شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح (/showthread.php?tid=261)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Kalashnikov - 2014-08-17 07:44 PM

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان گرامي.

آقا من يك اسلحه ساچمه زني دارم.

الان كه گلوله زن ميخوام بگيرم همان روزي كه تشكيل پرونده دادم جواز موقت صادر مي كنند و اسلحه را تحويل من ميدهند ؟

چون يكي از دوستان گفته چون شما ساچمه زن داري و قبلا صلاحيت شما تائيد شده همان روز جواز موقت بهت ميدن.

نظر شما چيست ؟

ممنونم.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Amiraliv - 2014-08-18 02:33 PM

جواز كردن گلوله زن هيچ ارتباطي به ساچمه زن نداره و بايد كليه مراحل اداري و غيره سپري بشه
جواز موقت من ١ ماهه اومد ولي يكي از دوستان ١ ساله ...
بستگي به سرعت عمل ارگان هاي وابسته و پيشينه شخص داره

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - arash1324 - 2014-08-23 05:14 PM

(2014-08-17 05:46 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام‌
دوستان میخواستم بدونم تفنگ بادی چجوری باید به نام بخوره ؟؟
فکر کنم دفترچه شناسایی میدن درسته ؟
اگه میشه راهنمایی کنید. مدارک چی میخواد ؟کجا باید برم ؟
ممنون

سلام و درود دوست عزيز Khansariha (8)

براي گرفتن دفترچه شناسايي اون هم براي بادي كاليبر 5/5 بايد به محيط زيست شهر محل اقامت مراجعه كنيد كه از شما فاكتور خريد تفنگ . كپي شناسنامه مبلغ 5.500 تومان (البته اگر امسال زياد نشده باشه ) خواهند گرفت . البته اگر دفترچه داشته باشند . Khansariha (8)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - portalasm - 2014-09-17 12:14 PM

طبق قوانین، اسلحه‌های شکاری عادی و نیمه‌خودکار جزو ادوات نظامی محسوب نمی‌شوند. ولی با این حال خرید، فروش و حمل و نقل آن تابع قوانین مشخص و سخت‌گیرانه‌ای است.

هر ایرانی بالای 18 سال می‌تواند سه قبضه سلاح حمل کند.

یک؛ تفنگ گلوله‌زنی برای شکار پستانداران.

دو؛ تفنگ گلوله‌زنی با کالیبری کوچک‌تر از 6 میلی‌متر برای تمرین تیراندازی. به این نوع سلاح اصطلاحا خفیف گفته می‌شود.

سه؛ یک تفنگ ساچمه‌زنی برای شکار پرنده. البته اقلیت های دینی می‌توانند برای شکار برخی از حیوانات دیگر مثل گراز و خرگوش با تفنگ ساچمه‌زنی نیز پروانه شکاردریافت کنند.

معمولاً روند کار به این صورت است که سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی عده‌ای معتمد را از پیش انتخاب می‌کنند. پس از ارائه پروانه کسب، عرضه رسمی سلاح آغاز می‌شود.

اسلحه‌های خارجی پیش از ورود به بازار توسط کارشناسان از نظر آلیاژی و نوع آتش بررسی می‌شوند. ریسک‌پذیری آن درجه‌بندی شده و سطح مجوز آن اعلام می‌شود.

در نظر داشته باشید که هر تفنگ از بادی گرفته تا اسنایپر، عمر مفیدی دارد که این میزان را با تعداد تیر تعیین می‌کنند. مثلاً می‌گویند فولاد این تفنگ 400 هزار بار شلیک خواهد کرد.

روند دریافت مجوز در ایران مسیری پیچیده ای دارد. مسیری که طبیعتاً می‌بایست با نظارت همراه باشد. مراجعه به یگان‌های انتظامی، انگشت نگاری، گواهی عدم سوءپیشینه و سلامت روانی و فیزیکی، پیش‌شرط‌های دریافت مجوز است.

در ابتدا به شما یک مجوز ساده حمل سلاح از مغازه تا منزل داده می‌شود. در این مدت اعتبار شخص بررسی می‌شود. به این صورت که غیر از تعمیرات و شرکت در کلاس‌های آموزشی نباید استفاده دیگر از آن شود.

پیش از دریافت مجوز کامل به شما بارها درباره اهمیت مالکیت آن گوشزد می‌شود. سپردن سلاح به کودکان، سپردن سلاح به شخص دیگر در شکار حسن شهرت شما را از بین می‌برد و مجوز به سرعت باطل می‌شود. گفتنی است مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از شلیک به عهده مالک آن است. توصیه می‌شود هنگام مسافرت اسلحه‌ها را ارگان‌های مربوطه تحویل دهید.Khansariha (8)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - saburi - 2014-09-21 12:53 PM

با سلام خدمت همه Khansariha (8)
نمیدونم این موضوع گفته شده یا نه اما مجدد میگم .Khansariha (214)
از محیط زیست مجددا سوال کردم ببینم به تفنگ های بادی پروانه شکار میدن یا نه در جواب گفتن پروانه میدیم اما فقط برای شکار گنجشک سانان .منم تو دلم گفتم بگذارین در کوزه آبشو بخورین . Khansariha (219)Khansariha (226)
گفتم اگه بخوایم شکارکبوتر یا .. انجام بدیم پروانه برای نمیدین در جواب گفتن زحمت بکشید یک تفنگ کالیبر 12 بگیرید . منم گفتم منتظر باشید تا بگیرم تازه از شر سر و صدای شکاری خلاص شدیم . خخخ Khansariha (219)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - azadi - 2014-09-21 01:59 PM

سلام علیکم
وقت خوش
1- اگر اسلحه ای رو که سه سال از صدور جوازش گذشته باشه بخریم، آیا بلافاصله بعد از خرید، مجاز به فروش آن و انتقال جواز آن به شخص دیگر هستیم؟( یا دوباره باید سه سال بگذره؟ )
2- در صورت مجاز نبودن به فروش آیا راه قانونی و تبصره و ..... وجود داره که بشه جواز رو منتقل کرد؟
راستش میخوام خرید و فروش اسلحه مجاز کنم! برای همین میخواستم بدونم که راهی برای خرید وفروش مجاز و انتقال سریع جواز اسلحه ها وجود داره ؟ ایا مغازه دارها مجاز هستند ؟ یا به صورت سیار هم میشود جواز گرفت ؟
لطفا راهنمایی کنید.
تشکر از همه

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - guilanshekar - 2014-09-21 02:18 PM

داداش دیر اومدیی م ی خواهی زود بری
ج1. یه اسلحه بعد از 3 سای به شرطی فروخته میشه که اسلحه به شخص یا اسلحه فروش داده بشه و در حالت اول نفر خریدار باید 3سال اونو نگه داره
ج2 هرگونه معامله اسلحه خارج از اسلحه مهمات کفتر روی هواه
ج3 اسلحه فروش میتونه تعداد زیاد اسلحه داشته باشه
ولی احتملا جوابش به شما اینه
مورجه جیه که پاجش جی باشه

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - mhrSB - 2014-09-21 04:34 PM

(2014-09-21 01:59 PM)azadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام علیکم
وقت خوش
دوست عزیز بهتون پیشنهاد میکنم از فکرش کلا بیاید بیرون.Khansariha (226)
دلایل زیادی هم هست که مانع این کار توسط افراد معمولی(غیر مغازه ای که مجورز داره)میشه.
ولی یکی از دلایلی که کمتر مورد توجه قرار میگیره بحث این هست که هر ایرانی تا پایان عمرش درون ایران حق داره فقط 3 تا اسلحه درون هر گروه(ساچمه زنی،گلوله زنی و خفیف)رد و بدل بکنه!!! مثلا شما اول یک دو لول ساچمه زنی خریدین و بعدش میفروشین و میرن یک پنج تیر ساچمه زنی میخرین و حالا به هر علتی باز میفروشیدش و یک سلاح ساچمه زنی تک لوله تهیه میکنید در این جا شما سومین سری هست که اسلحه ساچمه زنی تهیه کردید و دیگه بعد از سری سوم هیچ راهی وجود نداره و اخرین اسلحه ساچمه زنی عمرتون را در ایران توانستین به اسم خودتون بخرین.
تازه خطرات و مشکلات قانونی این کار هنوز هم به قوت خودش باقی هست.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Kalashnikov - 2014-09-21 09:40 PM

(2014-09-21 01:59 PM)azadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام علیکم
وقت خوش
1- اگر اسلحه ای رو که سه سال از صدور جوازش گذشته باشه بخریم، آیا بلافاصله بعد از خرید، مجاز به فروش آن و انتقال جواز آن به شخص دیگر هستیم؟( یا دوباره باید سه سال بگذره؟ )
2- در صورت مجاز نبودن به فروش آیا راه قانونی و تبصره و ..... وجود داره که بشه جواز رو منتقل کرد؟
راستش میخوام خرید و فروش اسلحه مجاز کنم! برای همین میخواستم بدونم که راهی برای خرید وفروش مجاز و انتقال سریع جواز اسلحه ها وجود داره ؟ ایا مغازه دارها مجاز هستند ؟ یا به صورت سیار هم میشود جواز گرفت ؟
لطفا راهنمایی کنید.
تشکر از همه

با سلام و عرض ادب.

1. خير بايد سه سال صبر كنيد.

2. به هيچ وجه هيچ راهي نيست چون اين موارد بشدت كنترل ميشه.

3. هيچ راهي به هيچ عنوان غير از اسلحه فروش مجاز وجود نداره ! گرفتن جواز فروشگاه مجاز اسلحه تقريبا الان ديگه غير ممكن هست.

اگر از شما اسلحه غير مجاز بگيرن بشدت برخورد ميكنن و با هيچكس هم شوخي ندارند.

پس سري كه درد نميكنه دستمال نميبندن.

شاد باشيد.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - MOSCOW - 2014-09-28 09:36 PM

[/size][/align]سلام بر همه دوستان عزیز ، میتونید راهنماییم کنید که چه فرقی بین مجوز ارتش و سپاه هست ؟ نکات مثبت و منفیش نسبت به هم چی هست ؟ هر کدام تا چه مدت اعتبار دارن ؟ و آیا میشه همزمان هم از ارتش و سپاه مجوز سلاح داشت ؟ مثلا دو تا گلوله زنی