شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح (/showthread.php?tid=261)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - najmi - 2016-12-18 05:26 PM

(2016-12-18 12:23 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چون من شنیدم اگه تو شلوغیا فراخوان بزنن باید اسلحه راتحویل داد ولی ارتش نه

hossin

در این مورد اطلاعاتی ندارم.ولی ارتش در این موارد سختگیرتره

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Adi - 2021-02-20 02:36 PM

سلام دوستان عزیز
ببخشید که مزاحم میشم
من یه اسلحه 303 British دارم
فشنگش گیر نمیاد خیلی اذیتم مجوز ارتش هست.
اگه بخوام تغیر کالیبر بدم چه کالیبرهایی روی 303 میتونم بزارم.
یا اگه بخوام تحویل اسلحه و مهمات بدم بجاش مثلا برنو یا 270 بگیرم
اسلحه و مهمات این اسلحه منو میخره یا طاق میزنه؟
اگه مثلا بجاش برنو یا 270 بگیرم باز هم ازم پول میگیرن یا نه؟
چون فشنگش گیر نمیادبدجور اذیتم.
بنظر شما بهترین راه کدومه؟
تغیر کالیبر بدم یا تحویل بدم یکی دیگه بگیرم مثل برنو یا 270?

دوست عزیز و گرامی هر چی تو گوگل سرچ زدم جواب سوالام رو نگرفتم.
اگه امکانش هست کمک کنید جواب بدین ممنونتون میشم
بازم ببخشید که وقتتون رو میگیرم

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - hamidhakami - 2021-02-20 05:12 PM

با سلام. دوست گرامی adi شاید دوستان دیگه جواب بهتری بتونن بهتون بدن اما چیزی که به ذهن خودم اومد اینه که با توجه به دو موردی که فرمودین یعنی تغییر کالیبر و تعویض در هر صورت باید به اداره اسلحه و مهمات شهر یا شهرستان خودتون مراجعه کنید. نمیدونم الان ایرانشهر اداره اسلحه و مهمات هست یا نه. اگه بود که چه بهتر و اگه نبود باید حتما بری زاهدان و اونجا پیگیر بشی و سوالاتت رو مطرح کنی. بدون اجازه هم برای هر دو مورد امکان پذبر نیست چون طبق فرموده خودتون اسلحه 303 شما جواز ارتش هست پس برای هر تغییری نیاز به مجوز قانونی هست. فکر نکنم اگه از اونجا سوال کنی ضرر داشته باشه.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - ariafakhr - 2021-02-20 07:47 PM

(2021-02-20 02:36 PM)Adi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
ببخشید که مزاحم میشم

سلام و وقت بخیر.
موضوع کمبود مهمات رو با اسلحه مهمات مطرح کنید.ولی به احتمال زیاد شما رو ارجاع میدن به اداره اسلحه مهمات میدان حر تهران.برای تعویض اسلحه با گلوله زنی ۲۷۰.
بعد از انجام کارهای اداری و تحویل سلاح .شما رو به ادرس اتوبان فتح خیابان سپاه اسلام.ساختمان تولیدات پدافند هوایی ارجاع میدن برای گرفتن اسلحه.
و چون اسلحه شما گلوله زنی است باید با گلوله زنی موجود عوض کنید.به قیمیت دولتی .یعنی حواله
و از اونجایی که فعلا دارن نخجیر ۳ با کالیبر ۲۷۰ میدن به احتمال زیاد شما هم از همین کالیبر دریافت میکنید.آش و کشک خاله است دیگه.خوب یا بد همین که هست.
همین طور که عرض کردم به قیمت دولتی حدودی ده میلیون تومان.حدودا.
(2021-02-20 07:47 PM)ariafakhr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2021-02-20 02:36 PM)Adi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
ببخشید که مزاحم میشم

سلام و وقت بخیر.
موضوع کمبود مهمات رو با اسلحه مهمات مطرح کنید.ولی به احتمال زیاد شما رو ارجاع میدن به اداره اسلحه مهمات میدان حر تهران.برای تعویض اسلحه با گلوله زنی ۲۷۰.
بعد از انجام کارهای اداری و تحویل سلاح .شما رو به ادرس اتوبان فتح خیابان سپاه اسلام.ساختمان تولیدات پدافند هوایی ارجاع میدن برای گرفتن اسلحه.
و چون اسلحه شما گلوله زنی است باید با گلوله زنی موجود عوض کنید.به قیمیت دولتی .یعنی حواله
و از اونجایی که فعلا دارن نخجیر ۳ با کالیبر ۲۷۰ میدن به احتمال زیاد شما هم از همین کالیبر دریافت میکنید.آش و کشک خاله است دیگه.خوب یا بد همین که هست.
همین طور که عرض کردم به قیمت دولتی حدودی ده میلیون تومان.حدودا.
در ضمن تغیر کالیبر به صورت قانونی امکان پذیر نیست.اگر انجام میشد برنو هایی که بر اثر شلیک زیاد خان صاف کرده الان قابل بازسازی بود و دوباره خان کشی میکردن.
الان اکثرا اونایی که این مشکل پیش اومده دارن با اسلحه نخجیر ۳ دولتی و یا اگر هم دل از برنو اش نمیکنه میره با لوله کالیبر ۷.۶۲ یا همون ژ۳ تعویض میکنه البته غیر قانونی.
موفق باشید

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - conneralfa - 2022-02-26 12:34 PM

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان . من میخواستم برای خرید سلاح از طریق فروشگاه مجاز اقدام کنم. اما قبلش میخواستم بدونم برای گرفتن مجوز حمل سلاح تقریبا چقدر باید هزینه کنم. آیا بر اساس قیمت سلاح متغییره و اگر به این شکله تقریبا تو رنجی باید براش بودجه در نظر بگیرم؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - koh - 2022-07-02 10:34 AM

سلام خدمت همه دوستان
حدود هفت ماه پیش جواز اسلحه رو دادم برای تمدید وتا حالادوبار هم برگه موقت سه ماهه رو تمدید کردم امروز زنگ زدم اسلحه مهمات شهرمون گفتن هنوز نیومده جواز ارتش هست دوستان کسی اخیرا به این مشکل بر خورده؟شماره یا سامانه ای هست که خودم پیگیری کنم ؟منظورم از معاونت اسلحه مهمات اصلی تهران هست.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - ln 1 - 2022-07-02 11:18 AM

با سلام. معمولا اینقدر زمان نمی‌گرفت. پیگیری کنید، چ ن امکانش هست اشتباهی در ثبت و ویرایش شماره ها رخ داده باشه. در مورد سلاح خودم تقریبا 45 روز زمان گرفت. ولی یکی از دوستان هم که از طریق اسلحه مهمات مشهد اقدام کرده بودند 9 ماه زمان گرفت که گویا این وسط اشتباهی در ثبت شماره پرونده ایشون رخ داده بود

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - civil661 - 2022-08-04 01:06 PM

ذوستان یه تفنگ دولول ترک هست که جواز نداشته.آیا میشه الان براش جواز گرفت؟؟؟؟

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - amn - 2022-08-04 04:05 PM

سلام بعید میدونم - دیگه از این طرح های جواز کردن تفنگ های بی ج.واز خیلی وقته که اجرا نشده و احتمالا هم دیگه نمیشه...

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - civil661 - 2022-08-04 10:09 PM

(2022-08-04 04:05 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بعید میدونم - دیگه از این طرح های جواز کردن تفنگ های بی ج.واز خیلی وقته که اجرا نشده و احتمالا هم دیگه نمیشه...
صاحبش میگفت از طریق پایگاه بسیج نامه بدن میشه گرفت!!!؟