 350(همون شکاف درجه)رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
قیمتش حدود چقدر هست؟