شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح (/showthread.php?tid=261)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - adak - 2013-10-08 12:56 AM

(2013-10-07 11:40 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من حدود 16 شهریورماه فکر کنم تفنگم رو از اسلحه ومهمات تحویل گرفتم و یه کاغذ برای حمل تا خونه داد و گفت جواز بعدا با پست میاد پیش خونه تقریبا از اول مهر ماه هر دو روزی می رفتم پرس می کردم که جواز ما کی میاد خلاصه امروز رفتم زنگ زد نمی دونم تهران بود یا اهواز اما گفت تا آخر هفته دیگه 100درصد میاد.وجواز برات صادروچاپ شده.حالا سوالاتم این جوازی که داره میاد جواز اصلی است وبعد این دیگه جواز دیگه ای نمی خواد؟با این جواز می تونم تفنگ رو بیرون ببرم؟می تونم با این جواز شکا کنم؟یا باید حتما جواز شکار داشته باشم وباید چگونه جواز شکار پرندگان مثل کبک وتیهو رو بگیرم؟ودفترچه شکارچیان چی هست؟شرمنده سوالات زیاد شد خواستم کلی بگم.Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام

اون جوازی که دارید جواز موقته و 3 ماه اعتبار داره و فقط جهت حمل از مبدا تا مقصد و نگهداری اون در مقصد قید شده در جوازه و اجازه هیچگونه استفاده از سلاح رو ندارید و اگه بگیرن برخورد قانونی میشه.
تازمانی که جواز اصلی بیاد.
.جواز هم حداکثر تا 3 ماو 15 روز باید بیاد و اگه بیشتر شد حتما پیگیری کنید.
برای شکار هم پس از دریافت جواز اصلی باید به اداره محیط زیست منطقه خودتون مراجعه و پس از اخذ دفترچه شناسائی شکارچیان در فصل مجاز نسبت به اخذ پروانه شکار اقدام کنید و بعد طبق ضوابط برید شکار.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Amiraliv - 2013-10-08 01:05 AM

(2013-10-07 11:40 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من حدود 16 شهریورماه فکر کنم تفنگم رو از اسلحه ومهمات تحویل گرفتم و یه کاغذ برای حمل تا خونه داد و گفت جواز بعدا با پست میاد پیش خونه تقریبا از اول مهر ماه هر دو روزی می رفتم پرس می کردم که جواز ما کی میاد خلاصه امروز رفتم زنگ زد نمی دونم تهران بود یا اهواز اما گفت تا آخر هفته دیگه 100درصد میاد.وجواز برات صادروچاپ شده.حالا سوالاتم این جوازی که داره میاد جواز اصلی است وبعد این دیگه جواز دیگه ای نمی خواد؟با این جواز می تونم تفنگ رو بیرون ببرم؟می تونم با این جواز شکا کنم؟یا باید حتما جواز شکار داشته باشم وباید چگونه جواز شکار پرندگان مثل کبک وتیهو رو بگیرم؟ودفترچه شکارچیان چی هست؟شرمنده سوالات زیاد شد خواستم کلی بگم.Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام عزيز ، جوازي كه مياد خونه جواز اصليتونه ( دائم ) ، با اون جواز ميتونين سهميه و پروانه شكار و غيره رو دريافت كنين
براي بقيه موارد تاپيك زير رو مطالعه كنين
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - mehdihadi - 2013-10-19 07:45 PM

سلام دوستان یه سوال برای چی قیمت تفنگ در سهمیه عشایر ارزون تر است؟ آیا تفاوتی بین تفنگی که جواز ارتش یا سپاه یا عشایر هست؟از لحاظ قیمت وکدوم جواز بهتره یا فرقی نداره؟

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - TAKTAZ - 2013-10-19 08:11 PM

سلام
یکی از دوستان من تفنگشو تحویل داد واسه جواز بعد جواز عشایری واسش صادر شد

الان رفته بود واسه سهمیه فشنگ و جواز
بهش گفتن ابلاغ اومده که ما تفنگی رو که جواز عشایر روش خورده نه سهمیه میدیم نه پروانه(جواز) شکار
وجواز عشایر رو فقط برای تامین دادیم!!!!!
گمون کنم دلیلش هم همین باشه که سلاح با جواز عشایر ارزونترهKhansariha (8)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - mhrSB - 2013-10-19 08:18 PM

البته تا ان جایی هم که من شنیدم به جواز عشایری مجوز شکار هم نمیدن.Khansariha (226)

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - mehdihadi - 2013-10-19 08:47 PM

اگه نه جواز شکار میدن نه سهمیه تیر پس این تفنگ بدرد چیشون می خوره؟فکر کنم سهمیه تیر بدن بهشون؟

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - TAKTAZ - 2013-10-19 08:50 PM

واسه امنیت فردی ودفاع از مرزها وگله ها.....
دوستم همه جا پرسو جو کرد جواب بهش اینجوری دادن
دوستان پیگیری کنید خبر قطعی شنیدین بهمون یه ندا بدید تا ما هم رفیقمون رو مطلع کنیم و از شوک درش بیاریم

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - mehdihadi - 2013-10-19 08:55 PM

دوست عزیز تو تاپیک تصاویر گروپ گیری وبررسی آن کاربرcholpe نوشته با فشنگ عشایری03شلیک کرده اما نمی دونم چیه فشنگش سهمیه عشایری یا چیزه دیگه ؟

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - Amiraliv - 2013-10-19 09:00 PM

سلام به دوستان عزيز ، تا جايي كه من هم شنيدم ، فقط پروانه شكار بهشون تعلق نمي گيره ، و ميتونن سهميه فشنگشون رو دريافت كنن

RE: سوال در مورد اخذ مجوز سلاح - mhrSB - 2013-10-19 09:06 PM

من برای گلوله زنی را درجریانم که مجوز شکار به عشایری ها(و به مجوز های سپاه)تعلق نمیگیره و فقط برای دفاع از همون گلشون هست اما سالانه 200 عدد فشنگ از سپاه میگیرند(البته این 200 عدد برای چند سال پیش بود و الان را نمیدانم)ولی اونایی که جوازشون مال ارتش هست سالانه 20 عدد 10+10 میگیرند(اون زمانی که برای عشایری 200 تا برنو میدادند برای ارتشی 30 تا بود) و میتوانند روی اسلحشون جواز شکار چهارپا هم بگیرند.و حتی یک بار شنیدم(از توی سایت خودمون)که یک نفر رفته جوازی که سپاه برای برنوش صادر کرده بود را ابطال کنه تا بره جواز ارتش را بگیره که بتوانه قانونی شکار کنه.(ماشاالله شکارچی قانون مند)Khansariha (256)
اما برای ساچمه زنی اطلاعاتی ندارم چون معمولا ساچمه زنی به درد دفاع از گله نمیخوره که عشایر برن بگیرن و همون گلوله زنی خیلی کار امد تر و مطمئن تر هست.Khansariha (8)
البته یک احتمالی هم میدم اقا محمد،و اون اینه که شاید اون جوری برای دوستتون جواز صادر کردند که اذیتش کنند و یا ... و تا ان جایی هم که شنیدم به افرادی که در استان های مرزی کشور هستن برای دفاع از مرز ها سلاح ام1 میدهند.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)