شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح (/showthread.php?tid=261)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - رضا قلعه قافی - 2014-01-28 04:18 PM

(2014-01-28 02:08 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینطور که مشخصه از تو عکس از سر لوله لوله جدید اضافه شده دروسته ؟
یه عکس از محل اتصال این دو لوله بزاری ممنون میشم
و همچنین از داخل لوله ایا محل اتصال مشخص هست یا نه ؟
دقیقا دوست عزیز به سر لوله قبلی لوله اضافه شده از بیرون که اصلا مشخص نیست واز داخل در تمییزترین حالت لوله یک حلقه دیده میشه اگر خیلی دقت بشه عکس هم بزودی براتون میزارم

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - رضا قلعه قافی - 2014-01-28 08:12 PM

جایی که با فلش قرمر مشخص کردم محل اتصال لوله جدید هست که اصلا مشخص نیست .خیلی تمیز کارشده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - کوهنورد - 2014-01-29 02:18 AM

با سلام :
اقا رضا از تعجب الان دوتا شاخ روی کله ام دراومده !!!!!!!! به لوله سلاح ، لوله جوش میدن ؟؟؟؟؟؟؟ این دسته گلها الان چند وقته که تو منطقه شما رایج شده ؟ حالا تفنگ ساز گفت شما چرا قبول کردی ؟ خدایی نکرده یه روز از همون نقطه بترکه مگه طرف زیر بار میره ؟ میگه چهار پاره سنگین زدی ، تک گلوله زدی ، میخواستی نزنی !!!!! اونوقت چقدر بابت این شاهکار گرفت ؟
اقا رضا اصلا از شما نمیتونم اینو قبول کنم اصلا ........
ولی این دوراک ها بدک نیست من یکی دیدم برخلاف انتظارم خیلی روان دستکش میکرد . حالا یه سوال .میشه یه زحمتی بکشی قطر لوله رو قبل و بعد ازنقطه جوشکاری شده ، یه کولیس بزنی ؟ یه جورایی بنظرم تو عکس ، در حد خیلی کم کلفت و نازک اومد .با تشکر

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - royal - 2014-01-29 02:25 AM

والا کامران خان منم که عکس رو دیدم و گفته اقا رضا رو شنیدم واقعا متعجب شدم و یه بار دیگه هم اشاره کردم که جوش زدن لول تفنگ حالا با هر مهارتی که میخاد باشه کار اشتباهیه چون انسجام و استحکام لول یکپارچه رو نداره و زدن چارپاره و اسلاگ بسیار خطرناکه ای کاش با یه لول اصلی ترک یا حتی صیاد ایرانی عوض میکردید Khansariha (8)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Amiraliv - 2014-01-29 02:30 AM

(2014-01-28 08:12 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جایی که با فلش قرمر مشخص کردم محل اتصال لوله جدید هست که اصلا مشخص نیست .خیلی تمیز کارشده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز ، ببخشيد جسارت مي كنم ، يك روز در اداره اسلحه و مهمات بودم كه سر و صداي يك بنده خدايي نظرمو جلب كرد ...
تفنگشو ( ٥ تير دستكش ترك ) گرفته بودن ، ازش علتو سوال كردم گفت لول تفنگش كوتاه بوده و داده بود تعميركار اسلحه براش لول جوش داده بود ، رييس اسلحه و مهمات مي گفت بايد ميرفتي جنگ افزار سازي براش لول سفارش ميدادي كه اين بنده خدا نرفته بود و بهش گفته بودن اين كار خلافه و آمار تعميركارو ازش مي خواستن و اين بنده خدا هم نميداد ...

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - amin.faraji - 2014-01-29 02:59 AM

دوستانی که می‌گفتند نمیشه هرگز مگه لوله آبه که جوش بدیم الان دریابن! این نشون میده که اینجا کار نشد نداره! این جوش حتی جوش آرگونم که باشه باز اون کارای لازم نداره هرآنچه وقتی از 50 سانت لوله به جلو آنچنان فشاری روش نیست ولی باز خیلی میتونه خطر داشته باشه قبلا هم به آقا رضا گفته بودم ولی خوب ایشون مجبور بودن چون گزینه دیگه ای در دسترس نداشتن برآی همین لوله اضافه کردند کم خرج نکردن تا اونجایی که یادمه.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - رضا قلعه قافی - 2014-01-29 09:10 AM

با تشکر از نظر دوستان خوبم وتشکر ویژه بابت احساس مسئولیت این عزیزان
این سلاح با نامه جواز موقت به مقصد همین اسلحه ساز تحویل داده شد وکلا سالهاست به همین روش لوله سر لوله اصلی سلاح اضافه میکنند.واقعیت نمیدونم چه کارکردند وچطور جوش دادند چون اصلا مشخص نیست ،شاید رزوه شده یا .... این لوله دوباره میره اسلحه مهمات تا ارم وسنبه بشه ونظر کارشناسی اونها هم قبل ارم وسنبه ملاک هست واگر خطری داشته باشه قطعا عودت میشه ولی من صدها مورد دیدم وکلا روش کار همین هست .(البته اینجا)
کامران جان من حق انتخاب نداشتم وتصمیم اسلحه مهمات واسلحه ساز مورد اطمینانشان این بود .الان کولیس دم دست ندارم در اولین فرصت نقاط اتصال وسرلوله رو اندازه گیری میکنم .ولی تو عکس اینطوری دیدهمیشه چون خوب زاج نزده .هزینه هم 400 هزار تومن گرفت .
ولی سلاح خیلی روانی هست وخیلی سریع دستکش میشه .Khansariha (8)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - ln 1 - 2014-01-29 12:13 PM

البته جوش دادن لوله مورد متداولی هست در بحث تعمیرات لوله سلاح . چندین مورد دیدم اتفاقا مهمات شارژ بالا هم استفاده میشه و مشکلی پیش نمیاد . مهم اینه که جایی در لوله حالا به هر عنوانی حتی یه پر سبک در مسیر حرکت ساچمه تداخل ایجاد نکنه .اگه تمییز کار بشه فقط با تست ut محل جوش مشخص میشه . ولی در پایان اگه خودم باشم هیچگاه از همچین سلاحی استفاده نمیکنم حتی اگه احتمال خطر یک در هزار باشه

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - رضا قلعه قافی - 2014-01-29 12:36 PM

امروز بیشتر پرس وجوکردم .روش کاربه این صورت که دوسرلوله هارو بصورت نرومادگی رزوه ریز میزنند حدودیک ساتنیمتر وبعد جوش میدند .احتمالا هم قلع با برنج محل رزوه شده جوش کاری میشه

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - radreza - 2014-01-29 05:03 PM

با سلام خدمت دوستان گلم
یه رفیقی دارم که یه نخجیر تک از همون سری اولی هاش داشت(فعلا مصادره شده) حدود 10 سال پیش توی برف از بالای کوه پرت میشه و لوله اسلحه توی برف شلیک میکنه که به گفته خودش از حدود12 سانتی سر لوله بصورت4 پر پاره میشه و اونو میبره مشهد پیش یه پیرمرده تعمیر کار اون هم ظاهرا یه تکه دقیقا اندازه خودش با همون شکل و شمایل و حتی تسمه روش که گویی از سر یه لول نخجیر دیگه بریده بود بهش وصل میکنه و چنان تمیز این کار رو کرده بود که عمرا متوجه میشدیم حتی عاج های روی تسمه رو هم تمیز دراورده بود و این دوستمون تا همین چند وقت پیش فقط 4 پاره 9 و 12 تایی میزد و هیچ مشکلی نداشت