شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از Effecto PX4 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: تجربیات از Effecto PX4 (/showthread.php?tid=2380)

صفحه ها: 1 2

تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-02-25 03:06 PM

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
بعداز خرید PX5 تصمیم به خرید یه ورژن قدیمی این سلاح PX4 گرفتم و خداروشکر با وجود کم بودنش در بازار و نبودش در خط تولید کارخونه به هر شکل یه قبضه از این سلاح رو پیدا و خریداری کردم…با این که این دوسلاح دو نسخه پشت سر هم هستن ولی تفاوت هایی دارن که به نظرم ما رو با دوتا سلاح کاملا متفاوت از هم روبه رو میکنه
با توجه به اینکه به نظرم این سلاح از ورژن جدیدش در ایران و برای دوستان شناخته شده تر هستش ولی تجزیه و تحلیل فنی و تفاوت ها و تجربیات خودم رو در پست بعدی خدمتتون عرض میکنم.

[تصویر: a213-F2611371-E2A1-4A5B-AFA4-B819484A9F61.jpeg]

RE: تجربیات از Effecto PX4 - amn - 2023-02-28 04:05 PM

سلام ، تفنگ تون مبارک باشه
یک مشکلی ک توی طراحی این تفنگ هست ، اینه که قنداقش کمی حجیم هست.

RE: تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-02-28 09:55 PM

(2023-02-28 04:05 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، تفنگ تون مبارک باشه
یک مشکلی ک توی طراحی این تفنگ هست ، اینه که قنداقش کمی حجیم هست.

سلامت باشی amn عزیز
تو نگاه اول دقیقا همین طور هست اما موقع دست گرفتن با توجه به وزن ۴ کیلویی اسلحه از ارگونومی خوبی برخوردار هستش و به جورابی با طول و وزن اسلحه جور درومده...البته من تو پست تجربیات PX5 هم عرض کردم کلا این دو مدل اسلحه اسلحه های بزرگی هستن و برای تیراندازی تو شرایط سرعتی و یا پیاده روی های طولانی زیاد مناسب نیستن البته به شخص و فیزیک بدنی هم مرتبط هست...حداقل برای من اینطور هستش و نمیشه کارایی این اسلحه ها رو با کارایی اسلحه ای مثل CZ S200 یکی دونست...برای من که پیرمرد شدمو رو میزو صندلی تیر میندازم خوبه...خخ

RE: تجربیات از Effecto PX4 - amn - 2023-03-01 11:51 PM

با این حال تفنگ های هوگلو ، توی ترکیه از بقیه برند ها بهتر از اب در اومدن و دقیق تر و باکیفیت تر هستن.
CZ s200 که خب مشخصا قابل قیاس با اینا نیست.

RE: تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-03-02 02:08 AM

(2023-03-01 11:51 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با این حال تفنگ های هوگلو ، توی ترکیه از بقیه برند ها بهتر از اب در اومدن و دقیق تر و باکیفیت تر هستن.
CZ s200 که خب مشخصا قابل قیاس با اینا نیست.

تو ترکیه کمپانی هوولوو(hoo loo) از کمپانی های دیگه با کیفیت تر کار میکنه و یه قدم جلوتر هستش البته از حق نگذریم کمپانی کوزی آرمز(kuzey armz) هم محصولات خوبی رو میزنه…مثلا D600 این کمپانی با اینکه از لوله ساخت داخل استفاده میکنه اما واقعا حرف واسه گفتن داره و یه جورایی منو وسوسه کرده …
دوستان بعد از اینکه PX4 به دستم رسید تصمیم گرفتم قبل از تست و کرنو و گروپ و گفتن تجربیات ازش یه دستی سرو روش بکشم و یه حالی بهش بدم
اول یکم با جلا دهنده و محافظ قنداق دستی به چوبش کشیدم و بعد با ست تنظیف وکتور اپتیک (واقعا کیفیتش خوبه) لوله و تمیز کردم که واقعا کثیف بود و بعد یه ست اورینگاشم عوض کردم…اما متاسفانه ظرف مدت چهار روز متوجه از دست رفتن فشار کاری رگولاتور از ۱۲۰ به ۱۰۰ شدم که واقعا خبر بدی بود که با توجه به اینکه این مدل فقط فشار کاری رگولاتور رو نشون میده تشخیص اینکه مخزن هوا از دست میده یا رگولاتور فشار رو نگه نمیداره ممکن نبود…خلاصه با کارخونه تماس گرفتم و مشکل رو در میون گذاشتم و با توجه به اینکه تاریخ مخزن ۲۰۱۸ بود قرار شد فردا ببرمش کارخونه ‌و یه مخزن و رگولاتور صفر روش بیندازم…به هر حال فردا یه صفر ۳۰۰ کیلومتری رو دست ما گذاشت…خخ
[تصویر: f686-32792F05-F633-41D2-A6B8-75403F689D08.jpeg]

[تصویر: f686-8BCBB9BF-9958-447A-A88B-E3E3CF41D6EC.jpeg]

[تصویر: d01a-83C42814-C473-4598-A6A1-F63B8D975B90.jpeg]

[تصویر: d01a-F154D1E4-2EC3-4C6E-AEBB-23F03D2BC291.jpeg]

RE: تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-03-03 03:29 PM

دورود بر دوستان
دوستان همینطور که تو پست قبل گفتم دیروز برای تعویض مخزن و رگولاتور تفنگ رفتم کارخونه و دوباره با سرویس خیلی خوبی از من پذیرایی شد و به مشکل تفنگ رسیدگی شد…از اونجایی که کارخونه هوو لوو تولید PX4 رو متوقف کرده دیگه مخزن و رگولاتور صفر موجود نبود و منم ترجیح دادم از مخزن و رگولاتور زون محصول جدید که به مراتب با کیفیت تر و جدیدتر هستش استفاده کنم..با این تغییرات علاوه بر مانومتر فشار رگولاتور مانومتر فشار مخزن هم دیگه اسلحه داره البته چون دیگه از گارانتی اسلحه زمانی نمونده بود برای تعویض و تغییرات مبلغ هزار لیر پرداخت کردم…ار اونجا هک یه سری به فروشگاه ISO تو انتالیا زدم یه دوربین وکتور اپتیک 50-6-24 براش گرفتم.تو کارخونه تا اسلحه آماده بشه وقت بود به کادر فنی یکم صحبت کنم از مزایا و معایب اسلحه براشون گفتم و براشون جالب بود که تو ایران آنقدر حرفه ای محصولات PCP رو دنبال میکنن…از بزرگی اسلحه ها براشون گفتم و گفتن که یه محصول جمع و جور تر در شکل و شمایل بسیار جمع و جورتر در حال تولیده و قول اینو دادن که یکیش رو به ما بدن تا یه بررسی از اسلحه برای دوستان تو یوتیوب بزاریم…

[تصویر: cb71-47298EB4-3A80-4E1F-B9EE-B7C366987A52.jpeg]
[تصویر: cb71-84D12A8B-00AF-4A94-92A9-0C794E4C9E15.jpeg]

PX4 با مخزن و رگولاتور Zeon
[تصویر: 732b-1282BFF9-864D-4CD5-9251-7075D5E6CA88.jpeg]

[تصویر: a4af-AFC71A8A-4257-4A9F-B921-EE34EA923A98.jpeg]

RE: تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-03-07 12:47 AM

بعد از چند روز در نهایت وقت شد یکم با اسلحه سرو کله بزنم..دوستان این اسلحه یه وزن ۴.۲ کلیوگرمی داره که با دورببن و غیره رو ۵ باید حساب کنید که به نوبه خودش جزو اسلحه های سنگین و بزرگ محسوب میشه...لوله لوتروالتر ۶ خان وارداتی هستش که به نثبه خودش خیلی با ارزشه چون فقط حدود قیمت ۲۵۰ دلار قیمت لوله اش هستش...کالیبر ۴،۵ نداره متاسفانه و تث کالیبر ۵.۵ ساچمه جی اس پی ۱۸.۱۳ رو با ۸۹۰ تا شلیک میکنه که شما میتونید با دستکاری در رگولاتور و وزنه چکش ماشه این عدد رو کم و زیاد کنید و به ۸۵۰ تا ۹۳۰ برسونید که من اصلا پیشنهاد نمیکنم چون دقت و تلورانس سرعت رو جداقل در این نوع ساچمه از دست میدید...من خودم رو ۸۷۰ تنظیم کردم که از ۲۴۰ بار تا ۱۱۰ بار ۷۵ شات از ۸۶۸ تا ۸۸۲ میده و به نظر من این تیون و سرعت بهترین واسه این اسلحه هستش(با توجه به تجربیات از PX5) رگولاتور خوبی داره و به نسبت قیمت به نظر حرف برا گفتن داره فقط یکم باید ارنولد باشی برای جابه جا کردنش که جزو معالیبش میتونه باشه...ریل ۱۱ میل داره و برای ۲۲ نیاز به تبدیل...سیستم شارژ تفنگ کوپلینگی هستش و از مدل px5 به نظرم بهتره...مخزن ۲۷۵ سی سی داره که به نوبه خودش بززگه و با توجه به فشار کاری ۲۴۰ زود مخزن رو خالی میکنه....نشد یه گروپ باهاش بگیرم ولی امیروز یکم به ظاهرش رسیدم و قنداقشو سرو سامون دادم ...

[تصویر: 505FBEFF-DF88-445A-80B4-0665D1C8FF56.jpeg]

عکس پایین حالت اولیه هستش عکس وسط بعد از روغن کاری و اماده کار و عکس بالا پایان کار

[تصویر: 2C106725-26AC-441E-BD03-8D164BA0D3D3.jpeg]

RE: تجربیات از Effecto PX4 - amn - 2023-03-09 01:12 AM

سلام.
بسیار عالی ، تفنگ زیبایی ازش در آوردید.
فقط یک سوال ، چند شات مفید به کاربر میده ؟
و منتظر گروپ هاش هم هستیم ،

RE: تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-03-10 05:31 PM

(2023-03-09 01:12 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
بسیار عالی ، تفنگ زیبایی ازش در آوردید.
فقط یک سوال ، چند شات مفید به کاربر میده ؟
و منتظر گروپ هاش هم هستیم ،

سپاس گذارم
حدود ۷۰ شات مفید میده از ۲۴۰ بار تا ۱۱۰ بار
امیدوارم بتونم تو این اخر هفته برم و یه گروپ از بگیرم

RE: تجربیات از Effecto PX4 - stivist - 2023-03-27 09:27 PM

امروز فرصتی شد تا برای تیراندازی بیرون برم
بعد از تحویل از کارخونه و تعویض مخزن اصلا فرصت تست نشده بود
گروپ تو 20 متر گرفتم خوب بود ولی باب دل من نبود...بعد از دو خشاب متوجه شدم مخزن فشارشو از دست داده و انگاری زیاد هوا مصرف کرده...کرونو کردم دیدم بعله حدسم درست بود ساچمه 18.13 رو با ۹۴۰ میزد که خیلی بالا بود و نرمال باید ۸۷۰تا ۸۸۰ باشه...دوباره یه تنظیم رگولاتور باید انجام بدم تا هم سرعت متعادل بشه هم تعداد شات در هر شارژ مناسب بشه...امیدوارم گروپای خوبی ازش بتونم بگیرمKhansariha (214)