شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 350-diana 350 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 350-diana 350 (/showthread.php?tid=27)

معرفی دیانا 350-diana 350 - kami - 2011-01-15 02:51 PM

گرونوگرافی این سلاح با چندین ساچمه و البته این سلاح در ایران قیمت مناسبی داره. در سوئد قیمت این سلاح کمی از قیمت سلاح نیوماتیک هاتسان گرانتره...در حدود 750 هزار تومان.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: دیانا 350 مگنوم - kami - 2011-01-15 09:56 PM

Diana 350 و البته چندین سلاح دگر

RE: دیانا 350 مگنوم - taha - 2011-01-16 08:04 PM

یکی از سلاح
هایی که همرو راضی میکنه با هر سلیقه ای دقتشم به نسبته قدرتش خوبه!
من واقعا دوسش داشتم البته الان دیگه ندارمش!:D

RE: دیانا 350 مگنوم - taha - 2011-01-17 09:07 PM

کی از 350 بدش میاد!یه مشکلی پیش اومد فروختم
الانم فقط 135 دارم که اصحاب خورد کنه!
ولی در اولین فرصت اگه پول بود یه پی سی پی نبود یه 52!

RE: دیانا 350 مگنوم - Cz452 - 2011-01-18 01:38 PM

حدود يك هفته پيش يك مگنوم 350 صاحب شدم
به علاوه يه دوربين Bushnell كه 32*9 -3 هست و يك پايه LEUPOLD داره
همون روز اول با چند تا تير بعلاوه داخل دوربين چرخيد
من هم بردم تعميرگاه دوربين شكاري يارو تعميركاره گفت دوربينت تعطيله و به خاطر لگد زياد تفنگته و هر دوربيني بندازي همينه و بايد با مگسك بزني
دوستان كمك كنند آيا حرفش درست بوده؟ اگه نبوده چه دوربيني واسه تفنگ من مناسبه و بازي در نمياره
بابا به كي بگم با مگسك حال نميكنم و فقط دوربينو عشقه
خواهشا دوستان راهنمايي كنند

RE: دیانا 350 مگنوم - Saeed-AT44-Long - 2011-01-18 01:59 PM

(2011-01-18 01:38 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم بردم تعميرگاه دوربين شكاري يارو تعميركاره گفت دوربينت تعطيله و به خاطر لگد زياد تفنگته و هر دوربيني بندازي همينه و بايد با مگسك بزني
دوستان كمك كنند آيا حرفش درست بوده؟ اگه نبوده چه دوربيني واسه تفنگ من مناسبه و بازي در نمياره

خوشحاليم از حضور شما

دوربين هاي بوشنل البته اونهايي كه زير 60-70 تومن هستند دوام زيادي در مقابل لگد هاي 350 ندارند و پيچهاي داخلي كه عدسي داخلي اون رو هم نگه ميدارند مادر زادي بيشترشون شل هستند و اين باعث ميشه بر اثر ضربات + اون چپ بشه اما غير قابل تعمير نيستند و ميشه تعمير كرد چون خودم هم به اين مشكل برخوردم و پس از باز و بست كردن اون مشكل حل شد البته تخصص دوستمون craftsman در اين مورد بكار تون مياد حتما يه تماسي باهاشون داشته باشيد
در مورد دوربين كلا دوربينهايي كه داراي + حك شده هستند مثل Diana3-9*40AO ويا Gamo 4*32 IRWR بهتر جواب ميده كه قيمت اينها هم 150 تومن ديانا و 110 تومن هم گامو هست
موفق باشيد

RE: دیانا 350 مگنوم - AIRKING - 2011-01-18 05:05 PM

با سلام خدمت دوستان.
یه ذره اطلاعات ناقص راجع به دیانا 350 داشتم که از این طرف و اونطرف جمع کردم که در اختیار دوستان میذارم ان شا اله که مورد استفاده واقع بشه.
دیانا مگنوم یا مگنام (خیلی فرقی نداره )350 در اصل قوی ترین سلاح ساخت شرکت دیانا هست و جز سلاح های high power شناخته میشه با قدرتی نزدیک به 30 ژول .!!!
[تصویر: 350Lam_mitt.jpg]
با توجه به قدرت این اسلحه و لگدی که این اسلحه داره تا به امروز خیلی ها بر این اعتقادن که این اسلحه دقت مناسبی نداره اما این نظر به نظر من اشتباه هست.
چون قدرت بیشتر لزوما دقت کمتر به دنبال نداره ,الان در همین سایت عزیزانی هستند که اسلحه هایی با قدرت فراوان نزدیک به 80 ژول در اختیار دارن اما دقت بسیار مناسبی در موقع شلیک دارن.علت عدم دقت در دیانا 350 به 3 عامل بر میگرده
1:لگد زیاد این اسلحه به دلیل فنری بلند تر و قدرتی بیشتر!
2:عدم استفاده از ساچمه مناسب با توجه به قدرت زیاد!
3:عدم مهار لگد با توجه به فنون تیراندازی!
این عکس یه گروپ از تفنگ 350 توی فاصله 60 متری هست (به گفته نویسنهده این مطلب)[تصویر: 60m-5-masoud-2.jpg]
خوب عزیزان شما میبیند این خود یک مثال نقض برای تمامی اون حرف هایست که راجع به 350 زده میشه .
برای عزیزانی که قصد خرید یه 350 رو دارن عرض کنم که: 350 یک سلاح کمرشکن هست با طول 48 اینچ و طول لوله 19.5 اینچ و وزن 8.2 پوند نزدیکه 4 کیلو و سرعت شلیک 839-1139در کالیبر 4.5 و سرعت شلیک 660-870 در کالیبر 5.5 .یک اسلحه فوق العاده شکیل و زیبا که از دور بسیار شبیه سلاح های گلوله زنی هست.از کیفیت ساخت بسیار بالا برخوردار بوده و با توجه به اینکه از قدرت زیادی بهره میبره اما سالهای سال میتونه برای شما کار کنه و در صورت مراقبت و مواظبت یک اسلحه ماندگار برای شما خواهد بود.برای مسلح کردن نیروی زیادی میطلبه و همچنین جزء اسلحه های با لگد بسیار سنگین طبقه بندی میشه.
[تصویر: r350.jpg]
قدرت و سرعت شلیک این اسلحه در کالیبر 5.5 با ساچمه متعارف 14 گرینی (پرومگنوم 14 گرین وزن داره ) به شرح زیر است: سرعت به FPS هست.

14.44 وزن ساچمه
806: سرعت شلیک سر لوله ,21 پوند انرژی سر لوله معادل 30 ژول ,

ساچمه 21 گرینی که میتونه معادل وزن ساچمه تی اس 22 یا بارکودا باشه:
660 fps سرعت شلیک سر لوله و 30 ژول قدرت در سر لوله.
بنده به این دلیل کالیبر 5.5 رو انتخاب کردم که تناسب بیشتری بین ساچمه و قدرت اسلحه وجود داشته باشه.
به عزیران هم پیشنهاد میکنم که اگر قصد خرید این اسلحه رو دارین حتی المقدور کالیبر 5.5 یا 22. خریداری شود.
در مورد دوربین هم که خیلی از دوستان دغدغشون هست روی این اسلحه متاسفانه دوربین های کمی جواب میدن و فعلا بهترین چیزی که در ایران گیر میاد و مقاومتی خوبی از خودش نشون داده مدل gamo 4-32irwr هست.اما دوربین های دیگه هم در سایت های معتبر خارجی برای این اسلحه و با توجه هب لگدش معرفی شده که بد نیست اونارو اینجا بذارم شادی روزی بتونیم تهیه کنیم.
به ترتیب:
Bushnell Elite 3200 4-12x40
Bushnell Elite 4200 6-24x40 Mil Dot
Hawke AirMax 3-9x40
Hawke AirMax 4-12x40
Hawke Air Max 4-16x50
Hawke Eclipse 4-16x50 Side Focus
Hawke Sport HD 2-7x32
Hawke Sport HD 3-9x40
Leupold 3-9x33 EFR
Leupold 6.5-20x40 EFR
در اخر امتیازات این اسلحه برای تفریح و سرگرمی از 5 -5 .
برای شکار 5 از 5 .
برای کنترل افت 5 از 5
و برای هدف زنی 3 از 5 .
امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گرفته باشه.
یا علی

RE: دیانا 350 مگنوم - masih.hunter - 2011-01-18 05:07 PM

(2011-01-18 01:38 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوربین شما قابل تعمیر هستش ولی درکل سلاحهای مگنم بادی بدلیل rocil

زیاد به دوربین اسیب میزنند. بهترین گزینه برای شما دوربینهای ساده

و در عین حال دارای بعلاوه حک شده خوبه .

مدلهای که سعید عزیز گفتند تایید میشه

علی مدد.

RE: دیانا 350 مگنوم - mehrshad - 2011-01-18 05:55 PM

اون عکس گروپ مگنوم که به صورت تابلو فوتوشاپ هست و لاغیر!
جای ساچمه ها یه شکل ثابته که فقط دورانش دادن!!!!!!
من مگنوم داشتم دقتش بالا نیست و پایین هم نیست کلا تفنگ دقیقی نیست اگه نه دیانا 52 یا 54 هیچ دلیلی برای وجود نداشتن!
در ضمن اونی که فرمودین بچه هایی تفنگ 80 ژول دارن که دقیقه اون پی سی پی هست که خب معلومه دقیقه!

RE: دیانا 350 مگنوم - AIRKING - 2011-01-18 06:22 PM

سلام مهرشاد جان.
ولله من نقل قول کردم.این عکس هم و گروپ هم خیلی وقت پیش تو سایت فارسی زبان دیده بودم.درستی و نادرستیش پای نویسندش اما تا اونجا که من میدونم اون بنده خدا ادم اهل دروغو دغلی نبود :s
در مرود 80 زول منظورم سرعت و قدرت بود .عدم دقت در فنری به خاطر قدرتش و سرعت شلیک نیست به خاطر لگد اسلحه هست.و البته نوع خان کشی هم بی تاپیر نیست که در مورد محصولات دیانا این ایراد رو نمیشه بهشون گرفت.یه عده اعتقادشون اینه که قدرت بیش از حد دیانا 350 دقت رو پاین میاره که من گفتم تفنگ های دیگه هم هستن که قدرت زیادی دارن اما دقت زیادی هم دارن.در مورد 350 به نظرم مهم ترین دلیل عدم دقتش لگد بسیار زیادش هست.
یا علی