شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربين هاي گامو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: دوربين هاي گامو (/showthread.php?tid=256)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

دوربين هاي گامو - aloneboy - 2011-03-25 08:06 PM

سلام دوستان
همه ما ميدونيم كه دوربين هاي گامو جزو مناسب ترين دوربين ها براي تفنگهاي بادي چه از لحاظ كيفيت و چه از لحاظ قيمت هستن
چون هر چي باشه گامو هم مثل ديانا كار اصليش توليد تفنگ باديه و به اصطلاح ميدونه كه تفنگ بادي فنري چيه و با طرز كار تفنگ هاي بادي و به ويژه لگد تفنگ هاي فنري آشنايي كامل داره
در مورد دوربين هاي گامو مخصوصا پسوندها و پيشوندهاشون و اينكه هر كدومشون چه معني داره حرف و حديث هاي زيادي هست
تو اين تاپيك با كمك دوستان عزيز ميخواييم به معرفي دوربين هاي مختلف گامو بپردازيم و دوستان عزيز هم لطف كنن و هر كسي از هر كدام از دوربين هاي گامو استفاده كرده مدل دوربين و تفنگ خودش و همچنين علت رضايت و يا نارضايتيش رو بگه تا به نتيجه كلي برسيم كه چه مدلي از دوربين گامو روي چه مدل هايي از تفنگهاي بادي جواب داده

براي شروع كاتالوگ دوربينهاي گامو رو به همراه برداشت خودم از معني پسوندها و پيشوندهاي مختلف دوربين ها ميذارم
ضمنا من هيچ منبعي پيدا نكردم كه به اين موضوع اشاره شده باشه كه علامت بعلاوه (+) كدام مدلها از دوربين هاي گامو حك شده هست و كدام مدل ها سيمي
اگه دوستان در اين مورد هم راهنمايي كنن ممنون ميشم

معني پسوندها و پيشوندها با توجه به كاتالوگ:

WR = WITH RING
IR=ILLUMINATED RETICLE
MD=MIL DOT
AO=ADJUSTABLE OBJECTIVE
V=VAMPIR SERIES
C=COMPACT SERIES

RE: دوبين هاي گامو - esmaeil1356 - 2011-03-26 09:02 AM

من هردوتا اسلحهم دوربين گامو روش هست و از هردوي آنها راضيم رو ديانا 52 يهIRWR 32*4 بستم و روي اوانيكس AR6 هم يه 50*24-6 AO با تصحيح پارالكس و از هردوي آنها راضيم

RE: دوبين هاي گامو - ATGroup - 2011-03-26 02:38 PM

کسی می دونه عبارت TV که بر روی اسم 2 تا از تولیدات جدید گامو یعنی3-7*28 TV و 4*28 به چه معنی هست؟

RE: دوبين هاي گامو - craftsman - 2011-03-26 03:24 PM

عبارت TV اگه اشتباه نكنم مدلهاييه كه وقتي داخل دوربينو نگاه ميكنيد بجاي اينكه يه دايره از ميدان رو ببينيد يه مستطيل ميبينيد كه شبيه به صفحه تلويزيون هست.رتيلكش جوريه كه قسمتي از زير و بالاي تصوير رو ميپوشونه بهمين دليل بهش ميگن تي وي

RE: دوبين هاي گامو - aloneboy - 2011-03-26 11:06 PM

ممنون از دوستان كه در بحث شركت كردن
كسي در مورد مدلهايي كه رتيكل حك شده دارن اطلاعي نداره؟

RE: دوبين هاي گامو - MEHDI - 2011-03-27 01:18 PM

جاوید خان کاملا درست میفرمایند دوربین تاسکو من هم نوشته تی وی و قبل از این که داغون بشه دقیقا همون مشخصاتی که آقا جاوید فرمودند رو داشت

RE: دوبين هاي گامو - AIRKING - 2011-03-27 05:03 PM

ممنونم از مطلب خوبی که دوست عزیزمون شروع کردن.
در مورد تی وی که عزیزان توضیح دادن.در مورد رتیل حک شده بر روی شیشه فکر میکنم مدل های که میل دات همشون رتیکل حک شده دارن.چون دوربین هایی که برای بادی ساخته میشه نمی تونن سیمی باشن.به خاطر ضربه شدید.
من تعریف 3-9*40(اگر اشتباه نکنم ) زیاد شنیدم.
یا علی

RE: دوبين هاي گامو - aloneboy - 2011-03-27 07:42 PM

به نظر من دليلي براي حك شده بودن مدل هاي ميل دات نيست چون ميل دات به صورت سيمي هم ساخته ميشه مثل دوربين هاي بوشنل تقلبي كه اينجا در حدود 25 الي 40 تومنه
ضمنا تو سايت اصلي دوربين هاي BSA كه اگه اشتباه نكنم مربوط به كشور امريكاست دوربين هاي مخصوص تفنگ بادي و دوربين هاي با رتيكل حك شده و دوربين هاي ميل دات دار رو جدا از هم طبقه بندي كردي و اشتراكي هم بينشون نيست
دوربين 3-9*40 هم در سه نوع هست (چراغدار و بدون چراغ و حتي مدل compact) و چون معمولا به پسوندشون دقت نميشه معلوم نيست كه كدوم مدلش خوب جواب داده
از دوستاني كه مدل هاي چراغدار اين دوربين ها (همون سري IR) رو دارن يه سوال داشتم
در اين مدل هاي چراغدار در حالتي كه چراغشون روشن نيست علامت بعلاوه كامله و يا وسط بعلاوه فقط با نور چراغ مشخص ميشه؟
به نظر من در صورتي كه علامت بعلاوه كامل نباشه و به عبارت ديگه مركز بعلاوه فقط با نور چراغ مشخص بشه ميشه نتيجه گرفت كه رتيكل اين مدل ها حك شده هست
تو كاتالوگ كامل مشخص نيست لطفا دوستاني كه اين مدل ها رو دارن راهنمايي كنن

RE: دوبين هاي گامو - esmaeil1356 - 2011-03-28 08:20 AM

(2011-03-27 07:42 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من دليلي براي حك شده بودن مدل هاي ميل دات نيست چون ميل دات به صورت سيمي هم ساخته ميشه مثل دوربين هاي بوشنل تقلبي كه اينجا در حدود 25 الي 40 تومنه
ضمنا تو سايت اصلي دوربين هاي BSA كه اگه اشتباه نكنم مربوط به كشور امريكاست دوربين هاي مخصوص تفنگ بادي و دوربين هاي با رتيكل حك شده و دوربين هاي ميل دات دار رو جدا از هم طبقه بندي كردي و اشتراكي هم بينشون نيست
دوربين 3-9*40 هم در سه نوع هست (چراغدار و بدون چراغ و حتي مدل compact) و چون معمولا به پسوندشون دقت نميشه معلوم نيست كه كدوم مدلش خوب جواب داده
از دوستاني كه مدل هاي چراغدار اين دوربين ها (همون سري IR) رو دارن يه سوال داشتم
در اين مدل هاي چراغدار در حالتي كه چراغشون روشن نيست علامت بعلاوه كامله و يا وسط بعلاوه فقط با نور چراغ مشخص ميشه؟
به نظر من در صورتي كه علامت بعلاوه كامل نباشه و به عبارت ديگه مركز بعلاوه فقط با نور چراغ مشخص بشه ميشه نتيجه گرفت كه رتيكل اين مدل ها حك شده هست
تو كاتالوگ كامل مشخص نيست لطفا دوستاني كه اين مدل ها رو دارن راهنمايي كنن

من قبلا اين مدل دوربينو داشتم و بعلاوه وسط بصورت جداست و وقتي چراغ روشن ميشه فقط بعلاوه كوچك وسط روشن ميشه مثل 32*4 IRWR

RE: دوبين هاي گامو - craftsman - 2011-03-28 08:58 AM

من يه دوربين روسي مارك پو42*10-4 دارم با بدنه فولادي :اين دوربين رو باز كردم بعلاوه ش روي يه شيشه حك شده اين دوربين باصطلاح ميليتاري ريته يعني در رده دوربينهاي نظامي جا ميگيره.چراغ هم نداره
اما دوربينهاي ديگه اي كه داشتم مثل تاسكو 32*9-3رتيكل فلزي داشت بدون چراغ يه نوركونيا هم دارم42*9-3 رتيكل فلزي داره چراغ هم داره.دوربين بوشنل رو هم باز كردم رتيكل فلزي داره با چراغ دوربين لئوپولد 32*4 رتيكل فلزي بدون چراغ.....
نميشه بطور حتم گفت كه رتيكل هر دوربين چراغدار الزاما حكي باشه يا دوربين با رتيكل حكي حتما چراغ داشته باشه
در رتيكلهاي فلزي كه من تا حالا ديدم چراغ قرمز يا سبز كل رتيكل رو روشن ميكنه شايد بعضي مدلها فقط نقطه وسط بعلاوه رو روشن كنن