شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح (/showthread.php?tid=261)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - Danmah - 2012-07-02 10:21 PM

با سلام, من خارج از ایران هستم و علاقه زیادی به شکار دارم, اما نه مجوز دارم نه به من اینجا مجوز میدن, مهمترین کاری که بشه کرد اینه که برم داخل باشگاهای تیر اندازی اینجا که ساعتی اونم با مبلغ بالا تفنگ کرایه کنم . . . خواهش میکنم اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه بگه تا من انجام بدم. اینطور که گفتن فقط اگه مجوز از ایران با خودم داشته باشم اجازه میدن! اما مسائله اینه که اونم ندارم! !

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - bycal - 2012-07-03 03:11 PM

(2012-07-02 10:21 PM)Danmah نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام, من خارج از ایران هستم و علاقه زیادی به شکار دارم, اما نه مجوز دارم نه به من اینجا مجوز میدن, مهمترین کاری که

دوست عزیزdanmah
اینکه گفتین خارج از ایران هستید یعنی چی؟اقامت دارید؟برای کار رفتین و هنوز شهروند ایران محسوب میشین؟ هر کدوم یه را حل داره.............مثلا اگه شما اقامت کشور دیگری رو دارید تابعیت دوگانه محسوب میشه و امکان دادن و مجوز گرفتن رو ندارین
اگر هنوز ایرانی هستین که برادر من این که همچین گره بزرگی نیست با یکی از دوستان در شهر محل اقامتتون هماهنگ کنین که اون تفنگ داشته باشه و همراهتون بیاد مساله حله....اگه بگین کدوم شهرین همینجا شاید دوستان به عنوان همراه شما رو ببرن شکار اخه شکار که فقط به زدن شکار محصور نیست یکی از ده تا لطف شکار یکیش شکاره در واقع بهانه شکاره و الا همون چایی که دور هم تو جنگل و بیابون بخورین خودش عالمی داره و.............................

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - Danmah - 2012-07-04 04:34 AM

ممنون از توجهتون, من بوداپست هستم و اقامت تحصیلی دارم , درسته واقعا به دور هم بودنش لذت بخش بخصوص در طبیعت بودن , اما خوب شکار هم لذت خاص خودشو داره . البته همونطور که گفتم از خیلی افراد مختلف پرسیدم اگر بدون مجوز سلاح حمل کنیم جرم سنگینی داره ! و فقط اگر مجوز از ایران داشته باشم و ترجمه شده باشه قبول میکنن! که با پرس و جوهایی که کردم مجوز گرفتن از ایران خیلی مشکل هست , واقعا راهی نیست بتونم از ایران مجوز بگیرم بنظر شما؟

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - killer - 2012-07-04 09:57 AM

دوستان میشه بگین تفنگ 5.5 مجازه یا غیر مجاز؟؟؟؟Khansariha (399)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - bycal - 2012-07-04 10:36 AM

دوست گلم عزیز من danmah
گویا مدتی از ایران دور بودین و زیاد از اوضاع و احوال گرفتن مجوز و ..بی خبرید به نظر من برو یه تک لول نخجیر با جواز بخر هم ارزونه هم برات کار میکنه
اگه به نامت خورد که خورد اگه هم گیری داشت با طرف فروشنده قرار بزار از اون به خیر و از شما به سلامت و الا باید فعلا بدوی چون طرح مجوز به تازگی تمام شده و معلوم نیست فردا دوباره اعلام بشه یا 5 سال دیگه
سلام دوست گرامیkiller
تا اونجایی که من اطلاع دارم هر سلاح غیر شکاری که قابلیت تبدیل به سلاح شکاری رو داشته باشه در رده سلاح های غیر مجازه و چون لوله 5.5 قابلیت تبدیل به سلاح گلوله زنی رو داره فکر میکنم غیر مجازه
اطلاعات بیشنر رو میزارم به عهده دوستان

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - berno - 2012-07-04 01:04 PM

با سلام خدمت جناب killer ،،دوست عزیز اگر شما یک گشتی توی سایت بزنید متوجه خواهید شد که تعداد بالایی از دوستان با کالیبر 5.5 کار میکنند و به لحاظ قانونی هم خیالتون اسوده باشه چون هیچ گونه ممنوعیتی نداره.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - kavehatm - 2012-07-16 06:31 PM

یک سوال :
من می تونم اسلحه دولتی رو از یک شهر دیگه بگیرم و در شهر خودم جواز کنم ؟
یا به طریق دیگه : از شهر دیگری بگیرم و در همان شهر هم کارهای جوازش رو که کامل انجام دادم بیارم شهر خودم ؟ در این حالت برای دریافت مجوز شکار یا دریافت سهمیه فشنگ در شهر خودم مشکلی پیش نمی یاد که مثلا این جواز مال فلان شهره یا ...

می شه لطفا راهنمایی کنید .

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - hosseinm - 2012-07-16 07:27 PM

سلام
خرید تفنگ سهمیه دولتی و فشنگ دفترچه تنها از استان محل سکونت امکان داره

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - sorooshsaharfekr - 2012-07-19 07:55 PM

دوستان فامیل ما تو نیروانتظامیه میگفت یه قانون چند ماه پیش تصویب شده که تمامی سلاحهایی که شبه سلاح گرمند یعنی اسلحه های ماها که زرق و برق داره و منبت کاریه شده و ...تفنگ بادی های طرح کلاش و اونایی که شبیه سلاح های گرم و جنگی هستن ممنوعه و در صورت استفاده سلاح ضبط و فرد به 6ماه تا3سال زندان وجرمیه نقدی داره کسی از این موضوع اطلاعی داره؟
راستی میشه برای 5/5مجوز گرفت؟

RE: سوال در مورد اخذ مجوز مجوز سلاح - mani - 2012-07-19 08:58 PM

سلام
یه بایکال 5 تیر پیدا کردم که جواز عشایری داره و 2 ماهه صادر شده ، از اینایی که 2 سال پیش تحویل سپاه شده ، میگن تا 3 سال نمیشه انتقال داد ،کسی هست که بتونه روابطی کار انتقالشو انجام بده ؟ از خجالتش در میام .